سوالات احکام گزینش سپاه با پاسخنامه پی دی اف

شرایط استخدام سپاه پاسداران ۱۴۰۲ + بهترین و کاملترین سوالات عقیدتی سیاسی و دینی

 پیرو قانون 190 اصل مقررات جذب سپاه پاسداران، استخدام افراد در سپاه پاسداران با گزینش افراد واجد شرایط صورت خواهد پذیرفت. در واقع، افراد برای پذیرش در سپاه باید برخی از شرایط عمومی و تخصصی را دارا باشند که آن ها را در ادامه بیان خواهیم کرد. همچنین لینک دانلود سوالات گزینش سپاه را جهت دسترسی آسان شما عزیزان به نمونه سوالات گزینش سپاه قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

دانلود رایگان کتاب احکام برای مصاحبه pdf | سوالات پرتکرار مصاحبه عقیدتی | سوالات سیاسی گزینش با جواب

شرایط عمومی استخدام سپاه پاسداران

  • عدم اعتیاد به هر گونه مواد مخدر، فرد متقاضی نباید هیچگونه اعتیاد به مواد مخدر و حتی سیگار داشته باشد.
  • سن متقاضیان بین شانزده تا چهل سال باشد. این مورد نیز بسیار مهم است و با سن شناسنامه ای افراد تطبیق داده خواهد شد.
  • داشتن شرایط جسمانی، تخصص و روحیات مرتبط با شاخه و زیرگروه مورد تقاضا. سپاه شاخه های متعددی دارد که بسته به فعالیت در هر شاخه افراد باید توانایی های لازم برای آن زمینه را داشته باشند.
  • داشتن عدم سو پیشینه کیفری و حسن شهرت. این مورد نیز بر نداشتن هیچگونه پرونده کیفری اشاره دارد که افراد باید بدون سابقه جزایی و کیفری باشند.
  • هیچ گونه وابستگی ذهنی و عملی به هر یک از گروه ها، احزاب معاند و غیره را نداشته باشد. این مورد هم شامل خود شخص و هم کلیه افراد نزدیک درجه 1 و درجه 2 می شود زیرا اگر در فرایند استخدام متوجه خلاف این موضوع شوند، استخدام منتفی خواهد شد.
  • تابعیت و اصلیت متقاضیان فقط باید ایرانی باشد. منظور از این مورد این است که فرد دارای شناسنامه ایرانی بوده و تابعیت کشورهای خارجی را نداشته باشد.
  • اعتقاد قلبی و التزام عملی به اصل ولایت فقیه. منظور از این مورد قبول داشتن ولایت فقیه و آگاهی از کلیه احکام دینی است که ممکن است در فرایند استخدام نیز سوالاتی را راجع به احکام از افراد بپرسند.
  • متقاضیان استخدام می بایست به دین اسلام اعتقاد و التزام کافی داشته باشند. اعتقاد به دین اسلام باید به صورت رسمی و قلبی باشد.

شرایط اختصاصی استخدام سپاه پاسداران

علاوه بر شرایط عمومی ذکر شده، افراد برای استخدام سپاه پاسداران باید شرایط اختصاصی نیز دارا باشند. برخی از مهم ترین این شرایط، شامل موارد زیر می باشند:

???? افراد باید حداقل 18 و حداکثر 40 سال داشته باشند.

???? تمامی متقاضیان باید در مقطع تحصیلی مورد تایید سازمان به کار گیرنده متقاضی، مدرک داشته باشند.

???? افراد باید در رشته مرتبط با شغل مورد نظر سپاه پاسداران، مدرک معتبری داشته باشند.

شرایط استخدام برای کارمندان

استخدام کارمندی در سپاه با شرایطی خاص و به دو صورت امکان پذیر است. یکی از مواردی که شما می توانید در سپاه استخدام شوید، مدرک تحصیلی تان بوده و مورد دوم، چنانچه شما مهارت بالایی در زمینه های مختلف داشته باشید، می توانید با استفاده از این مهارت ها و حداقل سواد به استخدام این ارگان درآیید. فراموش نکنید در این حالت ممکن است شرط معدل برای استخدام در سپاه نیز در نظر گرفته شود.

سپاه پاسداران می تواند برای تامین نیروی مورد نیاز خود، از بین افرادی که دارای مهارت های بسیاری هستند با حداقل سواد و با صرف 5 سال خدمت نظامی و یا 6 سال خدمت کارمندی، پس از اتمام دوره، داوطلبان و متقاضیان را پذیرش نمایند. افرادی که بدین صورت استخدام می شوند پیمانی خواهند بود و تمدید قرارداد و همچنین تجدید قرارداد برای این دسته از افراد، مجاز نخواهد بود.

چنانچه سپاه پاسداران به نیروهایی در رشته های مختلف نیاز داشته باشد، می تواند با استفاده از طول مدت قرارداد و همچنین از بین افرادی که به پذیرش سپاه در آمده و استخدام شده اند، نیروهای مدنظر خود را پذیرش نماید. تمامی مواردی که مربوط به آموزش، ترفیع رتبه و همچنین درجه آنها و تصمیماتی از این قبیل، با استفاده از قوانین و مقررات صورت خواهد پذیرفت.

نمونه سوالات عقیدتی سیاسی و دینی گزینش سپاه

بیشتر مواقع هدف از انجام مصاحبه این است که مصاحبه گر بتواند با مشاهده و مطالعه رفتار مصاحبه شونده به شناخت خصوصیاتی از او برسد که ممکن است در محیط کار از او سر بزند. به این ترتیب می توان گفت که در مصاحبه های استخدامی دانش افراد در درجه دوم قرار دارد و رفتارشان در محیط کار در اولویت استخدامی قرار می گیرد . حال با اطلاع از این نکته کلیدی ، سایت سرزمین استخدام مصاحبه های استخدامی را جهت استفاده شما عزیزان بارگذاری نموده ، تا آمادگی لازم برای انجام هرگونه مصاحبه استخدامی داشته باشید و با اعتماد به نفس کامل در جلسه مصاحبه حاضر شوید.

۱۶ آذر؟ روزدانشجو

۵ آذر؟ روزبسیج مستضعفین

۲۷ آذر؟ وحدت حوزه ودانشگاه

۲۶ دی ؟ فرارشاه معدوم

اول شوال؟ عید غدیر

۱۲ بهمن ؟ بازگشت امام خمینی به ایران سال ۵۷

۲۲ بهمن ؟ پیروزی انقلاب سال ۵۷

۲۹ اسفند ؟ روزملی شدن صنعت نفت

دبیرکل سازمان ملل؟ بان کیمون

شاه عربستان؟‌ فهد

صدراعظم آلمان؟ انگلا مرکر

شاه اردن؟

شاه مراکش؟

امام علی به دست چه کسی به شهادت رسید؟ درنجف بدست ابن ملجم مرادی

امام حسن به دست چه کسی به شهادت رسید؟ اسماء همسرش مسموم وبه دستورمعاویه

امام حسین به دست چه کسی به شهادت رسید؟ درکربلا بدست یزید بن معاویه

امام سجاد به دست چه کسی به شهادت رسید؟ هشام بن الملک وبدستورولید بن عبدالملک

امام محمد باقر به دست چه کسی به شهادت رسید؟ هشام بن عبدالملک

امام جعفرصادق به دست چه کسی به شهادت رسید؟ منصور

امام موسی کاظم به دست چه کسی به شهادت رسید؟ هارون الرشید درکاظمین

امام محمد تقی به دست چه کسی به شهادت رسید؟ ام الفضل دخترمامون درکاظمین

امام علی نقی به دست چه کسی به شهادت رسید؟ معتمد عباسی درسامرا

امام رضا به دست چه کسی به شهادت رسید؟ مامون عباسی درمشهد

امام حسن عسگری به دست چه کسی به شهادت رسید؟ معتمد عباسی درسامرا

غیبت صغری حضرت مهدی چند سال به طول انجامید؟ ۶۹ سال به طول انجامید

امام زمان درطول غیبت کبری با چه کسانی درارتباط بود؟

شرایط آب وضورا نام ببرید؟ راکت نباشد، پاک باشد، مباح باشد، غصبی نباشد

درچه شرایطی وضوباطل می شود؟ با ادرارکردن، خوابیدن، مستی، بول کردن، جماع کردن، چیزهایی که عقل را ازبین میبرد، انجام ندادن غسلهای واجب

کارهای که درجنب انجام دادنش حرام است؟ رساندن جایی ازبدن به خط قرآن، اسم خداومستحب واحتیاط واجب اسم پیامبران وحضرت فاطمه، رفتن به مسجد الحرام ومسجدالنبی، توقف درمسجد، خواندن سوره های واجب ( سجده، نجم، علق، فصلت )، توقف درحرامامان

غسلهای مشترک بین مرد وزن؟ جنابت، میت، مس میت

غسلهای بانوان؟‌ حیض، استحاضه، نفاس بعد اززایمان وبعد ازده روز

تنها با چه غسلی می توان نمازخواند؟ غسل جنابت

ترتیب تیمم؟ پیشانی ودودست پاک باشد، پیشانی ودستها را ازبالا به پائین مسح کند،به چیزکه تیمم میکند پاک ومباح باشد، ترتیب، بین پیشانی وکف دست وپشت دست فاصله نباشد

درغسل ارتماسی باید بدن پاک باشد ولی درغسل ترتیبی احتیاج نیست تمام بدن پاک باشد.

دکمه بازگشت به بالا