عمومیکسب و کار برتر

راهنمای خرید قهوه اسپرسو

بهترین قهوه اسپرسو چیست؟ قهوه اسپرسویی که می خریم باید چه ویژگی داشته باشد؟ این مطلب راهنمای کامل اسپرسو است.قهوه اسپرسو یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است. این قهوه در میان ایرانیان نیز یک قهوه پرطرفدار محسوب می شود. اگر شما مغازه قهوه فروشی یا کافی شاپ و رستوران دارید حتما به دنبال خرید قهوه فول کافئین هستید. انواع قهوه اسپرسو روبوستا و عربیکا با درصد های مختلف وجود دارد.

راهنمای خرید قهوه ساز + معرفی بهترین مدل قهوه ساز ایرانی

بهترین قهوه اسپرسو چیست؟

اگر شما صاحب کافی شاپ و رستوران هستید تا به حال برای شما این سوال پیش آمده است که چه نوع اسپرسویی بهترین است؟ انتخاب بهترین نوع قهوه اسپرسو به موارد متعددی بستگی دارد. قهوه اسپرسو قهوه ایست که با فشار زیاد عصاره گیری شده و به مقدار کم سرو می شود. پس باید هنگام عصاره گیری بهترین عطر و طعم خودش را در زمان زیر 30 ثانیه به فنجان قهوه بدهد.

اولین اسپرسو در حدود 100 سال پیش درست شد و از آن زمان تا کنون تکنولوژی قهوه به شدت پیشرفت کرده است. هیچ زمانی مثل الان برای تهیه قهوه در خانه مناسب نبوده ، اما انتخاب بهترین قهوه اسپرسو با دانه مناسب شما همیشه گیج کننده است.

وقتی قهوه اسپرسو را در اینترنت جستجو کنید، انواع گزینه ها برای شما نشان داده میشه. اما نمیشه با اطمینان گفت که این قهوه ها چه طعمی خواهند داشت و آیا مناسب ذائقه شما هستند یا خیر.

همانطور که حتما میدانید در درست کردن یک اسپرسوی عالی انتخاب بهترین قهوه اسپرسو با دانه مناسب مهم ترین بخش است. یک دستگاه اسپرسو ساز گران قیمت هم نمیتواند دانه ی بد قهوه را خوش طعم کند.

ما به شما نشان خواهیم داد که دقیقا چطور بهترین دانه قهوه اسپرسو را مناسب ذائقه خودتون انتخاب کنید تا از هر شات این قهوه لذت ببرید. فروشگاه قهوه لویا بهترین قهوه اسپرسو را به شما ارائه می دهد. این قهوه ها از برجسته ترین خاستگاه های جهان جمع آوری و مطابق با تکنولوژی روز رست گردیده و با مناسب ترین به سراسر ایران ارسال می شود.

چرا خرید بهترین قهوه اسپرسو بسیار مهم است؟

قهوه اسپرسو یک نوشیدنی مهم قهوه است که محبوبیت گسترده ای در سراسر جهان به دست آورده است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا قهوه اسپرسو بسیار مهم است:

عطر و طعم غلیظ: بهترین قهوه اسپرسو از طریق فشار دادن آب داغ به دانه های ریز آسیاب شده قهوه با فشار بالا ساخته می شود و در نتیجه یک شات غلیظ و خوش طعم قهوه ایجاد می شود. شدت طعم و عطر آن چیزی است که بهترین قهوه اسپرسو را بسیار متمایز می کند.

تطبیق پذیری: اسپرسو پایه بسیاری از نوشیدنی های قهوه محبوب مانند کاپوچینو، لاته و آمریکایی است. این تطبیق پذیری اسپرسو را به یک ماده ضروری در کافی شاپ ها و کافه ها در سراسر جهان تبدیل کرده است.

راحتی: دستگاه های اسپرسوساز نسبتا جمع و جور هستند و استفاده از آنها آسان است و همین امر باعث محبوبیت آنها برای مصارف خانگی شده است. این راحتی به محبوبیت قهوه اسپرسو به عنوان راهی سریع و آسان برای لذت بردن از یک فنجان قهوه خوش طعم کمک کرده است.

اهمیت فرهنگی: اسپرسو به بخش مهمی از بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان تبدیل شده است، به ویژه در ایتالیا، جایی که سرچشمه گرفته است. این به نماد فرهنگ ایتالیایی تبدیل شده است و اغلب با پیچیدگی و ظرافت همراه است.

به طور کلی، طعم غلیظ، تطبیق پذیری، راحتی و اهمیت فرهنگی قهوه اسپرسو، آن را به یک نوشیدنی قهوه مهم و دوست داشتنی برای میلیون ها نفر در سراسر جهان تبدیل کرده است.

قیمت بهترین قهوه اسپرسو؟

همواره به دلیل نوسانات نرخ ارز، واردات قهوه بوسیله افراد غیر حرفه ای، نبود نظارت و … قیمت قهوه اسپرسو در حال تغییر است.

عوارض قهوه اسپرسو چیست؟

قهوه اسپرسو مانند هر نوشیدنی کافئین دار دیگر می تواند عوارض جانبی داشته باشد. در اینجا برخی از رایج ترین آنها آورده شده است:

عصبانیت و اضطراب: قهوه اسپرسو به دلیل محتوای بالای کافئین آن شناخته شده است که می تواند باعث عصبانیت، عصبی شدن و اضطراب در برخی افراد شود.

بی خوابی: کافئین موجود در قهوه اسپرسو همچنین می تواند الگوهای خواب را مختل کند و منجر به بی خوابی شود.

سوزش سر دل و رفلاکس اسید: قهوه اسپرسو بسیار اسیدی است و در برخی افراد می تواند باعث سوزش سر دل و رفلکس اسید شود.

کم آبی بدن: کافئین یک ادرارآور است، به این معنی که می تواند باعث افزایش ادرار شود و به طور بالقوه منجر به کم آبی بدن شود.

سردرد: برخی از افراد ممکن است پس از نوشیدن قهوه اسپرسو به دلیل ترک کافئین یا اثرات منقبض عروق کافئین دچار سردرد شوند.

افزایش ضربان قلب: کافئین موجود در قهوه اسپرسو می تواند باعث افزایش ضربان قلب شود که می تواند برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی مشکل ساز باشد.

توجه به این نکته ضروری است که عوارض قهوه اسپرسو بسته به فرد و میزان تحمل آنها نسبت به کافئین می تواند متفاوت باشد. اعتدال کلیدی است و بهتر است مصرف کافئین را به بیش از 400 میلی گرم در روز یا تقریباً 4 فنجان قهوه اسپرسو محدود کنید.

آیا اسپرسو یک نوع قهوه است؟

بسیاری این تصور غلط را دارند که اسپرسو یک قهوه با رست دارک و طعم تلخ تا سوخته است.قهوه اسپرسو نوع غلیظی از قهوه و پایه بسیاری از نوشیدنی های قهوه است. از همان دانه های قهوه معمولی درست میشه اما قوی تر، غلیظ تر و دارای کافئین بیشتریه.

قهوه ای که ریز آسیاب شده را به صورت کاملا فشرده داخل “” میریزن. سپس آب با فشار بالا از میان قهوه رد میشه و به مقدار کم و غلیظ عصاره گیری میشه. شدت اینجا خیلی مهمه. به همین دلیله که به قهوه اسپرسو میگن shot، چون مثل گلوله سریع و شدید عصاره گیری شده.

روی شات اسپرسو یک لایه کرما تشکیل میشه که یک فوم قهوه ای روشنه که به دلیل ترکیب حباب های هوا با روغن های محلول در قهوه ایجاد میشه. کرما طعم غنی قهوه  را بیشتر میکنه و باعث میشه افتر تیست اسپرسو مدت زمان بیشتری در دهان شما باقی بمونه.

چند فکت درباره قهوه اسپرسو

خاستگاه: ایتالیا

دما : 89 درجه سانتیگراد

کافئین: 29 تا 100 میلیگرم در یک شات

ماده اصلی: دان قهوه آسیاب شده

حجم سینگل شات: 1 اونس معادل 28 میلیگرم

قهوه اسپرسو بیشتر کافئین دارد یا قهوه دریپ؟

هم قهوه اسپرسو هم قهوه های دمی مقدار زیادی کافئین دارند. اما تشخیص اینکه کدام یک بیشتر کافئین دار کمی چالش برانگیز است. 8 اونس از قهوه دریپ حدود 70 تا 140 میلیگرم کافئین دارد. یک و نیم شات قهوه اسپرسوی معمولی بین 60 تا 80 میلیگرم کافئین دارد. پس اگر به دنبال قهوه ای هستید که کافئین بیشتری داشته باشد یا از قهوه هایی که به روش دمی درست می شود مصرف کنید و یا دابل اسپرسو سفارش دهید.

اینکه قهوه شما از دانه های روبوستا درست شده یا عربیکا نیز در میزان کافئین آن موثر است. بهترین قهوه اسپرسو قهوه ای است که از میکسی از دانه های روبوستا و عربیکا درست شده باشد. اگر قهوه اسپرسوی 100% روبوستا میخورید دوبرابر قهوه اسپرسوی عربیکا کافئین دریافت می کنید.

انواع پودر قهوه اسپرسو چیست؟

بهترین قهوه اسپرسو میتونه پایه بسیاری از نوشیدنی های دیگر مانند لاته و کاپوچینو باشه. خود قهوه اسپرسو به تنهایی به 4 نوع ریسترتو، سینگل شات، لانگو و دابل شات تقسیم میشود:

  • ریسترتو: یک شات کوچک اسپرسو است که به اولین ¾ اونس از اسپرسو در عصاره گیری گفته میشود.
  • سینگل شات: یک شات 1 اونسی اسپرسو (معادل 28 میلی لیتر).
  • لانگو: به آن “لانگ شات” هم گفته می شود و برابر با یک و نیم اونس شات اسپرسو است.
  • دابل شات: یک شات 2 اونسی اسپرسو که در آن، دو برابر سینگل اسپرسو قهوه داخل پورتافیلتر ریخته میشه، درحالی که مقدار قهوه شات های کوچکتر برابر با سینگل اسپرسو هست.

پس میتوان هر نوع دانه قهوه را به روش اسپرسو درست کرد و میتوان از “” که به آن بلِند گفته میشه یا یا “دانه های اسپرسو” برای تهیه یک فنجان قهوه استفاده کرد.اما بعضی از میکس های اسپرسو واقعا طعم ناخوشایندی دارد.

میکس های سنتی قهوه به صورت سوپر دارک رست میشوند، که عطر و طعم  ناخوشایند و سوخته دارد. ده ها سال مردم تصور میکردند که قهوه اسپرسو باید همین گونه باشد و این تلخی شدید بهاییست که باید برای لذت بردن از کافئین قهوه بدهند.

بهترین قهوه اسپرسو میتواند پر از طعم های لطیف و پیچیده باشد. رایحه و افتر تیست جذاب میوه ای، فندقی و اسیدیته دلپذیر مرکبات. شما می توانید که دارای عطر و طعم های بسیار متفاوت است انتخاب کنید. می توانید میکسی از عربیکا و روبوستا را نیز در فروشگاه ما انتخاب کرده و سفارش دهید تا رست تازه آن را به سرعت تحویل بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا