عمومیکسب و کار برتر

چرا تلگرام زنگ نمیخوره؟

فعال سازی تماس صوتی و تصویری تلگرام و نکات آن

فعال سازی تماس صوتی و تصویری تلگرام به صورت تصویری و کامل در این مقاله بررسی می شود. در کشور ما ایران، تماس صوتی تلگرام مسدود شده است. بعضی از کاربران با پروکسی و فیلتر شکن ها به دنبال رفع و دور زدن این تحریم هستند و دوست دارند بتوانند این قابلیت را برای خود فعال کنند. اگر شما نیز دوست دارید که به تماس  تلگرام بپردازید، با ما همراه باشید.

در تلگرام در همگی اکانت ها تماس صوتی فعال است و این قابلیت در همان ابتدا در کشور محدود و مسدود شده است. ولی در حال حاضر که بسیاری از کاربران از فیلتر شکن استفاده می کنند واز این تحریم ها عبور کرده اند، می توان به آسانی در تلگرام تماس صوتی برقرار کرد و این تماس بسیار ایمن و رایگان می باشد. حالا در پاسخ به این سوال که چگونه می توانیم از این قابلیت استفاده کنیم باید پاسخ داد که در ابتدا نسخه ی جدید تلگرام را دانلود و تلگرام خود را بروز رسانی کنید.

تماس تصویری تلگرام | تماس در تلگرام بدون شماره | تماس صوتی تلگرام برای دریافت کد

فعال سازی تماس صوتی و تصویری تلگرام

در برنامه تلگرام جهت برقراری تماس تلفنی از اتصال Peer to Peer استفاده می شود تا بتوانید تماسی با کیفیت داشته باشید. زمانی که شما با شخصی در تلگرام تماس برقرار می کنید، تلگرام شما را به نزدیکترین سرور خود متصل می کند تا در کمترین زمان با شخص مقابل تان تماس برقرار کنید. قابل توجه است که بدانید این برنامه به دلیل داشتن سرور های زیاد در سرتاسر جهان دارای سریع ترین و با کیفیت ترین تماس صوتی می باشد. نا گفته نماند در کشور ما خیلی سرعت ندارد ولی بازهم می توانید به آسانی با دوستانتان تماس صوتی داشته باشید.

در تماس های صوتی شما، کیفیت صدا کاملا هوشمند است و بستگی به سرعت اینترنت شما دارد یعنی هر چه اینترنت پرسرعت تری داشته باشید کیفیت صدا هم به طبع بالاتر می رود ولی اگر سرعت اینترنت شما پایین است به همان اندازه از کیفیت صدا و تماسی که با شخص مورد نظرتان دارید کاسته می شود ولی جای نگرانی نیست و زیاد محسوس نخواهد بود. برای همه ما اتفاق افتاده که در خیلی از پیام رسان ها به دلیل سرعت پایین اینترنت، نمی توان تماس صوتی برقرار کرد و یا دائم قطع می شود ولی در تلگرام به دلیل قابلیت هوش مصنوعی مانند پخش ویدئو های یوتیوب بر حسب سرعت اینترنت شما، کیفیت تماس تعیین می گردد.

در این مقاله نحوه برقراری تماس صوتی و تصویری در تلگرام را بررسی می کنیم. تلگرام یک پیام رسان است که علاوه بر ارسال پیام های صوتی، قابلیت ایجاد گروه های با تعداد عضو بالا و بات های کاربردی را پشتیبانی می کند. علاوه بر این می توان تماس های تصویری و صورتی با کیفیتی را از طریق تلگرام برقرار کرد. در زیر با مراحل ایجاد تماس های صوتی و تصویری در تلگرام آشنا خواهیم شد.

مراحل ایجاد تماس های صوتی و تصویری تلگرام در اندروید

در تلگرام پیام ها به صورت end-to-end encrypted نیستند ولی تماس های صوتی و تصویری از چنین قابلیتی برخوردارند. در ورژن اخیر تلگرام تماس های صوتی و تصویری فقط برای فرد به فرد امکان پذیر است. اگر در یک گروه هم بخواهید یک تماس برقرار کنید باید روی پروفایل هر فرد به طور خصوصی بروید. این تماس ها فقط در چت های خصوصی امکان پذیر است. در مراحل زیر هم برقراری تماس های خصوصی را بررسی می کنیم.

