جامعهکسب و کار برتر

اهمیت طراحی سایت پزشکی برای پزشکان + مزیت های آن | بهیدو

مزایای طراحی سایت پزشک و ضرورت آن

طراحی سایت پزشکی چیست و داشتن آن چه مزایایی دارد؟ حقیقت این است که امروزه داشتن پزشک برای بهبود عملکرد و آگاه سازی بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. رشته پزشکی در حال گسترش است و هر روز رقابت در آن برای پزشکان سخت تر می شود. درست است که میزان رقابت برای پزشکان متخصص و یا فوق تخصص به طور محصوسی کمتر است، اما نکته ای وجود دارد که باید به آن توجه شود.

بیماران بالقوه شما مایل هستند تا بدانند که پزشک شان همیشه در دسترس است، در مورد سابقه تحصیلی و خدماتی که او ارائه می دهد اطلاعات بیشتری داشته باشند و بتوانند به راحتی یک زمان برای ملاقات با او رزرو کنند. طراحی سایت پزشک موجب می شود تا بیماران شما دید بهتری نسبت به شما داشته باشند و به این ترتیب میزان مراجعان شما افزایش پیدا می کند. داشتن طراحی سایت پزشک هم چنین یک روش بسیار موثر برای شناخته تر شدن نام شما (برند) در میان همکاران و جامعه پزشکی است.

چرا باید طراحی سایت پزشک داشته باشیم؟

با افزایش روزافزون بیمه های درمانی و هم چنین اضافه شدن بیمه های تکمیلی به جامعه بهداشت و درمان کشور، دسترسی مردم برای استفاده از این خدمات افزایش یافته است. از طرفی، تعداد افرادی که نیازمند استفاده از خدمات پزشکی هستند نیز روز به روز رو به رشد است. در این شرایط داشتن یک مطب یا کلینیک که بتواند خدمات مناسبی به بیماران ارائه دهد، سود آوری بالایی برای شما خواهد داشت. به خاطر داشته باشید حتی بهترین و حرفه ای ترین مشاغل پزشکی نیز برای شناساندن خود به مردم نیاز به تبلیغات دارند.

نتایج یک تحقیقات در کشور ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که بیش از 70% مردم از طریق موتور جستجوی گوگل به دنبال مراکز ارائه دهنده خدمات پزشکی می گردند. این روند ممکن است از تحقیق درباره علائم بیماری شروع شود و به رزرو قرار ملاقات های هفتگی با پزشک مورد نظر فرد ختم شود. درست است که هنوز روش تبلیغات دهان به دهان درباره عملکرد پزشک، جر روش های موثر تبلیغاتی به حساب می آید، ولی واقعیت این است که اکنون درصد بالایی از مردم به دنبال دریافت اطلاعات پزشکی به صورت آنلاین هستند.

حتی امروز بسیاری از بیمارستان های بزرگ تهران و سایر شهر ها، در کنار روش های سنتی از روش های نوبت دهی اینترنتی نیز استفاده می کنند. طراحی سایت پزشک در کنار حضور در شبکه های اجتماعی یک روش بسیار مناسب برای نشان دادن نحوه عملکرد شما است.

امروزه بسیاری از بیماران مایلند تا قبل از مراجعه به پزشک از تجربیات و بازخوردهای بیماران قبلی پزشک مطلع شوند. طراحی سایت پزشک و حضور در شبکه های اجتماعی این فرصت را در اختیار بیماران قرار می دهد. این نکته به خصوص در مواردی که طراحی سایت پزشک به حوزه زیبایی مرتبط است، اهمیت بیشتری پیدا می کند. مراجعان همیشه به دنبال دیدن تغییراتی هستند که در اثر انجام عمل های زیبایی به وجود می آید. طراحی سایت پزشک بستر مناسبی برای تبادل نظر و بررسی نمونه های موفق مراجعان قبلی است.

مزایای طراحی سایت پزشک چیست؟

طراحی سایت پزشک به شما کمک می کند تا کارآمد تر عمل کنید.

طراحی سایت پزشک به شما کمک می کند تا بتوانید اقدامات بهتر و موثرتری برای درمان بیماران خود در نظر بگیرید. برای مثال ثبت نام بیماران از طریق طراحی سایت پزشک می تواند موجب تسهیل دسترسی شما به سوابق بیمار شود. هم چنین شما می توانید فرم هایی که معمولا بیماران آن را به صورت حضوری پر  می کنند را به صورت آنلاین در وب سایت خود قرار دهید. در این صورت هم در وقت بیماران صرفه جویی خواهد شد و هم جستجو برای شما آسان تر خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های این کار محرمانه بودن اطلاعات بیماران است.

طراحی سایت پزشک کمک می کند تا بتوانید به صورت آنلاین با بیماران خود ارتباط برقرار کنید.

