علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ

علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، گاهی ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. عوامل ساده‌ای که بر روشن شدن کولر گازی تاثیر گذاشته، به دست خود شما نیز رفع می‌شود؛ البته برای رفع مشکلات پیچیده تر، کمک گرفتن از تعمیرکاران با تجربه ضروری است. برخی از مهمترین مواردی که علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ بوده، در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد، با ما همراه باشید.

کولر گازی سامسونگ و دلایل روشن نشدن آن

با فرا رسیدن فصل گرما، ضرورت استفاده از دستگاه تهویه و خنک کننده دما بیش از پیش احساس می‌شود. یکی از پرکاربردترین سیستم‌های سرمایشی، کولر گازی است که این روزها انواع مختلفی از آن را در بازار می‌بینید.

سامسونگ به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان لوازم خانگی در جهان، کارآمدترین مدل‌های کولر گازی را تولید و به بازار ارائه کرده است. تولیدات این شرکت، با استفاده از بهترین مواد اولیه ساخته می‌شوند و طراحی استانداردی دارند. چه انتظاری از یک کولر گازی ایده آل دارید؟ کیفیت ساخت و بدنه؟ زیبا و جذابیت بصری؟ یا برخورداری از قیمت مناسب؟ با انتخاب کولر گازی سامسونگ، می‌توان به مجموعه این موارد دست پیدا کرد.

اگرچه کولر گازی سامسونگ، به عنوان یک محصول برند، در اوج کیفیت و دوام است، اما آیا این بدان معنی است که هرگز خراب نمی‌شود و به تعمیر نیاز ندارد؟ قطعاً خیر. روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، از جمله مشکلاتی است که برخی از خریداران با آن رو به رو شده اند. روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، دلایل مختلفی دارد. خالی شدن خازن کولر گازی، اختلال در عملکرد برد سیستم، خراب شدن ریموت و… از علل روشن نشدن کولر گازی اند.

سرویس کولر گازی در تهران

وقتی برق ورودی قطع می‌شود

قطع برق ورودی کولر گازی سامسونگ، اولین عامل روشن نشدن آن است. رفع این مسئله سخت نیست؛ کافیست برق ورودی فیوز را وارسی کنید و مطمئن شوید که دستگاه به برق متصل شده است. توجه داشته باشید که کولرهای گازی با اتصال به جریان الکتریکی ۲۲۰ ولت روشن می‌شوند. چنانچه اطمینان یافتید که برق مناسب به دستگاه می‌رسد، دکمه خاموش روشن را فشار دهید. اگر فیوز پرید، حتماً از یک تعمیرکار ماهر برای برطرف شدن مشکل کمک بگیرید.

خراب شدن ترموستات کولر گازی

ترموستات از مهم‌ترین قسمت‌های کولر گازی است که معیوب بودن آن، علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ است. برای آنکه مطمئن شوید مسئله روشن نشدن کولر به خرابی ترموستات مربوط است، آن را در وضعیت سرد قرار دهید. (یعنی دمای آن را ۳ درجه کمتر از دمای اتاق تنظیم کنید.) اگر این بار هم کولر گازی روشن نشد، وقت آن است که فیلتر هوا را چک کنید. بهتر است بدانید که کثیف بودن فیلتر کولر گازی سامسونگ، مانع از کارکرد آن خواهد شد.

اختلال در عملکرد سیستم تهویه مرکزی

گاه علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، خرابی سیستم تهویه مرکزی کولر گازی است. اگر شما نیز متوجه چنین مشکلی در کولر گازی سامسونگ خود شدید، در اولین قدم ترموستات دستگاه خود را وارسی کرده و آن را تنظیم نمایید. چنانچه مشکل حل نشد، به سراغ تعمیرکاران حرفه‌ای بروید و تعمیر سیستم تهویه مرکزی را به آن‌ها بسپارید.

تعمیر کولر گازی سامسونگ تهران

فیلتر هوای کثیف کولر گازی، عامل خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن دستگاه

رسیدگی و مراقبت از کولر گازی بسیار مهم است. باید حواستان باشد که فیلتر هوای کولر گازی کثیف نشود؛ چرا که در این صورت خاموشی‌های ناگهانی رخ داده و دستگاه روشن نخواهد شد. از مهم‌ترین اقداماتی که در راستای حفاظت از کولر گازی می‌توان انجام داد، خدمات دوره‌ای برای تمیز کردن فیلتر هوا است.

عدم تخلیه آب کولر گازی؛ مشکلی که حتماً باید جدی گرفته شود

فیلتر هوا را تمیز کردید و همچنان مشکل روشن نشدن کولر گازی برقرار بود؟ پیشنهاد می‌کنیم زیر دستگاه را وارسی کنید و مسیر خروجی آب کولر را کنترل نمایید. وقتی تخلیه آب کولر گازی به درستی انجام نشود، جریان برق به صورت درست برقرار نشده و کولر شروع به کار نخواهد کرد. اگر متوجه شدید که تخلیه آب با مشکل انجام می‌شود، حتماً مسئله را جدی بگیرید و با کارشناسان متخصص تعمیر کولر گازی سامسونگ در این باره صحبت کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا لوله‌های کندانسور برفک می‌زند؟

برفک زدن لوله‌های کندانسور، مشکل رایجی است که بسیاری از کولرهای گازی سامسونگ با آن مواجه می‌شوند. مهم‌ترین دلیل برفک زدن این لوله ها، آلودگی فیلتر هوا است. البته کاهش مقدار شارژ کولر گازی نیز زمینه ساز برفک زدن لوله‌های کندانسور خواهد شد. گاهی علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، برفک زدن این لوله‌ها است. یادتان باشد اگر کولر گازی سامسونگ شما نیز دچار برفک شد، هرگز آن را ریست نکنید.

کارکرد کندانسور و خرابی آن

کندانسور، از اجزای مهم کولرهای گازی است که خرابی آن، علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ است. وظیفه کندانسور در کولرهای گازی، خارج کردن هوای گرمی است که در فضا وجود دارد. رفع خرابی کندانسور در کولرهای گازی، از عهده تعمیرکاران ماهر و مجرب برمی آید.

اگر مسیر جریان گاز در کولر گازی مسدود شده باشد

گرفتگی در مسیر جریان گاز، دیگر عاملی است که موجب روشن نشدن دستگاه خواهد شد. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی، بهتر است هر از گاهی، مسیر جریان گاز را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که انسداد ندارد. در صورتی که متوجه وجود گرفتگی شدید، باید از تعمیرکاران برای باز کردن آن کمک بگیرید.

خرابی ریموت کنترل، ساده‌ترین علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ

همیشه هم قرار نیست روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، دلیل پیچیده‌ای داشته باشد. گاهی ممکن است ریموت کنترل دستگاه به درستی کار نکند و این مشکل پیش پا افتاده، مانع از روشن شدن دستگاه شود. خرابی ریموت، دلایل مختلفی دارد؛ مثلاً خالی شدن باتری‌های ریموت یا وارد شدن ضربه به آن. اگر مشکل روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، ناشی از خرابی ریموت باشد، با هزینه کم و به آسانی می‌توان آن را مرتفع کرد.

اصلی‌ترین علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ، خالی شدن خازن است

خازن کمپرسور، وظیفه روشن کردن کمپرسور و فن را بر عهده دارد. خازن کمپرسوری که برای کولر گازی سامسونگ در نظر گرفته شده، دائم الکار است و در صورت خرابی، برق وارد کمپرسور نشده و دستگاه شروع به کار نخواهد کرد.

شاید بپرسید که چگونه می‌توان از سلامت خازن مطمئن شد؟ کار سختی نیست؛ کافیست وقتی کولر را روشن کردید، به صدایی که در سیستم داخلی آن می‌پیچد گوش دهید. اگر صدایی شبیه به سوت شنیدید، مطمئن شوید که خازن به درستی کار نمی‌کند؛ زیرا در وضعیتی که موتور در حال روشن شدن بوده، برق از خازن وارد کمپرسور نشده و صدای خاصی ایجاد می‌شود.

تعویض خازن کولر گازی سامسونگ، سخت نیست و شاید خودتان هم بتوانید آن را انجام دهید. برای این کار، نخست برق ورودی به کولر گازی را قطع کنید. حالا درپوش یونیت کمپرسور که داخل آن قرار گرفته را بردارید و اتصالات خازن را جدا کنید. خازن جایگزین را درست مشابه اتصالات خازن قبل، در جای خود قرار دهید و درپوش را ببندید. توجه داشته باشید که احتمال ذخیره شدن برق داخل خازن وجود دارد؛ بنابراین شرط احتیاط آن است که از دستکش ایمنی استفاده کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم رایج‌ترین مواردی که می‌تواند علت روشن نشدن کولر گازی سامسونگ باشد را با یکدیگر بررسی کنیم. به غیر از آنچه در اینجا گفته شد، دلایل دیگری نیز می‌تواند بر روشن شدن کولر گازی تاثیر بگذارد. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره هستید، حتماً مقالات مشابهی که در این زمینه تهیه شده را بخوانید و نقطه نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

درخواست جهت تعمیرات

جهت درخواست تعمیرات می‌توانید، از طریق شماره 75931-021 و یا درخواست خود را در وب سایت https://araservice.co  ثبت نمایید، تا کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و در صورت نیاز، تکنسین در محل شما اعزام گردد.

دکمه بازگشت به بالا