اقتصادیکسب و کار برتر

بهترین استراتژی برای طلا در فارکس

قطعا یکی از پرسودترین معاملات ممکن برای تریدرها خصوصا در بازارهایی مانند فارکس، مربوط به فلز گرانبهای طلا می باشد. تلفیق طلا با کلیه اقدامات ممکن از سوی یک کارگزار فارکس این امکان را فراهم می کند که مقدار سود کسب شده از دادوستدهای فارکس چندین برابر شود. البته باید دقت کرد که استفاده از طلا در معاملات می تواند در عین برخی از ویژگی های سودآور، تهدیداتی را نیز برای سرمایه تریدر به همراه داشته باشد.

یکی از بروکر هایی که در آن میتوانید به معامله طلا بپردازید، کپیتال اکستند است. برای بررسی راهنمای ثبت نام در کپیتال اکستند به سایت ایتسکا مراجعه کنید. به همین دلیل است که معمولا در استفاده از طلا برای معاملات باید جانب احتیاط را رعایت کرد. در این نوشته به صورت مختصر در مورد بهترین روش های به کارگیری طلا در معاملات فارکس را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد. با ایتسکا همراه باشید.

بهترین استراتژی برای طلا در فارکس

به صورت معمول استفاده از فلزات گرانبها مانند طلا در روند یک معامله، خصوصا در بازار فارکس امری نسبتا عادی است. این موضوع خصوصا در مورد تریدرهایی که به حالت نوسان گیری عمل می کنند و کندل های آنها روزانه بسته می شوند، رواج بیشتری دارد. چارچوب زمانی این معامله گرها معمولا 24 ساعته است و تغییرات قیمت سهم هماهنگ با تغییران قیمت روزانه طلا همخوانی دارد.

این موضوع در برخی از آیتم ها حالت پوششی پیدا می کند و می تواند زیان های احتمالی را در یک سمت با رشد سمت دیگر جبران کند. بنابراین استفاده از طلا به عنوان یک ارزش قابل معامله در فارکس، در صورتی که مسلط به دانش استفاده از آن باشید، قطعا سودده خواهد بود.

از سوی دیگر همواره باید آگاه باشید که استفاده از طلا در معاملات فارکس، می تواند حساسیت های قیمتی را بسیار بالاتر ببرد. اینکه هر خبری در هر گوشه از دنیا قابلیت تغییر سطح قیمت طلا را دارد و بنابراین میزان اثرپذیری سرمایه شما از رخدادهای روز به شدت بالاتر خواهد رفت و کنترل آن از هر دو سمت صعودی و نزولی دشوار خواهد شد.

در کنار این اثرپذیری باید به تبعیت روند سرمایه از روند بازار اشاره کنیم. با توجه به سوابق بسیار زیاد استفاده از طلا در فارکس، باید از این دو قابلیت طلا در مسیر سودآوری بهره برد و شناخت درستی از روند بازار طلا داشت. اگر آشنایی جزئی با بازار طلا داشته باشید، احتمالا اصطلاح “مگ” به گوشتان خورده است و رابطه عکس دلار و طلا را به خوبی می شناسید. این یک عمومیت ویژه در بازار فارکس دارد و همواره باید در معاملات از آن استفاده کرد و شاخص های دلار را برای پیش بینی روند طلا و استفاده از آن در نظر گرفت.

توصیه همیشگی در خصوص استراتژی طلا در فارکس

در مورد معرفی یک استراتژی موفق طلا در فارکس، همان توصیه همیشگی بهترین خواهد بود که هیچ استراتژی به صورت مطلق خوب و کارا نیست و باید در مورد شرایط به کارگیری آن مطالعه دقیقی انجام داد. همان طور که قیمت دلار در ایران تابع دستورات بانک مرکزی و خواسته های آنها است، طلا نیز در داخل کشور محدوده نوسان دارد و به سختی می توان در مورد طول دوره کمتر از یک سال برای سرمایه گذاری فکر کرد.

این موضوع به کارمزد بسیار بالای این فلز نیز برمی گردد که معمولا حاشیه سود را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. اما فارکس به عنوان یک بازار سرمایه، کارمزد بسیار مختصری برای معاملات طلا دارد و بدون هیچ اتلاف وقتی می توانید تنها با چند کلیک نسبت به تبدیل سرمایه خود اقدام کنید. همچنین از قابلیت هایی مانند “لوریج” یا همان اهرم نیز برای رشد سرمایه خود غافل نشوید.

نکات اساسی در خصوص معامله طلا و استراتژی طلا در فارکس

چند نکته اساسی در مورد روندهای مربوط به طلا، شکل کم ریسک این فلز است که همواره اعتماد بالایی از جامعه را برای سرمایه گذاری همراه خود دارد. به صورت معمول در هنگام بالارفتن ریسک در بازارهای سرمایه، طلا یک پناهگاه امن محسوب می شود و به همین دلیل است که قیمت طلا در هنگام سقوط سایر بازارها به شدت بالا می رود.

از دیگر موارد موثر در قیمت طلا نیز، نرخ بهره های بانکی برای سپرده های مردم است. هنگام کاهش این نرخ سپرده گذاری در بانک ها، مردم به شدت به سمت خرید طلا و خروج پول خود از حساب های بانکی حرکت می کنند و به همین دلیل است که اثرپذیری این فلز از رویدادهای بنیادی اقتصاد در جامعه شدیدا زیاد است. ت

حلیل تکنیکال نیز دقیقا به همین علت کارکرد چندان موثری در زمینه طلا و معاملات آن در فارکس ندارد و معمولا از تحلیل های فاندامنتال برای بررسی روند و شکل حرکتی قیمت طلا استفاده می شود. همچنین دقت داشته باشید که در کنار تمام این تحلیل های منطقی و مبتنی بر دانش، باید نسبت به سرمایه گذاری از طریق کانال های امن و کارگزاری های رگوله اقدام کرد. انتخاب چنین واسط مورد اعتمادی اولین شرط یک سرمایه گذاری امن می باشد.

از مهم ترین و بهترین کارگزاری های فعال در زمینه معاملات طلا در فارکس، آن نهادهایی هستند که میزان اسپرد طلا در آنها بالاترین مقدار باشد. کمترین کمیسیون را برای معاملات طلا دریافت کنند. از اهرم های طلا برای ارتقای سود استفاده کنند و اعتبار لازم برای سپردن سرمایه به دست آنها وجود داشته باشند.

خصوصا در مورد رگولاسیون اعتبار این کارگزاری ها باید بسیار دقت شود تا ریسک کمی متوجه سرمایه شما باشد. به طور مثال در مورد یکی از همین کارگزاری ها می توان به “آلپاری” اشاره کرد که اعتبار خود را در زمینه معاملات طلا به خوبی حفظ کرده است و استراتژی های ذکر شده در مورد لوریج و اسپرد را به خوبی رعایت می کند. آنها بیش از دو میلیون کاربر معامله گر طلا در دنیا دارند و سال ها است در این زمینه به فعالیت می پردازند و از اولین نمونه های ترید با طلا در فارکس هستند.

کلام آخر

استفاده از طلا به عنوان یک سرمایه در فارکس می تواند به دو شرط برای معامله گر پرسود باشد. شرط اول مربوط به تسلط علمی و فنی تریدر بر بازارهای فارکس و طلا می باشد. او باید دانش استفاده از سرمایه ای به نام طلا را داشته باشد و به قدری شم اقتصادی او آگاه باشد که بتواند اثرات چندجانبه روی قیمت ها را به خوبی بسنجد. از سوی دیگر او باید از کارگزاری های امن و پویا برای اقدامات مالی خود در فارکس استفاده کند و تاثیر اعتبار و اعتماد را در یک معامله امن تشخیص دهد. به جرات می توان گفت که این مهم ترین جنبه فعالیت در بازار فارکس است.

سعید محمدی

سعید محمدی یکی از مشاوران مالی و مدیران وبسایت ایتسکا است که همزمان به عوان مشاور با سازمان های غیر انتفاعی نیز فعالیت میکند. در حال حاضر، مدیریت وبسایت ایتسکا، حقیقت سنجی محتوا در وبسایت های مالی و همچنین آموزش های خصوصی در خصوص بازار های مالی، از فعالیت های اصلی سعید است.
دکمه بازگشت به بالا