یک طراحی سایت پزشک خوب می تواند به شما کمک کند تا درباره مهارت ها و تخصص های خود با بازدیدکنندگان صحبت کنید. نشان دادن سابقه تحصیلی و هم چنین دستاوردهای پزشکی شما موجب افزایش اعتماد بیماران به شما می گردد. هم چنین شما می توانید لیست دقیقی از تمامی مطب ها، بیمارستان ها و یا مراکز بهداشت و درمانی که در آن حضور دارید را به همراه ساعت حضور و نوع بیمه پوشش دهنده آن را در طراحی سایت پزشک خود قرار دهید. یکی دیگر از مزیت های داشتن طراحی سایت پزشک، امکان قرار دادن مصاحبه های آنلاین برای هدایت موثرتر بیماران است. برای مثال اگر شما دارای کلینیک نیز باشد، می توانید به راحتی به صورت آنلاین بیماران را به قسمت های مختلف کلینیک خود ارجاع دهید.

طراحی سایت پزشک کمک می کند تا بیماران بتوانند بهتر شما را پیدا کنند.

حتی اگر شما هم اکنون نیز وب سایتی برای خود نداشته باشید، احتمالا اسم شما در فهرست های مختلف آنلاین زیادی قرار دارد. اگر شما دارای طراحی سایت پزشک مختص خود نباشید، ممکن است اطلاعات شما شامل : آدرس ، شماره تماس و ساعات های حضور شما در مراکز درمانی به اشتباه در لیست ها ذکر شده باشد. شما با داشتن طراحی سایت پزشک که مخصوص شما طراحی شده باشد می توانید به راحتی اطلاعات خود را به صورت روزانه یا  دوره ای به روز رسانی کنید.

طراحی سایت پزشک به شما کمک می کند تا وجهه بهتری از خود نشان دهید.

یکی دیگر از مزیت های طراحی سایت پزشک، بهبود وجه عمومی و تخصصی شما با عنوانی مانند “به روز بودن” و “حرفه ای بودن” است. بیمارانی که از طریق وب سایت با شما آشنا می شوند و در ادامه به شما مراجعه می کنند می دانند که شما پزشکی هستید که با جدیدترین روش های به روز بازاریابی دنیا به صورت آنلاین آشنا هستید. در این صورت آن ها اطمینان خاطر بیشتری نیز در مورد به روز بودن منابع پزشکی شما و نحوه عملکردتان خواهند داشت. هم چنین انتشار منظم محتواهای فارسی و جدیدترین دستاوردهای پزشکی رشته مورد نظر شما، وجهه کاری شما را میان همکاران تان نیز افزایش خواهد داد.

بهترین روش برای طراحی سایت پزشک موفق کدام است؟

اکنون درباره ضرورت داشتن طراحی سایت پزشک و مزایای آن صحبت کردیم، می توانیم به روش های طراحی سایت پزشک اشاره کنیم. داشتن یک طراحی سایت پزشک موفق تابع رعایت کردن برخی دستورالعمل ها است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این مقاله مراجعه نمایید. یکی از مهم ترین الزامات داشتن یک پزشک خوب، بهینه سازی کد های برنامه نویسی و نحوه طراحی گرافیکی سایت است.

در ادامه این بحث به برخی از دستور العمل های لازم برای داشتن یک طراحی سایت پزشک جذاب که به راحتی توسط موتور جستجوی گوگل شناسایی شود و سرعت بارگزاری بالایی نیز داشته باشد اشاره خواهیم کرد. در انتها نیز هزینه تحصیل در رشته ی دندان پزشکی در کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این دستور العمل ها هم چنین به دلیل سازگاری و مطابقت با الگوریتم های گوگل، موجب افزایش رتبه سایت و بهبود SEO وب سایت پزشکی شما می شود.

طراحی سایت پزشک مناسب باید سرعت بازگذاری بالایی داشته باشد. سرعت بارگزاری زیر 3 ثانیه بهترین حالت طراحی سایت پزشک موفق است، در حالی که اگر این زمان بین 8-15 ثانیه باشد، به احتمال زیاد در بهبود عملکرد سایت خود به مشکل بر می خوردید.

تصاویر و محتوای طراحی سایت پزشک باید در تمامی دستگاه ها از جمله تلفن همراه، دسکتاب و لب تاب بهینه شده باشد و به اصطلاح واکنش گرا باشد. برای افزایش بهبود رتبه گوگل، باید تمرکز خود را بر روی کلمات کلیدی مناسب قرار دهید. طراحی سایت پزشک مناسب دارای جایگاه های H1، H2 برای برچسب زدن به کلید واژه ها است.

در طراحی سایت پزشک باید بتوانید از زیرنویس و متا مناسب عکس ها استفاده کنید. طراحی سایت پزشک موفق روی تولید محتوا ارزشمند و با کیفیت سرمایه گزاری می کند. در طراحی سایت پزشک باید به میزان استفاده از فضای سفید دقت شود. وجود فضای سفید در صفحه موجب می شود تا چشم ها استراحت کنند و راحت تر و آسان تر مطالب را مطالعه کنند. هم چنین فضای سفید موجب افزایش تمرکز بازدید کننده بر روی مطالب اصلی می شود. افزایش بیش از حد فضای سفید نیز موجب سرگردانی و از هم گسیختگی مطالب می شود.

