عمومیکسب و کار برتر

معایب سنگ تراورتن حاجی آباد

ساختار، قیمت سنگ و مزایا و کاربردهای سنگ تراورتن حاجی آباد

اگر به دنبال خرید سنگ بوده باشید، بی شک تا کنون نام سنگ تراورتن حاجی آباد به گوشتان خورده است. این سنگ را باید در دسته با کیفیت ترین و کاربردی ترین سنگ های ساختمانی دانست که از آن هم برای نمای خارجی و هم نمای داخلی ساختمان ها و مصنوعات سنگی استفاده می شود. قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد میتواند یکی از ویژگی های ان باشد.

 معدن این سنگ در شهرستان محلات استان مرکزی قرار گرفته و این سنگ ساختمانی با ویژگی های منحصر به فرد و رنگ های متنوع و متمایز خود، از سایر سنگ های تراورتن قابل تشخیص است. در این بخش همراه کالاساخت باشید تا با ساختار، قیمت سنگ و مزایا و کاربردهای این سنگ ساختمانی بیشتر آشنا شویم.

آشنایی با سنگ تراورتن حاجی آباد

اگر سنگ تراورتن را بشناسید می دانید که مقاومت آن در بین سنگ های ساختمانی مثال زدنی است. سنگ های تراورتن معمولا دارای تخلخل و در اندازه های مختلفی هستند که در این بین تراورتن حاجی آباد تخلخل کمتری دارد و این مسئله حتی باعث افزایش مقاومت فشاری آن نیز می شود.

یکی دیگر از ویژگی های مهم آن طیف رنگی آن است. این سنگ را می توانید در رنگ های کرم روشن تا شکلاتی خریداری کنید. طرح سنگ نیز معمولا به دو روش طرح دار و بدون موج برش داده می شود تا از هر کدام متناسب با جایگاه کاربردی اش، استفاده درستی شود.

تراورتن حاجی آباد را باید یکی از معروف ترین انواع سنگ های تراورتن نام برد که سالیان زیادی از این سنگ در نماهای ساختمانی استفاده می کردند. تخلل کمتر سنگ به نسبت سایر تراورتن ها و در نتیجه ساب پذیری و مقاومت فشاری بالا باعث شده که این سنگ یک گزینه فوق العاده برای تزیین نمای خارجی ساختمان ها باشد. این سنگ ساختمانی همچون سایر سنگ ها با توجه به رنگ زمینه و رگه هایی که دارد، در سورت های مختلفی دسته بندی می شود. قیمت سنگ نیز وابسته به نوع سورت آن است.

تکسچر و ساختار سنگ حاجی آباد

سنگ حاجی آباد یک نوع سنگ تراورتن (Travertin) است که این نوع سنگ ها در دسته سنگ های آهکی قرار می گیرند. سنگ های تراورتن از فعالیت چشمه های آب گرم به وجود می آیند و به همین دلیل ساختار آنها مملو از حفره ها و خلل و فرجی است که باعث می شود سطح آنها اسفنجی به نظر برسد.

شکل حفره ها و اندازه آنها می تواند از چند میلی متر تا چند سانتی متر متغیر باشد. البته این حفره ها معمولا با رسوبات کربنات کلسیم پر می شوند.

از بین سنگ های تراورتن، حاجی آباد در مقایسه با سایر انواع تراورتن ها تخلخل کمتر یا به عبارت دیگر خلل و فرج محدودی دارد. رگه ها و شکستگی هایی که در ساختار این سنگ می شود نیز کم بوده و این سنگ معمولا دارای رنگی روشن است.

رنگ های تراورتن حاجی آباد

این سنگ را با توجه به رنگ و رگه هایی که روی آن وجود دارد در سورت های مختلفی دسته بندی می کنند. رنگ این سنگ معمولا روشن است و یکی از تفاوت های و حاجی آباد را باید در سفید تر بودن تراورتن حاجی آباد دانست.

انواع سنگ حاجی آباد با توجه به رنگ و طرح رگه ها در گروه های زیر دسته بندی می شوند:

 • کرم روشن
 • شکلاتی
 • سفید
 • عسلی
 • موج ریز شکلاتی
 • موج دار
 • ابر و بادی
 • بی موج

از بین رنگ های مختلف این سنگ، رنگ کرم روشن با بازی رنگی محدود، از محبوب ترین سنگ های حاجی آباد محسوب می شود که کیفیت فوق العاده ای داشته و قیمت بیشتری نسبت به سایر سورت ها دارد.

ویژگی های سنگ حاجی آباد

سنگ حاجی آباد همچون سایر سنگ های تراورتن، ویژگی های مخصوص این دسته از سنگ های ساختمانی را دارد. این ویژگی ها را می توان با توجه به بافت مخصوص تراورتن ها نیز توضیح داد.
بافت این سنگ تراکم بالایی دارد؛ به همین دلیل می تواند در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم بوده و انتخاب با دوامی برای نمای خارجی ساختمان باشد.

از طرف دیگر با وجود حفره ها و خلل و فرجی که در بافت این سنگ دیده می شود، این سنگ می تواند به صورت عایق عمل کرده و دمای داخلی ساختمان ها را در مناطق سردسیر به خوبی متعادل نگه دارد. بافت این سنگ کاملا مقاوم بوده و در برابر سرما، گرما، آفتاب شدید و باران های اسیدی استحکام بالایی دارد. سایر ویژگی ها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. ظاهر شیک و زیبا با بازی رنگی محدود
 2. چسبندگی خوب به ملات
 3. تخلخل کمتر به نسبت انواع سنگ های تراورتن و در نتیجه دوام بیشتر
 4. مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی
 5. ساب پذیری خوب و سطح صیقلی و شفاف
 6. وزن کمتر به نسبت سایر سنگ ها و در نتیجه سبک کردن وزن بنا
 7. قیمت مناسب برای استفاده گسترده در ساختمان ها

کاربرد ها و مزایا

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد سنگ تراورتن حاجی آباد از این سنگ استفاده گسترده ای در ساختمان سازی می شود. مهم ترین کاربرد این سنگ با توجه به قیمت و دوام بالایی که دارد، استفاده از آن در نمای خارجی ساختمان است. بسیاری از ساختمان سازان این سنگ را یک انتخاب عالی به عنوان سنگ نما می دانند. با این حال به جز استفاده از این سنگ برای تزیین نمای خارجی، موارد دیگری نیز وجود دارد که تراورتن حاجی آباد در آنها کاربردی است:

 • نمای بیرونی و اصلی ساختمان های کلاسیک، سنتی، رومی، مدرن و اسپرت
 • نما و دیوارهای داخلی ساختمان در لابی ها و سایر فضاها
 • سنگفرش پارکینگ یا پیاده روهای داخلی ساختمان
 • محوطه سازی
 • استفاده برای تولید مصنوعات سنگی دکوراتیو
 • استفاده برای نماهای ترکیبی
 • نمای داخلی هتل ها، مراکز تجاری، فروشگاه های لوکس و بزرگ
 • حاشیه و قاب آسانسورها
 • دیواره پله ها
 • آب نماها و احجام سنگی دکوراتیو
 • نرده یا صراحی سنگی
 • نیمکت ها و آلاچیق های سنگی
 • پایه آیفون سنگی

مزایا و نقاط قوت و ویژگی های منحصر بفرد آن، این سنگ را برای استفاده گسترده در ساختمان سازی مناسب کرده و با توجه به بافت و ساختار این سنگ، می توان مزایای بسیاری را برای آن قائل شد.

ظاهر و طرح سنگ های تراورتن از نوع حاجی آباد کاملا شیک بوده و از آنجایی که بازی رنگی در آن ها کمتر است می توان این سنگ ها را در ابعاد بزرگ تری برش داد و استفاده کرد. مقاومت فشاری خوب، ساختار یکنواخت، جذب آب کم و ساب پذیری عالی از دیگری مزایای این سنگ ساختمانی است.

معایب و نقاط ضعف

سنگ حاجی آباد بر خلاف بسیاری از سنگ های ساختمانی دیگر معایب خاصی ندارد و تنها باید این نکته را خاطر نشان کرد که با توجه به ویژگی ها و بافت این نوع سنگ، باید از آن در جایگاه مناسب استفاده شود. با این حال شاید تنها نقطه ضعف آن را بتوان چسبندگی کمتر این سنگ نسبت به سایر تراورتن ها دانست.

معدن سنگ تراورتن حاجی آباد

معدن سنگ حاجی آباد همچون سنگ عباس آباد در شهرستان محلات و استان مرکزی واقع شده است. این معدن به وسعت 1250 کیلومتر مربع در غرب شهرستان محلات – خمین قرار گرفته و سالیانه نزدیک به 150 هزار تن سنگ تراورتن از این معدن استخراج می شود.

بلوک های سنگی که از این معدن استخراج می شود به روش باز و با استفاده از سیستم برش الماس استخراج می شود. سنگ های تراورتن این معدن مرغوبیت بالایی داشته و رنگ سفید دارند. این معدن علاوه بر تامین سنگ های ساختمانی داخل کشور، سنگ ها را به صورت کوپ به کشورهای خارجی از جمله چین و مالزی نیز صادر می کند.

قیمت سنگ حاجی آباد

قیمت تراورتن حاجی آباد با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می شود. همان طور که می دانید قیمت با توجه به این که کدام سورت سنگ را انتخاب کنید، متفاوت است. علاوه بر سورت، عوامل دیگری هم وجود دارد که روی قیمت سنگ تاثیر می گذارد. این عوامل شامل موارد زیر می شود:

 • قطر و ضخامت سنگ
 • کیفیت فرآوری سنگ از جمله ساب، برش، رزین و اپوکسی
 • ابعاد سنگ (تایل و اسلب)
 • موج ها و رگه های سنگ
 • لب پر نبودن لبه ها
 • تراکم و تخلخل سنگ
 • کوره ای نبودن سنگ
 • میزان ناخالصی ها در سنگ
 • رنگ سنگ

سنگ حاجی آباد از نمونه سنگ‌های تراروتن و از بهترین سنگ‌های ساختمانی از لحاظ قوانین مهندسی و شهرسازی است و از زمان‌های دور تا امروز از این سنگ برای قسمت‌های مختلف یک ساختمان مخصوصا استفاده در نمای خارجی بهره می‌برند.

سنگ تراورتن یک سنگ با ماهیت آهکی است که از فعالیت چشمه‎‌های آب گرم تشکیل می‌شود و به مرور زمان با تشکیل و ته‌نشینی رسوبات، این سنگ دگرگونی و متخلخل با بافت لایه لایه به وجود می‌آید و در میان انواع سنگ، چسبندگی خوبی با دوغاب دارد لذا از بهترین گزینه‌ها برای استفاده در نمای خارجی ساختمان در انواع آب و هواها است. در میان سنگ‌های تراورتن، سنگ حاجی آباد ممتاز به نسبت توپرتر و محکمتر است. برای نصب این سنگ در مناطق مرتفع ساختمان، باید از اسکوپ استفاده کنید.

این سنگ از نظر رنگ و همچنین نوع طرح و رگبندی‌های موجود، بسیار متنوع است و در سورت‌های مختلفی دسته بندی می‌شود. سنگ حاجی آباد از لحاظ رنگ، از زمینه رنگ روشن و سفید تا شکلاتی تیره را بسته به مقدار ناخالصی‌های موجود در سنگ نظیر آهن، منگنز، سیلیس و سایر مواد آلی، پوشش می‌دهد. هرچه سنگ خالص‌تر باشد، سفیدتر و یکدست‌تر است و علاوه بر استحکام بیشتر و قیمت بالاتر، تقاضاکنندگان بیشتری نیز دارد.

از نظر نقش و نگار و یا گل‌های سطح سنگ، سنگ حاجی آباد در دو مدل گل درشت و گل ریز در برخی از کارخانه‌ها دسته‌بندی می‌شود و در برخی کارخانه‌ها با نام‌‌های و   خوانده می‌شوند. در بین سورت‌های مختلف آن، حتما نمونه‌ای برای تمامی سلیقه‌ها اعم از افراد ساده پسند تا افرادی که مدل‌های طرحدار می‌پسندند، وجود دارد. محصول ارائه شده این بخش از مجموعه، سنگ طولی حاجی آباد ممتاز است. سنگ تراورتن حاجی آباد نیز مانند به خاطر سورت‌بندی‌های زیاد به صورت کد تعریف می‌شوند و تفاوت ظاهری هر سورت تا حد زیادی در تصاویر بارگذاری شده مشخص هستند.

سنگ حاجی آباد ممتاز به دلیل کیفیت و استقامتی که دارد، از نمونه سنگ‌هایی است که به دیگر کشورها صادر می‌شود و کاربرد فراوانی در هتل سازی دارد. حفره‌ها و منافذ این سنگ در برخی موارد با رزین، پلیمر، اپوکسی، پالیشر  پر می‌شوند که با این کار کیفیت بهتری از سنگ داریم و در غیر این صورت و تولید سنگ در کیفیت نامطلوب، پس از مدتی سنگ می‌شکند.

