فرهنگ و هنر

یادی از یک شهید شاخص راهیان نور ۱۴۰۲

هر ساله در آستانه آغاز سفرهای راهیان نور، نام تعدادی از شهدا به عنوان شهدای شاخص راهیان نور اعلام می‌شود و در سال جاری هم شهید حجت‌الله ملاآقایی به عنوان یکی از شهدای شاخص معرفی شده است.

به گزارش مجله خانواده، حجت‌الله ملاآقایی ۲۸ بهمن ماه ۱۳۳۸ به دنیا آمد. او از همان دوران کودکی توسط پدر و مادر با معارف ناب اهل‌ بیت (ع) آشنا شد. این آشنایی سبب شد تا حجت به سمت مداحی سوق پیدا کند و از همان دوران طفولیت به مداحی اهل‌ بیت عصمت و طهارت بپردازد. عشق و علاقه حجت به سید و سالار شهیدان بی‌ حد و حصر بود و سبب شد تا وی در شهر ری هیئت علی‌اصغر (ع) را راه‌اندازی کند و تا زمانی که در شهرری بود این هیئت را پا بر جا نگه داشت.

او که از شاگردان ممتاز مدارس بود، در کنکور سراسری توانست در رشته برق قبول شود اما با شروع جنگ تحمیلی درس و آسایش را رها کرد و به جبهه رفت و هیچگاه به دانشگاه بازنگشت.

وی با ذهن خلاق خود، مهندسی رزمی جنگ در استان تهران را هدایت می‌کرد و به عنوان فرمانده گردان جهادگران استان تهران منشأ خدمات ارزنده‌ای در طول حیاتش شد.

حجت از ابتدای جنگ تحمیلی به جبهه رفت و تا ۷ ماه مانده به پایان جنگ و شهادتش در جبهه ماند. وی در آذرماه ۱۳۶۶ در شلمچه به شهادت رسید و پیکرش در قطعه ۴۰ بهشت زهرا (س) خاکسپاری شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا