عمومیکسب و کار برتر

مزیت ساخت کوره زغال صنعتی

مزایای کوره صنعتی برای تولید زغال چیست؟

مزایای کوره صنعتی به خوبی نشان دهنده این است که چرا افراد امروزه برای تولید زغال، از کوره صنعتی زغال استفاده می کنند. بنابراین ما در این مقاله به طور کامل در خصوص مزایایی که کوره صنعتی با خود به همراه دارد صحبت خواهیم کرد.

 بررسی ابعاد تولید زغال و اهداف آن

همانطور که می دانید، انواع زغال با اهداف مختلفی تولید شده  و وارد بازار مصرف می شوند. برخی از نمونه های زغال برای پخت و پز آماده سازی می شوند. مثلا آن ها را می توان برای پخت انواع کباب، جگر و همچنین پخت زغالی سبزیجات استفاده کرد.

برخی دیگر از انواع زغال صنعتی را برای تولید مواد شیمیایی و یا تنباکو مصرف می کنند. به طور کلی می توان گفت هدف از تولید زغال، تسهیل ایجاد حرارت به منظور تامین نیازهای متفاوتی است. این هدف را به طور خاص می توان به همه ابعاد تولید زغال تعمیم داد. پس در بسیاری از شرکت های تولیدی، سعی بر تولید فرمولی است که بتواند نیازهای خاص افراد و ارگان ها را تامین کند. برخی از نمونه های زغال، کیفیت بسیار بالایی داشته و در نهایت می توانند در کارخانه های واسطه ای مورد استفاده قرار بگیرند.

یکی از نکاتی که هنگام انتخاب و خرید انواع زغال صنعتی باید به آن توجه کنید، رنگ این محصول است. اصولا هرچه زغال تیره تر باشد، نشان دهنده مرغوبیت و کیفیت بیش تر آن است. همچنین زغال مرغوب میزان فشردگی و جرم مناسبی نیز دارد. به گونه ای که با فشردن آن در دست، زغال باید به آرامی دچار ساییدگی شود.

آماده سازی زغال در کوره و مزایای کوره صنعتی

با صنعتی شدن تولید زغال در سال های اخیر، مزایای کوره صنعتی برای تمامی افراد اثبات شده است. با این وجود هنوز هم عده ای هستند  که تولید سنتی زغال را به تولید صنعتی آن ترجیح می دهند. در این بخش به مزایای استفاده از این کوره های مرغوب به منظور تولید زغال پرداخته شده است. برای کسب اطلاع در این رابطه، می توانید به خواندن ادامه این بخش اقدام کنید.

  • سهولت در استفاده: یکی از مهم ترین مزایای کوره صنعتی، ایجاد سهولت در استفاده است. شما می توانید بدون ایجاد مشکلات رایج در تولید سنتی، انواع زغال را به واسطه این کوره ها تولید کنید. با انجام این کار، دیگر هیچ نیازی به استفاده از ابزارهای نامتعارف و خطرناک تولیدی ندارید و می توانید صفر تا صد فرآیند را به عهده کوره صنعتی واگذار کنید.
  • تولید بهتر و باکیفیت تر: با استفاده از دستگاه کوره صنعتی، می توان به تولید حرفه ای زغال پرداخت. به طوری که بسیاری از افراد در چند سال اخیر زغال های سنتی را فاقد ارزش تولیدی می خوانند. تولید زغال در کوره، باعث باکیفیت تر شدن بافت نهایی آن می شود. زیرا حرارت به طور یکنواخت و یکسان به همه قسمت های زغال وارد می شود. همچنین با استفاده از کوره های صنعتی، می توان حرارت وارد شده به زغال ها را کنترل کرد.

انواع کوره های زغال صنعتی:

در خط تولید زغال؛ کوره های زغال صنعتی متنوع میباشد‌ و در طرحها و کارکرد های متفاوت ساخته میشوند که هر کدام برای ساخت یک نوع زغال طراحی میشوند. بعضی از این نوع کوره ها چند منظوره هستند و میتوانند چندین نوع زغال را تولید نمایند. روش تولید زغال در این کوره ها همگی به صورت تمام اتوماتیک بوده و در کمترین زمان میتوان بیشترین حجم از زغال را تولید نمود

دسته بندی کوره های صنعتی زغال

دسته بندی کوره های زغال صنعتی  با توجه به منبع انرژی و یا همان منبع سوخت

           *گاز با برق

           *گازئیل با برق

دسته بندی کوره های زغال صنعتی بر اساس نوع و ساختار

                   *کوره های جداره ای

                   *کوره های چند منظوره

کوره های زغال صنعتی جداره ای

 در این نوع کوره ها اصولا به دلیل طراحی که دارند میتوان زغال کبابی تولید نمود و نمیتوان زغال لیمویی با کیفیت بالا تولید کرد‌.  ولی باید توجه داشت که زغال کبابی ای که در این کوره ها تولید میشود از مرغوبیت بالایی برخوردار میباشد و قابلیت رقابت در بازار را دارد و به همین علت به این نوع کوره ها، کوره های صنعتی تک منظوره هم می گویند. دلیلی هم که نمیتوان در این کوره ها زغال لیمویی تولید نمود این است که نحوه ی کارشان به گونه ای است که باعث میشود در بدنه زغال لیمویی شکستگیهایی ایجاد شود و در نهایت نمیتوان زغال لیمویی با کیفیت به دست آورد.

کوره های زغال صنعتی چند منظوره

از نام این نوع کوره ها میتوان متوجه شد که می توان برای تولید انواع زغال از آنها استفاده کرد‌ و برای کسانی که میخواهند کار تولیدی زغال را انجام دهند این نوع کوره ها مناسب تر و به صرفه تر میباشد. چوبهایی را که میتوان از آنها بهترین زغال را بدست چوب انواع مرکبات (انگور،سیب،انجیر و لیمو) است. اکثر تولیدی های زغال که از این مدل کوره ها استفاده میکنند تمرکزشان روی تولید زغال کبابی و قلیان میباشد‌.

برعکس کوره های جداره ای که گفته شده بود توان لازم را برای تولید زغال لیمویی ندارند، در کوره های زغال چند منظوره وضعیت کاملا متفاوت است و علاوه بر تولید زغال کبابی و مجلسی  میتوان با همان کیفیت زغال قلیانی مرغوب تولید نمود. از این رو می توان به این نتیجه رسید که کوره های زغال چند منظوره از کوره های جداره ای قیمت نسبتا بالاتری را دارند اما اگر بخواهید چند نوع زغال را تولید کنید این گرانی به صرفه تر می باشد. کوره های زغال صنعتی چند منظوره به دلیل محبوبیتی که دارند به چند مدل تقسیم می شوند که به بررسی آنها می پردازیم.

یکی  از کوره های زغال صنعتی چند منظوره، کوره زغال همرفتی میباشد که پر فروش نیز میباشند. دلیل نامگذاری این کوره این میباشد که از همرفت هوا برای یکنواخت و همزمان سوختن چوبها در فضای داخل کوره استفاده میشود به زبان ساده تر به این است که باجریان هوا گرمای سرتاسر کوره را پخش میکند تا چوبها یکپارچه بسوزند.

از مزایای این نوع کوره می توان به این موضوع اشاره نمود که همه چوبها را در هر نوع ابعادی که میباشند را تبدیل به زغال کرد. از چوب و کنده های خیلی بزرگ تا خرده چوبهایی به اندازهی چوب کبریت و همچنین میزان کیفیت زغال در کوره های زغال همرفتی تفاوت چندانی با کوره های جی پلاس ندارد و فقط کمی کیفیت پایینتر می باشد.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا