مشخصات صندلی اداری مدیریتی مدل (M2012)

چه نکاتی را باید در هنگام خرید صندلی اداری در نظر بگیریم؟

اگر قصد خرید صندلی اداری ارگونومیک دارید، ابتدا موارد زیر را خوب به خاطر بسپارید یا اینکه یادداشت کنید و هنگام خرید صندلی اداری مدیریتی مدل (M2012) همراه داشته باشید.

نام شرکت مجموعه ناب ایران
موبایل 09194844670
ادرس تهران , بازار مبل نعمت آباد , خیابان جانباز ، پلاک ۲۱۰
ایمیل nab-iran@repino.ir

صندلی مدیریتی خارجی | صندلی مدیریتی دیجی کالا | صندلی مدیریتی طبی

ارتفاع صندلی باید قابل ‌تنظیم باشد

ارتفاع صندلی باید قابل‌تنظیم باشد تا به‌راحتی بتوانید آن را با قد خودتان دقیق تنظیم کنید. محدوده تنظیم ارتفاع صندلی باید کمی بالاتر تا کمی پایین‌تر از ارتفاعی باشد که دقیقا مناسب شماست. اگر می‌خواهید بدانید که ارتفاع صندلی برای قد شما باید چقدر باشد، یک قانون کلی برای آن وجود دارد: برای افراد دارای قد از ۱۵۲ سانتی‌متر تا ۱۹۳ سانتی‌متر ارتفاع صندلی از ۳۸ تا ۵۵ سانتی‌متر مناسب است.

تعداد کمی از صندلی‌های ارگونومیک هستند که محدوده گسترده‌تری را ارائه می‌دهند. بنابراین از همان ابتدا به ارتفاع آن در هنگام نشستن دقت کنید. زیرا ممکن است بعدا برای قدتان خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد.

صندلی باید دارای تنظیم ارتفاع پنوماتیک باشد تا بتوانید به‌راحتی ارتفاع آن را تنظیم کنید. تنظیم درست صندلی، فشار روی زانو و کمر را به حداقل می‌رساند. در اصل صندلی باید به اندازه‌ای باشد که وقتی می‌نشینید، زانوها کمی پایین‌تر از لگن باشند، ران‌ها تقریبا موازی با زمین و پاها صاف روی زمین قرار بگیرند.

اندازه نشیمن صندلی باید مناسب باشد

نشیمن صندلی باید به اندازه‌ای گود باشد که از بیشترین قسمت فوقانی پا پشتیبانی کند، اما نه آن‌قدر که هنگام نشستن روی صندلی با پشت زانوها تماس پیدا کند. عرض صندلی هم باید به اندازه ۲ تا ۳ سانت از عرض باسن شما پهن‌تر باشد. کمتر یا بیشتر از این مقدار به شما اجازه نخواهد داد که دستتان را روی دسته‌های صندلی تکیه دهید. اگر فردی سنگین‌وزن هستید، صرفا وزنی را که صندلی می‌تواند تحمل کند ملاک قرار ندهید. اندازه نشیمن صندلی هم به همان اندازه مهم است. بنابراین دقت کنید صندلی انتخابی شما با ابعاد و وزن بدنتان متناسب باشد.

عمق نشیمن صندلی باید قابل‌تنظیم باشد

نشیمن صندلی زمانی به‌درستی قرار گرفته است که دو تا چهار انگشت بین پشت زانوی شما و جلوی صندلی فضا وجود داشته باشد و از پشت هم انحنای پشتی صندلی دقیقا به پشت شما چسبیده باشد. بنابراین عمق صندلی باید قابل‌تنظیم باشد تا بتوان در صورت لزوم آن را به داخل یا بیرون حرکت داد.

دو روش برای تنظیم عمق صندلی وجود دارد:

۱. نوار لغزنده اهرمی که درحالی‌که نشسته‌اید می‌توانید صندلی را به داخل یا خارج هدایت کنید. این نوع تنظیم ساده‌تر است.

۲. دستگیره‌ای در پشت صندلی که پشتی را به داخل و بیرون حرکت می‌دهد. این نوع تنظیم در حالت نشسته سخت‌تر است، زیرا احتمالا به فرد کمکی نیاز خواهید داشت. بنابراین اگر فقط قرار است خودتان از این صندلی استفاده کنید این نوع صندلی را بخرید؛ وگرنه مدام مجبورید دوباره آن را تنظیم کنید و باید کسی باشد که کمکتان کند.

سازوکار صندلی را انتخاب کنید

سازوکار صندلی نحوه حرکت صندلی و پشتی آن را کنترل می‌کند. سازوکار صندلی به‌طورمعمول همان اهرم‌ها یا پیچ‌های زیر صندلی هستند که با کشیدن، چرخاندن، پیچاندن یا فشاردادن آنها می‌توان صندلی را در جهت‌های مختلف تنظیم کرد. بعضی از مدل‌ها ممکن است فقط یک انتخاب و برخی دیگر ممکن است بیش از یک انتخاب به شما بدهند. دو سازوکار محبوب صندلی‌های ارگونومیک عبارت‌اند از:

    سازوکار چند منظوره

    سازوکار همگام‌ساز شیب

در ادامه این دو مکانیزم را بیشتر توضیح می‌دهیم.

سازوکار چندمنظوره

این سازوکار محبوب‌تر است، زیرا طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها را به کاربر ارائه می‌دهد. در این نوع صندلی زوایای پشت، زاویه صندلی و شیب آن همگی مستقل از یکدیگر تنظیم می‌شوند. این به شما امکان می‌دهد صندلی را در هر مدل موقعیتی که دوست دارید قفل کنید. این نوع سازوکار از مرکز نشیمن، به‌شکل نوسانی حرکت می‌کند یا کج می‌شود.

سازوکار همگام‌ساز شیب

در این سازوکار وقتی به پشت تکیه می‌دهید، نشیمن و پشتی همزمان با هم حرکت می‌کنند. معمولا پشتی به ازای هر درجه خم‌شدن نشیمن، دو درجه به عقب خم می‌شود. ازآنجاکه قابلیت‌تنظیم این سازوکار کمتر است، ویژگی ارگونومیک آن به اندازه صندلی دارای سازوکار چندمنظوره نیست. این صندلی باید در قسمت جلو به سمت پایین انحنا داشته و لبه آن قابل‌انعطاف باشد وگرنه ممکن است هنگام تکیه‌دادن به پشت ران فشار بیاورد. این نوع سازوکار هم از مرکز نشیمن، به‌شکل نوسانی حرکت می‌کند یا کج می‌شود.

سازوکارهایی که کمتر رایج هستند اما در برخی مواقع برای برخی از کاربردها مناسب‌اند:

سازوکار پویا

این سازوکار به‌دلیل سادگی آن محبوب است. وقتی خم می‌شوید صندلی به جلو و پایین حرکت می‌کند. این صندلی‌ها به‌جای کج شدن خم می‌شوند و ممکن است تنظیم کشش داشته باشند یا نداشته باشند. اگر تنظیم کشش را نداشته باشند با وزن کاربر تعادل متقابل برقرار می‌کنند. بسته به نوع صندلی، ممکن است زاویه پشت آن قفل شود یا نشود.

سازوکار شیب – زانو

این نوع سازوکار که شیب زانو (Knee-Tilt) نام دارد، از زیر زانو کج می‌شود یا نوسان می‌کند. هنگامی که با یک زاویه پشتی مستقل قابل‌تنظیم ترکیب شود، این نوع سازوکار می‌تواند میزان حرکت نوسانی شل یا سفت را فراهم کند. این نوع صندلی بیشتر برای اتاق کنفرانس یا جلسات هیئت مدیره مناسب است و کمتر برای کسانی که با رایانه کار می‌کنند کاربرد دارد.

هنگام خرید این نوع صندلی بررسی کنید که آیا سایر ویژگی‌های قابل‌تنظیم را دارد یا نه، زیرا بیشتر این صندلی‌ها شامل تنظیم گودی صندلی نیستند یا ممکن است تنظیمات ارتفاع پشت و زاویه تکیه‌گاه را نداشته باشند. برخی از کاربران ممکن است با این سازوکار نیاز به پایه استوانه‌ای کوتاه‌تری داشته باشند، زیرا زانوها در آن بالاتر از باسن قرار خواهند گرفت.

خرید صندلی اداری مدیریتی مدل (M2012)

  • نوع فوم : درجه یک
  • نوع چرخ : ژله ای
  • نوع چرم : رویال
  • نوع بدنه : U.BVC
  • نوع جک : تنظیم ارتفاع
  • گارانتی : ۲ سال

صندلی اداری-مدیریتی مدل M2012 ناب ایران، نمونه‌ای از صندلی‌های مدیریتی با کیفیت و طراحی زیبا می‌باشد که به طور خاص برای مدیران و افراد با موقعیت‌های مدیریتی در انواع کسب‌وکارها است. این نوع صندلی‌ها با استفاده از مواد با کیفیت ساخته می‌شوند و دارای ویژگی‌های تنظیم ارتفاع، قرارگیری کمری، حمایت از بازوها هستند، تا مدیران و کارمندان بتوانند، در طول ساعات کاری طولانی نشسته و کار کنند. صندلی های مدیریتی ناب ایران با توجه به اینکه راحت می باشند که باعث افزایش عملکرد در طول روز شوند.

لازم به ذکر است مجموعه ناب ایران در 13 استان کشور شامل شهر های تهران، کرج،اهواز، همدان، گیلان، استان مرکزی، آبادان، کردستان، اصفهان، سمنان، لرستان، کاشان و شیراز بیش از 30 نمایندگی جهت فروش محصولات و همچنین خدمات پس از فروش(گارانتی) دارد.

در لینک زیر آدرس دقیق نمایندگی ها موجود می باشد:

https://nab-iran.com/نمایندگی-ها/

شماره تماس: 09194844670

(تمرکز فروش بیشتر بر تهران باشد سپس نمایندگی های شهرستان ها)

دکمه بازگشت به بالا