اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

گوشی سامسونگ با باتری قابل تعویض

کدام گوشی ها باتری قابل تعویض دارند؟ شاید به نظر برسد که گوشی هوشمند با باتری قابل جابجایی در سال 2022 دیگر در بازار وجود ندارد، اما اینگونه نیست! هنوز هم گوشی های در بازار موبایل هستند که باتری قایل تعویض دارند. اکثر کاربران گوشی های هوشمند زمانی که برای تعمیر یا خود به یک مرکز آموزش تعمیرات موبایل مراجعه می کنند این موضوع برایشان سوال می شود. در واقع باتری موبایل یکی از مهم ترین قطعات یک گوشی موبایل می باشد که همان قلب تپنده در تلفن هوشمند است و در زمان نبود آن مسلماً تلفن هوشمند کار نخواهد کرد. تلفن های هوشمند در دو نوع پلمپ و با قابلیت تعویض باتری ارائه می شوند که در حال حاضر بیش از 70 % گوشی ها با باتری پلمپ و غیر قابل تعویض تولید می شود.

به نقل از بهترین آمورشگاه تعمیرات موبایل در صنعت گوشی موبایل، گوشی ها به دو دسته گوشی با باتری قابل تعویض و غیر قابل تعویض تقسیم می شوند که بیشتر گوشی های قدیمی به دلیل پایین بودن ظرفیت و پایین بودن امکانات، باتری قابل تعویض داشتند. اما در زمان حال به دلیل اینکه گوشی ها امکانات بیشتر دارند ، ظرفیت باتری آنها بالاتر رفته ، گوشی ها به سمت ضد آب شدن رفتن و به همین دلیل دیگر باتری این گوشی ها به صورت پلمپ ارئه می شود.

در این مطلب از کارشناسان آموزش تعمیرات موبایل در تهران سعی کردیم در پاسخ به سوال کدام گوشی ها باتری قابل تعویض دارند چند مدل گوشی که می توان باتری آنها را بدون نیاز به تعمیرکار عوض کرد را معرفی کردیم. اما برای تعویض باتری گوشی هایی که باتری غیرقابل تعویض دارند حتما باید به یک مرکز مراجعه کرد.

گوشی هایی که باتری قابل تعویض دارند به چند دلیل محبوبیت خود را در بین کاربران گوشی های هوشمند از دست داده اند.

چرا گوشی های جدید باتری قابل تعویض ندارند؟

 • کاربران امروزه دنبال گوشی های با قطر نازک تر هستند که باتری های غیر قابل تعویض فضای کمتری را در قاب گوشی اشغال می کنند. همین امر باعث شیک تر به نظر آمدن گوشی موبایل می شود.
 • ساخت گوشی های ضد آب با کنار رفتن گوشی هایی که باتری قابل تعویض دارند ممکن شد. از آنجایی که گارانتی گوشی های آب خورده را پوشش نمی دهد، گوشی های پلمپ و پرسی محبوب تر شدند.
 • زمانی که صحبت از امنیت گوشی می شود، طبیعتا گوشی های پرسی یک قدم جلوتر هستند. مثلا نمی توان به راحتی با خارج کردن باتری گوشی را خاموش کرد و به همین دلیل ردیابی گوشی راحت تر است.

چگونه بفهمم گوشی ام به باتری جدید نیاز دارد؟

 • زمانی که باتری شما علائم خرابی را از خود نشان می دهد و باتری گوشی شما باد کرده است یا شارژ نمی شود (برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه کنید) وقتش رسیده که یک ، باتری جدید را با باتری قبلی گوشی خود جایگزین کنید.
 • بهار آقایی
 • آذر 8, 1400
 • 2252 بازدید
 • اگر به دنبال یک گوشی سامسونگ با باتری قابل تعویض هستید در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید:
 • سال های قبل بسیاری از گوشی های سامسونگ دارای باتری های قابل تعویض بودند. اما با رشد بازار تلفن و بهبود فناوری باتری، سامسونگ در نهایت باتری های قابل تعویض را در تمامی نسخه های اصلی خود حذف کرد.
 • آخرین گوشی پرچمدار سامسونگ که دارای باتری قابل جابجایی بود، سامسونگ گلکسی  S5 و سامسونگ گلکسی نوت  4 بود. دارای قابل جابجایی و 3220 میلی آمپر ساعتی و نیز قابل جابجایی و 2800 میلی آمپر ساعتی بود. با این حال، آیا گزینه هایی در سال 2020 دارید؟ آیا گوشی های جدید سامسونگ با باتری های قابل جابجایی عرضه می شوند؟ گزینه های شما روی زمین بسیار اندک هستند، همانطور که در زیر می بینید.
 • گوشی های سامسونگ که دارای باتری قابل تعویض هستند:
 • Samsung Galaxy Xcover Pro
 • سامسونگ گلکسی  Xcover Pro در ژانویه 2020 راه اندازی شد و روی اندروید 10 اجرا می شود. Galaxy Xcover Pro یک “تلفن مقاوم” است که برای استفاده در فضای باز در عناصر طراحی شده است. اما برخلاف دیگر «تلفن های مقاوم»، Xcover Pro واقعاً خوب به نظر می رسد. محکم است.
 • اگرچه این یک پرچمدار نیست، بنابراین انتظار مشخصات گلکسی S20 را نداشته باشید. با این وجود، شما با پول کم مقدار زیادی دریافت می کنید دارای گواهی IP68، دوربین دوگانه در پشت، 4 گیگابایت رم و البته باتری قابل جابجایی 4050 میلی آمپر ساعتی است. و از همه بهتر؟ شما همه اینها را با کمتر از 500 دلار / 450 پوند دریافت می کنید.
 • Samsung Galaxy Xcover FieldPro
 • Samsung Galaxy Xcover FieldPro که در آوریل 2020 عرضه شد، یک گوشی عجیب و غریب است. این گوشی بر روی اندروید اوریو اجرا می شود، نه اندروید 10 مانند Xcover Pro، و تنها یک دوربین 12 مگاپیکسلی در پشت و همچنین 4 گیگابایت رم و پردازنده Exynos 9810 سامسونگ دارد.
 • این گوشی به عنوان یک گوشی مقاوم میان رده قرار گرفته است، بنابراین ارزان تر از گلکسی اس 20 و گلکسی ایکس کاور پرو است. باز هم نکته کلیدی در اینجا باتری قابل جابجایی 4500 میلی آمپر ساعتی Samsung Galaxy Xcover FieldPro است. باتری نه تنها از نظر اندازه بزرگ است، بلکه قابل تعویض نیز هست.
 • برای انواع خاصی از کاربران، داشتن باتری با این اندازه و همچنین امکان جدا کردن آن و تعویض باتری جدید، تنها چیزی است که از یک گوشی می خواهند. من فکر می کنم این دلیلی است که سامسونگ این گوشی ها را ساخته است.
 • سامسونگ گلکسی اس 5
 • سامسونگ گلکسی S5 قدیمی است. این گوشی در سال 2014 عرضه شد، یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین گوشی های اندرویدی سال های 2014 و 2015 بود. این گوشی دارای طراحی قاتل و برای آن زمان، سخت افزار و مشخصات بسیار چشمگیر بود. اساساً کار بزرگی بود.
 • و یکی از مهمترین نقاط فروش گلکسی S5 سامسونگ در آن زمان این واقعیت بود که دارای یک باتری قابل جابجایی 2800 میلی آمپر ساعتی بود. با یک باتری قابل جابجایی، می توانید باتری های تازه را در هر زمان که باتری از بین می رود، به صورت داغ تعویض کنید و از کارکرد شبانه روزی اطمینان حاصل کنید.
 • گلکسی اس 5 همچنین آخرین پرچمدار سامسونگ بود که با باتری قابل تعویض عرضه شد. پس از آن، با گلکسی اس 6 و به روزرسانی های بعدی، سامسونگ شروع به بستن باتری داخل شاسی گوشی کرد و این باعث خشم تعداد زیادی از کاربران قدیمی آن شد.
 • سامسونگ گلکسی نوت 4
 • سامسونگ گلکسی نوت 4، اولین نسخه واقعا چشمگیر نوت بود، نسخه ای که به درستی محدوده گلکسی نوت سامسونگ را روی نقشه قرار داد. گلکسی نوت 4 سامسونگ که در ابتدا در سال 2014 منتشر شد، دارای تعداد زیادی مشخصات و ویژگی های فوق العاده بود، از جمله قلم S-Pen سامسونگ که به شدت به روزرسانی شده بود که واقعاً در این مدل به کار گرفته شد. گلکسی نوت 4 روی اندروید کیت کت اجرا می شد اما به روز رسانی اندروید مارشمالو را نیز دریافت کرد.
 • و مانند گلکسی اس 5، گلکسی نوت 4 آخرین نسخه گلکسی نوت بود که دارای باتری قابل جابجایی بود. سامسونگ گلکسی نوت 4 در یک سلول قابل جابجایی 3220 میلی آمپر ساعتی بسته بندی شده است. عمر باتری نوت 4 عالی بود. مثل همیشه نیازی به جدا کردن باتری نداشتید در بیشتر موارد، با یک بار شارژ یک روز و نیم ثابت می ماند.
 • چرا سامسونگ از باتری های قابل تعویض گوشی های خود دست کشید؟
 • اگر می خواهید بدبین باشید، می توانید استدلال کنید که سامسونگ پشتیبانی از باتری های قابل جابجایی را متوقف کرده است تا طول عمر تلفن های خود را کاهش دهد. اگر باتری قابل جابجایی داشتید، زمانی که باتری به پایان رسید، کافی است یک باتری دیگر بخرید تا گوشی شما به اندازه نو کار کند. بدون نیاز به ارتقاء هر 18-24 ماه.
 • کاهش عمر باتری دلیل شماره یک است که باعث می شود گوشی ها بعد از چند سال از کار بیفتند. هر باتری گوشی فقط تعداد مشخصی چرخه شارژ دارد و زمانی که این چرخه ها تمام شوند، عمر باتری بدتر و بدتر می شود تا زمانی که تلفن شما اساساً غیرقابل استفاده شود.
 • این دیدگاه بدبینانه است. دلیل واقعی حذف باتری های قابل جابجایی سامسونگ در 99.9 درصد از گوشی هایش مربوط به طراحی است. در سال های 2015 و 2016، سامسونگ واقعاً طراحی صنعتی خود را ارتقا داد. او می خواست اپل را شکست دهد، بنابراین می دانست که باید زبان طراحی خود را واقعاً جاز کند و چیزهایی مانند نمایشگرهای منحنی، مواد ساخت عالی، و طرح های نازک تر و نازک تر را به آن اضافه کند.
 • اگر باتری قابل جابجایی دارید، انجام هر یک از موارد بالا را بسیار سخت تر می کند. شما در شاسی شکستگی دارید، غیرممکن است که یک گوشی را ضد آب کنید (یا حداقل در آن زمان بود)، و آزادی کمتری با طراحی فیزیکی گوشی ها دارید. کافی است به گلکسی اس 5 نگاه کنید و آن را با گلکسی اس 8 مقایسه کنید تفاوت شب و روز است.
 • آیفون ها باتری قابل جابجایی نداشتند. این احتمالاً دلیل اصلی این نبود که چرا سامسونگ تصمیم گرفت تولید تلفن های با باتری های قابل جابجایی را متوقف کند، اما بر کسی پوشیده نیست که سامسونگ اساساً وظیفه شکست دادن اپل را در بازار تلفن قرار داده است. و تنها راهی که قرار بود این کار را انجام دهد، طراحی گوشی هایی بود که مدرن تر و آینده نگرتر از آیفون اپل به نظر می رسیدند.

یکی از مهم ترین چالش های افراد در خرید گوشی موبایل، وضعیت باتری از لحاظ قابل تعویض بودن است. این گروه از کاربران، به این ویژگی گوشی های موبایل به عنوان یک مزیت رقابتی نگاه می کنند. امتیازی که به طور مثال، گوشی های اندروید را نسبت به مدل های آیفون اپل متمایز کرده است. آیا اطلاع دارید مدل های گوشی سامسونگ با باتری قابل تعویض کدام مدل ها هستند؟ برای آشنایی با این مدل ها ، ادامه این مطلب را از دست ندهید!

باتری دست ساز گوشی | باتری موبایل آسیا | پخش باطری موبایل تهران

ویژگی های گوشی با باتری قابل تعویض

باتری قابل تعویض با غیرقابل تعویض چه تفاوتی با هم دارند؟ به طور معمول، در گوشی هایی که باتری غیرقابل تعویض دارند به راحتی نمی توان درب پشتی را باز کرد و روند را پشت سر گذاشت. اما در مدل های باتری قابل تعویض، شما به راحتی با باز کردن قاب پشتی می توانید به این ویژگی دست پیدا کنید. باتری های قابل تعویض، هم به صورت لیتیوم یونی و هم در مدل پلیمری تولید می شوند.

چند ویژگی گوشی با باتری قابل تعویض عبارت است از:

 • ارزش فروش مجدد
 • طول عمر
 • هزینه تعمیر و تعویض
 • قابلیت استفاده مجدد
 • امکان ادامه فعالیت بعد از آسیب با مایعات

بسیاری از عناوین جدید تولیدی تلفن همراه در بازار، با گوشی غیرقابل تعویض ارائه می شوند. ولی هنوز مدل هایی وجود دارند که برای افرادی که قابلیت تعویض باتری را به عنوان یک مزیت رقابتی نگاه می کنند، عرضه می شوند. مهم ترین مدل ها عبارتند از:

 1. گوشی سامسونگ Galaxy Xcover 6 pro

گوشی سامسونگ گلکسی Xcover 6 pro دارای لبه هایی با نوارهای عمودی است که پشت قاب آن قرار گرفته اند. روی لبۀ پایین این گوشی، دو طرف پورت یواس بی تایپ سی به چشم می خورد و در پشت تلفن، یک دوربین دوگانه اصلی وجود دارد. قاب پشتی گوشی از شیار کوچکی که در قسمت بالا سمت راست قرار دارد، قابلیت باز شدن داشته که نشانگر این است که این مدل با باتری قابل تعویض طراحی شده است.

مطلب پیشنهادی:

 1. گوشی سامسونگ Galaxy Xcover 4s

سامسونگ گلکسی Xcover 4s نسخه ای جدید از مدل Xcover است که برای اولین بار در سال 2017 به بازار موبایل جهان عرضه شد. سخت جان بودن از مهم ترین مشخصه های این مدل گوشی شرکت سامسونگ محسوب می شود. این مدل، دارای یک دوربین اصلی تکی بوده و سیستم عامل پیش فرض این مدل، اندروید9 است. این گوشی همچنین از کارت حافظۀ خارجی و استاندارد ضد آب IP68 پشتیبانی می کند. به صورت کلی گلکسی Xcover 4s از پرمخاطب ترین مدل های گوشی سامسونگ با باتری قابل تعویض به شمار می رود.

 1. گوشی سامسونگ Galaxy S5

مدل s5 احتمالاً آخرین ورژن از سری Galaxy S باشد که دارای قابلیت باتری قابل تعویض است. این گوشی سامسونگ علاوه بر قابلیت باتری قابل نو شدن، صفحه نمایشی از مدل Super Amoled و رم 2گیگابایتی دارد. سنسور عقب این مدل 16 مگاپیکسلی و دوربین سلفی آن قابلیت عکاسی با رزولوشن 2 مگاپیکسل را داراست. این گوشی سامسونگ به علت هزینۀ مناسب از مناسب ترین گوشی های ارزان قیمت بازار در نظر گرفته می شود.

برای تعمیر و تعویض باتری گوشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

 1. گوشی سامسونگ Galaxy Note 4؛ یک گوشی سامسونگ با باتری قابل تعویض

این مدل، یکی از پرطرفدارترین گوشی های سامسونگ با قابلیت تعویض باتری است که حتی ورود نسل Note 5 هم نتوانست از محبوبیت آن در بازار کم کند. این مدل از کارت حافظۀ جانبی هم پشتیبانی می کند.

مطالعه بیشتر:

 1. گوشی سامسونگ Galaxy A10

باتری گوشی سامسونگ گلکسی A10 3400 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد و جنس آن، لیتیوم یونی است. صفحۀ نمایش این مدل گوشی، 5.5 اینچی بوده و شما می توانید با صرفه جویی در مصرف باتری گوشی سامسونگ Galaxy A10، از این دستگاه به مدت 24 ساعت با حالت 10 درصد ظرفیت باقیمانده استفاده کنید.

اگر باتری گوشی سامسونگ Galaxy A10، به سرعت تخلیه می شود یا تغییر شکلی در قسمت پشت گوشی رخ داده، اصلاٌ نباید نگران بود! این مدل گوشی سامسونگ، این امکان را به شما می دهد که با تعویض باتری، به سرعت راندمان دستگاه را به حالت اولیه بازگردانید.

اگر شما هم یک موبایل سامسونگ با باتری قابل تعویض را می شناسید که در این مطلب به آن اشاره نشده، نام مدل آن را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا