عمومیکسب و کار برتر

با گرانترین سنگ های ساختمانی بیشتر آشنا شوید

گران ترین سنگ ساختمانی

گران ترین سنگ های ساختمانی اغلب انواعی از سنگ ها هستند که از ترکیبات ویژه و با کیفیتی برخوردار هستند. همچنین سنگ هایی که رنگ های خاص و چشم گیر دارند، اغلب در دسته سنگ های گران قرار می گیرند. قیمت سنگ همواره موضوع مورد توجه مشتریان در بازار سنگ است و با توجه به نوسانات قیمت در بازار، مشتریان تمایل دارند، انواع سنگ ها را با توجه به قیمت آن ها بشناسند. در ادامه می توانید گران ترین سنگ های ساختمانی را می توانید در ادامه مشاهده نمائید.

انواع سنگ ساختمانی گران

سنگ های ساختمانی مجلل و لاکچری مانند مرمر، گرانیت و مرمریت به دلیل کیفیت بالا و رنگ های منحصر به فرد اغلب قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع سنگ دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم، برخی از سنگ های ساختمانی گران قیمت را مورد بررسی قرار دهیم.

سنگ مرمر

سنگ مرمر گران ترین سنگ ساختمانی دنیا می باشد. این سنگ تنوع رنگی بالایی دارد و در طرح های مختلفی یافت می شود. این سنگ ها سختی و استحکام بالایی دارند و از همین رو استفاده های زیادی در ساختمان سازی دارند. گران ترین نوع سنگ مرمر، مرمر سفید کارارا می باشد که رگه های خاکستری منحصر به فردی در بستر سفید درخشان آن جای دارند. انواع دیگری از سنگ مرمر نیز وجود دارند که به عنوان سنگ های مجلل و گران بها از آن ها یاد می شود. سنگ مرمر کارارا کلکته، مرمر فرانسوی چند رنگ، مرمر سفید یونان و مرمر سیاه بلژیک همگی انواعی از مرمر هستند که قیمت بالایی دارند. مرمر به دلیل خاصیت آرامش بخش و بازتاب دهنده نور بودن، در ساخت اماکن مذهبی به وفور استفاده می شود.

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یکی از سنگ های پرکاربرد در ساختمان سازی می باشد که اغلب برای ساخت کف، دیوار و پله کاربرد دارد. این سنگ وزن زیادی دارد، مقاومت آن بالاست و در طرح ها و رنگ های مختلفی یافت می شود. این سنگ ها نسبت به دیگر سنگ های پرکاربرد در ساختمان سازی قیمت بالاتری دارند. برخی از انواع سنگ گرانیت قیمت بسیار بالاتری دارند. به عنوان مثال سنگ آمازونیت که از معادن برزیل استخراج می شود، ترکیب رنگ منحصر به فردی دارد. این سنگ به رنگ های آبی یا سبز زمردی با رگه های روشن یافت می شود و به دلیل زیبایی چشم نواز آن اغلب در دکوراسیون داخل مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ در دسته سنگ های مجلل و گران بها قرار دارد.

سنگ عقیق

سنگ عقیق که اغلب در معادن آلمان استخراج می شود، دارای رنگ های منحصر به فرد بوده و در نظر بسیاری از افراد از خواص معنوی نیز برخوردار است. عیقیق نوعی سنگ آذرین بوده و در رنگ های متنوعی چون خاکستری، قرمز، سبز، صورتی، آبی و زرد یافت می شود. این نوع سنگ هم در جواهر سازی و هم در ساختمان سازی کاربرد های فراوانی دارد و از همین رو قیمت بالایی دارند و جزو گرانترین سنگ های ساختمانی محسوب می شود.

سنگ تراورتن

سنگ تراروتن نوعی سنگ متداول و پرکاربرد درساختمان سازی است و برخی از انواع قیمت بالایی ندارند. با این حال برخی دیگر از انواع سنگ تراورتن مانند سنگ تراورتن حاجی آباد اغلب قیمت های نسبتا بالایی دارند. سنگ های تراورتن استحکام بالایی دارند و به رنگ های روشن یافت می شوند.

سنگ سیسیلی دیاسپرو

این نوع سنگ که تناژ قرمز دارد و گاهی به رنگ زرد هم یافت می شود، سنگی گران بها و مجلل به شمار می رود. این سنگ در جزیره ی سیسیلی استخراج می شود و استفاده از آن برای ساخت عمارت های مجلل و با شکوه به عنوان دکور، کفپوش و دیوارپوش در بین افراد ثروتمند بسیار رایج است.

عوامل موثر در قیمت سنگ های گران و لاکچری

به طور کلی عواملی که می توانند قیمت سنگ را تعیین کنند شامل موارد زیر می باشند:

 • رنگ
 • طرح
 • ابعاد
 • ضخامت
 • نوع سنگ
 • نوع برش
 • نحوه فراوری
 • ترکیبات
 • طول عمر
 • دوام و استحکام

وب گردی مفید: میلگرد چیست؟

عوامل موثر در گرانی سنگ

سنگ ها ممکن است ویژگی های مختلفی را دارا باشند و بر اساس آن ویژگی ها نیز قیمت های متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل هر سنگی قیمت بالایی ندارد. سنگ های گران قیمت به طور کلی در دو ویژگی از دیگر سنگ ها برتر هستند:

 • رنگ و شکل رگه
 • ترکیبات
 • نحوه فرآوری
 1. رنگ یکدست از مهم ترین و بارزترین ویژگی های یک سنگ گران قیمت می باشد. اغلب سنگ هایی که قیمت بالایی دارند، دارای رنگ یکدست و روشن و بدون رگه می باشند. سنگ هایی که رنگ تیره دارند از سنگ های با رنگ روشن ارزان تر هستند. رگه های زیاد و نامنظم در سنگ از قیمت آن می کاهد. رنگ یکدست نشان دهنده کم بودن ناخالصی سنگ می باشد.
 2. ترکیبات سنگ از دیگر عوامل مهم در افزایش قیمت سنگ می باشد. ترکیبات سنگ به صورت مستقیم روی دوام، طول عمر، استحکام، مقاومت و دیگر ویژگی های مهم در ساختمان سازی تاثیر دارد. سنگ هایی که ترکیبات آن ها باعث افزایش کیفیت سنگ می شود، اغلب قیمت بسیار بالاتری از دیگر انواع سنگ ها دارند.
 3. نحوه فراوری سومین عامل مهم در گرانی سنگ ها می باشد. برش سنگ، رنگ آمیزی آن، مواد چسبنده به کار رفته در آن همگی عواملی هستند که قیمت نهایی سنگ را افزایش می دهند. ساب و صیقل سنگ حین فراوری دو عامل مهم در افزایش قیمت سنگ هستند. سنگ ها در درجات سوپر، ممتاز، درجه یک و درجه دو در دسترس هستند و نو ساب و صیق سنگ در تعیین این درجه و در نهایت قیمت سنگ تاثیر به سزایی دارند.
 4. از دیگر عواملی که در افزایش قیمت سنگ تاثیر به سزایی دارند، ابعاد و ضخامت سنگ مورد نظر می باشد. سنگ های بزرگ و ضخیم قیمت بیشتری نسبت به سنگ های کوچک دارند.

سوالات متداول درباره گران ترین سنگ ساختمانی

 • گران ترین سنگ نما چیست؟

        گران ترین سنگ نما گرانیت می باشد که امروزه به دلیل وزن زیاد و وارد آوردن بار اضافی روی ساختمان مورد چندان استفاده قرار نمی گیرد.

 • گران ترین سنگ ساختمانی چیست؟

        مرمر گران ترین سنگ ساختمانی می باشد که در انواع طرح و رنگ یافت می شود.

 • گران ترین سنگ کف کدام است؟

        مرمر و گرانیت دو نوع سنگ گران بها هستند که برای ساخت کفپوش از آن ها استفاده می شود.

 • گران ترین سنگ دیوار چیست؟

        مرمر، گرانیت، تراونیکس و برخی از انواع سنگ چینی از جمله گران بها ترین و لوکس ترین سنگ ها برای ساخت دیوار هستند.

 • گران ترین سنگ چینی کدام است؟

        سنگ چینی ازنا و سنگ چینی الیگودرز از مهم ترین، پرکاربرد ترین و قیمتی ترین سنگ های چینی می باشند.

سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی شامل انواع سنگ مرمریت؛ تراورتن؛ لایم استون؛ گرانیت؛ اونیکس؛ ترامیت و ترا اونیکس در ابعاد مختلف (تایل و اسلب) بوده و در قسمت های مختلف ساختمان کاربرد دارد. نمای بیرونی ساختمان، نمای داخلی، کف پارکینگ، سالن پذیرایی، لابی، حیاط، قرنیز، دستگاه راه پله، کابینت، سرویس بهداشتی از جمله محل هایی است که می توان از انواع سنگ ساختمانی برای زیباسازی آن استفاده نمود.

شرکت فروش سنگ ساختمانی کالا ساخت با سال ها تجربه و حضور در قلب بازار سنگ ایران (اصفهان) ضمن فروش محصولات تولیدی مجموعه کارخانجات سنگبری این شرکت در محمود آباد اصفهان، محصولات بیشتر معادن سنگ ایران را نیز عرضه می کند. برای خرید مستقیم و بدون واسطه بهترین سنگها با ارزان ترین قیمت موجود در بازار سنگ اصفهان و تهران و همچنین دریافت مشاوره جهت خرید و صادرات می توانید همه روزه در ساعات اداری این شرکت با مشاورین و کارشناسان فروش کالاساخت در تماس باشید. جهت استعلام قیمت به روز انواع سنگ ساختمانی به صورت مستقیم می توانید با شماره های درج شده در سایت کالا ساخت تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا