جامعهکسب و کار برتر

آیا ساخت شماره مجازی رایگان تلگرام امکان‌پذیر است؟

همه کاربران تلگرام می دانند که داشتن حساب کاربری در این برنامه بدون شماره تلفن غیر ممکن است. برای اینکه بتوانید وارد تلگرام شوید و از این اپلیکیشن برای پیام رسانی و ارتباط برقرار کردن با دیگران استفاده کنید، باید شماره تلفنتان را در این برنامه وارد کنید تا کد تاییدی برایتان ارسال شود. سپس شما این کد را وارد تلگرام می کنید و بعد از آن می توانید از سرویس های رایگان آن استفاده کنید. با همه اینها گاهی اوقات اتفاق می افتد که نمی خواهید با شماره خودتان وارد تلگرام شوید یا می خواهید برای کسب و کارتان چند حساب کاربری مختلف در تلگرام داشته باشید. در چنین شرایطی، داشتن شماره مجازی به شما کمک می کند به هدفتان برسید. ما در این مطب 5 روش ساخت شماره مجازی تلگرام برای ناشناس ماندن در این برنامه را در اختیارتان می گذاریم.

پنل خرید شماره مجازی ایران | خرید شماره مجازی آمریکا | خرید شماره مجازی ایران

شماره مجازی چیست؟ خرید شماره مجازی چه کاربردی دارد؟

شماره مجازی، در واقع یک خط تلفن یا موبایل است که شما از یک کشور دیگر دریافت می کنید (بدون اینکه بخواهید سیم کارت آن کشور را خریداری کنید) و با کمک آن می توانید تماس بگیرید یا پیامک ارسال کنید آنهم بدون استفاده از شماره خودتان. کاربردهای دیگر شماره مجازی:

 • شماره های مجازی معمولاً توسط شرکت‌هایی از دو کشور کانادا و آمریکا این شماره‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهند. آیا این جالب نیست که بدون داشتن سیم کارت حقیقی این کشورها می‌توان شماره تلفنی اختصاصی از آن کشورها را داشت. در این نوع شماره‌ها شما نیاز به یک دستگاه یا خط تلفن ویژه ندارید.
 • برای ساخت اکانت های زیاد جیمیل (رمزارز) و یا ساخت اکانت تلگرام بدون شماره یا واتساپ بدون شماره و …. شماره مجازی کاربرد دارد.
 • کسانی که مجبور هستند با بستگان و آشنایان و یا این که از لحاظ کاری و تجاری با یک شماره خارجی در کشور دیگر تماس بگیرند اگر بخواهند از شماره داخلی برای این کار استفاده کنند مطمئناً باید هزینه زیادی بپردازند. اما استفاده از شماره های مجازی می‌توانند از نظر اقتصادی بسیار به صرفه باشد.
 • از دیگر کاربردهای شماره مجازی این است که هویت مکانی شما در هنگام تماس با دیگران مشخص نمی‌شود بنابراین می‌توانید به راحتی از داخل ایران با شماره‌ای در کشوری دیگر تماس برقرار کرده بدون این که موقعیت مکانی شما برای آن‌ها آشکار شود.

از دیگر کاربرد خرید شماره مجازی که خوب است به آن اشاره کنیم این است که همان طور که می‌دانید اکثر سایت‌ها و شرکت‌ها از خدمات دهی به ما ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌های دولت امریکا معذور هستند بنابراین با داشتن شماره های مجازی می‌توانیم به راحتی از خدمات این سایت‌ها و شرکت‌های خارجی استفاده کنیم بدون این که آن‌ها متوجه شوند که ما از داخل ایران در حال استفاده از خدمات آن‌ها هستیم. کار ساخت شماره مجازی به راحتی آب خوردن است و می‌توان با این کار بسیاری از تحریم‌های مربوط به سایت‌ها را دور زد.

از معایب ساخت شماره مجازی این است که امنیت شماره‌های مجازی ممکن است برخی مواقع به راحتی زیر سؤال برود. برای جلوگیری از این کار بهتر است در زمان ساخت شماره مجازی از هر شرکت و سرویس دهنده‌ای که آشنایی کافی با آن ندارید استفاده نکنید.

روش های ثبت نام در تلگرام بدون شماره تلفن

باز هم این نکته را تکرار می کنیم که وارد شدن به تلگرام بدون شماره تلفن ممکن نیست. منظور ما هم از “روش های ثبت نام در تلگرام بدون شماره تلفن”، راه هاییست که در آن از شماره ای به جز شماره شخصی خودتان استفاده خواهید کرد.

روش 1- خرید شماره مجازی

شماره مجازی (Virtual number) نوعی سرویس PBX (مرکز تبادل خصوصی) مجازی است. وقتی کسی یک یا چند شماره مجازی می خرد، یک حساب SIP به او اختصاص داده می شود. با استفاده از شماره مجازی برای دریافت یا ارسال پیام کوتاه یا تماس گرفتن با دیگران به سیم کارت نیازی ندارید. فقط باید برنامه ساخت شماره مجازی را روی گوشی، تبلت یا لپ تاپ خودتان نصب کنید. تنها نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که برای استفاده از شماره مجازی باید از اینترنت استفاده کنید.

سرویس های ارائه دهنده شماره مجازی دو گزینه اتصال را ارائه می دهند. ساده ترین گزینه، یکبار دسترسی به شماره مجازی است. به این معنا که شما برای ساخت حساب کاربری تان می توانید از این شماره مجازی استفاده کنید و بعد از دریافت کد، شماره مجازی شما مسدود می شود. مزایای استفاده از این شماره های مجازی شامل موارد زیر می شود:

 • این شماره ها در بیشتر مواقع رایگان هستند.
 • می توانید از این شماره های مجازی برای ساخت حساب کاربری در تلگرام، ارسال تبلیغات، یا برقراری ارتباط با مشتریان از طریق چت و پیام کوتاه استفاده کنید.

از معایب استفاده از این روش نیز می توان به این مورد اشاره کرد که ورود به حساب کاربری تان در یک دستگاه دیگر امکان پذیر نیست (چون به پیامک تایید نیاز دارید و شماره مجازی هم غیر فعال است). با از دست دادن گجتی که پیامک تایید شماره مجازی یکبار مصرف به آن ارسال شده، بازیابی اطلاعاتتان امکان پذیر نخواهد بود. روش دوم قابل اعتمادتر است. در این روش شما از یک شماره مجازی ثابت استفاده می کنید. مزایای استفاده از این روش شامل موارد زیر است:

 • از این شماره نه فقط برای تلگرام بلکه برای سایر برنامه ها هم می توانید استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید این شماره را در شبکه های اجتماعی تان یا پروفایل فروشگاهتان پست کنید تا بقیه از طریق آن با شما در ارتباط باشند.
 • این شماره به شما امکان می دهد با هر دستگاهی به آن متصل شوید.

علاوه بر این در این روش در صورت از دست دادن دستگاهی که شماره مجازی تان روی آن نصب شده، همچنان امکان دسترسی به حساب وجود دارد. اشکال اصلی این روش این است که باید این شماره ها را بخرید. این شماره ها را می توانید با سرچ کردن در گوگل پیدا کنید.

روش 2- استفاده از اپلیکیشن های شماره مجازی (کاملا رایگان-پیشنهاد ما)

1-برنامه پیشنهادی ما TalkU (بهترین-پرامتیازترین)

این اپلیکیشن پرامتیازترین برنامه ساخت شماره مجازی هم در اندروید و هم آیفون است که نسبتا هم جدید است. تقریبا در هر کجای دنیا که باشید و با هر پیش شماره ای، این برنامه می تواند برای شما شماره دوم بسازد. می توانید به کمک آن پیامک دریافت و ارسال کنید و یا تماس بگیرید آنهم با شماره مجازی. کیفیت تماسها عالی و سرعت اپلیکیشن بی نظیر است. ضمنا تقریبا همه امکانات آن رایگان است و کاملا امن می باشد. هیچ هزینه رومینگی برای شما ندارد و هم برای اندروید و هم گوشی آیفون به راحتی قابل دانلود می باشد و برنامه پیشنهادی ماست.

2- برنامه Numero eSIM (پیشنهاد شخصی برای ایران)

این اپلیکیشن محبوب بیشتر برای دریافت شماره مجازی آمریکا و کانادا مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک این اپلیکیشن از مرکز شماره رایگان برای گرفتن شماره رایگان آمریکا استفاده کنید و از شماره تلفن مجازی برای واتساپ استفاده کنید، تا بتوانید تماسهای بین المللی بگیرید، پیامهای بین المللی دریافت کنید و از تمامی مزایای خدمات کاربردی موجود استفاده کنید. Numero eSIM، اپلیکیشن تماس تلفنی از طریق وای فای (اینترنت) است و تلفن همراه VoIP برای استفاده شخصی و یا تجاری است. شماره تلفن بین المللی همراه با تماسهای ارزان بین المللی دریافت کنید و به عنوان شماره تلفن دوم در گوشی همیشگیتان از آن استفاده کنید.

روش 3- اسکایپ (Skype)

کاربران اسکایپ برای ورود به تلگرام به جستجو و نصب هیچ برنامه اضافی دیگری نیاز ندارند. فقط کافیست که یک شماره مجازی دریافت کنند. البته این سرویس پولی است و شما باید هر ماه کمتر از 6 یورو بپردازید. به این ترتیب امکان استفاده از تلگرام بدون نیاز به شماره تلفن برایتان امکان پذیر می شود. فقط کافیست حساب شما به اسکایپ متصل شود و پیام کوتاه هایتان را در اسکایپ دریافت کنید تا بتوانید کد تایید تلگرام را بگیرید.

