اقتصادیعمومیکسب و کار برتر

خواص گانودرما برای پوست با کمک گانودریک اسید

به تشریح ماهیت و تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست می پردازیم

فروشگاه محصولات دکتر بیز: نام علمی این قارچ گانودرما لوسیدوم است و در کشور های مختلف، نام های متفاوتی  از جمله ریشی و لینگزی به آن اطلاق می‌شود. سطحی سخت و چوب مانند داشته و بر تنه ی درختان پوسیده یا در حال مرگ می رویید. این قارچ دارای ترکیبات آلی آلکالوئید، پلی ساکارید، تری ترپن و گانودریک اسید است که به آن خواص ضد تب، ضدعفونی، مسکن و آرامش بخش و دیگر ویژگی های درمانی دیگری می دهد. این قارچ با دارا بودن پتاسیم، فسفر، کلسیم و ویتامین آ، ویتامین سی، ویتامین دی، ویتامین دی و ب کمپلکس به رشد مجدد سلول های ارگان های بدن  کمک کرده.

تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست

از خواص قارچ گانودرما بر پوست میتوان به جوانسازی، شادابی و درمان بیماری های پوستی اشاره کرد.

خواص دمنوش قارچ گانودرما | خواص عرق گانودرما | خواص قارچ گانودرما برای پوست

خواص قارچ گانودرما بر پوست:

۱.یک آنتی اکسیدان قوی است.

محصولات گانودرما دکتر بیز رادیکال های آزاد به طور خیلی جدی می‌توانند به پوست صدمه بزنند. همه ی ما در محیط با رادیکال های آزاد سروکار داریم و در معرض آن قرار داریم حتی در هوایی که نفس می کشیم. رادیکال های آزاد توسط نور خورشید، دود سیگار، آلودگی، اشعه فرابنفش و خیلی فاکتورهای دیگر برانگیخته می شوند. پس هیچ تعجبی ندارد که پروسه ی پیر شدن در دنیای مدرن امروزی خیلی سریعتر از چیزی که باید اتفاق می افتد. تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست در خاصیت آنتی اکسیدان بودن آن نهفته است. مطالعاتی انجام شده که نشان می دهد مواد تشکیل دهنده ی قارچ گانودرما کاتالیزور آنزیم هایی هستند که اثر مخرب رادیکال های آزاد را خنثی می کنند.

۲. پوست را نرم و لطیف میکند.

قهوه فوری سوپریم حاوی بتاگلوکان است. بتا گلوکان شکر طبیعی موجود در عناصر این قارچ است که پوست های خشک و شکننده را نرم و لطیف می کند و به بازسازی زخم های پوستی کمک می کند. این ویژگی یکی از مطلوب ترین تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست است.

۳. التهابات پوستی را کاهش میدهد.

قارچ گانودرما دارای خواص ضد التهابی است که هر نوع التهابی را چه درون بدن چه بیرون بدن، به خصوص پوست، را کاهش میدهد. خاصیت ضد التهابی قارچ گانودرما بر روی پوست، جوش ها، زخم و پف صورت را تسکین و کاهش می دهد. بین تمام خواص قارچ گانودرما بر پوست، خاصیت ضد التهابی آن یکی از دلایلی است که باعث شده تا در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار بگیرد.

۴.پیری زودرس را به تاخیر می اندازد.

پروتئین LZ-8 و اسید گانودرمیک موجود در قارچ گانودرما به آن خاصیت ضد التهاب و ضد حساسیت قوی ای می دهد. این عناصر در تعادل با یکدیگر تقویت سیستم ایمنی و گردش خون میشوند. تقویت سیستم ایمنی فعالیت های رادیکال های آزاد را کاهش داده و موجب کم شدن چین و چروک صورت و التهابات پوستی میشود و تقویت گردش خون باعث درخشندگی پوست و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و پروسه ی پیر شدن پوست را به تعویق می‌اندازد.

۵. یک ضد حساسیت قوی است.

ضد حساسیت بودن یکی از مهم ترین تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست است چرا که قارچ گانودرما با دارا بودن تری تپین ها از ایجاد حساسیت های پوستی که به دلیل واکنش های آلرژیک غذایی، دارویی یا محیطی ایجاد می شوند جلوگیری می کند. همچنین پلی ساکارید های موجود در قارچ گانودرما عملکرد آنتی بادی هایی که با ویروس ها و باکتری های ایجاد کننده ی حساسیت می جنگند را تقویت می کنند.

۶. از ایجاد جوش و لک جلوگیری می کند.

از تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست، نه تنها لطافت و جوان سازی بلکه مراقبت در برابر آلودگی های بیرونی و ایجاد جوش و لک هم می توان نام برد. با مصرف قارچ گانودرما پوست شما رطوبت و روغن کافی را در خود نگه می دارند و در مقابل عوامل بیرونی مقاوم تر می شوند.

 

۷. سم زدایی را سرعت می بخشد.

مواد موجود در قارچ گانودرما با خاصیت سم زدایی، بدن را از سموم زدوده و کبد و کلیه ها را پاک و تمیز نگه میدارد. و باید توجه داشت که پوستی شاداب و براق به همراه بدنی سالم است. از آنجایی که کبد مسئول سم زدایی و چربی اضافی در بدن است، پوست را از چربی اضافی پاک ساخته و پوستی تمیز تر و درخشان تر هدیه میدهد.

۸. مشکلات پوستی را کاهش می دهد.

مطالعات زیادی در مورد تاثیر قارچ گانودرما بر روی پوست گردآوری شده که نشان میدهد قارچ گانودرما مشکلات پوستی زیادی را درمان می کند. این قارچ با عملکرد آنتی هیستامین و ضد التهابی و ضد میکروبی و ضد آلرژیکی سیستم ایمنی را تقویت میکند و درمان برای انواع بیماری های پوستی را آغاز میکند

قارچ گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما که به عنوان “قارچ جاودانگی” شناخته می شود، قرن ها در آسیا برای درمان عفونت و مبارزه با سرطان مورد استفاده قرار گرفته است. این قارچ همچنین برای مقابله با استرس و ، استفاده می شود و دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است. از نظر بهداشتی، می توان آنها را به صورت کامل یا به صورت عصاره یا پودر مصرف کرد.

فواید قارچ گانودرما برای پوست

قارچ گانودرما از مزایای مراقبت از پوست سرشار است. از جمله مزایای گانودرما برای پوست: کاهش قرمزی و التهاب گرفته تا از بین بردن چین و چروک و چین و چروک پوست.

قارچ گانودرما با رادیکال های آزاد مبارزه می کند. قارچ گانودرما سطح دو آنتی اکسیدان قوی پوست، یعنی ارگوتیونین (ergothioneine) و گلوتاتیون(glutathione) کاهش یافته را حفظ می کند. این دو آنتی اکسیدان از پیری زودرس و تشکیل رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند و  باعث محافظت در برابر آفتاب می شوند.
قرمزی و التهاب را تسکین می دهد.  التهاب اولین قدم در پیری پوست است. خواص آداپتوژنیک تقویت کننده ایمنی قارچ گانودرما منجر به آرام شدن پوست و همچنین قرمزی می شود.
هیدراتاسیون عمیق. پلی ساکاریدهای موجود در قارچ گانودرما فواید مرطوب کنندگی دارد و عمیقاً آبرسانی می کنند.  این بدان معناست که این قارچ ممکن است باعث کاهش خطوط و چین و چروک ها و همچنین ترمیم شود.
جای زخم های آکنه را محو می کند: قارچ گانودرما آنزیم تیروزیناز تولید کننده ملانین را مهار می کند و در کاهش رنگدانه و تغییر رنگ پوست مفید است.

خاصیت روشن کنندگی پوست گانودرما

تیروزیناز یک آنزیم حاوی مس بوده که در بسیاری از بافت های گیاهان و حیوانات وجود دارد. و واکنش تولید ملانین و دیگر رنگدانه های پوستی از تیروزین را اکسید و کاتالیز می نماید. در مطالعه ای در سال ۲۰۰۸ نشان داده شد که گانودرما باعث کاهش معنی داری در فعالیت آنزیم تیروزیناز می شود. در مطالعه ی دیگری در سال ۲۰۱۷ ، نتایج نشان داد که گانودرمانودیول فعالیت و بیان آنزیم تیروزیناز و تولید ملانین در سلول ملانوسیت را کاهش داده است.

