ورزشیکسب و کار برتر

نحوه بستن بند کفش فوتسال

آموزش مدل های جذاب بستن بند کفش

امروز با ۱۶ مدل بستن بند کفش با شـما هستیم. نکته اینجاست که این آموزش برای انواع مختلف آن قابلیت اجرا دارد و شما می توانید آن را برای انواع مدل ها با کم کردن از اندازه بند انجام دهید.همانطور که می دانید از جمله تغییراتی که می توان به منظور نو کردن بر روی آن انجام داد نوع گره زدن بند است که این کار را می توان در سبک ها و مدل های متفاوت و جذاب انجام داد و از این طریق جلوه خاصی به ظاهرش داد.

در این مطلب می خواهیم نکات خرید کفش فوتسال و فوتبال درانواع مدل های زیبا و شیک به همراه آموزش بستن بند آن را برای انواع کفش پیاده روی،کفش مخصوص دویدن و غیره استفاده کرد. شما می توانید این محصولات و انواع دیگر کفش را از فروشگاه معزز و در قسمت خریدکفش تهیه کنید. بیشتر ما فقط از یک حالت معمول برای بستن بندها استفاده می کنیم. اما نمی دانیم که برای بستن آن ها ده ها روش وجود دارد، اگر می خواهید این روش ها را یاد بگیرید. با ما در كفش معزز همراه باشید.

۱.مدل مشبک:

به این مدل به علت شکل ظاهری در هم تنیده شده ای که دارد مدل مشبک می گویند،شما می توانید آن را با یک بند یا دو بند با رنگ های مختلف ایجاد کنید.همانطور که در عکس می بینید بند از سوراخ اولی به شیوه ضربدری عبور داده می شده و از سوراخ دوم به سمت قسمت های بالایی می رود و شما می توانید آن را در محل دلخواه عبور دهید.این مدل بند بستن برای مدل های کانورس و آل استار که دارای سوراخ زیادیند عالی می باشد.ولی می توانید به سلیقه خودتان در مدل های دیگر هم استفاده کنید.توجه داشته باشید که در آخرین سوراخ عبوری،بند باید از زیر عبور کند تا بتوانید آن را گره بزنید.

۲.مدل حلقه برگشتی:

مدل loopback یکی از جذاب ترین مدل ها برای بستن بند کفش ورزشی است.حتما شما هم این مدل را در بازی ها بسکتبال دیده اید.اما این به معنا نیست که حتما باید کفش ساق دار مانند کانورس یا نایک ایر جردن داشته باشید،شما می توانید حتی با مدل های تخت نیز چنین گره ای ایجاد کنید.

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که چرا به این مدل حلقه برگشتی می گویند،جواب در عکس بخوبی واضح است?در این مدل بند بعد از عبور از سوراخ اول در هنگام وارد شدن به سوراخ دوم اصطلاحا گره خورده است.

از مزایای این مدل محکم بودن آن است،به سختی پیش می آید این گره به خودی خود باز شود،همین علت باعث می شود تا این مدل بستن بند پوتین نیز کاربرد داشته باشد.

۳.مدل نمایشی:

آسان ترین مدل در این دسته!این مدل در عین آسان بودن برای انواع کفش مخصوصا نوع تخت آن مانند آل استار،نایک و ریبوک کاربرد دارد.دلیل نام گذاری این مدل ساده برای بسیار متداول بودن آن در میان مردم است.

احتمالا همه ما حداقل یک بار تجربه این مدل بستن کفش خود را داریم یا زمانی که اولین بار کتونی مدرسه خریده ایم این مدل را دیده ایم.بیشتر انواع کتونی در دنیا به همین شیوه بسته می شوند.این مدل دردسر زیاده ندارد و تنها باید توجه کنید که بند ها از روی سوراخ وارد می شوند نه از زیر آن.می توان از این مدل بستن بند برای کفش ۴ سوراخه نیز استفاده کرد.

تنها باید با توجه به اندازه بند و تعداد سوراخ های جای بند آن را تنظیم کرد.حتی می توان مقداری از بند را با قیچی کوتاه کرد و بعد برای جلوگیری از نخ کش شدن آن سر بند را سوزاند؛تا راحت تر از جای بندها عبور کند.یا اینکه می توان انتها بند را دور پا بست.

۴.مدل کمان:

این مدل برای انواع کفش کاربرد دارد و جلوه بسیار زیبایی به آن می دهد.در این روش مانند بقیه اول کار با عبور از سوراخ اول آغاز می شود ولی یک طرف بند بعد از عبور از آن به سمت بالا و آخرین سوراخ می رود و سپس به شیوه ضربدری از بالا به پایین از سوراخ ها عبور داده می شود و در نهایت در وسط آن بند ها به هم می رسند و گره زده می شود.

یکی از کاربردهای این مدل بستن بند چکمه بالای زانو است،زیرا که برای بستن این مدل محصولات جلوه زیباتری دارد و نیز بستن و بازکردن آن آسان تر خواهد بود.می توانید در شکل زیر آموزش دقیق بستن بند به روش riding bow را ببینید.احتمالا دلیل نامگذاری این روش این است که وقتی بند به سمت بالا می رود حالتی مانند کمان به خودش می گیرد،البته شاید?.

این مدل برای بندهای دورنگ هم کاربرد دارد؛شما می توانید از بندهای دورنگ موجود استفاده کنید یا اینکه از دو بند با رنگ های مختلف استفاده کنید.استفاده از بند دورنگ باعث می شود تا نوع گره ها در آن بهتر به چشم بیاید.روش بستن بند کفش دورنگ یکی از ترندهای هرساله برای نوجوانان و جوانان است.برای اینکار می توانید دو تا بند را به هم گره بزنید به طوریکه گره آن دیده نشود.

۵.مدل نردبانی:

مدل نردبانی یکی از منحصربفرد ترین روش هاست.شما می توانید آن را در انواع برندهای نایک،آدیداس و ریبوک استفاده کنید.برای اینکار شما ابتدا باید بر خلاف مدل های دیگر از زیر بند را وارد سوراخ کنید و سپس به جای ضربدری رفتن،باید به سمت سوراخ بالایی رفت و نکته اینجاست که از روی سوراخ بند را رد کنید و سپس از سوراخ روبرویی بند را رد کنید.

این روش را می توانید برای انواع بندها حتی برای بندهای دو رنگ هم استفاده کنید.ولی اگر آن را برای مدل هایی که دارای سوراخ های بیشتری هستند بکار ببرید زیبایی بیشتری خواهد داشت.

این مدل بستن بند کفش ۶سوراخه علاوه بر جلوه بشتر در پای شما باعث محکم شدن آن نیز می شود و به راحتی و موقع پیاده روی و دویدن باز نمی شود.

دقت داشته باشید که شما برای بستن به این روش نیاز به زمان بیشتری نسبت به روش های دیگر دارید یا بارها مجبور شود به آموزش نگاه کنید.این مدل برای بندهایی با رنگ های روشن بیشتر مورد توجه است.

۶.مدل پیاده روی:

این مدل بستن بند کفش پیاده روی ترکیبی از روش های نردبانی و نمایشی است با این تفاوت که گره در بغل آن می خورد.درصورتی که در روش نردبانی و نمایشی گره در بالا زده می شد.شما می توانید کفش های پیاده روی ما در کفش جوان را در صفحه فروشگاه مشاهده نمایید.این روش در سوراخ اول بند از زیر آن عبور می کند و سپس در یک طرف به صورت یک پله ای بالا می رود و در طرف دیگر دوتایی و این فرایند تا بالا انجام می شود.

طرفی که یک سوراخ درمیان رد می شود به صورت مستقیم هم عبور داده می شود و درنهایت در کنار گره زده می شود.شما می توانید گره را بجای در کنار بصورت ضربدری نیز بزنید.مزیت این روش این است که به راحتی بند شل نمی شود به همین علت این روش به اسم پیاده روی شناخته می شود تا در هنگام فعالیت احتمال باز شدن آن کمتر باشد.

شما می توانید این مدل بستن بند کفش کوه نوردی نیز انجام دهید و اطمینان داشته باشید که علاوه زیبایی،استحکام قابل توجهی به آن می دهد.می توانید در ویدیو زیر راهنمای بستن بند به روش پیاده روی را مشاهده فرمایید.

۷.مدل ترکیبی:

این مدل ترکیبی از انواع روش هایی است که در بالا توضیح داده شد.دلیل نامگذاری آن هم به همین علت می باشد.این روش نیازمند صبر و حوصله زیادی است،پیشنهاد می کنم اگر قصد استفاده از آن را دارید زمان بیشتری را به آن اختصاص دهید و طبق آموزش پیش روید.

این روش در سوراخ اول از زیر عبور داده می شود و سپس هر طرف بند را با دو سوراخ فاصله از روی آن در بالا رد می کنیم و سپس از زیر دوباره به قبلی برمی گردیم،احتمالا اگر کفشتان دارای سوراخ های زیادی باشد گیج می شوید?.

این روش برای محصولان کانورس زیبایی دوچندانی دارد البته معلوم نیست به سختی و پیچیدگی آن می ارزد یا خیر.در نهایت گره را در وسط و در قسمت بالا آن می زنیم و دقت کنید که باید از زیر بند را عبور دهید.

در صورت تمایل می توانید ویدیو آموزشی ما را در مورد این روش ببینید،ما این روش ها را در صفحه اینستاگرام کفش جوان با توضیحات مختصر و عکس های مربوط به آن ارائه داده ایم.ما سعی کردیم تا در گیف آموزشی بندبستن به روش ترکیبی نحوه صحیح استفاده از این روش را به شما کاربران گرامی کفش جوان ارائه دهیم.

۸.مدل شطرنجی:

احتمالا اولین بار که این مدل را دیده اید از شکل عبور بندها در آن کاملا گیج شده اید.این مدل گیج کننده به نام روش شطرنجی شناخته می شود و دلیل نامگذاری آن شکل شبیه به صفحه شطرنج آن می باشد.اگر تجربه بافتن با میله را داشته باشید درک این روش برای شما بسیار آسان تر خواهد بود.

برای این مدل حتما باید دو نوع بند با رنگ ها مختلف استفاده کنید و اگر از سیاه و سفید استفاده کنید علاوه بر اینکه شبیه صفحه شطرنج می شود قابلیت تشخیص آن نیز آسان تر می گردد.در ابتدای کار باید ته یکی از بند ها را گره بزنید و از سوراخ اولی عبور دهید مانند روش نردبانی با این فرق که بندها هنگام عبور از سوراخ بالایی باید از زیر عبور داده شوند تا دیده نشوند.

سپس بند دوم را به شیوه شطرنجی از بین بند قبل عبور می دهیم.شما ابتدا باید سر بند را از سوراخ اولی از بالا خارج کنید،بعد مثل بافتنی از زیر و روی بند قبلی عبور می دهیم.در آخر هم می توانیم بند دوم را از سوراخ اولی در پایین عبور دهیم و ته آن را گره بزنیم.البته می شود این کار را در قسمت بالای کفش نیز انجام داد.

۹.مدل زیپ:

همانطور که از اسمش پیداست،این مدل شکلی شبیه زیپ دارد.شاید در نگاه اول بستن این مدل خیلی سخت بیاید اما این فقط ظاهر آن است.این مدل بسیار زیبا کفش به راحتی بسته می شود فقط نیاز به وقت کافی برای یادگیری آن است.

خوب همانطور که می بینید،اولین مرحله این گره عبور از زیر سوراخ اول است لازم به ذکرست که در این مدل درهمه ی قسمت های آن بند از زیر عبور می کند و قسمتی که از روی سوراخ عبور میکند بعد از عبور از زیره بند اول به سمت سوراخ بعدی می رود.

۱۰.مدل دندان اره ای:

مدل دندان اره ای یکی از ساده ترین و عین حال پرکاربردترین مدل هاست.این مدل برای کفش های آدیداس و آل استار بسیار کاراست.

احتمالا این مدل در فیلم های تینیجری زیاد به چشمتان خورده است.در این روش معمولا در انتهای کار بندهارا بلندتر میگیرند و بعد می بندد.استفاده از بندکفش های بلند برای این مدل توصیه می شود تا جلوه بیشتری داشته باشد.همانطور که در آموزش می بینید بند در یک طرف از سوراخ ها به سمت بالا می رود و در طرف دیگر مثل مدل اول به سادگی و بصورت مستقیم و بعد مورب عبور داده می شود.

۱۱.مدل پیچ:

برای انجام این مدل سخت باید کاملا طبق آموزش پیش بروید.یکی از مزایای این مدل برای افرادی است که معمولا عادت به تغییر بند کفش خودشان ندارند.بازکردن این روش نیز مانند بستن آن دارای دردسرهای خاص خودش است?برای این مدل باید پس از عبور بند از زیر سوراخ های آن،بندها را به هم پیچ دهید،این عمل تا بالا به همین صورت انجام می پذیرد و در نهایت بندها در بالای کفش به هم میرسند و گره زده می شود.تعداد پیچی که در هرقسمت داده می شود با توجه به اندازه بند و جلوه آن انتخاب می شود.

۱۲.مدل دو پشتی:

همانطور که در عکس میبینید این مدل راحت و سریع دارای دو قسمت مختلف است.در قسمت اول شروع بستن بند را از یک سوراخ مانده به بالای آن آغاز می کنیم و سپس به سمت پایین به روش این سوراخ درمیان حرکت می کنیم و درنهایت وقتی به پایین ترین نقطه رسیدیم به صورت مستقیم و موازی با سوراخ ها به سمت بالا حرکت می کنیم و جاهای خالی را نیز به شیوه مورب پر می کنیم.

۱۳.مدل کیف:

ترجمه لفظی این مدل “کیف پا” است?که دلیل نامگذاری آن را دقیقا نمی دانیم?این مدل دارای دو پارت متفاوت از هم می باشد در قسمت پایین بندهاا به شیوه پله ای از سوراخ ها عبور میکنند و در بالای کفش به صورت مورب از سوراخ ها رد می شوند و درنهایت گره زده می شود این مدل بستن برای کفش هایی با سوراخ های کم مناسب است.

۱۴.مدل گره پنهان:

این مدل جدید بستن مناسب افرادی است که ترجیح می دهند تا گره بند کفششان دیده نشود.همانطور که در عکس میبینید تنها تفاوت این روش با بقیه در گره بند در زیر زبانه کفش است که شما می توانید این کار را در جلوی کفش نیز انجام داد.بطور کلی هر مدل بستن را می توان به این روش انجام داد فقط باید گره را در گوشه یا پشت زبانه پنهان کرد.برای بستن این مدل بند را از بغل به شیوه پله ای عبور می دهیم و وقتی به بالای آن رسیدیم با عبور از سوراخ آخر بندها را به هم گره می زنیم.

۱۵.مدل دو رنگ:

مدلی متفاوت برای افراد متفاوت!این مدل جذاب و زیبا مناسب افرادیست که دوست دارند با حداقل هزینه باعث زیبایی دوچندان کفششان شوند.این مدل یکی از ترندهای سال های نه چندان دور بوده و امروزه نیز طرفداران خاص خودش را دارد.اگر شما هم طرفدار این مدل جذاب و زیبا هستید با ما در javanshoes همراه باشید

ابتدای کار انتهای دو بند را به هم گره بزنید می توانید دورنگ کاملا متفاوت را انتخاب کنید مثلا سفید و مشکی،مثل سایر روش ها به صورت پله ای از یک طرف عبور میدهیم.در نهایت بندهارا در بالا گره می زنیم خیلی راحت و سریع.

۱۶.مدل نصف نصف:

این هم مانند مدل قبل با استفاده از بند دو رنگ انجام می پذیرد،فقط کافیست دو تا بند با رنگ های دلخواه و متفاوت پیدا کنید و سپس به ساده ترین روش ممکن که همان ضربدری است به سمت سوراخ های بالا حرکت کنیم و از تک تک آن ها عبور دهیم.

آموزش بستن بند کفش اسپرت | 15 روش بستن بند کفش

امروز با 15 آموزش بستن بند کفش اسپرت با شـما هستیم. مدلهای بستن بند کتانی امروز را میتوانید بسته بـه نوع کفش یا کتانی اسپرتی کـه دارید اجرا کنید، عکسهای امروز گویای نحوه کار هستند و شـما می‌توانید با ذخیره آن ها، مدلهای مورد علاقتان را روی کتانی خودتان پیاده سازی کنید. نکته ابتدایی این اسـت کـه: هر چقدر کفش یا کتانی تان ساده تر باشد بندها بهتر خودشان را نشان می‌دهند.

3 اصل کلی در بستن بند کفش و کتانی : بستن بند کفش ضربدری

بند کفش را از سوراخ دوم از بالا عبور داده و از سوراخ پنجم در ردیف مقابل بیرون بیاورید. اینکار رابا سوراخ هاي بعدی روی کفش تکرار کنید تا 3 خط مورب با بند کفش روی آن ایجاد شود. ادامه بند را از زیر اولین حفره از سمت پائین در ردیف مقابل عبور دهید.

سپس آنرا درون حفره چهارم از پائین درسمت مقابل قرار دهید. همین روند را در سوراخ‌هاي بعدی به صورت مورب و بـه صورتِ زیر و رو تکرار کنید تا یک حالت بافت مانند روی نوارها ایجاد شود. هردو سر بند کفش را از اولین حفره از بالا بیرون کشیده و بـه صورت پاپیونی گره بزنید

بستن بند کفش گره مخفی

بند را از درون سوراخ دوم بیرون بیاورید. بخش زیرین بند را کنار گذاشته و بخش روئی را درون حفره مقابل ببرید. سپس اینکار رابه صورت یک حفره در بین تکرار کنید. انتهای بند رابه همان صورت یکی در بین از میان حفره‌هاي خالی مانده عبور دهید تا بـه حفره سوم از بالا برسید. بند را گره بزنید.

بستن بند کفش دو رنگ

بند مشکی رنگ را از درون سوراخ دوم عبور داده و از حفره سوم همان ردیف بیرون بیاورید. سپس از روی سوراخ‌سوم در ردیف مقابل عبور داده و از زیر، درون حفره پنجم همان ردیف قرار دهید. ادامه بند را از ردیف پنجم ردیف مقابل بیرون کشیده و درآخرین حفره همان ردیف قرار دهید.سپس درون حفره رو بـه رو قرار داده و اضافه آن رابا قیچی برش دهید.

بند سفید رنگ را از ردیف دوم در مقابل ورودی بند مشکی، وارد حفره کفش کنید.بـه همان ترتیبی که بند مشکی را از میان حفره‌ها عبور دادید، با بند سفید در ردیف مقابل تکرار کنید. اضافه بند سفید را هم برش داده و دو انتهای بندهای سیاه‌وسفید رابه هم‌گره زده ودر زیر لبه کفش مخفی کنید.

نزدیک بـه 5000 سال پیش مصری‌ها چیزهایی شبیه کفش ساخته بودند.البته بهتر است به آن ها بگوییم پوشینه پا، نه کفش. از کفشهای مصری هاي قدیم می‌شود طرز زندگی و طبقات اجتماعی در آن زمان را فهمید.تمدن ایران، یونان و رم پوشینه‌هاي دیگری درست کردند که نشان دهنده طبقه اجتماعی فرد و میزان قدرت او بود.

نام تعداد زیادی از این پوشینه‌ها هنوز هم استفاده میشود، مثل سندلیوم کـه هم اکنون بـه آن صندل می‌گویند.درقرن چهارم و پنجم میلادی امپراتوری روم بـه بیزانس منتقل شد.کم‌کم تفکرات مسیحی روی کفش‌ها تاثیر گذاشت چون مسیحی ها اعتقاد داشتند کفش باید کاملاً پوشاننده باشد بهمین دلیل کفشها در مغرب زمین ازحالت صندل بـه شکل روبسته درآمد.

درقرن دهم و دوازدهم میلادی، اروپایی ها در جریان جنگهای صلیبی از علم‌ودانش مسلمانان حتی برای کفشهای شان استفاده کردند. در قرن چهاردهم، با پیشرفت صنایع، آرام آرام پارچه و چرم دباغی شده نازک وارد کفش سازی شد. بسیاری قرن چهاردهم را قرن آغاز مد می‌نامند.

اواخر قرن 14 هم کفش هاي نوک تیز مد شد. مردم بـه هر زحمتی کـه بود 5 تا انگشتشان را در پنجه‌هاي نوک تیز می‌کردند تا ثابت کنند چقدر با شخصیت هستند. شروع این مد از هلند بود؛ جاییکه عذاب شست پا و پا درد را برای مردم قرن چهارده میلادی بـه ارمغان آورد.

اواخر قرن پانزدهم میلادی، وقتی کفش نوک تیز از مد افتاد، کفش نوک پهن مد شد البته بیشتر درشمال اروپا ذهن ها هرروز محصولات تازه تر و عجیب تری بیرون می داد. از نمونه‌هاي آن، کفش هاي ونیزی بود کـه برای خانم ها مد شد. این کفش ها، یک کفه تخت داشت کـه زیرش کاملاً پر بودو ارتفاعش گاهی بـه 60 سانتی‌متر میرسید.

از مشکل راه رفتن کـه بگذریم، وزن این جور کفشها احتمالاً خیلی زیاد بوده اسـت مثل این‌کـه راه رفتن در آن سال ها با مشقت و بلای بسیار همراه بوده اسـت. در قرن هفدهم، این پاشنه هاي ترسناک از کفشها حذف شد و پاشنه هاي معقول تری بـه کفش هاي زنانه و مردانه اضافه شد. قرن هفدهم، دراروپا قرن آدمهای پرافاده بود.

سال 1914، هم زمان با آغاز جنگ جهانی اول، کفشهای اسانی اختراع شد. مطمئناً آدمها نمی توانستند زیر بمب و باروت، بچه هایشان را بغل کنند و با کفشهایی کـه پاشنه هاي بلندی داشت این طرف و آن طرف بروند. هنوز هم در خیلی از کشورها مردم بدلیل گرمی هوا، پابرهنه راه میروند، مثل هندی ها، بنگال ها یا مردم اوگاندا.

بعد از ظهور اسلام چون مسلمانان عقیده دارند پیش از ورود بـه مسجد باید کفش‌هایشان را دربیاورند. کفش‌هایي اختراع شد کـه دیواره پشت را نداشت.همین گیوه خودمان کفشِ بسیار محکمی اسـت کـه خیلی خنک اسـت وپا از لای درزهایش بـه اسانی نفس میکشد مردم ژاپن هم با ساقه‌هاي برنج، برای خودشان کفش درست می‌کنند تا بتوانند موقع کار در مزرعه برنج آسان باشند.

دکمه بازگشت به بالا