کسب و کار برترورزشی

 بهترین جنس لباس ورزشی چیست؟

لباس ورزشی زنانه مناسب فصل تابستان

در انتخاب لباس ورزشی مناسب دقت کنید تا به سلامت شما لطمه نزند و شما با آن احساس راحتی کنید. اگر برای تناسب اندام‌تان باشگاه را انتخاب کردید یا خودتان با دویدن روز پر انرژی را شروع می‌کنید، باید به فکر تهیه لباس‌ ورزشی مناسب باشید تا در عین داشتن یک ظاهر خوب، فاکتورهای یک لباس ورزشی با کیفیت بالا را داشته باشد. در انتخاب و خرید لباس ورزشی زنانه؛ اولین فاکتوری که باید به آن دقت کنید، جنس پارچه‌ی لباس است. چرا که به دلیل تعریق در هنگام ورزش، پوست بدن‌تان نمی‌تواند تنفس مناسبی داشته باشد. بنابراین جنس بهترین لباس ورزشی زنانه باید طوری باشد که با جذب رطوبت به پوست اجازه تنفس دهد و بدن را در تابستان خنک نگه دارد.

ست لباس ورزشی زنانه‬‎ | ست لباس ورزشی زنانه و مردانه | قیمت لباس ورزشی زنانه برای پیاده روی‬‎

لباس‌ ورزشی خوشایند پنبه‌ای

لباس‌های پنبه‌ای یا به اصطلاح رایج نخی‌ (نخ پنبه)، بهترین جنس برای لباس‌های ورزشی هستند. لباس‌های پنبه‌ای، به سادگی تعرق بدن را به خود جذب می‌کند.لباس‌ ورزشی پنبه‌ای جلوی عرق سوز و قرمز شدن بدن را می‌گیرد، از همه مهمتر برای شما حساسیت ایجاد نمی‌کند. این نوع پارچه را با عنوان پارچه‌ی لایف استایل (سبک زندگی) مطرح می کنند. چون پارچه‌های پنبه‌ای برای استفاده‌ی روزمره و فعالیت‌های ورزشی سرشار از حس خوب، سبک و لطیف هستند، که برای شما خوشایند می‌باشد. تی‌شرت‌، تاپ‌ و شلوارک‌های سارک با جنس پنبه‌ای، در دسته‌ی مناسب آیتم‌های ورزشی قرار می‌گیرند‌. دوستدار سلامت شماست، و برای‌تان هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کند.

لباس‌ ورزشی متفاوت بامبو

بامبو یکی از الیاف طبیعی است، با توجه به مزایایی که دارد آن را نسبت به پنبه منحصر به فرد می‌کند. یکی از جنس‌های مناسب برای لباس‌ ورزشی، پارچه از الیاف بامبو می‌باشد. اگر شما علاوه بر اینکه به سلامت خودتان اهمیت می‌دهید، دوستدار محیط زیست هم می‌باشید بهتر است، این نوع از لباس‌ها را انتخاب کنید. الیاف بامبو به راحتی بازیافت می‌شود.

    گیاه بامبو یک سوم گیاه پنبه به آب نیاز دارد و برای رشد آن از مواد شیمیایی مضر آفت‌ کش استفاده نمی‌شود.

مزیت‌های جذابی که لباس‌ ورزشی بامبو را متمایز می‌کند، جذب رطوبت خوب، نفوذپذیری هوا، الاستیسیته بالا، احساس نرمی و خاصیت ضد باکتری است. به دلیل همین خاصیت‌ها لباس‌های مربوط به الیاف بامبو برای پوست شما حساسیت ایجاد نمی‌کند و با جذب تعریق لباس در طول روزهای گرم تابستان لباس ورزشی به بدن شما نمی‌چسبد.

الیاف مصنوعی، لباس‌ ورزشی از پلی استر

الیاف پلی استر بر خلاف دو الیاف نامبرده شده، از الیاف مصنوعی محسوب می‌شود. اما این نوع الیاف قیمت ارزان‌ تری نسبت به الیاف طبیعی دارد، و از دوام بسیار بالایی برخوردار است. لباس‌هایی با جنس پلی استر یک عایق رطوبتی محسوب می‌شود، که آب از سطح آن سریع خشک می‌شود. از آن جایی که لباس‌ ورزشی زیاد نیاز به شست‌ وشو‌ دارند، این نوع پارچه‌ها مناسب هستند که شکل خود را همچنان بعد از شستن حفظ می‌کنند.

لازم نیست لباس‌های ورزشی پلی استرتان را پس از شست‌ و‌شو اتوکشی کنید.  اگر فکر می‌کنید پوست حساسی دارید و به الیاف مصنوعی آلرژی دارید، بهتر است لایه درونی لباستان پنبه‌ ای باشد. همچنین باید یادآور بشوم که مشکلات محیط زیستی یکی از معایب الیاف پلی‌استر به شمار می‌رود و قطعا اگر شما از دوست‌ داران محیط زیست باشید، طرفدار این نوع از لباس ورزشی‌ها نخواهید بود.

الیاف اسپندکس، لباس‌هایی با کشش خوب

مهم‌ترین مزیت پارچه‌های اسپندکس کشش خوب آن است، که باعث می‌شود در دسته‌ی پارچه‌های مناسب لباس‌ ورزشی قرار بگیرد. شما با پوشیدن این نوع لباس‌های ورزشی، با کشش الاستیک پارچه‌های اسپندکس می‌توانید راحتی بیشتری در انجام فعالیت‌های ورزشی داشته باشید. طبیعت تغییر شکل اسپندکس باعث می شود که این الیاف در دسته‌ی پارچه‌های مناسب برای لباس ورزشی قرار بگیرد.

لباس‌های ورزشی اسپندکس به خاطر انعطاف‌ پذیری و سبک وزنی از محبوبیت بالایی برخوردارهستند. این فیبر مخصوصا در شلوارک‌های دوچرخه سواری استفاده می‌شود. پیشگامان مد پوشیدن شلوار‌اسپندکس در خیابان‌ را رایج کردند و جایگاه این لباس‌ها در بازار مد بین مردم تثبیت شده است. یکی از شلوار‌های مناسب، سبک و راحت برای پیاده‌ روی و دویدن بیرون از باشگاه، لگینگ‌های اسپندکس است. اگر ترند‌های بهار و تابستان امسال را دنبال کرده باشید، قطعا از مد روز بودن شلوارک‌های دوچرخه سواری باخبر هستید. با پوشیدن آن حتی در هنگام ورزش استایل ترندی‌ تری خواهید داشت.

بد نیست راجب پارچه‌های مصنوعی مانند CoolMax یا Dri-Fit بدانید که بیشتر قابلیت تنفس دارند و می‌توانند رطوبت را از پوست شما دور کنند، و با تبخیر تعریق ، بدنتان را خنک نگه ‌می‌دارد. بیشتر درمورد این نوع الیاف در مطلب ورزش و تکنولوژی برای شما توضیح داده‌ام.

سایز مناسب لباس ورزشی

یکی از مواردی که در انتخاب لباس ورزشی حتما باید درنظر گرفته شود، سایز درست و مناسب است. سایز لباس شما نباید کوچک‌ تر و یا بزرگ‌ تر از سایز واقعی شما باشید. چرا که در صورتی که تنگ باشد، اجازه حرکات آزادانه به شما نمی‌دهد و همچنین اگر در فضای بیرون از باشگاه قصد پوشیدن لباس ورزشی دارید، آن را بیش از حد بلند و گشاد انتخاب نکنید. چون دست و پای شما را می‌گیرد و مانع از ورزش کردن شما می‌شود.

    این سایز و اندازه در لباس‌های سارک به درستی درنظر گرفته شده است. تنگی و گشادی آن‌ها طوری است که شما موقع ورزش احساس راحتی می‌کنید.

پیراهن ورزشی

احتمالا اولین گرینه‌ای که به عنوان لباس ورزشی در باشگاه به ذهن شما می‌رسد، نیم تنه‌های ورزشی است که در پترن‌های مختلف با لگینگ‌های ورزشی ساده بپوشید. اگر برای این ست یک سوئیشرت یا ژاکت نازک و سبک درنظر بگیرید، بعد از باشگاه به کارتان می‌آید. دامن و پیراهن‌های ورزشی را در لیست لباس‌های ورزشیتان قرار دهید. شما با پوشیدن دامن و پیراهن‌های ورزشی می‌توانید با جوراب و کتونی استایل متفاوت‌ تری داشته باشید. پیشنهاد من برای انتخاب تاپ و تی‌شرت برای شما در این هوای گرم، با لباس‌هایی با تن‌ خور آزاد است. شاید مدل چسبان لباس‌ها بر اثر تعریق بدن موقع ورزش برایتان آزاردهنده باشد.

شلوار ورزشی مناسب

برای انتخاب شلوار، لگینگ‌های ورزشی از گزینه‌های مناسب محسوب می‌شوند. به هنگام ورزش می‌توانید از شلوار یوگا یا اسپندکس استفاده کنید. موقع تمرین‌های ورزشی آزادی عمل بیشتری دارید. برای ورزش در فضای بیرون، اگر طرفدار شلوار‌های جذب نیستید، از مدل‌های کمی گشاد با تن‌ خور آزاد استفاده کنید.

کفش ورزشی مناسب

برای این قسمت از استایل ورزشیتان هرچه قدر هزینه کنید، ارزش آن را دارد. استاندارد بودن کفش ورزشی اهمیت زیادی دارد، در غیر این صورت ممکن است باعث آسیب ورزشی جدی به پای شما شود. سعی کنید کتونی‌هایی را انتخاب کنید که زیره‌ی مناسب و محکم داشته باشد، تا موقع دویدن و پرش‌ها از پای شما محافظت کند.

برای انتخاب کفش ورزشی مثل لباس ورزشی به اندازه و سایز آن توجه داشته باشید. تنگ یا گشاد بودن کتونی، ممگن است باعث گرفتگی عضلات پا و یا لیز خوردن شما شود. پس برندهایی را بپوشید، که به طور تخصصی تنها در حوزه‌ی لباس‌های ورزشی تولیدات دارند. قطعا آن‌ها بهتر از هر برند دیگر این استاندارد‌ها را رعایت می‌کنند.

رنگ‌هایی سرشار از انرژی و شادی

رنگ‌هایی که با پوشیدن آن احساس بهتری دارید را ، انتخاب کنید. می‌توانید از رنگ‌های متفاوتی برای آیتم‌های ورزشیتان استفاده کنید. اگر دوست دارید متفاوت از بقیه باشید، می‌توانید لباس‌های ورزشی با پترن‌های دلخواه و متنوع بپوشید. لباس‌های ورزشی با رنگ لیمویی، صورتی، قرمز، یاسی، سفید و آبی آسمانی برای لباس‌های ورزشی داخل سالن جذاب هستند و به شما حس خوبی برای ورزش کردن می‌دهند.

برای ورزش خارج از باشگاه و سالن لباس‌هایی. در رنگ‌های بنفش، نیلی، خاکی و رنگ‌های نود بپوشید. رنگ‌های شاد و پاستلی تاپ و تی‌شرت‌های سارک برای استایل ورزشی شما انتخاب مناسبی است. برای انتخاب لباس‌های ورزشی استایلتان از رنگ‌های پاستلی و پرانرژی سارک ، غافل نشوید. امیدوارم با این مطلب راحت‌ تر و مناسب‌ تر لباس‌های ورزشیتان را انتخاب کنید. استایل‌های درست‌ تری در هنگام ورزش داشته باشید. تا در عین خوش استایل بودن به سلامتی شما آسیبی وارد نشود.

دکمه بازگشت به بالا