عمومیکسب و کار برتر

دلایل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام

اینستاگرام اساس کارش بر روی ویدئو و تصویر است. یعنی عمده مطالب از طریق این دو ابزار است که به اطلاع دیگر افراد راسنده می شود و مخاطبان با لایک، اشتراک گذاری، یا نظر دادن می توانند با صاحب ویدئو یا تصویر ارتباط برقرار کنند.  محبوبیت این رسانه اجتماعی به خصوص در ایران بر کسی پوشیده نیست. برای استفاده از این ابزار باید با برخی قوانین این شبکه اجتماعی آشنا باشید؛ یکی از مهم تری این قوانین حفظ قانون کپی رایت است که در نسخه های اخیر سخت گیری اینستاگرام به شدت زیادتر هم شده است. در این صورت، مواردی وجود دارد که پست یا ویدیوی شما در اینستاگرام مسدود یا به تعبیر دیگر بلاک (Block) می شود. با این توضیح دیگر تعجب نکنید که چرا یک پست یا استوری شما ناگهان حذف می شود. واقعیت این است که اینستاگرام برای اعمال قانون نظر شما را نخواهد پرسید.

دلایل احتمالی بلاک شدن ویدیو اینستاگرام

قبل از اینکه به راه‌حل‌هایی برای بازگرداندن ویدیوهای مسدود شده اینستاگرام پرداخته شود، اجازه دهید ابتدا دلیل بلاک شدن آن‌ها را درک کنیم. شناخت این موارد از تکرار مجدد بلاک شدن ویدیو اینستاگرام جلوگیری خواهد کرد. اما به یاد داشته باشید، یک ویدیوی اینستاگرام ممکن است صرفا در برخی کشورها به جهت قوانین خاص آن کشور مسدود شده باشد.

شرایط استفاده یا سیاست حفظ حریم خصوصی را نقض کرده اید

اول از همه، باید به این نکته اذعان کنیم که شاید کمتر از یک درصد از افراد به هنگام استفاده از یک نرم افزار به صورت کامل شرایط استفاده از آن نرم افزار را مطالعه می کنند؛ بسیاری از اتفاقات این چنینی که منجر به بلاک شدن ویدیو اینستاگرام می شود ناشی از نقض همین قوانین است که در همان اول بدون خواندن با آن موارد موافقت کرده اید. در صورتیکه ویدئو به دلیل نقض یکی از این دلایل بلاک شده باشد، در واقع هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. یکی از این قوانین حفظ حریم خصوصی افراد است که اگر فردی از آن ویدیو یا تصویر خاص از صفحه شما شکایت کرده باشد و بتواند این موضوع را برای اینستاگرام اثبات کند، اینستاگرام آن ویدئو یا تصویر را از صفحه شما حذف یا بلاک خواهد کرد.

محتوای ویدیویی نامناسب

اینستاگرام دستورالعمل‌های جامعه سالم و ایمن، ویدیوهای ترویج یا حاوی خشونت یا محتوای جنسی و بزرگسالان را رعایت می کند. اینستاگرام تقریباً برای همه قابل دسترسی است و حتی یک کودک و نوجوان دارای حساب کاربری می تواند به راحتی به تمام محتویات داخل اینستاگرام دسترسی پیدا کند. بنابراین لطفاً برنامه ای برای ارسال هیچ ویدیویی در مورد این موضوعات نداشته باشید در غیر اینصورت مطابق قوانین اینستاگرام آن ویدیو یا تصویر بلاک خواهد شد.

نگرانی های کپی رایت

اگر وبلاگ نویس ویدیویی یا صاحب یک صفحه تجاری در اینستاگرام هستید، قابل درک است که در به فکر ایجاد ویدیوهای تبلیغاتی خواهید بود. بنابراین، در استفاده از موسیقی پس‌زمینه یا آپلود عکس‌ها از حساب‌های دیگران در اینستاگرام مراقب باشید. در صورت استفاده از موسیقی یا تصاویر دیگران بدون رعایت ضوابط مربوطه، طبق قانون حق مالیکت معنوی یا کپی رایت در اینستاگرام ویدیو شما حذف خواهد شد. در این مورد، بهتر است به صورت کلی از ویدیوهای قابل پخش استفاده و دانلود کنید که استفاده از آنها رایگان است.

ویدئوی گزارش شده

مواردی وجود دارد که اینستاگرام حتی بلافاصله ویدیوی شما را شناسایی یا مسدود نمی کند. با این حال، اگر چندین گزارش مبنی بر اینکه ویدیوی شما حاوی سخنان مشوق تنفر، خشونت، اخبار جعلی یا هر چیزی است که می‌تواند به جامعه آسیب برساند، ویدیوی شما مسدود خواهد شد. خوبی اینجا این است که از طریق ایمیل اعلانی مبنی بر گزارش ویدیوی خود دریافت خواهید کرد.

راه هایی برای رفع بلاک شدن ویدیو اینستاگرام

حالا بیایید به راه حل برسیم تا بتوانیم ویدیوهایی را که پست کرده ایم رفع انسداد کنیم. مراحلی که در ادامه آمده بیش از اندازه راحت هستند و به راحتی می توانید نسبت به رفع بلوک شدن ویدیو اینستاگرام اقدام نمایید؛ البته باید به خاطر داشته باشید که تصمیم گیرنده اصلی در اینجا اینستاگرام است و ممکن است علی رغم رعایت بسیاری از موارد باز هم تصمیم تیم اینستاگرام این باشد که ویدیو شما در حالت بلاک باقی بماند.

مستقیم بلاک شدن ویدیو را به اینستاگرام اطلاع دهید

فرض کنید به اندازه کافی مطمئن هستید که ویدیوی شما به اشتباه گزارش شده یا ویدیو در اینستاگرام مسدود شده است. در این صورت، می‌توانید مستقیماً به سازمان اینستاگرام اعتراض کنید. اگرچه این روش ممکن است زمان بر باشد، اما از پحش مجدد ویدیو خود در صورتیکه اعتراض شما پذیرفته شود اطمینان خواهید یافت.

  • اول از همه هنگامی که اینستاگرام ویدیوی شما را مسدود کرد، به تب اعلان رفته و پیامی که برای شما در خصوص مسدود شدن ویدیو آمده را بررسی کنید.
  • هنگامی که پیام بلاک شدن ویدیو اینستاگرام را پیدا کردید؛ روی دکمه «تجدیدنظر» ضربه بزنید.
  • در نهایت، کادر کنار «موافقم» را علامت بزنید و دوباره روی دکمه «درخواست تجدیدنظر» ضربه بزنید. منتظر بمانید تا اعلان دیگری دریافت کنید که می گوید ویدیوی شما دوباره ارسال شده است. با این کار شما به اقدام اینستاگرام اعتراض خود را اعلام خواهید کرد تا مجدد ویدیو را بررسی کنند.

مالک ویدئو را مطلع سازید

اگر حتما می خواهید که یک کلیپ از حساب کاربری دیگری را استفاده کنید، باید از آنها اجازه مستقیم برای استفاده از آن ویدئو خاص را بخواهید. البته اینکه در پستی که از ویدئو حساب کاربری دیگر استفاده کرده اید حتما باید اکانت مالک ویدئو را منشن کنید. با این کار و در صورت موافقت مالک اثر دیگر بلاک نخواهید شد.

موسیقی یا کلیپ های رایگان را دانلود کنید

خوشبختانه، می‌توانید فایل‌های بدون حق امتیاز را در سراسر اینترنت پیدا کنید. این نوع فایل ها برای استفاده بدون پرداخت هزینه مجوز در دسترس هستند. همچنین، وب‌سایت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در آنها موسیقی بدون حق امتیاز پیدا کنید، برخی از این وب سایت ها را در ادامه بری شما آورده ایم:

آیا ویدیو های استوری هم بلاک میشوند؟

بله با قانون کپی رایت جدید اینستاگرام حتی ویدویی های استوری که شامل برخی از آهنگ ها باشند بلاک خواهد شد. اکثر ما برای ارتقا آمار بازدید استوری پیج خود از آهنگ های معروفی استفاده میکنیم که همین عامل میتواند سبب بروز مشکلات فراوانی مانند قانون کپی رایت اینستاگرام شود. راه حلی که وجود دارد این است که میتوانیم حتی بدون آهنگ نیز استوری خود را پست کنیم و برای اینکه بازدید بیشتری بگیریم از استفاده کنیم. همینطور اگر اصرار بر گذاشتن آهنگ دارید باید سعی کنید ریتم آهنگ را با برنامه های متنوع ویرایش موسیقی ادیت کنید تا اینستاگرام نتواند کپی رایت آهنگ مورد نظر را تشخیص دهد.

به شکل کلی تفاوتی وجود ندارد که شما در جایگاه کاربر در برنامه اینستاگرام نخستین بار است که پستی را ارسال می کنید یا بارها این حرکت را انجام داده‌اید، اگر که الگوریتم اینستاگرام تشخیص بدهد که پست شما قانون کپی رایت را نقض کرده است آن را بلاک خواهد کرد.

برای تعداد زیادی از آثار ایجاد شده، چه موسیقی، تصاویر هنری یا اینکه هر مشابه دیگری یک نوع حق نشر وجود خواهد داشت. این موضوع به این معنی است که صاحب اثر این حق را دارا می باشد که اجازه انتشار دادن آثار خودش توسط فردی دیگر را بدهد یا نه. همین کار نیز باعث به وجود آمدن امری به نام کپی رایت شد که کاملا تمام حق و حقوق خالق اثر را حفظ می کند.

اگر نیتتان این است که با گذاشتن آهنگ روی فیلم بتوانید بازخورد بهتری بگیری، راه حل های دیگری نیز وجود دارد، برای مثال پست خود را با آهنگی که کپی رایت ندارد آغاز کنید و اگر نگران این هستید که نتوانید لایک های زیادی دریافت کنید باز هم هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که دقیقا به همین منظور ایجاد شده است.

همینطور میدانیم که استفاده از آهنگ های زیبا همیشه سبب افزایش آمار کامنت ها نیز خواهد شد اما گه گاهی بهتر است با برای پست اینستاگرام خود آمار نظرات را افزایش دهیم تا اینستاگرام نیز سر کپی رایت با پیج ما جبهه نگیرد.

اینستاگرام هم مدتی است که با به‌روزرسانی‌ها متععد با خلق کردن الگوریتم های به‌روز و ربات ها سخت گیری بیشتری بر موضوع مهم کپی رایت نشان داده. اگر شما بدون هیچ‌گونه مجوزی قصد پست کردن محتوایی مثل ویدیو، موزیک و … را داشته باشید این قانون بسیار مهم را نقض کرده و حتما با ارور کپی رایت اینستاگرام مواجه می شوید.

از طرف دیگر الگوریتم و ربات‌هایی که به شکل خودکار ویدیو ها و پست های منتشر شده را از جهت حفظ کردن قانون کپی رایت بررسی می کنند، ریپورت شدن شخص و گزارش توسط کاربران دیگر این برنامه مجازی نیز می تواند از دلایل دیگر بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام باشد.

همان طور که می دانید اینستاگرام یکی از محبوب ترین نرم افزار ها در میان شبکه های اجتماعی است و روزانه میلیون ها کاربر پست ها، استوری ها و ویدیو های خود را در این پلتفرم گسترده آپلود می کنند. با این حال چند وقتی است که اینستاگرام برخی از ویدیو ها را از برنامه خود حذف کرده و ممکن است برخی کاربران از علت بروز این اتفاق مطلع نباشند. به صورت کلی چه با در نظر گرفتن فضای مجازی و یا دنیای واقعی این موضوع واضح است که هر اثری دارای حق کپی رایت می باشد.

این موضوع نشان دهنده این خواهد بود که هر اثری شامل طراحی ها، موسیقی ها و … برای محافظت از حقوق سازنده دارای حق کپی رایت بوده و اجازه تکثیر بدون مجوز برای این آثار وجود ندارد. به همین منظور نرم افزار اینستاگرام تصمیم گرفته است تا برای حفاظت از حقوق کپی رایت، پست هایی را که این قانون را زیر پا می گذارند از پلتفرم خود بلاک کند. با توجه به این موضوع ما در مقاله امروز تصمیم گرفتیم تا به صورت کامل به علت بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام، دلیل بلاک شدن و پست نشدن فیلم ها، علت بلاک شدن استوری اینستاگرام و همچنین آموزش رفع این مشکل بپردازیم.

همان طور که قبل تر به این موضوع اشاره کردیم، نرم افزار اینستاگرام در راستای قانون کپی رایت ویدیو ها و فیلم هایی که از این قانون پیروی نمی کنند را از پلتفرم خود بلاک می کند.

خیلی اوقات کاربران پست ها، استوری ها و فیلم هایی را در اکانت خود با دیگران به اشتراک می گذارند و بعد از مدتی می بینند که این پست ها توسط اینستاگرام حذف یا بلاک شده است. به همین منظور برای خیلی از این کاربران ممکن است این سوال پیش بیاید که دلیل پست نشدن فیلم ها چه چیزی است و همچنین رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام چگونه انجام می شود.

قبل از این که به راه ها و روش های رفع مشکل بلاک شدن ویدیو در اینستاگرام بپردازیم بهتر است ببینیم که این پلتفرم گسترده که میلیون ها کاربر به صورت روزانه دارد، چگونه نقض قانون کپی رایت را تشخیص داده و ویدیو ها و فیلم ها را از برنامه خود بلاک می کند؟

در جواب به این سوال باید گفت که پلتفرم اینستاگرام برای خودکار کردن و سریع تر کردن این پروسه از ربات ها و الگوریتم های خاصی استفاده می کند که این الگوریتم ها قابلیت جستجو و بلاک پست هایی که قانون کپی رایت را نقض می کنند خواهند داشت. در همین راستا و با توجه به این موضوع که اینستاگرام در این زمینه بسیار سخت گیر است، تمامی ویدیو هایی که قانون کپی رایت را در نظر نمی گیرند در صورت شناسایی برای حمایت از حقوق تولید کننده اصلی اثر توسط این ربات ها و الگوریتم ها بلاک می شوند.

منبع : سایت sanimata

دکمه بازگشت به بالا