اقتصادیکسب و کار برتر

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی لپ تاپ

چگونه دوربین مداربسته را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کنم؟

در مقاله گذشته به پرداختیم و به طور مختصر انتقال تصویر دوربین به کامپیوتر را نیز بیان کردیم. در این مطلب قصد داریم به طور جامع به آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته روی کامپیوتر و لپ تاپ بپردازیم.

امنیت ساختمان | دوربین مداربسته | دوربین مداربسته آنالوگ

 اتصال دوربین مدار بسته آنالوگ به کامپیوتر و لپ تاپ

دوربین های آنالوگ داهوا با استفاده از امواج رادیویی آنالوگ کار کرده و با استفاده از یک دستگاه مبدل، سیگنال های آنالوگ دریافتی را به سیگنال دیجیتال تبدیل کرده و در نمایشگر نمایش می دهند. دریافت و ارسال تصاویر در دوربین های مدار بسته آنالوگ توسط کابل کواکسیال به دستگاه DVR صورت می گیرد. این دوربین ها ارزان قیمت بوده و نصب آن ها بسیار آسان است اما کیفیت آنها در مقایسه با دوربین های تحت شبکه کمتر می باشد و در موارد حساس نباید استفاده شوند.

در دوربین مدار بسته آنالوگ امکان اتصال مستقیم دوربین ها به کامپیوتر وجود نداشته و این کار باید به صورت غیر مستقیم صورت  بگیرد. برای اتصال دوربین مدار بسته آنالوگ به کامپیوتر باید از دستگاه دی وی آر یا کارت DVR استفاده کرد که این کار دارای مراحلی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.جهت خرید دوربین مداربسته دید در شب رنگی لطفا کلیک کنید

برای اتصال دوربین مدار بسته آنالوگ به کامپیوتر و لپ تاپ در ابتدا باید دستگاه DVR را روشن کنید. پس از آن با استفاده از نمایشگری که به آن وصل است، به منوی آن دسترسی پیدا کنید.

در منوی اصلی باید قسمت network را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به منوی شبکه باید شناسه یا IP دوربین خود را تنظیم کنید.

آدرس وارد شده برای تایید شدن باید دارای ویژگی هایی باشد؛ به عنوان مثال محدوده این شناسه باید در محدوده شبکه اصلی بوده و قسمت آخر آن به هیچ یک از تجهیزات موجود در شبکه نباید شبیه باشد . بعد از این تنظیمات شناسه ، آدرس انتخاب شده باید یادداشت شود.

در ادامه از طریق سوئیچ و یا به صورت مستقیم، دستگاه DVR دی وی آر باید توسط کابل شبکه به کامپیوتر وصل شود.

پس از اتصال DVR به کامپیوتر باید در اینترنت مرورگر explorer را باز کرده و در نوار آدرس، شناسه IP دستگاه DVR را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس شناسه پنجره ای باز می شود که در آن یوز و پسورد باید وارد شوند. در این بخش باید یوزر پسوردی را که برای ورود به دستگاه DVR وارد می کردید، وارد کنید.

بعد از این که نام کاربری و رمز عبور وارد شد پیغامی مبنی بر فعال کردن ActiveX  نمایش داده می شود که با کلیک کردن روی آن، این گزینه فعال خواهد شد. در انتها با رفرش کردن صفحه مرورگر، تصاویر دوربین مدار بسته بر روی کامپیوتر قابل مشاهده خواهند بود.

حتما بخوانید:

روش های اتصال دوربین مدار بسته تحت شبکه به کامپیوتر

بر خلاف دوربین های مدار بسته آنالوگ که اطلاعات را از طریق کابل کواکسیال انتقال میدادند، در یا IP اطلاعات از طریق پروتکل شبکه منتقل می شود.

در این نوع از دوربین ها از وایفای یا شبکه های اینترنتی گوشی استفاده می شود و همچنین این دوربین ها از قابلیت هوش مصنوعی نیز برخوردار می باشند که منجر به شناسایی های دقیق تری می شود. سرور مرکزی دوربین های تحت شبکه دستگاه NVR می باشد و می تواند تصاویر را ضبط، پردازش و ذخیره کند.

در این نوع از دوربین ها با استفاده از روش های مختلفی می توان دوربین را به کامپیوتر متصل کرد که در ادامه به تعدادی از این روش ها اشاره می کنیم.

حتما بخوانید:

1- اتصال دوربین WiFi یا PoE به صورت مستقیم

در این روش ابتدا باید دوربین مدار بسته را به صورت کامل شارژ کرده و یک کابل 2 یا 3 متر در 1 متری را که قابلیت اتصال به دوربین دارد را تهیه کنید.

اتصال شبکه در کابل را  یافته و از کابل شبکه برای اتصال به دوربین استفاده کنید. سپس انتهای دیگر کابل شبکه را به کامپیوتر وصل کنید. سایر اتصالات شبکه دیگر به کامپیوتر خود را قطع کرده و آن را آفلاین کنید. در مرحله بعد آدرس IP دوربین مدار بسته را بر روی کامپیوتر اسکن کنید.

سپس باید آدرس IP کامپیوتر خود را به network prefix دوربین IP تغییر دهید. یعنی پیش از شناسه دریافت شده حرف x. را قرار دهید. سپس برای تغییر آدرس IP کامپیوتر باید Windows + R را به صورت همزمان فشار داده تا منوی run ظاهر شود و بعد از وارد کردن عبارت ncpa.cpl، پنجره Network Connections باز می شود. در این قسمت باید بر روی network adapter کلیک کرده و پس از انتخاب گزینه Properties، در قسمت Use the following IP address شناسه موجود را تغییر دهید.

حتما بخوانید:

2- اتصال دوربین WiFi به کامپیوتر با روتر

ابتدا باید دوربین خود را شارژ کنید. پس از آن باید کابل شبکه  رابه روتر وصل کرده و بعد از انجام تنظیمات وای فای آن را جدا کنید. در این روش نیز مانند روش قبل از یک کابل 2 یا 3 متر در 1 متری باید استفاده کرد و یک سر آن به دوربین و سر دیگر آن به روتر وصل می شود. پس از نصب نرم افزار مربوطه بر روی کامپیوتر، باید به بخش تنظیمات شبکه رفته و با انتخاب شبکه وایفای، پسورد را وارد کنید تا دوربین مدار بسته به وایفای وصل شود. بعد از انجام تمامی تنظیمات، کابل شبکه را جدا کنید تا دوربین شما به صورت بی سیم به کامپیوتر وصل شود.

دوربین برندهای مختلف ممکن است تنظیمات وایفای متفاوتی داشته باشند بنابراین برای انجام این تنظیمات باید به دفترچه راهنمای دوربین مراجعه کنید.

3- اتصال دوربین PoE به کامپیوتر بدون سوئیچ

دوربین های سیمی یا PoE بدون احتیاج به آداپتور برق و تنظیمات وایفای به کامپیوتر با روتر متصل می شوند. برای انجام این کار از کابل شبکه برای اتصال دوربین به روتر استفاده کنید. پس از اتصال کابل شبکه، نرم افزار مربوطه را بر روی کامپیوتر نصب کنید تا دوربین به کامپیوتر متصل شود. در این مرحله مشاهده تصاویر در کامپیوتر نیاز به هیچ گونه تنظیماتی ندارد.

4- اتصال دوربین مدار بسته PoE به کامپیوتر با سوئیچ یا انژکتور

برای انجام این کار با استفاده از یک کابل، دوربین و سوئیچ یا انژکتور PoE را به یکدیگر وصل کنید و از طریق کابل LAN این دستگاه را به روتر وصل کنید. اگر پیکربندی شبکه وایفای را انجام نداده اید با استفاده از یک کابل شبکه می توانید دوربین IP بی سیم را به روتر متصل کنید که در این صورت می توانید دوربین را در شبکه پیدا کرده و تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید.

حتما بخوانید:

5-دوربین مدار بسته را بدون شبکه به Mac یا کامپیوتر شخصی خود متصل کنید.

برخی از سیستم های امنیتی، شبکه های اختصاصی خود را دارند و می توانند بدون شبکه روتر کار کنند. تمام دوربین ها را به NVR  متصل کنید و ویزارد نرم افزارها را نصب کنید. اکنون می توانید تمام دوربین های IP را در نمایشگر خود مشاهده کنید.

بهترین دوربین مداربسته برای اتصال به کامپیوتر و لپ تاپ:

 

دوربین مدار بسته لامپی

دوربین مدار بسته لامپی یکی از پرفروش و پرطرفدارترین  در سال اخیر بوده است. بسیای از افراد به دلیل آسانی نصب، اقدام به خرید دوربین لامپی می کنند و قیمت ارزان دوربین مدار بسته لامپی نیز عامل تاثیرگذار دیگری در خرید دوربین مداربسته لامپی است. قابلیت های ویژۀ ی این دوربین مدار بسته باعث شده تا طرافداران زیادی را جذب کند.

دوربین مداربسته سیم کارت خور

دوربین مداربسته سیم کارت خور نیازی به اینترنت مودم با کابل یا وایفای ندارد و اینترنت خود را از طریق سیم کارت تامین می کنند. بنابراین تمامی لحظات ضبط شدۀ زمان قطعی اینترنت را از طریق اینترنت سیم کارت به نرم افزار انتقال تصویر می فرستد.

دوربین مدار بسته داهوا

برند داهوا  در زمینه توسعه فناوری های امنیتی و طراحی تکنولوژی تجهیزات نظارتی بهترین دستاوردهارا را به‌دست آورده و هم در زمینۀ سخت افزاری و هم نرم افزاری بهترین نتایج را برای مشتریان خود به ارمغان آورده است و موفق به راه اندازی خط تولید در تمام زمینه های حفاظتی از جمله دوربین مداربسته،DVR ، دوربین‌های تحت شبکه، سرور و… شده است.

منبع : اپلینکس

دکمه بازگشت به بالا