عمومیکسب و کار برتر

علت یکسره کارکردن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال می تواند ناشی از عوامل متعددی باشد که همگی آنها را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. معمولا یخچال هایی که سالم هستند در دوره های زمانی که بستگی به دمای محیط و درجه یخچال دارد خاموش و روشن می شوند. اگر تنظیم دمای فضای داخل یخچال به هر نحوی به هم بخورد، کمپرسور یخچال برای جبرای این افزایش دما باید در دوره های زمانی طولانی تری کار کند و کمتر خاموش می شود. اگر مشکل بزرگتر شود، کمپرسور یخچال به صورت یکسره و اتومات به کار خود ادامه خواهد داد. در این مقاله قصد داریم علت یکسره کار کردن یخچال را تحلیل کنیم.

 

خرابی کمپرسور یخچال

اولین علت یکسره کار کردن یخچال ایراد در کمپرسور است. کمپرسور در واقع با به چرخش در آوردن گاز در لوله ها باعث گردش هوای خنک در داخل یخچال و خنک شدن مواد غذایی داخل آن می شود. اگر کمپرسور درست کار کند یخچال به صورت اتوماتیک روشن و خاموش می شود تا دمای داخل آن در سطح تنظیم شده باقی بماند.

به همین ترتیب اگر یخچال یکسره کار کند و خاموش و روشن نشود، یکی از دلایل آن می تواند مشکل در عملکرد کمپرسور باشد. خرابی کمپرسور نیز خود دلایل متعددی دارد که یکی از رایج ترین دلایل عملکرد نامناسب آن، خرابی سیم پیچ است که باعث ضعیف کار کردن کمپرسور می شود. در این حالت باید برای تعمیر کمپرسور به متخصص تعمیرات یخچال و فریزر مراجعه کرد.

مقاله مرتبط:  

خرابی اواپراتور یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال می تواند خرابی اواپراتور می باشد. اواپراتور یا تبخیر کننده قطعه ای برای ایجاد سرما در یخچال است و هنگامی که سرما در یخچال به اندازه کافی نباشد مشکل به احتمال زیاد می تواند از این قطعه باشد. موتور اواپراتور در فریزر جاسازی می شود و صدا و حرکت آن کاملا محسوس است. برخی اوقات فن اواپراتور دچار ایراد می شود و این مساله جابجایی هوای سرد در یخچال و در نتیجه تنظیم دمای داخل یخچال را با مشکل مواجه می کند. این مساله باعث می شود کمپرسور برای تنظیم دمای داخل یخچال مجبور شود بیش از حالت عادی و گاهی اوقات کاملا یکسره کار کند.

اینجا ببینید: دوره با 30 درصد تخفیف و مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای

خرابی دیفراست، علت یکسره کار کردن یخچال

علت یکسره کار کردن ممکن است از ایراد در عملکرد دیفراست آن باشد. هنگامی که مطمئن شدیم مشکل از دیفراست است به احتمال زیاد باید به سراغ تایمر دیفراست برویم. وظیفه تایمر دیفراست برفک زدایی می باشد. در یخچال های مدرن و گرانتر بازار، از یک مدار حالت جامد برای تنظیم چرخه یخ زدایی استفاده می شود اما در یخچال های قدیمی از تایمر برای این منظور استفاده می شود. تایمر مانند یک ساعت برای موتور می باشد و زمان عملکرد آن را کنترل می کند.

اگر تایمر به درستی کار نکند فرآیند خنک کردن مواد داخل یخچال با اشکال روبرو می شود و این مساله باعث می شود یخچال به صورت یکسره کار کند. برای رفع این مشکل باید اقدام به تعمیر یا تعویض تایمر دیفراست یخچال خود کنید.

خرابی المنت تایمر دیفراست هم می تواند باعث یکسره کار کردن یخچال شود. اگر المنت به درستی کار نکند عمل یخ زدایی با مشکل روبرو می شود و برفک در یخچال تجمع می کند. این مساله باعث کاهش توان برودتی یخچال شده و در نتیجه موتور مجبور است برای تامین سرمای داخل یخچال به صورت یکسره کار کند.

کلیک کنید: با ضمانت یادگیری، پشتیبانی پس از دوره و مدرک معتبر و 30 درصد تخفیف

خرابی کندانسور یخچال

علت یکسره کار کردن کندانسور را می توان همچنین در کثیف بودن کندانسور و کویل ها جستجو کرد. کندانسور که با نام چگالنده نیز شناخته می شود یکی از قطعات مهم یخچال به شمار می رود. کندانسور همان قطعه ای است که در پشت یخچال به صورت لوله های باریک و موازی قابل مشاهده است. کندانسور در واقع یک مبدل حرارتی می باشد. اگر کندانسور و کویل های آن کثیف شود تبادل گرما بین فضای داخل یخچال و محیط به درستی صورت نمی گیرد و این یعنی گرمای داخل یخچال نمی تواند به محیط هدایت شود. در این حالت کمپرسور باید برای تامین دمای تنظیم شده یخچال طولانی تر و یا حتی یکسره کار کند. برای جلوگیری از ایجاد این مشکل این لوله ها باید هر چند وقت یکبار تمیزکاری شوند.

خرابی ترموستات یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال می تواند عملکرد نامناسب ترموستات یخچال باشد. ترموستات در واقع یک حسگر است که دمای تنظیمی توسط درجه داخل یخچال را با دمای واقعی داخل یخچال مقایسه می کند و در صورت پایین تر یا بالاتر بودن این دما به هیتر دیفراست و برد دستگاه دستورات لازم را برای ادامه کارکرد یا خاموش شدن کمپرسور ارسال می کند. اگر ترموستات درست عمل نکند هیتر یخچال برفک را تشخیص نمی دهد و باقی ماندن برفک در یخچال نیز باعث می شود کمپرسور به صورت یکسره به کار خود ادامه دهد.

خرابی برد یخچال، علت یکسره کار کردن یخچال

دیگر علت یکسره کار کردن یخچال ایراد در برد یخچال می باشد. برد قطعه بسیار مهمی به شمار می آید که به تمام قسمت های مختلف یخچال فرمان ارسال می کند. دستور خاموش شدن یا ادامه عملکرد از طریق برد دستگاه به کمپرسور ارسال می شود. برد یخچال مانند مغز آن عمل می کند و در صورت بروز کوچکترین ایراد در آن دستورات به درستی به قطعات مختلف دستگاه ارسال نمی شود.

اگر علت یکسره کار کردن یخچال از برد باشد، حتی در صورت سالم بودم تمام قطعات یخچال، فرآیند خنک کردن به صورت کامل و صحیح صورت نمی گیرد. در نتیجه کمپرسور به دلیل عدم دریافت پیام توقف، به طور دائم به کار خود ادامه می دهد.

خرابی فن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال می تواند خرابی فن باشد. فن سرما را در سرتاسر یخچال به گردش در می آورد و باعث خنک شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود. گاهی اوقات به دلیل گذاشتن مواد غذایی فراوان داخل یخچال و یا ایراد در خود فن دستگاه، هوای سرد نمی تواند به خوبی در فضای داخل یخچال به گردش در بیاید که باعث می شود یخچال توان کاهش دمای داخل را نداشته باشد. در این حالت ترموستات یا حسگر دمای داخل یخچال، پیام خاموش شدن کمپرسور را ارسال نمی کند و یخچال به صورت یکسره به کار خود ادامه می دهد.

کم بودن گاز، علت یکسزه کار کردن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال می تواند کم بودن گاز یخچال باشد که بسیار هم رایج است. گاز یخچال که در واقع یک گاز خنک کننده و گرماگیر است توسط کمپرسور در لوله های کندانسور به جریان در می آید و گرمای داخل یخچال را گرفته و به بیرون هدایت می کند. به طور طبیعی اگر گازی درون لوله ها نباشد و یا فشار این گاز کم باشد عمل خنک کردن مواد غذایی داخل یخچال به صورت کامل انجام نمی گیرد. در این حالت کمپرسور نمی تواند یخچال را به خوبی سرد کند و باید به صورت یکسره کار کند.

برای رفع این مشکل باید ابتدا نشت یابی صورت گیرد تا در صورت وجود نشتی گاز، این مشکل برطرف شود. اما تمام یخچال ها به طور طبیعی بعد از مدتی مقداری از فشار گاز خود را از دست می دهند و نیاز به شارژ مجدد دارند. اگر مشکل یخچال کمبود گاز باشد، در صورت شارژ مجدد گاز یخچال، مشکل به طور کلی برطرف می شود.

خرابی لاستیک درب یخچال

یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال می تواند از خرابی لاستیک درب یخچال باشد. در صورتی که درب یخچال پوسیده باشد و یا از جای خود جدا شده باشد درب یخچال به خوبی بسته نمی شود و هوای گرم محیط به داخل یخچال نفوذ می کند. در این صورت کمپرسور برای حفظ دمای داخل یخچال باید به صورت یکسره کار کند. برای رفع این مشکل باید حتما لاستیک درب تعویض شود.

خرابی درب جایخی، علت یکسره کار کردن یخچال

در یخچال های قدیمی و معمولی تر بازار، علت یکسره کار کردن یخچال را می توان ناشی از خرابی درب جایخی دانست. همانطور که می دانید، در یخچال های قدیمی جایخی در طبقه بالای یخچال قرار دارد و یک درب جداگانه برای آن در نظر گرفته شده است. اگر درب جایخی به درستی بسته نشود گرما از داخل محفظه یخچال و محیط وارد جایخی می شود و باعث می شود یخ ها آب شده و غذای داخل جایخی به طور کامل یخ نزند. این عامل باعث می شود کمپرسور مجبور به عملکرد طولانی تر جهت جبران این افزایش دما در جایخی شود. در صورت بروز این مشکل سوئیچ درب جایخی باید حتما تعمیر و یا درب به کلی تعویض شود.

باز و بسته شدن مدام درب یخچال

یکی از علت های یکسره کار کردن یخچال، زیاد باز و بسته کردن درب آن است. همانطور که خرابی لاستیک درب می تواند گرمای محیط را وارد یخچال کند، باز و بسته کردن مکرر درب یخچال و باز نگه داشتن آن برای مدت طولانی گرمای محیط را وارد یخچال کرده و باعث می شود کمپرسور به صورت یکسره کار کند. برای رفع این مشکل باید دقت کنید تا درب به مدت طولانی باز نماند و تا جای امکان از تعداد باز و بسته کردن درب بکاهید. این اتفاق مخصوصا در مناطق گرمسیری بسیار رایج تر و محسوس تر است.

دمای بالای محیط، علت یکسره کار کردن یخچال

یکی دیگر از دلایل یکسره کار کردن یخچال، دمای بالای محیط یا محل قرارگیری نامناسب یخچال است. اگر یخچال در کنار وسایل گرمازا مانند اجاق گاز و یا در معرض آفتاب قرار بگیرد، کمپرسور کار بسیار سخت تری برای خنک نگه داشتن داخل یخچال خواهد داشت و در این حالت به صورت اتومات و یکسره کار می کند.

قرار دادن غذای گرم در یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال می تواند از قرار دادن غذای گرم داخل یخچال باشد. در این حالت به طور طبیعی به کمپرسور یخچال فشار وارد می شود. کمپرسور در این حالت مجبور است برای رساندن دمای داخل یخچال به سطح تنظیم شده روی درجه یخچال، برای مدت طولانی کار کند.

جمع بندی علت یکسره کار کردن یخچال

در این مقاله علت یکسره کار کردن یخچال را مورد بررسی قرار دادیم. همانطور که مطالعه کردید هر عاملی که باعث شود گرمای داخل یخچال نتواند به بیرون هدایت شود و یا هوای سرد داخل یخچال نتواند به خوبی به گردش در بیاید باعث خواهد شد کمپرسور به صورت یکسره کار کند.

