کجا کاغذ دیواری چاپ کنم؟

کاغذ دیواری دلخواه در اصل کاربرد جدیدی برای چاپگرهای فضای داخلی بسته (Indoor) تعریف شده اند و دقیقا شبیه یک پوستر دیواری بزرگ روی سطوح گوناگون نظیر گچ ، سنگ MDF و … با این چاپگرهای اکوسالونت قابل چاپ هستند. کاغذ دیواری (پوستر دیواری) با انواع طرح های عمومی که از قبل در آرشیو این دفتر موجود است و سفارشی که در اختیار خود کاربر است یا عکس صنعتی یا عکاسی صنعتی شده است در دکوراسیون دفاتر کار ، منازل، رستوران ها، فروشگاه ها و… مورد استفاده قرار می گیرد .

پوستردیواری در عرف بازار عناوین دیگری هم گفته میشه مثل کاغذ دیواری سه بعدی ، کاغذ دیواری دکوراتیو ، کاغذ دیواری چاپی ، شید تصویری و…

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟

چاپ کاغذ دیواری دلخواه نوعی محصول چاپی دیجیتال لارج فرمت است که توسط دستگاه  اکوسالونت ویا یو وی چاپ می شود . طرح کاغذهای دیواری دلخواه را که البته باید دارای دی پی آی بالا باشد در عرض های یک متر و یا بالاتر ازهم جدا یا اصطلاحا لت بندی می شود.

انواع کاغذهای دیواری قابل چاپ دارای قابلیت شستشو بوده و در مقابل سایش از خود مقاومت نشان می دهدو این موضوع به لطف استفاده از جوهر های اکو سالونت می باشد.

منظور از پوستر سه بعدی چیست؟

منظور از پوسترهای دیواری سه بعدی امکان چاپ یک طرح سه بعدی که حالت پرسپکتیو گونه ای داشته باشد و احساس وجود عمق در تصویر را در ذهن تداعی می کند ، بر روی متریالی بنام کاغذ دیواری قابل چاپ دیجیتال می باشد.

تاریخچه کاغذ دیواری

دلیل اینگه گفته می شود تاریخچه کاغذ دیواری در واقع از چین باستان آغاز می شود این است که اولا مخترح کاغذ برای اولین بار چینی ها بوده اند و در ابتدا چینی ها کاغذ برنج را دیست یال قبل از میلاد مسیح بر روی دیوارهای خود می چسبانده اند.

گفته می شود که در قرن 8 میلادی یک زندانی چینی راز کاغذ را بر عرب ها فاش نمود که در نتیجه آن ها نیز دانش کاغذسازی را به اروپا منتقل نمودند. پس از آن بسیاری از اروپائیان متمول به هنرمندان سفارش کاغذهای نقاشی شده در ابعاد وسیع را جهت نصب بر دیوارهای منازل خود می دادند، اما پوستردیواری واقعی با پیدایش صنعت چاپ متولد شد.

کاغذ دیواری در گذشته چگونه تولید می شده؟

در دوران رنسانس ، پوستر های دیوار که با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوبی تولید می شد، در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت. از زمان قرون وسطی، طبقه تراز اول جامعه عادت به نصب فرشینه های تزئینی بر دیوارهای منازل خود داشتند. این فرشینه های تزئینی هم به اتاق رنگ می داد و هم به عنوان لایه ای عایق میان دیوار سنگی و فضای داخلی عمل می کرد و در نتیجه گرمای درون اتاق را حفظ می نمود.

ویژگیهای چاپ کاغذ دیواری:

اولین ویژگی انتخاب طرح کاغذد یواری دلخواه با استفاده از آرشیو زیبا ،منحصربه فرد و با کیفیت بالا در چاپ پایتخت است،هرکد دارای یک کد بوده که می توان با ارایه این کد به سفارش گیرنده اقدام به ثبت سفارش نمود.

دومین ویژگی انتخاب سایز دلخواه کاغذ دیواری است که شما با اندازه گیری دیوار مورد نظر می توانید اقدام به سفارش پوستر دیواری مورد نظر بنمایید.

سومین ویژگی قابلیت چاپ پوستر با طرح دلخواه خودتان است.

کاربرد پوستر دیواری دکوراسیون داخلی:

کاغذهای دیواری برای مصارف دکوراسیون داخلی است که تکنولوژی چاپ دیجیتال به کمک طراحان داخلی آمده است . این نوع متریال ; اغلب می توانند حاوی طرح های خاصی همانند مناظر طبیعی ، چهره افراد و شخصیت ها ، طرح های تبلیغاتی محصولات و خدمات ، بافت کاغذ دیواری و چرمی باشند.

نحوه چاپ کاغذ دیواری

پوسترهای دیواری قابل چاپ معمولا از چند لایه شمال کاغذ در زیر کار و یک لایه pvc ویک لایه کوتینگ که بر رویه متریال خام کاغذ دیواری کشیده می شود و آنرا با پوستر دیواری غیر قابل چاپ متمایز می کند و این لایه کوتینگ یا پوشش همان چیزی است که باعث جذب مرکب چاپ بر روی آن می شود.

کاغذ دیواری سنتی:

در گذشته رسم بر این بوده است که کاغذدیواری بصورت رول های از قبل چاپ شده با طرح و رنگهای ازقبل طراحی و چاپ شده بودند که عموما بصورت پترن(الگوی تکرار شونده) به چاپ می رسیدند ولی به لطف پیشرفت روز افزون چاپ دیجیتال رولی امکان چاپ دیجیتال کاغذ دیواری سه بعدی بوجود آمد.

کاغذ دیواری سه بعدی در چه مکانهایی کاریرد دارد؟

 • کاغذ دیواری بجای رنگ آمیزی دیوار بویژه جاهایی که بوی رنگ ایجاد مشکل می کند و ممکن است افرادی به بوی آن حساسیت داشته باشند.
 • استفاده از پوستر دیواری برای اتاق کودک با انتخاب تصاویر کارتونی شاد و با کیفیت بالا
  چاپ پوستردیواری سه بعدی برای دیوار پشت تلویزیون در
 • سالن (tv room)
 • چاپ عکس عروسی و یا شخصی عکسبرداری شده برای اتاق خواب
 • استفاده  لوگو در داخل طرح و یا بصورت تکرار شونده مناسب جهت دفاتر کار ، سالن های آرایش و …
 • چاپ کاغذدیواری با تصاویر غذا مناسب جهت رستوران ها و …

بیشتر بدانید: چاپ سبحان

چاپ پوستر دیواری با طرح دلخواه | چاپ کاغذ دیواری اصفهان | چاپ کاغذ دیواری مشهد

روش نصب کاغذ دیواری سه بعدی

 • مرحله یک: زیر سازی دیوار را بطور کامل انجام دهیم یعنی سطح دیوارهای موردنظر را آماده کنید. چنانچه گچ دیوار زخمی است و در جاهایی دارای فرورفتگی است آنها را با بتونه ترمیم کنید.
 • اگر در جایی رنگ دیوار پوسته شده است و یا دیوار موردنظر بسیار صیقلی و صاف است با کشیدن سنباده آن را کمی از حالت صیقلی خارج کنید تا کاغذ به خوبی برروی آن بچسبد.
 • در مرحله دوم : قسمت هایی از  سقف، در، پنجره ها و زوارها را رنگ کنید و سپس کاغذ دیواری را نصب کنید زیرا پاک کردن چسب کاغذ دیواری از روی سطوح رنگ شده راحت تر از پاک کردن رنگ چکیده برروی کاغذ دیواری است و در این صورت فاصله ای نیز در میان سطوح رنگ شده و پوشیده از کاغذ دیواری باقی نمی ماند.
 • بهتر است قبل از چسباندن کاغذ دیواری یک لایه آستر مخصوص برروی دیوارها بزنید. این لایه حفره های ریز  موجود در سطح دیوارها را پرمی کند.

طریقه برش:

 • ارتفاع دیوار ها  را اندازه بگیرید و کاغذها را در قطعات هم اندازه با ارتفاع دیوار به علاوه پنج الی ده سانتی متر اضافه ببرید و قطعه اضافی کاغذ را در پایین دیوار و محل اتصال آن با زمین به دقت ببرید.
 • چنانچه کاغذ دیواری شما طرح دار است باید طرح هر نوار کاغذ را با دقت با نوار بعدی تطبیق دهید. به این ترتیب باید نوارها را کمی بلندتر از دیوار ببرید تا امکان تطبیق دادن طرح فراهم باشد.
 • پشت کاغذ دیواری ها را با قلم موی پهن به چسب آغشته کنید و آن را از بالا به پایین برروی دیوار بچسبانید. اگر کاغذ دیواری شما خود چسب است باید آن را قبلاً در آب سرد خیس کنید.
 • دقت کنید که این کار را با آب گرم انجام ندهید چون برخلاف تصور اغلب افراد که آب گرم را برای این کار مناسب تر می دانند آب گرم باعث شسته شدن چسب کاغذ می شود.

(البته نصب کاغذ دیواری سه بعدی دارای روش نصب متفاوت تری می باشد و نیاز به تجربه بیشتری می باشد به این دلیل که اولا عرض متریال چاپی کاغذ دیواری سه بعدی یک متر بوده و در ثانی جفت کردن لت های کاغذ دیواری نیاز به تجربه بیشتری دارد)

روش جداکردن کاغذدیواری از دیوار:

اگر پس از مدتی مایل به تعویض کاغذ دیواری و کندن آن برای تعمیرات باشید، برای جداکردن کاغذ دیواری از دیوار آن را با محلول 1 به 2 مایع نرم کننده مثل شوینده ها پارچه با آب داغ و یا محلول یک فنجان سرکه در یک گالن آب داغ خوب خیس کنید.
پس از 15 دقیقه کاغذ دیواری ها به راحتی از دیوار جدا می شوند. اگر کاغذها راحت جدا نشدند از یک کاردک کمک بگیرید و کاغذها را از پایین به بالا بکشید.

چاپ عکس روی کاغذ دیواری:

 1. می توانید برای اتاق کودک می توان از چاپ پوستر با طرح شخصیت های کارتونی استفاده کرد
 2. چاپ پوستر دیواری طبیعت، تصویر یک جنگل زیبا با درختانی موازی هم و دارای پرسپکتیو انتخاب کنید.
 3. چاپ پوستر تصویر دریا ، ساحل ، گل و… برای احساس آرامش بیشترانتخاب کنید.
 4. چاپ پوستر با تصویر نقشه جهان ، یک شهر مدرن و … انتخاب کنید.

دستگاه چاپ کاغذ دیواری

چاپ کاغذدیواری توسط دستگاه های خاصی انجام می شود که قابلیت چاپ رولی را دارند که دز ادامه توضیح خواهم داد.

 1. دستگاه اکوسالونت:
  دستگاه اکوسالونت در عرض های 160سانت الی 320 سانت قابلیت چاپ دارند. دقت چاپ دستگاه اکوسالونت درحال حاضر 1440 دی پی و قابلیت شستشو با شوینده غیر مخرب و دستمال نرم را دارد
 2. دستگاه یو وی :
  دستگاه چاپ رول یو وی قابلیت چاپ تا 1440Dpi و قابلیت شست و شو بالا تر نسبت به چاپ اکو سالونت ولی با هزینه چاپ بسیار بالاتر که بعلت قیمت بالا درصد پایینتری از سهم بازار چاپ کاغذ دیواری را به خود اختصاص داده.
 3. چاپ سالونت:
  اگرچه چاپ پوستر را میتوان با دستگاه سالونت (دستگاه بنر) انجام داد ولی بعلت کیفیت بسیار پایینتر نسبت به سایر روشها اصلا توصیه نمی شود.

چاپ پوستر با کیفیت بالا

برای چاپ پوستر باکیفیت بالا در مرحله اول نیاز به فایل با کیفیت بالا داریم .منابع فایل با کیفیت بالا وبسایت های تصاویر استاک نظیر شتاتر استاک ، freepic و بسیاری از وبسایت های فروش فایل پریمیوم در ایران که براحتی و تنوع بالا قابل تهیه هستند. چاپ پوستر با عکس دلخواه اصلی ترین وپژگی این محصول است که لازم است با کارشناسان چاپ پایتخت مشورت کنید.