در طراحی سایت پزشک نباید صفحات بیش از حد با متن و یا عکس پر شوند. زیرا در این صورت خواننده از ادامه خواندن مطالب دلسرد می شود و وب سایت شما را ترک می کند. در طراحی سایت پزشک موفق، تعداد انیمیشن ها و ویدئو ها نیز باید تعادل داشته باشند. در صورتی که تعداد تصاویر متحرک زیاد باشد، کاربران ممکن است تمرکز خود را برای یافتن مطالب مهم تر و موثر از دست بدهند و وب سایت شما را ترک کنند. در طراحی سایت پزشک بهتر است از تصاویر واضح و واقعی از بیماران، مطب و کادر پزشکی استفاده کنید.

همان طور که قبلا گفتیم، طراحی سایت پزشک با کیفیت بالا و گرافیک جذاب و و منحصر به فرد کاری دشواری نیست، اما برای داشتن طراحی سایت پزشک موفق و کارآمد رعایت برخی نکات اهمیت فراوانی دارد. یکی دیگر از این نکات ضروری که نیاز به داشتن مهارت بالای تیم برنامه نویسی دارد، طراحی سایت پزشک با سئو (SEO) سفارشی است. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

چه ویژگی هایی دیگری می تواند در طراحی سایت پزشک اضافه گردد؟

شرکت های زیادی هستند که می توانند طراحی سایت پزشک را ایجاد کنند و یا آن را توسعه دهند. اما نکته مهم برای بازدهی و کارآیی طراحی سایت پزشک، دیده شدن آن در موتور جستجو گوگل است. شما باید به طور پیوسته در تلاش باشید تا بتوانید وب سایت خود را به کسانی که در جستجوی خدمات شما هستند نشان دهید. طراحی سایت پزشک با سئو سفارشی به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید این مسیر را طی کنید. یکی از خدمات شرکت اطلس ساختار داده طراحی سایت پزشک با سئو سفارشی است.

از جمله سایر ویژگی هایی که می توان به طراحی سایت پزشک اضافه نمود موارد زیر است:

  • قابلیت به اشتراک گزاشتن اهداف کاری، کلمات کلیدی، جزئیات مکانی مطب و یا کلینیک و راحتی رزرو وقت ملاقات توسط بیماران
  • ارائه خدمات به صورت 24 ساعته، که می تواند شامل چت آنلاین نیز باشد. این مورد برای بیمارانی مفید است که دارای فوریت های اورژانسی هستند.
  • ارائه فرم های قابل دانلود و دستور العمل های مرتبط با بیماران
  • ایجاد قابلیت رزرو آنلاین و یا ایجاد دکمه تماس با ما به شرح موثر
  • ایجاد تقویم کاری پزشک و نشان دادن زمان های خالی او برای رزرو مستقیم توسط کاربر
  • قابلیت اشتراک گزاری اطلاعات دقیق بالینی و نحوه پیشرفت مراحل درمان بیماران فعلی و گذشته با رعایت نکات حفظ حریم شخصی بیماران
  • قابلیت به اشتراک گزاری جدید ترین دستاوردهای علم پزشکی و مقالات نوشته شده توسط پزشک
  • قابلیت قرار دادن فرم های اولیه اطلاعات تماس به صورت آنلاین و ثبت آن: این ویژگی موجب می شود تا در زمان مراجعین و کارمندان مطب صرفه جویی شود و عمده تمرکز شما و همکاران تان روی بیمار و بهبود او باشد.
  • قابلیت ایجاد پروفایل شخصی برای هر بیمار: در این صورت هر بیماری می تواند حتی مدارک آزمایش، عکس برداری و … را پیش از ورود به مطب از طریق طراحی سایت پزشک برای شما بارگزاری نماید. این کار موجب ایجاد یک تجربه جدید و رضایت بخش در بیماران می شود. در این صورت آن ها مجبور نیستند قبل از ورود به مطب تمامی مدارک پزشکی خود را همراه با خود بیاورند و روند انجام کارها به شکل مدرن و منظمی پیگیری می شود.
  • قابلیت ایجاد فضای پرسش و پاسخ با بیماران: همان طور که قبلا به آن اشاره کردیم، یکی از عمده ترین جستجو کاربران در مورد بیماری و علائم آن است. ایجاد فضاهایی برای بیان مشکلات اولیه بیماران و پاسخ به آن ها می تواند کمک چشم گیری به افزایش رتبه سایت شما داشته باشد.

در نهایت می توانیم بگوییم طراحی سایت پزشک می تواند کمک کند تا شما وارد مرحله جدید از دوران کاری خود شوید. با رشد و گسترش سایت شما، تعداد مراجعان افزایش می یابد و شما می توانید با توجه به رشته تخصصی خود، مدل های درآمدزایی جدیدی طراحی سایت پزشک خود اضافه کنید.

منبع مقاله: ایده های جذاب و پولساز برای شروع کسب و کار

دکمه بازگشت به بالا