علت های مختلف یکسره کار کردن یخچال می تواند مربوط به قطعات مختلف دستگاه از جمله خود کمپرسور، کندانسور، ترموستات، فن و … باشد. تعمیرکار یخچال بعد از عیب یابی یخچال، قطعه معیوب را تشخیص داده و برای تعمیر یا تعویض آن اقدام می کند.

تعمیرات یخچال و فریزر یک حرفه کاملا تخصصی با بازار کار عالی و درآمد بالا می باشد. تعمیرکاران این حرفه هر روز سفارشات متعددی را دریافت می کنند. دستمزد این شغل نیز به دلیل تخصصی بودن آن بالا می باشد. یک تعمیرکار حرفه ای یخچال و فریزر برای انجام اصولی کار خود نیاز به آموزش های عملی و اصولی دارد.

آموزشگاه فنی سازان یکی از بزرگترین و مجهزترین آموزشگاه های تهران در زمینه آموزش رشته های مختلف فنی و حرفه ای می باشد. این آموزش ها کاملا به صورت عملی انجام می شود. یکی از دوره های پرطرفدار در این مجموعه دوره جامع آموزش تعمیرات یخچال و فریزر می باشد که خود زیر میکسره کار کردن یخچال به چه علت است؟ چرا یخچال به صورت مداوم و پیوسته کار می کند و زمان استراحت ندارد یا خیلی کم است؟ با ما همراه باشید تا با تمام علت های یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید بای سایدها آشنا شوید.

یکسره کار کردن یخچال فریزر و ساید بای ساید

یکی از متداول ترین مشکلاتی که برای تمام مردم می تواند در مورد یخچال اتفاق افتد، یکسره کار کردن یا مداوم کار کردن یخچال می باشد.

اول از همه باید عرض کنیم که یکسره کار کردن برای یخچال حتما ضرر دارد و باید هرچه سریع تری توسط تکنیسین مشکل بررسی و رفع گردد.

یکسره کار کردن در کدام یخچال ها اتفاق می افتد؟

دوستان عزیز یکسره کار کردن و مداوم کار کردن یخچال برای تمام برندها و مدل های یخچال می تواند اتفاق افتد.

زیرا قطعاتی که در یخچال ها استفاده می شود برای همه نوع یخچال ها یکسان می باشد.

یکسره کار کردن یخچال و اتوماتیک نکردن یخچال

اتوماتیک نکردن یخچال باعث آسیب جدی به موتور یخچال می شود. این مشکل در تمام یخچال های خارجی و ایرانی رخ می دهد.

اتوماتیک نکردن در یخچال های قدیمی و معمولی بیشتر به خاطر خرابی ترموستات می باشد که با تعویض ترموستات مشکل برطرف می شود.

در یخچال های دیجیتالی و ساید بای ساید نیز عوامل مشکل بیشتر می باشد که در این مقاله به صورت جامع و کامل به آن ها پرداخته شده است.

علت یکسره کار کردن یخچال چیست؟

تمام علت و عواملی که باعث می شوند یخچال فریزر و ساید بای سایدها به صورت مداوم کار کنند در زیر درج شده است.

خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

موتور یا یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات در یخچال می باشد. در واقع اگر موتور یا کمپرسور در یخچال نباشد یعنی یخچال هیچ چیزی ندارد.

تمام سرمای یخچال از طریق کمپرسور تولید می شود و وارد قسمت یخچال و فریزر می گردد.

زمانی که موتور یا کمپرسور مشکلی داشته باشد باعث یکسره کار کردن یخچال می گردد.

چون وقتی موتور ایراد دارد نمی تواند سرمای خواسته شده را تولید نماید. به همین علت برد الکترونیکی یا ترموستات دستور خاموش شدن موتور را نمی دهد و باعث می شود یخچال کلا یکسره کار کند یا مدت زمان استراحت خیلی کمتری داشته باشد.

برای حل مشکل بهترین پیشنهاد می باشد. زیرا تعمیر موتور خیلی قابل اعتماد نیست و موتور مجددا دچار مشکل می گردد.

توجه!

اگر موتور یا کمپرسور یخچال شما طول عمر بالای 5 یا 8 سال دارد ممکن است این اتفاق بروز کند. اگر موتور یخچال شما طول عمر کمتری دارد احتمال وجود مشکل در موتور خیلی پایین می باشد.

خرابی ترموستات

ترموستات قطعه ای مکانیکی می باشد که وظیفه تعیین درجه دمای یخچال را برعهده دارد.

زمانی که ترموستات ایراد داشته باشد نمی تواند دما را تشخیص دهد و در نتیجه دستور خاموش شدن موتور را نمی دهد. در نهایت باعث می شود که یخچال به صورت مداوم و یکسره کار کند.

ترموستات در یخچال هایی وجود دارد که تنظیم دمای آنها به صورت چرخان می باشد. در یخچال های دیجیتالی و ساید باید سایدها این کار توسط برد الکترونیکی اصلی انجام می شود.

مشکل در قطعات دیفراست

دوستان عزیز قطعات دیفراست که شامل اواپراتور، فن، ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور و المنت یا هیتر می باشد.

اگر هر یک از قطعات ذکر شده مشکلی داشته باشند در کارایی یخچال تاثیر می گذارند. برای مثال اگر المنت یا هیتر خراب باشد یخ ها آب نمی شون و در نتیجه تمام سطح اواپراتور را یخ می گیرد و سرمای یخچال کم می شود.

چون سرمای یخچال کم می شود برد الکترونیکی دستور دیر خاموش شدن موتور را صادر می کند. در نتیجه موتور یا کمپرسور به صورت تقریبا یکسره (تایم استراحت خیلی کم) کار می کند تا سرمای لازمه را تولید نماید.

اگر سنسور ایراد داشته باشد یخچال در تشخیص دما ناتوان می شود و مجددا باعث یکسره کار کردن یخچال می گردد.

مشکل در گاز یخچال

یکی از اصلی ترین علت های مداوم کار کردن یخچال و اتوماتیک نکردن یخچال، مشکل یا ایراد در گاز یخچال می باشد.

اگر یخچال دچار نشتی گاز شود به مرور زمان گاز دستگاه کم می شود. چون گاز دستگاه عامل سرد شدن یا سرمای یخچال است باعث می شود سرمای یخچال کم شود و در نهایت موتور یا کمپرسور یخچال باید تایم کاری زیادی داشته باشد تا بتواند سرمای از دست رفته یا خواسته شده را تولید کند.

برای حل مشکل باید از خدمات استفاده شود. با تزریق مجددا گاز و رفع نشتی، مشکل برطرف می شود و یخچال به صورت معمولی کار خواهد کرد.

توجه!
بعد از شارژ گاز یخچال تا 15 ساعت یکسره کار کردن یخچال امری طبیعی می باشد.

زمانی که یکی از فن های یخچال معیوب شود بر سرمای یخچال تاثیر می گذارد. همچنین یکی از علت های خرابی فن ها می باشند.

فن های یخچال شامل:

  • فن موتور
  • فن کندانسور
  • فن اواپراتور
  • فن فریزر

می باشند. که البته در یخچال های معمولی فن کندانسور و فن فریزر وجود ندارد.

فن های یخچال بعد از خرابی لازم است تعویض شوند زیرا تعمیر فن یخچال اصلا اقدام مطمئنی برای رفع مشکل نمی باشد.

برد الکترونیکی اصلی

برد الکترونیکی یخچال یکی از مهم ترین اجزا و قطعه در یخچال می باشد. برد الکترونیکی تمام دستورها و فرآیندهای یخچال را کنترل می کند.

برد الکترونیکی در یخچال های قدیمی وجود ندارد و ترموستات اکثر کارهای برد الکترونیکی را انجام می دهد. اما در مدل های جدید و ساید بای سایدها برد الکترونیکی تمام فرآیندهای یخچال را کنترل و نظارت می کند.

اگر آن بخشی از برد الکترونیکی که دستور روشن یا خاموش شدن موتور را می دهد معیوب باشد یا قسمتی که دمای یخچال را تشخیص می دهد معیوب باشد باعث می شود یخچال به صورت یکسره کار کند.

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار میکند | اگر یخچال یکسره کار کنه چی میشه نی نی سایت | چرا یخچال اتوماتیک نمیکند

برای حل مشکل دو راه وجود دارد:

  • تعمیر برد الکترونیکی
  • تعویض برد الکترونیکی

تعمیر برد الکترونیکی

تعمیر برد الکترونیکی یکی از بهترین راه برای حل مشکل می باشد. زیرا هم هزینه کمتری دارد و هم همیشه قابل اجرا می باشد.

اگر شما در هر نقطه ایران هستید می توانید با شماره تماس بگیرید و برد الکترونیکی معیوب خود را برای شرکت تهران سرویس ارسال کنید تا تعمیر گردد.

تعویض برد الکترونیکی

در مواردی که دیگر برد الکترونیکی قابل تعمیر نباشد نیاز است که برد الکترونیکی تعویض گردد.

تعویض برد الکترونیکی مشکل را 100% برطرف می نماید. اما پیدا کردن برد فابریک و اورجینال همان دستگاه کمی مشکل است و همچنین هزینه بیشتری نیز دارد.

باز ماندن زیاد درب یخچال

زمانی که درب یخچال به مدت بیشتری باز بماند یا درب به صورت پشت سر هم زود زود باز و بسته شود سرمای یخچال کم می شود.

به همین دلیل موتور یا کمپرسور یخچال سعی می کند بیشتر کار کند تا سرمای یخچال را جبران نماید.

برای حل این مشکل کافی است درب یخچال را بسته و تا 8 ساعت اصلا باز نکنید. بعد از این مدت یخچال به حالت معمولی خود باز می گردد.

خرابی لاستیک دور درب یخچال

یکی از ساده ترین و ناملموس ترین علت های یکسره کار کردن یخچال هم در یخچال فریزر و هم در یخچال های ساید بای ساید، خرابی لاستیک دور درب یخچال می باشد.

لاستیک دور درب یخچال باید به صورت کامل به لایه درونی درب بچسبد تا مانع خروج سرما شود. اگر حتی به اندازه نوک سوزن مشکلی در مگنت یا آهن ربا لاستیک وجود داشته باشد باعث خروج سرما و در نتیجه کارکردن یکسره یا مداوم یخچال می شود.

برای اینکه از سالم بودن لاستیک یا نوار دور درب یخچال مطمئن باشید مقاله جذاب و مفید را حتما مطالعه کنید.

گرم بودن دمای اطراف یخچال

اگر دمای محیطی که یخچال در آن قرار دارد بالا باشد (یعنی گرم باشد) بر میزان کار کردن موتور یخچال تاثیر می گذارد.

پیشنهاد می کنیم یخچال را نزدیک گاز آشپزخانه یا مایکروفر قرار ندهید. زیرا باعث کاهش کارایی یخچال می شود.

همچنین یخچال را جلوی نور مستقیم خورشید قرار ندهید چون نور خورشید به صورت مستقیم باعث گرم شدن زیاد بدنه یخچال می شود.

هر چه قدر دمای محیظ یخچال گرم تر باشد موتور یا کمپرسور مجبور است مدت زمان بیشتری کار کند و در نتیجه باعث یکسره کار کردن یخچال فریزر می شود.

فعال بودن حالت های Speed یا Power Cool در یخچال های ساید بای ساید

یکی از قابلیت های جالب یخچال های ساید بای ساید، داشتن حالت های Speed یا Power Cool یا Power Freezer می باشد.

حالت های ذکر شده باعث می شود که یخچال مدت زمان بیشتری را کار کند یعنی موتور به صورت پیوسته کار کند و سرمای بیشتری را تولید نماید.

اگر یخچال به صورت مداوم بر روی حالت های Speed و Power قرار گیرد به مرور زمان موتور یا کمپرسور یخچال ضعیف خواهد شد و در نهایت خواهد سوخت.

سعی کنید که این حالت ها خاموش باشد تا یخچال عمر طولانی تری داشته باشد.

علت برفک زدن یخچال  با توجه به محلی که برفک یخچال تشکیل شده، علت تشکیل برفک و یخ زدن داخل یخچال کمی متفاوت بوده و عیب یابی آن متفاوت خواهد بود

تنظیم درجه دمای یخچال بر روی درجه نامناسب

یکی از مهم ترین اقداماتی که لازم است برای یخچال حتما به صورت صحیح انجام شود می باشد.

تنظیم درجه دمای یخچال بسیار مهم می باشد. زیرا اگر درجه یخچال به صورت نامناسب تنظیم شود یا یخچال گرم می ماند یا یخچال بی نهایت سرد می شود که باعث یکسره کار کردن موتور یخچال می گردد.

بهترین دما بر یخچال های ساید بای ساید و یخچال هایی که دمای دیجیتالی دارند به صورت زیر می باشد:

یخچال فریزر
3+ یا 4+ 18- یا 20-

همچنین دمای مناسب برای یخچال های معمولی که دمای چرخان دارند، درجه 3 می باشد. در این یخچال ها هر چه قدر دما بالای صفر باشد یعنی یخچال سردتر می شود.

کثیف بودن کندانسور یخچال

یکی از علت هایی که باعث می شود موتور یخچال به صورت پیوسته و مکرر کار کند کثیف بودن کندانسور یخچال می باشد.

به لوله های مشکلی رنگ پشت یخچال کندانسور گفته می شود. در یخچال های ساید بای ساید کندانسور توسط یک ورقه فلزی پوشیده شده است.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم هر 6 ماه یکبار لوله های کندانسور یخچال خود را با پارچه مرطوب و نرم تمیز کنید تا به موتور فشار وارد نشود.

توجه!
از دستمال های زبر یا سیم دار هرگز استفاده نکنید زیرا اگر لوله های کندانسور آسیب ببینند باعث نشت گاز می شود.

مدت زمان اتومات یخچال چقدر است؟

مدت زمان اتومات کردن یخچال یا مدت زمان کارکرد یخچال بستگی به درجه دمای یخچال دارد. هر چقدر دمای یخچال بالا باشد (سرد باشد) مدت زمان کار کردن یخچال بیشتر می شود.

همچنین در صورتی که موتور یا کمپرسور و قطعات دیفراست یخچال و همچنین ترموستات ایراد داشته باشد زمان اتومات کردن می تواند بسیار پایین آید.

به طور معمول و عادی مدت زمان اتومات کردن یخچال 10 دقیقه فعالیت و 30 دقیقه استراحت می باشد.

یخچال باید چند دقیقه کار کند؟

اگر یخچال شما مشکل یکسره کار کردن نداشته باشد به طور معمول و نرمال 35 الی 40 دقیقه کار می کند و 10 الی 15 دقیقه استراحت می کند.

یخچال هر چند ساعت اتومات میکند؟

اگر یخچال بر روی حالت های Super Freeze و Power قرار نداشته باشد در یک ساعت به صورت نرمال 2 بار یخچال اتوماتیک می کند.

خوب دوستان عزیز امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید. سوالات و نظرات خود را در بخش نظرات ثبت کنید تا کارشناسان تهران سرویس در سریع ترین زمان ممکن به آنها پاسخ دهند.

جموعه دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی (پک کامل) می باشد. کارآموزان زیادی هر ساله در این دوره ها شرکت و پس از دریافت مدرک پایان دوره قبل تایید از سازمان فنی و حرفه ای، به راحتی وارد بازار کار می شوند.

 

دکمه بازگشت به بالا