چاپ پوستر دیواری ارزان

در مورد تهیه پوستر دیواری ارزان در یک مقاله مفصل توضیحات کاملی داده ایم که از طریق میتوانید اطلاعات مفیدی بدست آورید.

سفارش کاغذ دیواری

سفارش کاغذ دیواری در چاپ پاینخت بصورت آنلاین انجام میشود .برای انتخاب تصویر مورد با ورود دستگاه های چاپ کاغذ دیواری و پوستر دیواری لارج فرمت دنیای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دستخوش تغییراتی اساسی شد به گونه ای که این چاپگر ها دست ما را در انتخاب،چاپ و تعویض طرح باز گذاشته اند . بجز چاپ پوستر در طول و عرض متفاوت امکان چاپ روی کاغذ دیواری با طرح های دلخواه شما فرا هم آمده البته قطعا از نظر قیمت تمام شده قابل رقابت با کاغذ دیواری های تولید انبوه نیستند اما بزرگ ترین مزیت این روش چاپ کاغذ دیواری انتحاب و چاپ طرح اختصاصی حتی با تصاویر شخصی می باشد .

طراحی و چاپ کاغذ دیواری و پوستر دیواری دلخواه

دنیای چاپ روز به روز در حال گسترده ساختن مرزهای خود است. روزی محدود به نشر جراید بود و کم کم پا به عرصه ی تبلیغات گذاشت. هنر سنگر بعدی بود که توسط چاپ فتح شد و امروز کار به دکوراسیون داخلی منزل، اداره و به طور کلی محیط ساختمان شما کشیده شده است.
اگر وقت یا حوصله ی مطالعه ی سطرهای پیش رو را ندارید، همین قدر بدانید که امروزه می توان برای قسمت خاصی از منزل کاغذ دیواری سفارش داد. شاید این کاغذ از نظر اقتصادی کمی گران تر از نمونه های تولید کلان تمام شود، اما با اطمینان می توانید ادعا کنید که تنها یک مدل از کاغذ دیواری شما در کل دنیا وجود دارد، زیرا طرح آن را خود پیشنهاد داده اید!

انواع کاغذ دیواری بر اساس طرح

در صورتی که برای سفارش کاغذ دیواری انحصاری خود هنوز طرح مشخصی انتخاب نکرده اید، در زیر یک دسته بندی مناسب ارائه داده ایم که می تواند شما را در یافتن طرحی که در ذهن دارید اما هنوز به چارچوبی مشخص برای بیان و توضیحش دست پیدا نکرده اید، یاری کند.

1.طراحی کلاسیک(این طرح ها مانند همان چه در بالا آورده شده است، مجموعه طرح و نقشی است که به طور کلاسیک و سنتی مورد استفاده قرار گرفته است)؛

2.طراحی ایرانی(شاید دوست دارید منحنی های اسلیمی وار ایرانی را به خدمت بگیرید. در این حالت هم باید سیری در معماری و گرافیک ایرانی داشته باشید)؛

3.طراحی کودک و نوجوان(شاید بنای سفارش چند ورق کاغذ دیواری برای اتاق کودک خود را دارید، پیشنهاد می کنیم قبل از سفارش از سلیقه ی کودک خود اطلاع و اطمینان حاصل کنید)؛

4.کاغذ دیواری برجسته(هر طرحی اعم از گل و گیاه، منظره، نوشته یا آن چه شما شخصا دوست دارید قابلیت پرینت برجسته دارد)؛

5.طراحی ساده و اداری(اگر به دنبال کارهای با وقار هستید، نیاز است ابتدا کسب و کار خود و سپس سلیقه ی افرادی که در حوزه ی شما مشغول به کار هستند را بررسی کنید).

برای دریافت طرح های فوق العاده ی کاغذ دیواری و قیمت کاغذ دیواری  با ما تماس بگیرید.

نظرتان میتوانید از بخش فروشگاه سایت ما آقدام به خرید نمایید و یا با ارسال پیام به ایمیل یا پیام رسان چاپ پایتخت در بخش تماس باما نمونه طرح و متریال را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دکمه بازگشت به بالا