تاثیر گانودرما روی بیماری پوستی پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری شایع پوستی است. به دلیل التهاب و تقسیم های نامتعارف سلول های اپیدرم ایجاد شده است. این بیماری سبب ایجاد ضایعات پوسته پوسته سفید و نقره ای روی پوست می شود. مطالعات متعددی نشان داده اند که لنفوسیت های T  و سیتوکین ها نقش مهمی در پاتوژنز این بیماری دارند. پسوریازیس همچنین می تواند باعث التهاب مفاصل، به نام آرتروز پسوریازیس شود. دلایل زیادی از جمله عوامل ژنتیکی و محیطی و نقص سیستم ایمنی در ایجاد این بیماری موثر اند. میزان شیوع بیماری در جوامع مختلف ۱ الی ۳ درصد گزارش شده است. بیماران مبتلا به پسوریازیس به دلیل ماهیت مزمن بیماری معمولا از داروهای شیمیایی نظیر متوتروکسات، سیکلوسپورین و کورتیکواستروئیدها استفاده می کنند که دارای عوارض جانبی متعددی هستند.

در یک مطالعه پتنت، ترکیب دارویی گانودرما با افزایش بیان اینترلوکین-۱۰ و اینترلوکین – ۱Ra باعث بهبود علائم پسوریازیس گردید. ادعا شده است که افزایش این دو سایتوکین در درمان پسوریازیس نقش دارد. این موضوع بیانگر نقش ضدالتهابی این قارچ در درمان این بیماری باشد.

برخی فواید دیگر قارچ گانودرما برای سلامتی

مشخص شده است که از تقویت سیستم ایمنی بدن گرفته تا مبارزه با خستگی، این قارچ دارویی  دارای یکسری فواید سلامتی است.

سطح انرژی را افزایش می دهد. قارچ  گانودرما ممکن است با و خستگی مقابله کند. یک مطالعه در سال ۲۰۰۵ نشان داد که، پس از هشت هفته  قارچ گانودرما، خستگی در افراد مبتلا به نوراستنی، کاهش می یابد. (منبع ۳ ) همچنین درد و تحریک پذیری همچنین هنگام مصرف قارچ گانودرما کاهش می یابد.
کلسترول خوب را بهبود می بخشد.  قارچ گانودرما ممکن است به بهبود کلسترول HDL در افراد دیابتی کمک کند.
سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. مشخص شده است که قارچ گانودرما باعث افزایش تولید گلبول های سفید خون و احتمالاً کاهش التهاب می شود. همچنین نشان داده شده است که آنها برای تنظیم سیتوکینهای TH2 به طور ناچیزی تنظیم می شوند.  این نشان می دهد که این قارچ  می تواند در درمان سرطان مفید باشد. می توان خاطر نشان کرد گانودرما سرشار از هست که مشخص شده است با فعال سازی ماکروفاژها و سلولهای کشنده طبیعی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.  بتاگلوکان ها به همچنین رشد تومورها را کند و متاستاز می کند.

چه کسانی نباید از گانودرما استفاده کنند

قارچ گانودرما برای  هر نوع پوستی به خوبی کار می کند. همچنین، اثرات تعدیل کننده سیستم ایمنی گانودرما اثر کاهش واکنش های آلرژیک را دارد.

اگر می خواهید قارچ گانودرما را در رژیم غذایی خود بگنجانید، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  1.  افرادی که باردار یا شیرده هستند ممکن است بهتر است از مصرف گانودرما منع شوند. زیرا تحقیقات کافی در مورد عوارض جانبی احتمالی انجام نشده است.
  2. مشخص شده است که قارچ گانودرما فشار خون را کاهش می دهد. بابر این گانودرما  ممکن است  فشار خون را به سطح پایین برساند.
  3. دوزهای بالای قارچ گانودرما می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. بنابراین کسانی که هر نوع اختلال لخته شدن یا خونریزی دارند بهتر است از این قارچ اجتناب کنند.
  4.  در صورت استفاده از دارو یا داشتن هرگونه شرایط خاص پزشکی، قبل از شروع مصرف با پزشک خود مشورت کنید

 

دکمه بازگشت به بالا