سریال بی گناه چه روزی است؟

مشخصات سریال بی گناه به همراه بررسی داستان آن

داستان : سریال بی گناه مهران احمدی داستان زندگی بهمن مردانی را روایت میکند که پس از 25 سال برای یافتن عشق گمشده به تهران برمیگردد.

بازیگران : محسن کیایی, ماهور الوند, شبنم مقدمی, وشکا آسایش, مسعود رایگان, رویا تیموریان, مهران احمدی, آتیلا پسیانی, مهرانه مهین ترابی, نسرین نصرتی و هدیه بازوند ازجمله بازیگران سریال بی گناه مهران احمدی هستند

در سریال جذاب بی گناه در حالی مهران احمدی، محسن کیایی، شبنم مقدمی، مسعود رایگان , ماهور الوند , ویشکا آسایش , مهرانه مهین ترابی, آتیلا پسیانی، نسرین نصرتی و هدیه بازوند به ایفای نقش پرداخته اند که در خلاصه داستان آن می خوانیم: بهمن مردانی برای کشف راز آن چه بیست و پنج سال قبل باعث فرار او به خارج از کشور شده بود به ایران باز می‌گردد، خانواده رشید فرشباف استاد مشهور طراحی فرش را در موقعیت تازه‌ ای قرار می‌دهد، موقعیتی بسیار عجیب…

شما می توانید قسمت 1 سریال درام خانوادگی تماشایی بی گناه را از لینک دانلود فیلم علمی تخیلی تماشا و یا دانلود کنید.

پرده‌برداری از یک ماجرای عجیب در سریال بی‌گناه

داستان علاقه همزمان دو دوست به یک دختر و کنار کشیدن یکی از آن‌ها به نفع دیگری، یک خط داستان تکراری در فیلم و سینمای ایران است. ماجرایی که معمولا پایان خوشی ندارد. در سریال «بی گناه» این خط داستانی در گذشته شخصیت‌ها روایت می‌شود و به همین دلیل پرده‌برداری از این ماجرای عشقی و روایت قصه در گذشته بخشی از قسمت هشتم سریال «بی گناه» را به خود اختصاص داده بود.

پیش از این و در قسمت‌های قبل داستان کشته شدن بهرام و پس از آن خواستگاری رشید از ابریشم و ازدواج آن‌ها روایت شده بود. در قسمت هشتم، اما ماجرا قدری به عقب‌تر رفت و از داستان علاقه همزمان بهرام و رشید به دختر استاد فرشبافی‌شان پرده برداشته شد. علاقه‌ای که بهرام در ابراز آن پیش‌دستی کرد و همین موضوع باعث شد تا رشید به خاطر دوست صمیمی‌اش کنار بکشد و درست در روز جشن ازدواج بهرام و ابریشم از روستای خود به تهران مهاجرت کند.

سریال «بی‌گناه» به تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی، نویسندگی محسن کیایی و کارگردانی مهران احمدی یکی از سریال‌های پرمخاطب این روز‌های شبکه نمایش خانگی است. یک درام عاشقانه که در دل آن معضلات و موضوعات اجتماعی بسیاری از جمله جنبش می‌تو، ماجرا‌های رمزارز‌ها و دردسرهایشان، رواج قرص‌های محرک در نوجوانان و … بخش‌هایی از موضوعاتی هستند که در این سریال به آن‌ها پرداخته شده است.

همچنین در سریال «بی‌گناه» هم مانند سریال «هم‌گناه» ساخته مصطفی کیایی که فیلمنامه آن را هم محسن کیایی نوشته بود با فلاش‌بک‌هایی قصه‌هایی از گذشته کاراکتر‌ها هم روایت می‌شود. محسن کیایی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، شبنم مقدمی، ویشکا آسایش، ماهور الوند و مهران احمدی تعدادی از بازیگران این سریال شبکه نمایش خانگی هستند که یکشنبه‌ها از پلتفرم فیلیمو عرضه می‌شود.

تازه ترین قسمت سریال بی گناه همینک آماده توزیع و دانلود شده است. لینک دانلود ق قسمت 1 سریال بی گناه در ادامه این نوشتار درج شده است. همچنین شایان توجه است که قسمت 2 سریال خون سرد، قسمت 16 سریال یاغی، قسمت 5 آفتاب پرست و قسمت 26 سریال جیران هم در هفته جاری پخش خواهند شد. شما می توانید همگی این عناوین را از سایت کول دانلود، تماشا و یا دانلود نمایید. به زودی و با وقفه ای کوتاه سریال های خارجی هالک مونث و تیکن رد خون نیز در جدول پخش هفتگی هت فیلم قرار خواهند گرفت!

استاد کثرتی سریال «بی گناه» بیگناه است؟

در سریال «بی‌گناه» کاراکتر استاد کثرتی یک استاد بزرگ‌ نقاشی است که در شبکه‌های اجتماعی توسط چند زن به آزار متهم شده است و حالا قصه این کاراکتر به بخش‌های حساس خود رسیده است. مصطفی و محسن کیایی که پیش از این در سریال «هم‌گناه» علاقه خود به موضوعات حساس و جنجالی اجتماعی نشان داده بودند، در سریال «بی‌گناه» هم به سراغ موضوعات اجتماعی زیادی از جمله جنبش می‌تو رفته‌اند.

جنبشی که از هالیوود آغاز شد و در ماه‌های گذشته در سینما و به طور کلی هنر ایران هم حسابی جنجالی شد.

در سریال «بی‌گناه» یک استاد نقاش معروف از سوی چند زن مورد اتهام قرار گرفته و در پایان قسمت قبل با تعطیلی نمایشگاه نقاشی‌ها و تدریسش در دانشگاه روبه‌رو شد درحالی‌که در همین قسمت نشانه‌هایی از توطئه یک زن علیه این استاد نقاش دیدیم.

حال باید دید در ادامه چه اتفاقی برای این کاراکتر رخ می‌دهد و آیا قصه “بی‌گناه” قرار است این فرد را بیگناه نشان دهد یا مدارک دیگری برای آزارگر بودن او رو می‌شود. سریال «بی‌گناه» یکشنبه‌ها از پلتفرم فیلیمو عرضه می‌شود. مهران احمدی، محسن کیایی، شبنم مقدمی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، ویشکا آسایش و… بازیگران این سریال هستند که به تهیه‌کنندگی مصطفی کیایی و کارگردانی مهران احمدی تولید شده است.

برای دانلود فیلم هندی و ایرانی بیگناه کلیک کنید

درباره بازیگران

در «بی‌گناه»، لیست پر و پیمانی از بازیگران حضور دارند که حضورشان یکی از دلایل جذب مخاطب است. محسن کیایی، ویشکا آسایش، شبنم مقدمی، مسعود رایگان، مهرانه مهین ترابی، ابوالفضل امیری، نوید لایقی مقدم، رؤیا تیموریان، آتیلا پسیانی، مهران احمدی، ماهور الوند، نسرین نصرتی و هدیه بازوند، نقش‌های اصلی این سریال را بر عهده دارند. در این مجموعه ترکیبی از بازیگران مطرح در کنار بازیگران جوان و کمتر شناخته شده حضور دارند که می‌تواند ترکیبی برنده باشد. اما موضوع اینجاست که احمدی نتوانسته از این ترکیب برنده به نفع سریال بهره ببرد. او در هدایت بازیگرانش ناموفق بوده تا حتی از بازیگران توانمندی همچون شبنم مقدمی و آتیلا پسیانی، شاهد بازی‌هایی ضعیف باشیم.

اگرچه سعی کرده‌اند با گریم، سن محسن کیایی را افزایش دهند اما باز هم تفاوت سنی او با شبنم مقدمی مشهود است و عشق میان آنها که نطفه اصلی داستان را شکل می‌دهد باورپذیر از آب درنیامده است.

مهران احمدی و نسرین نصرتی که پیش از این در سریال «پایتخت» به عنوان یک زوج همبازی بودند در «بی‌گناه» نیز یکی از زوج‌های سریال هستند. مسعود رایگان و مهرانه مهین ترابی هم پیش از «بی‌گناه» در سریال تلویزیونی «دلدادگان» زوج قصه بودند.

نقدی بر داستان سریال بی گناه

در سریال «بی‌گناه» همچون «هم‌گناه» داستان یک خانواده بزرگ روایت می‌شود که هرکدام از آنها خرده داستانی دارند که در مجوع باعث شده تا این مجموعه پرقصه باشد. در همان قسمت اول، همه شخصیت‌ها معرفی شدند و گره اصلی داستان تعریف شد. شاید نیازی به رو کردن تمام شخصیت‌ها در قسمت ابتدایی نبود تا فرصت معرفی بهتری دست می‌داد و رابطه میان آدم‌ها انقدر گنگ اتفاق نمی‌افتاد. شاید بتوان گفت مشکل از آنجا شروع شده که احمدی در دو جایگاه مهم و متفاوت یعنی بازیگری و کارگردانی قرار گرفته و همین امر باعث شده تا تمرکز از ذهنش دور شود و در کارگردانی شش دانگ نباشد.

در همان قسمت نخست با تصادف منوچهر و مرگ او مواجه می‌شویم که بدون کاشت و برداشت درست صورت می‌گیرد و نه تنها در مخاطب احساسی را برنمی‌انگیزد که بلافاصله با پرتاپ به چهل روز بعد، سردرگمی‌هایش دو چندان می‌شود.

احمدی در هدایت بازیگران بسیار ناموفق عمل کرده است، به گونه‌ای که شاهد بازی‌های بد از بازیگران خوب هستیم. نسرین نصرتی در پایتخت بسیار مسلط و توانمند ظاهر شده بود اما حالا در «بی‌گناه» گویی همان نسرین «پایتخت» است که لهجه شمالی ندارد. صحنه دعوای او با دخترش سارینا و پسری که او را نیمه شب بیهوش جلوی در خانه رها کرده بود را به یاد آورید، این سکانس به جای آن که تأثیرگذار باشد، بیشتر خنده‌دار از آب درآمده است.

احمدی خودش هم بازیگر توانمدی است، بازی او در «آلزایمر»، «هیچ»، «بیست»، «آوای باران» و «می‌خواهم زنده بمانم» فراموش نشدنی است. اما بازی او در «بی‌گناه» هیچ حسی را به مخاطب منتقل نمی‌کند. او حتی نتوانسته بر روی بازی خودش نیز سرمایه گذاری کند که این امر هم به حضورش در دو جبهه بازیگری و کارگردانی به صورت همزمان باز می‌گردد.

ایراد بزرگ «بی‌گناه» تا اینجای کار، ضعف در کارگردانی است. احمدی نه تنها از میزانسن‌های بکر و خلاقانه استفاده نکرده است که در انتقال حس اصلی و اساسی صحنه‌ها نیز عاجز است. برای مثال صحنه‌ای را به یاد آورید که عده‌ای با اسلحه، منفرد را دستگیر کرده و با خود می‌برند، این صحنه آنقدر دم دستی و بدون هیجان اجرا شده که بیشتر احساس می‌کنیم یک شوخی است و دوستان منفرد با او بازی می‌کنند.

در «بی‌گناه» به جنبش «می تو» هم اشاره شده است و یکی از خرده داستان‌های این مجموعه روایتگر همین مساله است، اما تا به اینجای داستان، این قصه نیز به صورت الکن روایت شده است و نتوانسته تاثیرگدار باشد.

هر چند هنوز برای قضاوت جدی‌تر درباره این سریال زود است، تنها می‌توان با قاطعیت در این باره نظر داد که حضور احمدی به عنوان بازیگر و کارگردان به صورت همزمان، تمرکز را از او گرفته تا نتواند کارگردانی استانداردی از خود ارائه داده و این گروه ستاره را به درستی هدایت کند.

ماجرای «می تو» در سریال «بی گناه» به کدام سمت می‌رود؟

در بخشی از قسمت چهارم سریال بی گناه که روز گذشته (یکشنبه) بر روی پلتفرم قرار گرفت، قصه به سمت ورود به ماجرای می‌تو پیش رفت. ماجرایی که در ماه‌های گذشته حسابی در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده بود. استاد کثرتی در سریال «بی‌گناه» یک استاد نقاشی است که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به آزارگری متهم شده است.

او که هنرمند بزرگی است که اتفاقا کاراکترش شبیه یکی از استادان بزرگ نقاشی متهم به آزارگری است، در مواجهه با یلدا فرشباف که از یک سو سردبیر یک مجله فرهنگی و هنری و از سوی دیگر دختر استاد فرشباف یکی از دوستان قدیمی‌اش است، با درخواست مصاحبه از سوی او روبه‌رو می‌شود.

درخواستی که در ابتدا با اکراه از سوی استاد کثرتی پذیرفته می‌شود، اما پس از آن، ساعتی پیش از مصاحبه، این استاد نقاش محل انجام مسابقه را از دفتر مجله به خانه‌اش تغییر می‌دهد. این اتفاق از سوی برخی از همکاران یلدا فرشباف با عنوان زنگ خطری مطرح می‌شود که شگرد استاد آزارگر است.

یلدا فرشباف در کنار افراد دیگری که روایت‌هایشان را از آزارگری این هنرمند بزرگ در فضای مجازی منتشر کرده‌اند قرار می‌گیرد و این روایت را در توئیتر منتشر می‌کند و از آنجایی که او خود، دختر یک هنرمند بزرگ است روایت او بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

در ادامه این اتفاقات کثرتی شکایت خود از یلدا را با پدر او درمیان می‌گذارد و در جریان گفت‌وگوی این دو هنرمند مشخص می‌شود که دامنه اعتراضات به تجاوزگری این استاد نقاش به توئیتر و شبکه‌های اجتماعی کشیده شده است، همانطور که در جریان می‌تو در دنیای واقع هم این اتفاق رخ داد و با وجودی‌که روایت‌هایی از سوی افرادی بدون نام منتشر شده بود، اما تا زمانی که یک دستیار کارگردان با نام و نشان واقعی خود از یک بازیگر مطرح روایتی منتشر نکرد، جریان می‌تو در دنیای هنر ایران چندان مورد توجه قرار نگرفته بود.

حال باید دید در ادامه قصه مواجهه نویسندگان سریال با جریان می‌تو چگونه خواهد بود. آیا آن‌ها قصه را به سمتی می‌برند که استاد نقاش تطهیر شود یا اینکه حق را به روایت‌گران و زنان آزاردیده می‌دهند؟ پاسخ به این سوال می‌تواند رویکرد برادران کیایی به عنوان تهیه‌کننده و نویسنده و مهران احمدی به عنوان کارگردان این سریال را نسبت به ماجرای بسیار حساس و جنجالی می‌تو را مشخص کند.

برگرفته از: سایت هت فیلم مرجع دانلود فیلم کمدی، عاشقانه و اکشن

دکمه بازگشت به بالا