شاید بپرسید تفاوت سنگ‌های تراورتن حاجی آباد و عباس آباد در چیست؟ باید گفت که هر دو از سنگ‌های مرغوب و با کیفیت در امر ساختمان‌سازی و نماکاری هستند اما با این تفاوت که استحکام و استقامت سنگ حاجی آباد بیشتر است و در برابر سرما و گرما استقامت بیشتری دارد. در سورت خالص رنگ آن سفیدتر است و صیقل پذیری بیشتر و بهتری دارد و در نتیجه قیمت بالاتری نیز دارد.

کاربردهای سنگ تراورتن حاجی آباد ممتاز

اکثر استفاده‌های سنگ حاجی آباد ممتاز به دلیل استحکام و چسبندگی بالا در امر نماکاری خارجی ساختمان است. از بهترین سنگ‌ها برای انواع نما در انواع آب و هواها است. در نمای رومی و کلاسیک، انواع سنگ نمای کوتاه و بلند و دیگر نماها، عمدتا از سنگ حاجی آباد ممتاز استفاده می‌شود و در برخی موارد روی آن را برای جلوه بیشتر با شیشه می‌پوشانند.

در بخش‌های داخلی یک ساختمان، انواع کفپوش‌ها، لابی‌های هتل، انواع دیواره‌های داخلی و حاشیه‌ها و قاب‌ها، ستون‌ها و سرستون‎ها و … از موارد استفاده از سنگ حاجی آباد است. استفاده در امر محوطه سازی، مبلمان سنگی و آلاچیق و دیگر مصنوعات دکوراتیو، نرده صراحی، احجام سنگی و …، از کارایی‌های دیگر سنگ حاجی آباد است. از سورت‌های با کیفیت پایین‌تر این سنگ، در ساخت جدول و درپوش و مناطق خارج از دید استفاده می‌شود.

مزایا

سنگ تراورتن حاجی آباد برای استفاده در انواع آب و هوا مناسب است.
از مقاومت فشاری و سایشی بالایی برخوردار است.
ساب‌پذیری بالایی دارد.
از طول عمر بالایی برخوردار است.
تخلخل مناسب و چسبندگی بالایی دارند.
زمینه رنگ روشن و متنوع و زیبایی دارند و جلوه نهایی کار را زیبا و دلنواز می‌سازند.
از استحکام و مقاومت خوبی بهره برده‌اند.
تراکم بافت مناسبی دارند.
در برابر سرما و گرما و نور و اشعه خورشید و سایر شرایط جوی، مقاومت بالایی دارند.
جذب آب آن‌ها کم است.
جنس تراورتن آن نسبت به دیگر تراورتن‌ها نظیر عباس آباد، محکمتر است. (به اصطلاح به آن استخوانی می‌گویند)
صیقلیت و براقی بالایی دارند و در صورت استفاده از پالیشر و رزین و …، تا حدودی خاصیت آیینه پیدا می‌کنند و تصاویر را منعکس می‌سازند.
وزن کمی دارند.
به علت جنس مقاوم این سنگ، امکان شکل دهی و استفاده از انواع ابزار بر روی آن وجود دارد.

معایب

به علت طیف وسیع رنگی که این سنگ دارد، نمونه‌های مشابه آن در بازار فراوان است که گاها ممکن است به اسم سنگ حاجی آباد به فروش برسد لذا لازم است با نشانی‌های و ظواهر سنگ اصلی آشنا باشید.
تهیه این سنگ در یک سورت خاص، امری زمان‌بر و هزینه بر است.
با توجه به دسته‌بندی متعدد و دربرگیری بازه قیمت مختلف، اما در کل سنگی با قیمت نسبتا بالایی است.

قیمت سنگ حاجی آباد ممتاز

سنگ تراورتن حاجی آباد، علاوه بر نام و ماهیت که یک زمینه کلی به شما می‌دهد، باید در پارمترهای بیشتری بررسی شود تا بتوان را تعیین کرد. با توجه به این که این سنگ دسته‌بندی‌های متعددی دارد، قیمت‌های مختلفی را برای این سنگ داریم. در این میان هرچه یک سنگ رنگبندی کمتری داشته باشد و رگه‌ها نیز منظمتر باشند، سنگ نیز خالص‌تر و یکدست‌تر و رنگ روشنی داشته باشد، قیمت آن بالاتر است.

اندازه و قواره کوپ و نحوه و هرینه‌های استخراج آن، هزینه‌های حمل و نقل، کیفیت سنگ و سالمی و گونیا بودن آن، نحوه برش و فرآوری و مواد مصرفی هنگام فراوری، ابعاد و ضخامت و حجم مصرفی سنگ و … نیز موارد موثر دیگر بر تعیین قیمت این سنگ هستند.

به دلیل این که سنگ‌های مشابه زیادی در بازار با قیمت کمتر به نام سنگ حاجی آباد ممتاز به فروش می‌رسند، بهتر است شما با یک مرجع معتبر در ارتباط و مشاوره باشید تا دچار خرید اشتباه نشوید. شما می‌توانید جهت پاسخ به تمامی سوالات خود راجب بازار سنگ، مشاوره و راهنمایی انتخاب و خرید سنگ، اطلاع از قیمت‌ها و تخفیفات با مجموعه آنلاین سنگ تماس بگیرید.

جمع بندی

سنگ تراورتن حاجی آباد ممتاز که از محبوب‌ترین‌های دسته خود است، با توجه به کیفیت خوب و سورت‌های متنوع، در بازار سنگ موقعیت مناسبی پیدا کرده است. استحکام آن نیز از سایر تراورتن‌ها بیشتر است و موارد استفاده متعددی دارد. سایر ویژگی‌ها و موارد استفاده از این سنگ پیش‌تر بیان شد.

سنگ تراورتن را بشناسید

سنگ تراورتن نوعی سنگ آهکی است که در اطراف چشمه های آب گرم و مناطقی که مملو از کربنات کلسیم و کلسیت باشد، یافت می شود. وقتی در منطقه ای آب زیرزمینی که حاوی آهک باشد، جریان داشته باشد، تراورتن شکل می گیرد. همچنین سازندهای سنگی به نام استالاکتیت و استالاگمیت، که در غارها قابل مشاهده هستند، عمدتاً از تراورتن تشکیل شده اند. تراورتن غالبا سنگی متخلخل است و به رنگ های قهوه ای تا زرد دیده می شود.

نحوه تولید سنگ تراورتن

برای تشکیل سنگ تراورتن باید با جاری شدن آب، تعادل شیمیایی آب بر هم بخورد و CO2 آزاد شود. این عمل موجب می شود کربنات کلسیم (CaCO3) از درون آب و روی اجسام غوطه ور در آب، رسوب کند. محیط رسوبی مناسب برای تشکیل باید دارای باکتری ها، جلبک ها و خزه ها باشد. زیرا تراورتن باید به شکل میکرو کریستال های کلسیت به سطح خزه بچسبد.

سپس بر روی این رسوبات، هم ذرات آلی و هم ذرات غیر آلی مانند: قطعاتی از پوسته حیوانات، دانه های سنگ آهک و سنگ دولومیت و غیره؛ بر روی این ترشحات پوشانده می شوند، بنابراین هسته ای را تشکیل می دهند که کریستال های کلسیت روی آن رشد می کنند. به این ترتیب، این گیاهان میکروسکوپی نقش «گرفتن» میکروکریستال‌های کلسیت را دارند و هسته‌ای ایجاد می‌کنند که کلسیت بیشتری در اطراف آن پوشانده ‌شود، به این ترتیب تراورتن ایجاد می شود.

چشمه های آهکی، منبع تشکیل سنگ تراورتن

سنگ تراورتن در سطح جهانی در مناطقی مثل: امتداد رودخانه آنین در نزدیکی رم، در ایالات متحده (چشمه های آب گرم ماموت در پارک ملی یلوستون، وایومینگ) ، در غارهای Carlsbad واقع در نیومکزیکو یافت می شود. اما اگر می خواهید بدانید عمده سنگ تراورتن ایران از کجا استخراج می شود، باید به شهرستان محلات واقع در استان مرکزی مراجعه کنید. ضمن اینکه تراورتن حاجی آباد نیز از معادن این شهرستان استخراج و عرضه میگردد.

کاربرد های سنگ تراورتن

سنگ تراورتن به دلیل ظاهر و تنوع رنگی که دارد، عموما در فضای داخلی ساختمان ها برای زیبایی و طراحی داخلی استفاده می شود. به عبارتی تراورتن، سنگی تزئینی است. این کاربرد های تزئینی شامل: استفاده از تراورتن در ساخت ستون ها، سر ستون ها، نمای پشت تلویزیون و قسمت هایی از خانه که طراحان داخلی مناسب ببینند، محسوب می شود.

البته سنگ های تراورتنی که تخلخل زیاد نداشته باشند، برای استفاده در نمای ساختمان نیز مناسب هستند. به ویژه نمای کلاسیک و رومی. سنگ تراورتن حاجی آباد دارای ویژگی هایی است که موجب می شود برای استفاده در نمای ساختمان ها نیز ، سنگی مناسب باشد.

کاربرد های سنگ تراورتن حاجی آباد چیست؟

همانطور که در قسمت قبل ذکر گردید، سنگ تراورتن حاجی آباد برای نمای ساختمان ها گزینه ای مناسب است. یعنی اگر علاقه مند به ایجاد نمای رومی هستید، خریداری سنگ تراورتن حاجی آباد، بهترین گزینه خواهد بود. البته این درحالیست که از این سنگ برای نمای داخلی ساختمان نیز می توانید استفاده کنید. شاید برای شما این سوال مطرح شود که ، کاربرد های دیگر سنگ تراورتن حاجی آباد چیست ؟ از دیگر کاربرد های تراورتن حاجی آباد می توان به محوطه سازی توسط این سنگ اشاره کرد. ایجاد محوطه های بسیار زیبا و شیک در باغ و ویلای شما، می تواند با کمک تراورتن عملی شود.

ایجاد سنگفرش های پارکینگ منازل نیز با استفاده از تراورتن حاجی آباد گزینه مناسبی خواهد بود. زیرا به دلیل تنوع رنگ و طرحی که تراورتن دارد، با ایجاد برش های باب میل شما، می توانید نمای بسیار دلنشین و شیکی به محوطه باغ یا ویلای خود ببخشید. ساخت مصنوعات دکوراتیو نیز از دیگر کاربردهای تراورتن حاجی آباد می باشد.

ویژگی های شاخص سنگ تراورتن حاجی آباد چیست ؟

سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از برند های معروف سنگ در ایران است. از ویژگی های برند سنگ حاجی آباد که موجب شده مشتریان زیادی داشته باشد؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخلخل کمتر

همانطور که ذکر گردید، سنگ تراورتن دارای تخلخل است. این سوراخ ها موجب می شوند عملیاتی که روی تراورتن باید انجام گیرد، کمی دشوار شود. ساب زدن روی تراورتن یکی از آن عملیات ها است. چون تخلخل تراورتن حاجی آباد نسبت به سایر تراورتن ها کمتر است، عمل ساب زدن به راحتی روی آن انجام می گیرد.

مقاومت بالا در سنگ تراورتن حاجی آباد چیست و چه معنایی دارد ؟

سنگ تراورتن از نظر تحمل فشار و مقاومت بین دو سنگ گرانیت و مرمر قرار دارد. یعنی به سختی گرانیت و به نرمی مرمر نیست. اما سنگ تراورتن حاجی آباد، به دلیل تخلخل کمتری که دارد، از مقاومت بیشتری برخوردار است. با این تفاسیر می توان به صورت محدود از این سنگ برای نمای خارجی ساختمان ها نیز استفاده کرد.

تنوع رنگ

سنگ تراورتن حاجی آباد رنگ های بسیار متنوعی دارد. بر اساس همین رنگ و طرح ها، تراورتن حاجی آباد طبقه بندی می شود:

 – تراورتن حاجی آباد به صورت ابر و بادی

– تراورتن کرم رنگ حاجی آباد

– تراورتن به رنگ عسلی حاجی آباد

-تراورتن بی موج و موج دار حاجی آباد

-تراورتن شکلاتی حاجی آباد

قیمت سنگ تراورتن حاجی آباد

سنگ تراورتن حاجی آباد مدت هاست که به بازار عرضه می شود و دارای طرفداران زیادی است. همانطور که تراورتن حاجی آباد بر اساس رنگ و طرح دارای رده بندی می باشد، قیمت سنگ تراورتن نیز متفاوت است. دامنه قیمتی تراورتن حاجی آباد به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

 از جمله این عوامل می توان به میزان کیفیت سنگ ها اشاره کرد. سنگ تراورتن حاجی آباد که در درجات پایین تری به جهت کیفیت قرار دارند، جهت مصارف: درپوش، نمای پشت ساختمان و جدول سنگی؛ مورد استفاده قرار می گیرند که قیمت پایین تری نیز دارند. در این بین علاوه بر کیفیت که روی قیمت تراورتن اثر گذار است، رنگ این سنگ ها نیز دامنه قیمتی را تغییر می دهد. به عبارتی، سنگ تراورتن که دارای رنگی روشن تر باشد(کرم رنگ یا سفید)، قیمت بیشتری دارد. سنگ های تراورتنی که طرح منظم تری داشته باشند، از قیمت بیشتری برخوردارند.

دکمه بازگشت به بالا