روش 4- بلو استاکس (BlueStacks)

این روش یکی از سخت ترین گزینه هاست، اما خوبی اش این است که نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید. BlueStacks نرم افزاری برای شبیه سازی سیستم عامل اندروید روی کامپیوتر است. برای استفاده از این روش مراحل زیر را تایید کنید:

 • برنامه BlueStacks را روی کامپیوترتان نصب کنید.
 • حالا از طریق این برنامه شبیه ساز، اپلیکیشن تلگرام و Nextplus را روی کامپیوترتان دانلود و نصب کنید.
 • در Nextplus ثبت نام کنید. کد کشور و شماره تلفن را انتخاب نمایید و captcha را وارد کنید.
 • حالا نکست پلاس شماره مجازی تان را به شما نشان می دهد. این شماره را در تلگرام کامپیوترتان وارد کنید.
 • بعد از وارد کردن شماره، شمارنده شروع به شمارش معکوس برای ارسال پیام کوتاه می کند.
 • بعد از لغو ارسال پیام کوتاه، تلگرام با شماره نکست پلاس شما تماس می گیرد و کد تایید را برایتان می خواند.

با وارد کردن این شماره در تلگرامتان، کار ساخت اکانت در تلگرام به پایان رسیده و شما می توانید با مخاطبینتان ارتباط برقرار کنید.

روش 5- اپلیکیشن Talk2 Mobile

Talk2 یک اپلیکیشن است که می توانید شماره تلفن رایگان فیلیپین را برای تأیید حساب کاربری خود دریافت کنید. شما می توانید با این شماره تلفن تماس بگیرید، به دوستان و خانواده تان پیامک بدهید و همچنین تماس ها و پیامک های هرکسی در هر کجای جهان را دریافت کنید. تنها کاری که برای دریافت شماره تلفن مجازی فیلیپین باید انجام بدهید، دانلود و نصب اپلیکیشن از لینک زیر است زیرا این برنامه در گوگل پلی استور در دسترس نیست.

روش 6- نرم افزار تماس و ارسال پیام رایگان TalkU

نرم افزار تماس+ ارسال پیام رایگان+ تماس بین المللی TalkU شماره تلفن مجازی آمریکا را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد. این یک اپلیکیشن ایده آل است که برای دریافت شماره تلفن آمریکا به مراحل و تنظیمات زیادی نیاز ندارد. ورود به این اپلیکیشن ساده است و شما فقط باید اپلیکیشن را از لینک زیر دانلود کنید، یک حساب جدید ایجاد کرده و به شماره تلفن مجازی آمریکا دست پیدا کنید، سپس می توانید برقراری تماس های بین المللی را آغاز کنید. شما همچنین می توانید از این شماره تلفن آمریکا برای تأیید حساب های شبکه های مجازی خود، گوگل و همچنین PayPal خود استفاده کنید.

روش 7- متدهای دیگر

چهار روش اولی که به آنها اشاره کردیم جزو روش های پیشرفته محسوب می شوند. افرادی که این راه حل ها برایشان سخت است و ترجیح می دهند از روش های ساده تری استفاده کنند می توانند دو گزینه ای که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را امتحان کنند. دو روش ساده برای ناشناس ماندن در تلگرام وجود دارد:

 • تلگرام را با شماره تلفن نزدیکان مسن خودتان نصب کنید. عیب این روش این است که برای این کار باید به گوشی تلفن آن فرد دسترسی داشته باشید.
 • سیم کارتی بخرید که به نام فرد دیگری ثبت شده باشد. با این کار می توانید بدون اینکه شماره به نام خودتان باشد از آن استفاده کنید.

اتصال به رایانه

از آنجایی که ما نحوه ورود به تلگرام با استفاده از کامپیوتر را توضیح دادیم، حالا وقت آن رسیده این مورد را بررسی کنیم که در صورت گم شدن گوشی، خارج شدن از سیستم یا حذف حساب کاربری چطور باید با استفاده از کامپیوتر وارد اکانت تلگرام شد. این مورد فقط در صورتی امکان پذیر است که کاربر قبلا به حساب کاربری تلگرامش در رایانه متصل شده باشد. بعد از بسته شدن تلگرام، این برنامه روی کامپیوتر با تنظیم شناسایی دو مرحله ای از شما می خواهد رمز عبور را برای باز کردن قفل وارد کنید. اگر نسخه وب روی دسک تاپ فعال نشده باشد حساب کاربری شما قابل بازیابی نیست. در این صورت فقط می توانید با استفاده از برنامه شبیه ساز BlueStacks حساب کاربری جدیدی بسازید. این نرم افزار به شما امکان می دهد حتی بدون وارد کردن شماره تلفن به پیام رسان وارد شوید.

منبع: نامبر ایزی

دکمه بازگشت به بالا