جامعهکسب و کار برتر

علت بروز ارور 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور چیست ؟

ارور ۴۰ ۶۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور نیز همانند دیگر خطاها در لیستی است که در آن تمامی ارورهای پکیج ایران رادیاتور ثبت می‌شود و مشکل را به اطلاع مصرف کننده می‌رساند. در سری‌های جدید پکیج ایران رادیاتور، صفحه نمایش LCD برای تسهیل تشخیص و تصحیح خطا در نظر گرفته شده است. انواع ارور با عدد در صفحه نمایش داده می‌شوند و آشنایی با برخی از کد خطاهای لیست ارور پکیج ایران رادیاتور و دلیل این خطا، در هنگام تعمیر پکیج بسیار مفید است.

علاوه بر ویدیو آموزشی، در انتهای این محتوا، یک جدول کامل از دلایل چشمک زدن چراغ 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور را آورده ایم. در صورتی که با این آموزش توانایی برطرف کردن خطای 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور را نداشتید، می توانید با کارشناسان الو تهویه، در تمامی مناطق تهران، کرج و جومه تماس بگیرید.

با توجه به اینکه یکی از بهترین برندهای پکیج موجود در بازار، پکیج ایران رادیاتور می باشد. در بررسی انواع خطا و ارور پکیج ایران رادیاتور از الو تهویه، دلایل و راهکارهای رفع ارور در پکیج ایران رادیاتور را بررسی خواهیم کرد. بنابراین به راحتی خطاهای نمایش داده شده پکیج ایران رادیاتور خود را در این مقاله جستجو کنید تا از میزان و نوع مشکل دستگاه خود مطلع شوید.

ارور 40 60 80 پکیج بوتان | ارور 40 70 ایران رادیاتور | ارور 40 80 ایران رادیاتور

علت ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور چیست؟

معمولا یکی از رایج ترین کد خطای پکیح ایران رادیاتور، ارور 40 60 80 است که به دلیل عدم خروجی مناسب محصولات احتراق ایجاد می شود. ارور پکیج ایران رادیاتور ۴۰ ۶۰ ۸۰ معمولا در پکیج‌های آنالوگ دیده می‌شود. به عنوان مثال، ارور پکیج m24ff ایران رادیاتور۴۰ ۶۰ ۸۰ از این دسته است و در صورت مشاهده این پیام ابتدا مسیر اگزوز و دودکش را بررسی کنید و از باز بودن مسیر مطمئن شوید. این ارور کاملا مشابه ارور e51 در پکیج های دیجیتال ایران رادیاتور است .

https://www.tehranservic.com/iran-radiator-package-error-e51/

جالب است بدانید که این خطا معمولاً زمانی رخ می دهد که فصل از سرد به گرم تغییر می کند. این به دلیل انقباض و انبساط پرده دیافراگم سنسور فشار سوئیچ هوا است. برای حل این مشکل، تکنسین جهت افزایش تحریک سنسور، اقدام به دو شلنگ کردن پرشر سوئیچ می‌کند. گاهی ارور 40 60 80 به دلیل خرابی برد الکترونیکی، قطعی جریان برق و سوختگی سیم پیچ فن، خرابی پرشر سوئیچ هوا است. از جمله مهم ترین دلایل خرابی و ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور می توان به دلایل زیر اشاره نمود.

    خرابی پرشر هوا ✔️

    معیوب بودن یا نیم سوز شدن برد پکیج✔️

    گرفتگی شیلنگ های کندانس✔️

    گرفتگی و خرابی شیپوری فن پکیج✔️

    مسدود بودن مسیر دودکش✔️

    گیر کردن سنگ ریزه در سوراخ بالای ونتوری ✔️

    خرابی کامل فن دستگاه ( تعویض فن دستگاه انجام شود) ✔️

    گیر کردن چیزی به پره های فن ✔️

نکته: علت چشمک زدن چراغ 40-60-80 ایران رادیاتور به این معنی است که سوئیچ فشار هوا خاموش است و فن کار نمی‌کند.

آموزش رفع ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور

  • در صورت نصب پکیج در محیط بسته، ضامن کنار دودکش را باز کنید
  • دودکش را بردارید و آن قسمت اتصال به پکیج را نگاه کنید. اگر یک جسم فلزی قطر دودکش را کاهش می دهد، از پیچ گوشتی یا انبردست برای جدا کردن آن استفاده کنید.
  • تیغه‌های فن را با انگشتان خود بچرخانید تا مطمئن شوید که هیچ چیز آنها را مسدود نمی‌کند و به راحتی قابل چرخش است.
  • دو آزمایش برای بررسی سلامت فشار سوئیچ هوا انجام دهید.

تست اول: اگر پکیج ایران رادیاتور ارور 40 60 80 بدهد و فن روشن نشود:

یکی از سوکت‌های کمپرسور هوا را بکشید، اگر فن شروع به کار کرد کمپرسور خراب است.

تست دوم: اگر پکیج خطای 40 60 80 را نشان دهد و فن دستگاه روشن باشد:

فقط سوکتی را که به کمپرسور وصل شده بکشید، دستگاه را ریست کنید، آب گرم را روشن کنید، فن را روشن کنید و بلافاصله انتهای سوکت کمپرسور را به هم بچسبانید.

    اگر پکیج جرقه بزند و شعله روشن کند به این معنی است که پرشر خراب است و دلیل خطا هم به دلیل خرابی این قطعه است.

    از تمیز بودن شیلنگ آنتی کندانس ( ضد تراکم ) اطمینان حاصل کنید.

    آخرین دلیل ارور 40 60 80 ایران رادیاتور، خرابی برد الکترونیکی است که باید تعمیر و یا تعویض آن توسط سرویسکار انجام شود.

دلایل چشمک زدن چراغ 40 60 80 در پکیج ایران رادیاتور

دلایل مختلفی مانند خراب شدن و معیوب شدن پرشر هوا، فلنچ دودکش، گرفتگی شیلنگ های کندانس، مسدود بودن مسیر دودکش، معیوب بودن یا نیم سوز بودن برد پکیج، گرفتگی و خرابی شیپور فن هوا و … از جمله مهم ترین دلایل بروز این ارور هستند.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه، علت ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنیم به علت های زیر که به صورت جدول آمده است می رسیم. در نظر داشته باشید که برخی از این علت ها توسط افراد عادی قابل برطرف شدن نیستند و باید حتما با افراد متخصص درباره خطای 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید.

دلیل اول ✴️

خرابی پرشر هوا ✔️

دلیل دوم ارور✴️

معیوب بودن یا نیم سوز شدن برد پکیج✔️

علت سوم ارور 40 60 80✴️

گرفتگی شیلنگ های کندانس✔️

علت چهارم ارور✴️

گرفتگی و خرابی شیپوری فن پکیج✔️

دلیل پنجم✴️

مسدود بودن مسیر دودکش✔️

دلیل ششم ارور✴️

                گیر کردن سنگ ریزه در سوراخ بالای ونتوری ✔️

علت ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

علاوه بر ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور، این پکیج ممکن است به دلایل دیگری نیز دچار خطا شود و چراغ های آن به صورت رنگ های مختلف دربیایند. در ادامه سعی می کنیم برخی دیگر از دلایل خطای 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور را بررسی کنیم.

کد خطا ۴۰ ۷۰ ۸۰ معمولاً در پکیج‌هایی با سختی آب بالا رخ می دهد و گرفتگی و رسوب در مدار هیدرولیک پکیج و مبدل ثانویه، دلیل اصلی این کد خطای پکیح ایران رادیاتور می باشد. خطای 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور در دستگاه هایی مانند e24ff و m24ff و البته تمامی پکیج های سری آنالوگ رخ می دهد. البته معادل ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ ایران رادیاتور در پکیج‌های آنالوگ، می‌توان کد خطا  e81در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور مانند مدل l24ff را مثال زد.

ساده ترین علت خطای 40 70 80 در پکیج ایران رادیاتور، گرم شدن بیش از حد پکیج است. علاوه بر این، دلایل دیگری مانند سوختگی و خرابی پمپ و شیر موتوری دستگاه یا خرابی ترمیستور شوفاژ و ترموستات حد نیز وجود دارد که منجر به این خطا می شود. اما در اکثر موارد مهمترین دلیل ارور ۴۰ ۷۰ ۸۰ پکیج ایران رادیاتور، رسوب گرفتن در مبدل حرارتی پکیج و زیر شلنگ برگشت پکیج یا صافی برنجی برگشتی است که با رسوب زدایی برطرف می شود. برای رفع ارور 40 70 80 در پکیج ایران رادیاتور می توانید با یک مرکز تعمیر پکیج تماس بگیرید.

اغلب ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور در پکیج های با سختی آب بالا بیشتر دیده می‌شود؛ اما یکی از بارزترین دلایل بروز ارور 40 70 80، گرفتگی و وجود رسوب در مدار هیدرولیک در مبدل‌های دستگاه و شیر برقی می باشد. برای رفه این مشکل، می‌توانید با مرکز تعمیر پکیج در شرق تهران و دیگر شعب الو تهویه تماس بگیرید و توسط یک تعمیرکار با تجربه، عمل اسیدشویی و رسوب‌زدایی پکیج را برای حل مشکل ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور انجام دهید. علاوه بر این، دلایل دیگری نیز وجود دارد که منجر به ارور پکیج 40 70 80 می شود:

  • مسدود بودن مسیر بای پاس
  • شیرهای رادیاتور در حالت زمستانه پکیج بسته است
  • خرابی و سوختگی پمپ دستگاه
  • خرابی برد دستگاه
  • ترموستات حد و سنسور شوفاژ

روش های رفع خطای پکیج 40 70 80

از آنجایی که در 90 درصد موارد ارور 40 70 80 پکیج ایران رادیاتور به دلیل رسوب مبدل اصلی دستگاه شما می‌باشد، برای رفع این مشکل و عدم سوراخ شدن منبع انبساط، با سرویسکاران الو تهویه برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور تماس بگیرید. شک نکنید که اقدامات به موقع برای رفع ارور 40 70 80پکیج ایران رادیاتور، مانع از سوختن و از بین رفتن سایر قطعات مصرفی پکیج شما می‌شود.

ارور 40 30 در پکیج ایران رادیاتور به چه دلایلی است؟

در کنار ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور، ارور 40 30 نیز ممکن است یکی از خطاهایی باشد که شما بر روی پکیج خود می بینید. برای برطرف کردن این ارور نیز باید به ادامه مطلب و نکاتی که گفته می شود توجه کنید.

برد جزء مهم و جدایی ناپذیر پکیج است و در صورت آسیب دیدن، تمامی عملکردهای پکیج به شدت آسیب می بیند. در صورت خرابی برد، چراغ های ال ای دی روشن می شوند و  ارور 40 30 نمایش داده می‌شود. شاید قبل از تماس با مرکز تعمیر پکیج ایران رادیاتور از خودتون بپرسید که چرا برد پکیج ایران رادیاتور من خراب شده و ارور 30-40 می دهد؟ یکی از مهمترین دلایل خرابی برد عدم وجود استفاده از محافظ برق برای روشن کردن پکیج است. فراموش نکنید که نصب وسایل حفاظت الکتریکی در استفاده درست از پکیج بسیار مهم است.

یکی دیگر از دلایل خرابی برد الکترونیک و نمایش ارور 40 30 در پکیج ایران رادیاتور، ورود آب به محفظه برد پکیج و ایجاد اتصالات در آن است. نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، پایان عمر مفید برد می باشد. برد پکیج ایران رادیاتور با توجه به برند و کشور سازنده، عمر مفیدی در حدود 5-1 سال دارند. در بازار اکثراً بردهای چینی و ایتالیایی و تعداد کمی ایرانی موجود است.

راه حل رفع ارور 40 30 در پکیج ایران رادیاتور

ارور 40 30 در پکیج ایران رادیاتور به دلیل خرابی برد کنترل است و دلیل آن عموماً سی پی یو برد کنترل یا مغز کنترل روی برد می‌باشد. خیس شدن برد در اثر تماس با آب یا نشتی قسمتی از بدنه پکیج یکی از مهمترین دلایل خرابی برد پکیج است که نیاز به ردیابی دارد و در نهایت راه حل رفع ارور 40 30 در پکیج ایران رادیاتور، تعمیر پکیج ایران رادیاتور یا برد یا تعویض آن است و این تعویض یا تعمیر قطعه باید توسط تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور بررسی شود. همچنین می توانید برای تعمیر پکیج خود با مرکز الو تهویه تماس بگیرید تا با کمک تکنسین‌های مجرب، مشکل شما برطرف شود.

علت ارور ۷۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

تجربه نشان داده عمدتاً دلیل ارور 70 پکیج ایران رادیاتور، افزایش دمای پکیج است. گاهی هم به دلیل رسوب مبدل صفحه‌ای این ارور به صورت لحظه‌ای نمایش داده می‌شود که با ریست کردن قابل حل شدن است.   وقتی آب گرم باز می‌کنیم، آب وارد مبدل حرارتی ثانویه یا مبدل حرارتی صفحه‌ای می‌شود تا آب مصرفی را گرم کند. اما به خاطر رسوب زیاد، گردش آن خوب نیست که باعث افزایش دما و فشار پکیج می‌شود و در نهایت آب پکیج سرد و گرم می‌شود.

به عبارتی، هنگامی که مبدل پکیج ایران رادیاتور رسوب می کند، انتقال حرارت حاصل از احتراق گاز در محفظه احتراق پکیج به طور کامل از طریق مبدل پکیج به آب موجود در مبدل منتقل نمی شود. بنابراین دمای مبدل پکیج به بالاتر از حد استاندارد (89-115 درجه ) می‌رسد و منجر به ارور ۷۰ پکیج ایران رادیاتور می شود.

راهکار رفع ارور ۷۰ پکیج ایران رادیاتور چیست؟

اگر مطمئن هستید که مشکل به دلیل رسوب در مبدل پکیج است، پکیج  نیاز به رسوب زدایی دارد. شما می توانید در این زمینه از خدمات الو تهویه مانند رسوب زدایی و اسیدپاشی پکیج‌های ایران رادیاتور استفاده کنید. گاهی ممکن است پمپ سیرکولاتور پکیج دچار مشکلاتی مانند شکستگی پروانه پمپ آب، لق شدن روتور پمپ آب یا کاهش دور پمپ شده باشد. در کنار روش هایی که برای برطرف کردن ارور 40 60 80 پکیج ایران رادیاتور گفته شد، برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور و رفع ارور ۷۰ به دلیل این مشکلات، کافیست پمپ آب پکیج ایران رادیاتور را باز کنید و اطمینان حاصل کنید که پمپ آب در پکیج به درستی کار می‌کند.

منبع:

https://www.tehranservic.com/error-40-60-80-iran-radiator-package/

دکمه بازگشت به بالا