عمومیکسب و کار برتر

بهترین نوع روکش صندلی ساینا + نکات خرید

یکی از لوازمی است که علاوه بر اینکه جزئی از تزئینات ماشین به حساب می‌آید، کاربردی بسیار بیشتر از یک وسیله تزئینی دارد. در واقع می‌توان روکش صندلی خودرو را از گروه لوازم تزئینی بیرون برده و در گروه لوازم ضروری برای حفظ کیفیت خودرو در نظر گرفت. علت اهمیت روکش صندلی خودرو در این است که به دلیل استفاده مستمر سرنشینان، صندلی های خودرو به شدت در معرض اصطحکاک قرار دارند.

dignity prestige car | چراغ جلو 206 طرح 207 | دایون y5

اصحکاک ایجاد شده باعث کمرنگ شدن، خوردگی و پارگی روکش های صندلی می‌شوند. برای جلوگیری از مشکلات بیان شده از روکش صندلی خودرو استفاده می‌شود تا همه آسیب های احتمالی به روکش اصلی صندلی وارد نشود. در سایت باران کاور می‌توانید از تخفیفات و پیشنهادات ویژه برخوردار شده و خرید خود را ارتقا دهید . روکش هایی که بعدا روی صندلی های خودرو کشیده می‌شوند قابلیت تعویض دارند و می توان آن‌ها را به راحتی پس از مدتی در صورت آسیب دیدن با طبق سلیقه شخصی تعویض کرد.

خودرو ساینا نیز مانند سایر انواع خودرو‌ها به روکش‌هایی مناسب احتیاج دارد. روکش صندلی ساینا باید دارای ویژگی هایی باشد که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت. خودرو ساینا به علت قیمت مناسب‌تری که به نسبت اغلب خودرو های موجود در بازار دارد، توسط مصرف کنندگان زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. به همین علت بررسی روکش مناسب ساینا از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

روکش مناسب ساینا

انتخاب یک روکش به عنوان مناسب ترین روکش برای خودرو ساینا کار درستی به نظر نمی‌رسد. علت این است که روکش های فراوانی با جنس های مختلف، رنگ های مختلف، انواع مختلف و مسائلی از این قبیل در بازار موجود هستند. بسیاری از این روکش ها دارای کیفیت عالی هستند ولی مهم‌ترین نکته درباره آن ها انتخاب مصرف کننده است.

به نظر می رسد روکشی مناسب خودرو ساینا است که علاوه بر این که دارای جنس عالی و پارچه ای مناسب باشد، از نظر سلیقه مشتری نیز بررسی شده و تایید شود. نمی‌توان به طور مشخص اشاره کرد که پارچه های چرم بهترین هستند یا روکش های پارچه‌ای مناسب‌ترین گزینه به نظر می رسند. همچنین نمی‌توان درباره رنگ‌ها نظری واحد داشت. به همین علت انتخاب روکش مناسب ساینا ارتباط تنگاتنگی با سلیقه مشتری دارد. قابل ذکر است که با روکش صندلی ساینا اس یکی بوده و تغییری در صندلی های این دو مدل از ساینا ایجاد نشده است.

جنس روکش مناسب ساینا روکش های مناسب خودرو ساینا در دو جنس عمده به بازار عرضه شده‌اند. هرکدام از این روکش‌ها که در دسته‌بندی‌های متفاوت قرار می‌گیرند، مزایای و معایب خاصی دارند که لازم است مصرف کنندگان پیش از اقدام به انتخاب و خرید روکش ها با توجه به بودجه، سلیقه و کاربری خود بهترین نوع روکش را برای خودرو خود انتخاب کنند. در ادامه انواع روکش خودرو ساینا را مشاهده می‌نمایید.

 • روکش با جنس چرمی
 • روکش با جنس پارچه‌ای
 • روکش ترکیبی از جنس چرم وپارچه

مزایا و معایب انواع روکش ها از لحاظ جنس روکش صندلی ساینا

همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم انتخاب یک نوع روکش به عنوان روکش مناسب ساینا کار درستی به نظر نمی‌رسد. با استفاده از سایت amazon به سرعت و بدون دردسر محصولات مورد نیازتان را پیدا کنید . به همین علت انواع روکش ها را بررسی می‌نماییم تا با آگاهی بخشی به مصرف کننده او را در انتخاب مناسب ترین روکش موجود در بازار برای خودرو خود راهنمایی کنیم. مزایای روکش صندلی چرم برای خودرو ساینا :

 • مقاومت بالای روکش چرم
 • سهولت در تمیز کردن روکش چرم
 • طول عمر بالای روکش چرم
 • زیبایی ظاهری صندلی ها و در اصطلاح اسپرت شدن خودرو ساینا

معایب روکش چرمی صندلی برای خوردو ساینا

 • جذب سرمای هوا در فصول سرد سال و در نتیجه سرد بودن دمای بخش داخلی اتوموبیل در این فصول.
 • جذب گرمای هوا در فصول گرم سال و در نتیجه گرم بودن فضای داخلی ماشین در این فصول.
 • عدم وجود گردش هوا در این روکش ها که خود را در فصول گرم و در هوای شرجی و گرم به خصوص در نواحی اقلیمی گرم و خشک نشان می دهد و باعث تعریق سرنشینان و خیس شدن روکش چرمی خودرو ساینا می شود.

