عمومیکسب و کار برتر

کاهش میانگین سنی ماهیگیران در صنعت شیلات دومینیکا

کاهش میانگین سنی ماهیگیران در صنعت شیلات دومینیکا

 اخذ پاسپورت دومینیکا و کوچک و جزیره‌ای در منطقه کارائیب است. اقتصاد رو به رشد این کشور را به مقصدی جذاب برای کار و زندگی تبدیل کرده است. اگر قصد زندگی در دومینیکا را دارید، احتمالا این سوال در ذهن شما وجود دارد که چگونه است؟ باید بگوییم که هزینه‌های زندگی در دومینیکا بالا است. پس برای زندگی در دومینیکا باید به دنبال شغلی با درآمد بالا باشید. اگر قصد زندگی در دومینیکا را دارید، بهتر است قبل از ورود به شغل مناسبی پیدا کنید. پیدا کردن کار در دومینیکا آسان نیست. شاید برایتان در ابتدا یافتن شغل کمی سخت به نظر برسد. اما، کارفرمایان در دومینیکا تمایل زیادی به جذب نیروی خارجی دارند. فراموش نکنید که برای دریافت ویزای کار و استخدام شدن در دومینیکا باید مهارت‌های خاصی داشته باشید.  با خواندن این مقاله، متوجه می‌شوید که این هزینه‌ها حدودا چقدر است و نسبت به کشورهای دیگر از جمله آمریکا چه تفاوتی دارد.

پیش از اینکه به مطالعهٔ کامل هزینه‌های زندگی در دومینیکا بپردازیم، بهتر است بدانید که وجه رسمی و رایج در این کشور، دلار کارائیب شرقی (EC$) است. اطلاع از سرانهٔ قیمت‌ها و متوسط هزینه‌های زندگی در دومینیکا می‌تواند یکی از بهترین معیارهای ارزیابی شرایط و میزان کیفیت زندگی (Quality of life) در این کشور باشد که در حوزهٔ کارائیب قرار دارد.

مطابق گزارش‌های مؤسسهٔ نامبئو (Numbeo) در سال 2022، هزینه زندگی در دومینیکا که هزینه‌های حمل‌و‌نقل، غذا، اجارهٔ مسکن و غیره را شامل می‌شود، با توجه به شیوهٔ زندگی افراد و شهر محل اقامتشان ماهانه حدود 750 تا 1100 دلار آمریکا است.

 خرید یا اجاره مسکن عمده‌ترین بخش هزینه‌های زندگی در دومینیکا است. عوامل متعددی در هزینه خرید یا اجاره خانه در دومینیکا تاثیر دارند. مهم‌ترین عامل، شهر محل سکونت است. بسته به اینکه در کدام شهر زندگی می‌کنید، هزینه‌ مسکن تغییر می‌کند.

اقتصاد دومینیکا | پول دومینیکا | دومینیکا امریکا

اگر قصد انتخاب محلی برای زندگی دارید این محل‌ها برای زندگی مناسب هستند:

زندگی در ارزان تر از زندگی در پورتسموث است. مثلا، برای داشتن یک زندگی با استاندارد ثابت در روسو به 1000 دلار در ماه نیاز دارید؛ در حالی که در پورتموث همان میزان استاندارد 1300 دلار هزینه به همراه دارد. در واقع، هزینه زندگی در پورتسموث 1.3 روسو است. می‌توان گفت با انتخاب شهر متفاوت نه فقط هزینه مسکن، بلکه سایر هزینه‌های زندگی نیز کاهش می‌یابد.

تعداد همراهان عامل دیگر موثر در هزینه‌های مسکن در دومینیکا است. در تعداد بالاتر هزینه زندگی به ازای هر نفر کاهش می یابد.

مثلا هزینه اجاره خانه برای یک نفر متوسط 375 دلار است. درحالیکه، این هزینه برای 4 نفر 1000 دلار خواهد بود و در نتیجه هزینه اجاره مسکن برای هر کدام از این چهار نفر مبلغی معادل 250 دلار خواهد بود.

به طور متوسط، هزینه اجاره مسکن در دومینیکا به صورت زیر است:

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 330 دلار

اجاره آپارتمان  یک خوابه حومه شهر 180 دلار

اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر 1270 دلار

اجاره آپارتمان 3 خوابه حومه شهر 864 دلار

البته، اگر به دنبال خرید یا اجاره آپارتمان با قیمت ارزان‌تر هستید، با کمی جستجو می‌توانید خانه‌ای با هزینه اجاره یا خرید مناسب‌تر پیدا کنید.

 هزینه وسایل خانه در دومینیکا در مقایسه با شهرهای مهمی مثل  نیویورک بسیار کمتر است. هزینه مبله کردن خانه در دومینیکا تقریبا 50 درصد کمتر از هزینه آن در نیویورک است.

هزینه های جاری خانه به طور متوسط شامل موارد زیر است:

اینترنت نامحدود 53 دلار در ماه

آب، برق و سیستم سرمایش و گرمایش 62 دلار در ماه

خرید تلویزیون 740 دلار

کتری برقی 44دلار

 هزینه خوراک و در دومینیکا نسبتا ارزان است. رفتن به رستوران، به ویژه رستوران های خیابانی، یکی از تفریحات مردم در دومینیکا به حساب می‌آید. در این کشور، غذاهایی مناسب انواع ذائقه ها وجود دارد. غذاهای محلی، ترکی ایتالیایی و اسپانیایی به وفور پیدا می‌شود. اما هزینه یک وعده غذایی در رستوران‌های محلی ارزانتر است.

هزینه یک وعده غذایی در رستوران ارزان 7 دلار است. درحالیکه در یک رستوران سطح بالا به 70 دلار هم می رسد. البته هز

البته هزینه ها به رستوران هم بستگی دارد.

خرید مواد خوراکی از سوپر مارکت‌ها هم متغیر است. به طور کلی، محصولات وارداتی از سایر کشورها در دومینیکا گران‌تر است. قیمت گوشت و ماهی ارگانیک، که در دومینیکا تولید می‌شود، در مقایسه با بسیاری از کشورهای اطراف قیمت کمتری دارد. اما هزینه خرید یک کیلو سیب زمینی 4.5 دلار است، که حدود 50 درصد بیشتر از نرخ آن در آمریکا است.

متوسط هزینه اقلام خوراکی در دومینیکا به صورت زیر است:

شیر ( 1 لیتر) 4.45 دلار

نان (500 گرم) 1.21 دلار

تخم مرغ (12 عدد)1.83 دلار

سیب زمینی (1 کیلوگرم) 2 دلار

روغن پخت و پز (2 لیتر) 7.4 دلار

شکر(1.5 کیلوگرم) 3.7 دلار

ماست (0.5 کیلوگرم) 4.44 دلار

نوشابه کوکاکولا (2.5 لیتری) 0.35 دلار

 خرید و تامین پوشاک بخش دیگری از هزینه‌های زندگی در دومینیکا است. خرید پوشاک از برندهای مطرح دنیا، مانند آدیداس و زارا، تقریبا برابر با سایر کشورها است. البته اگر به دنبال خرید محصولات داخلی هستید، نیاز به پرداخت هزینه بالا را ندارید. موارد زیر نمونه‌هایی از هزینه پوشاک در دومینیکا است:

کفش زنانه 44 دلار

کفش ورزشی اصل 100 دلار

کفش مردانه 80 دلار

شلوار جین 55 دلار

 بسته به اینکه اهل چه نوع تفریحی هستید قیمت ها متغیرند. مثلا، هزینه یک بلیط سینما فقط 5 دلار است. درحالیکه، برای هر ماه عضویت در باشگاه بدنسازی باید 30 دلار پرداخت کنید. البته، نگران نباشید تفریحات در دومینیکا آنقدر متنوع هستند که با هر بودجه ای می توانید تفریح مناسب خودتان را پیدا کنید.

هزینه برخی از تفریحات محبوب در دومینیکا به صورت زیر است:

کشتی کروز 44 دلار

کارتینگ44 دلار

سینمای سه بعدی 11 دلار

جشنواره های تابستانی 5.5 دلار

خرید توپ بسکتبال 74 دلار

 

تاکسی و اتوبوس در همه جای شهرهای دومینیکا پیدا می‌شود. اما به طور کلی، هزینه حمل و نقل در دومینیکا بالا است. دلیل گرانی در این بخش، این است که حمل و نقل شهری وابسته به شرکت‌های خصوصی است.

در دومینیکا استفاده از تاکسی پرطرفدارتر و قابل دسترس‌تر است. اما، هزینه نگهداری و خرید ماشین در دومینیکا بالا است.

هزینه‌های زندگی در دومینیکا در بخش حمل و نقل را می‌توانن به صورت زیر با کشور آمریکا مقایسه کرد:

 خدمات بهداشتی و درمانی در دومینیکا رایگان است. البته اگر در دومینیکا به خدمات درمانی نیاز پیدا کردید، بهتر است از خدمات بخش خصوصی استفاده کنید. چون، بخش خصوصی خدمت‌های تخصصی بهتری ارائه می‌دهند. خوشبختانه برای دریافت این خدمات، شرکت‌های بیمه هزینه‌ها را به طور کامل پوشش می‌دهند. البته، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که منابع درمانی در دومینیکا محدود است. به علاوه، کیفیت خدمات درمانی به اندازه کشورهای پیشرفته نیست.

 هزینه تحصیل در مدرسه و دانشگاه‌های دومینیکا رایگان است. اما هزینه مهدکودک 140 دلار در ماه است. تحصیلات 5 تا 16 سال رایگان و اجباری است. البته، اگر به دنبال مدارس خصوصی برای فرزندتان هستید باید هزینه بپردازید. در مدارس بین المللی  حدود 15 هزار دلار در سال برای دبستان و 17 هزار دلار برای دبیرستان است.

در دومینیکا، بیشتر دانشگاه‌ها خصوصی هستند. بسته به دانشگاه، شهریه‌ها متغیرند. این هزینه برای دانشجویان خارجی در مقطع لیسانس 12 هزار دلار در سال و برای مقطع فوق لیسانس 18 هزار دلار در سال است.

 مطابق گزارش‌های وبسایت نامبئو که هزینه‌های زندگی در پایتخت دومینیکا، شهر روسو، با برخی از شهرهای سایر نقاط جهان مقایسه شده است در جدول زیر آمده است.

آنچه گفته شد مقداری متوسط از هزینه‌های زندگی در دومینیکا است. اینکه سبک زندگی شما چطور است و می خواهید در کدام شهر دومینیکا زندگی کنید عواملی هستند که این اعداد را برای شما تغییر میدهند. اما اگر به دنبال دریافت حق شهروندی دومینیکا هستید، این امکان وجود دارد. دریافت به دو روش امکان‌پذیر است.

منبع: youtube.com

منبع : nomadcapitalist.com

دکمه بازگشت به بالا