نکات انتخاب لباس کار مناسب و استاندارد

هنگام انتخاب بهترین لباس برای کارکنان، مهم این است که اولویت های کارکنان، عملکرد، سلامت و ایمنی و نقش های شغلی کارکنان خود را در نظر بگیرید تا لباس مناسبی را انتخاب کنید. یک انتخاب کارآمد که متناسب بــا نیـــازها و خواسته های کسب و کار شما باشد، میتواند در کاهش حوادث و هزینه های ناشی از کار موثر باشد.

لباس های کار باید کاربرد متناسب با شغل را داشته باشند. لباس کار نباید خیلی گشاد، خیلی تنگ یا خیلی سنگین باشد. بنابراین، لباس‌های شما باید به شما اجازه دهند که آزادانه حرکت کنید و راحت کار کنید. جیب های لباس کار، به نگهـداری میخ ها، چکش ها و ادوات مورد نیاز برای کارکنان کمک می کنند. یک لباس خوب باید دارای جیب های استراتژیک باشد.

لباسی که انتخاب می‌کنید باید از مواد باکیفیت باشد.  لباس های درجه یک اغلب گران هستند. از سـوی دیگـر، بـرخـی از لباس‌های با کیفیت پایین تر به این دلیل که بیشتر آنها از مواد نامرغوب ساخته شده اند، شمارا برای خرید دوباره لباس کار به مغازه‌ها باز می گردانند.

کارگران گاهی اوقات در شب یــا در مناطق کم نـور کار می کنند. برخی از شرایط آب و هوایی مانند غبار نیز مانع از دیـد می شوند.  این شرایط می تواند هنگام کار در نزدیکی جاده ها یا اطراف ماشین آلات سنگین باعث تصادف شود. لباس های رنگ روشن با نوارهای بازتابنده به بهبود دید کارگران کمک می کنند.

Tips for choosing suitable and standard work clothes

4- مناسب بودن برای شرایط آب و هوایی محل کار

لباس یک منطقه نمی تواند برای  منطقه دیگر مناسب باشد. قبل از انتخاب لباس کار مناسب، باید مطمئن شوید که در مورد آب و هوای محل کار مورد نظر اطلاعات کافی را دارید. مکان هایی با دمای بالا نیاز به پوشاک سبک تری نظیر کتان و پنبه دارند. این پارچه ها جریان هوای خوبی را برای شما در آب و هوای گرم ایجاد می کنند.  آنها عرق را جذب می کنند و به راحتی خشک می شوند. از طرف دیگر، مناطق سردتر به لباس گرم نیاز دارند.  یونیفرم های عایق بندی شده خطر ابتلا به بیماری یا عفونت را در آب و هوای سرد کاهش می دهند.

لباس کار کارکنان برای تصویر یک شرکت ضروری هستند، بنابراین باید ازلحاظ حرفه ای و قابل اطمینان بودن برند مورد توجه قرارگیرند. البته، معنای “حرفه ای”  تا حد زیادی به نوع تجارتی که با آن سر و کار داریم بستگی دارد. به عنوان مثال، معلمان و پرستاران باید لباس کاری داشته باشند که نشان دهنده اقتدار آنها باشد. اگر ما یک رستوران رسمی اداره می کنیم، کارکنان ما باید به لباس های ظریفی مجهز شوند که حرفه ای بودن آنها را نشان دهد. ما باید به دقت در مورد نوع تصویری که می خواهیم با لباس کار کارکنان به تصویر بکشیم، توجه کنیم.

 6- اهمیت انتخاب پارچه مناسب 

برای انتخاب پارچه مناسب، باید نوع کاری که کارکنان به صورت روزمره انجام می دهند را در نظر بگیریم. کارکنان باید در لباس کار خود راحت باشند و لباس به هیچ وجه نباید محدود کننده باشد. برای افرادی که در داخل خانه کار می کنند، باید پارچه های سبک تری را انتخاب کنیم که انعطاف پذیر هستند. اگر کارکنان ما در حین انجام وظایف روزانه خود نیاز به جابجایی زیاد داشته باشند، پارچه های سبک اهمیت ویژه ای را دارند.

7- نقش ایمنی در انتخاب لباس کار

طبیعتاً هنگام انتخاب لباس فرم کار برای کارکنان، ایمنی باید یکی از اولویت های اصلی ما باشد. برخی از صنایع دارای  استانداردهای ایمنی هستند که همه لباس های کار باید به آنها پایبند باشند و بازرسان بهداشت و ایمنی تضمین می کنند که آیا لباس های ما همه الزامات را برآورده می کند یا خیر.  به عنوان مثال کارکنان آشپزخانه باید به لباس هایی مجهز باشند که ضد اشتعال هستند.

8- نقش برندصنعت  در انتخاب لباس

انتخاب لباس کار، باید کاملاً مطابق با دستورالعمل های برندینگ و بازاریابی ما باشد. به این ترتیب هویت برند ما برای مشتریان خاطره انگیزتر خواهد بود و از رقبا متمایز می شود. لباس های کار مزایای بسیار زیادی را برای مشاغل ارائه می دهد. آنها برند را تقویت می کنند، روحیه تیمی را تقویت می کنند و تجربه مشتری را افزایش می دهند. برخی از نمادین‌ترین برندهای موجود،  با مجموعه‌های منحصر به فرد لباس کار خود متمایز می‌شوند و آنها را برای همه به یاد ماندنی‌تر می‌کنند.

شخصی‌سازی یونیفرم هر کارگر می‌تواند در ایجاد روابط با مشتریان شگفت‌انگیز باشد.  ما می‌توانیم با شخصی‌سازی لباس‌های کاری هر یک از کارکنان، کارها را ارتقا دهیم.  به عنوان مثال، می‌توانیم یک نشان یا نام خود کارگر را بر روی لباس قرار دهیم، یا حتی آن را در خود لباس بدوزیم.  این  امر در صورتی می تواند مفید باشد که کارکنان ما با مشتریان سر و کار داشته باشند، زیرا مشتریان می خواهند بدانند با چه کسی صحبت می کنند و چگونه می توانند با آنها صحبت کنند.

ویژگی لباس خوب چیست؟ در این مقاله مجله آر اِم مٌد یاد خواهید گرفت که و هنگام خرید بدانید که کدام لباس دارای ویژگی خوب است.

  • تصمیم بگیرید که بر کدام ویژگی‌ها می‌خواهید تأکید کنید

می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید تا جنبه‌های ظاهری خود را بزرگ‌تر، واضح‌تر، یا کمتر به چشم بیاورید.

  • اندازه‌گیری‌های خود را بدانید

چگونه لباس شیک بخریم؟ هنگامی‌که در حال انتخاب و خرید لباس هستید بهتر است اندازه‌های دقیق خود را در نظر داشته باشید. از یک متر استفاده کنید و اعداد دقیق را یادداشت کنید، وقتی این کار را انجام دهید لباس به درستی در اندام شما می‌نشیند و یک استایل شیک را تجربه خواهید کرد.

  • مطمئن شوید که لباس مناسب شما است

تناسب مناسب مهم‌ترین بخش مهارت انتخاب و پوشیدن لباس خوب است.

  1. لباس مناسب باید راحت باشد و مانع حرکات شما نشود و درعین‌حال خیلی گشاد یا شلخته به نظر نرسد.
  2. اگر قصد کاهش وزن‌دارید، لباس‌هایی که فکر می‌کنید ظرف چند ماه می‌توانید آن‌ها را بپوشید خرید نکنید.

مزایای لباس کار چیست ؟

اولین بخش و مهمترین اصل در صنعت و تولید، بدون شک اصل نیروی انسانی و کارگران و پرسنلی هستند که با نیروی جسمی و فکری خود در تلاشند و یکی از مهمترین نیازهای آن، لباس کار تبلیغاتی مناسب و لباسکار یست که امنیت، سلامت و راحتی داشته باشد. در این بین میتوان با تبلیغات بر روی این حجم بالای لباسکار در هر صنعت و تجارتی بیشترین تاثیرگذاری و ماندگاری را نیز بدست آورد.

دکمه بازگشت به بالا