مرحله اول: برنامه تلگرام را باز کنید و مخاطب را انتخاب کنید

با استفاده از آپشن های موجود در منو در برنامه تلگرام می توان به سادگی تماس های صوتی و تصویری را برقرار کرد. کافیست برنامه تلگرام را در گوشی موبایل خود باز کنید. اپلیکیشن تلگرام را باز کنید و مخاطبی را که می خواهید تماس برقرار کنید را انتخاب کنید.

    مخاطب خود را در نسخه اندروید تلگرام انتخاب کنید

مرحله دوم: بر روی منو کلیک کنید

در این مرحله بر روی منو که در سه نقطه گوشه بالای سمت راست چت قرار دارد بزنید.

    بر روی منو بزنید که در گوشه سمت راست تصویر به صورت سه نقطه قرار دارد

مرحله سوم: گزینه Call یا Video Call را بزنید

بعد از باز کردن منوی بالای صفحه، گزینه Call یا تماس صوتی و یا Video Call یا تماس تصویری را انتخاب کنید. بعد از زدن هر کدام از این گزینه ها تماس مورد نظر شما برقرار می شود.

    بر روی گزینه تماس صوتی یا تماس تصویری در تلگرام بزنید تا تماس برقرار شود

مرحله چهارم: برقراری تماس ویدئویی در حین تماس صوتی

شما همچنین می توانید در هنگامی که در یک تماس صوتی قرار دارید درخواست تماس ویدئویی هم بدهید. برای این کار کافیست که بر روی گزینه Start Video بزنید که با علامت دوربین در گزینه های پایین صفحه قرار دارد.

    بر روی علامت دوربین کلیک کنید تا تماس صوتی به تماس تصویری تغییر کند

مرحله پنجم: قطع تماس صوتی یا تصویری در تلگرام

بعد از پایان تماس کافیست بر روی دکمه End Call بزنید تا تماس را متوقف کنید یا به پایان برسانید.

    بر روی دکمه End بزنید تا تماس به پایان برسد

مراحل ایجاد تماس های صوتی و تصویری تلگرام در آیفون

شما می توانید تماس های صوتی و تصویری را در تلگرام و از طریق گوشی آیفون یا آیپد خود هم به راحتی برقرار کنید. برای شروع کافیست تلگرام را باز کنید.

مرحله اول: مخاطبی که می خواهید با او در تلگرام تماس بگیرید را انتخاب کنید

در مرحله اول مخاطبی را که می خواهید انتخاب کنید و بر روی پروفایل شخص بروید. سپس بر روی نام فرد که در بالای تصویر قرار دارد بزنید.

    بر روی پروفایل مخاطب کلیک کنید

مرحله دوم: گزینه تماس صوتی یا تصویری را انتخاب کنید

بر روی هر کدام از گزینه های تماس صوتی یا تصویری که بعد از زدن بر روی عکس مخاطب نشان داده می شود که بزنید تماس برقرار خواهد شد.

    بر روی گزینه تماس صوتی یا تماس تصویری در تلگرام بزنید

مرحله سوم: تغییر تماس صوتی به تصویری در تلگرام آیفون

شما می توانید در حین تماس صوتی آن را به تماس تصویری تغییر دهید. برای این کار کافیست تا بر روی گزینه Camera که با آیکون دوربین نشان داده می شود بزنید تا تماس ویدئویی برقرار شود.

    برای شروع تماس تصویری بر روی آیکون دوربین بزنید

مرحله چهارم: بر روی گزینه Switch بزنید

در این مرحله یک پیام بر روی صفحه نمایش داده می شود که باید بر روی گزینه Switch یا تغییر بزنید.

    بر روی دکمه Switch کلیک کنید تا تماس صوتی به تماس تصویری تغییر کند

مرحله پنجم: روی گزینه End بزنید تا تماس به پایان برسد

برای اتمام تماس کافیست که بر روی گزینه End یا پایان تماس بزنید تا تماس صوتی یا تصویری به پایان برسد.

    بر روی دکمه End در آیفون بزنید تا تماس به پایان برسد

منبع:

tiktok smm panel

smm panel services

دکمه بازگشت به بالا