مزایای روکش پارچه ای برای خودرو ساینا

 • تنوع بالای طرح و رنگ نسبت به روکش چرمی.
 • امکان گردش هوا و جلوگیری از تعریق بیش از حد سرنشین و خیس شدن روکش های خودرو.
 • تنوع جنس پارچه های انتخابی به عنوان روکش مناسب ساینا بسیار زیاد است. به عنوان مثال می‌توان از پارچه‌های مخمل در قسمت نشیمنگاه و تکیه گاه صندلی‌ها استفاده کرد تا سرنشینان احساس راحتی بیشتری داشته باشند.
 • با ترکیب کردن برخی از انواع جنس پارچه ها می‌توان روکش هایی مدرن و در اصطلاح اسپرت برای خودرو ساینا تهیه کرد.

معایب روکش پارچه ای برای خودرو ساینا

 • شست و شو و نظافت این نوع از روکش ها سخت است.
 • خیس و مرطوب شدن آن‌ها باعث می‌شود روکش اصلی صندلی خودرو نیز خیس و مرطوب شود.
 • در صورت ایجاد شدن لکه روی روکش پارچه ای احتمال دارد این لکه روی روکش اصلی صندلی نیز ایجاد شده باشد و پاک کردن لکه از روی روکش پارچه‌ای و روکش اصلی صندلی خودرو ساینا کار ساده‌ای نیست و گاهی لکه ها برای همیشه باقی می‌مانند.
 • در اثر تابش آفتاب مستقیم به خودرو، روکش های پارچه‌ای پس از مدتی رنگ پریده می شوند و مقاومت خود را از دست می‌دهند. بنابراین استفاده از روکش‌های پارچه ای مناسب افرادی که نمی‌توانند خودرو خود را در پارکینگ نگهداری کنند یا در ساعاتی که در محل کار هستند خودرو آن‌ها بیرون از پارکینگ و زیر آفتاب می‌ماند، انتخاب عاقلانه ای به نظر نمی‌رسد.

مزایا و معایب روکش‌های ترکیبی روکش‌های ترکیبی آن دسته از روکش‌هایی هستند که با ترکیب دو نوع از روکش های چرم و پارچه ای طراحی و تولید می شوند. قسمت هایی از این روکش ها پارچه ای و قسمت هایی از آن ها چرمی هستند. این روکش ها از مزایای هر دو نوع روکش پارچه ای و چرمی بهره مند هستند و می توان آن ها را روکش مناسب ساینا در نظر گرفت. با توجه به تجربیاتی که در استفاده از انواع روکش های صندلی برای خودرو ساینا وجود دارد، می‌توان در قسمت‌هایی مانند تکیه گاه و نشیمنگاه از پارچه و در سایر قسمت ها از چرم استفاده کرد.

بدین طریق هم به دلیل استفاده از روکش های پارچه‌ای در قسمت‌های پر برخورد سرنشین و خودرو، از تعریق بش از حد سرنشین جلوگیری می‌شود. با استفاده از روش یاد شده قسمت‌های بیشتری از روکش مناسب ساینا نیز از خطراتی که تماس مستقیم با آفتاب برای روکش پارچه ای ایجاد می‌کند در امان خواهد ماند. پاک کردن آلودگی های احتمال داخلی خودرو نیز راحت‌تر خواهد بود و بخش های چرمی با راحتی بیشتر و در زمان کمتری تمیز خواهند شد.

طراحی دوخت روکش مناسب ساینا

یکی از مواردی که توجه به آن بسیار مهم است، بررسی طراحی دوخت روکش صندلی خودرو است. علاوه بر جنس پارچه انتخابی برای روکش خودرو، باید به طراحی دوخت روکش نیز اهمیت داد. در صورت مناسب نبودن کیفیت طراحی دوخت روکش خوردو، باید منتظر پارگی روکش از قسمت‌های مختلف بود. در ادامه نکاتی درباره طراحی دوخت روکش مناسب ساینا را مشاهده می‌نمایید.

 • نخ استفاده شده در دوخت روکش صندلی باید کیفیت بالایی داشته باشد.
 • ساختار دوخت باید یکپارچه باشد و کشش ایجاد شده برای تمامی دوخت ها باید یکسان باشد.
 • روکش هایی که عملیات دوخت را دو یا سه بار انجام داده اند دارای مستحکم ترین دوخت ها و بهترین کیفیت ها هستند.
 • درز روکش ها و نقطه اتصال آن ها به صندلی خودرو که کش و قیطان روی آن قرار دارد، باید از استحکام دوخت مناسبی برخوردار باشد.

جهت آگهی از قیمت و خرید انواع روکش صندلی و کفی خودرو از بازار بزرگ تهران (قیمت مناسب) با شماره 09307021220 تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا