اقتصادی

جشنواره فاوا همزمان با روز جهانی ارتباطات برگزار می‌شود

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به انتشار فراخوان نهمین جشنواره ملی فاوا گفت: این جشنواره در چهار محور اصلی و ۱۲ زیرمحور همزمان با روز جهانی ارتباطات برگزار می شود.

به گزارش مجله خانواده، علی اصغر انصاری – معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات – با اشاره به انتشار فراخوان نهمین جشنواره ملی فاوا گفت: این جشنواره بعد از وقفه‌ای چند ساله که به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شده بود، با دستور وزیر ارتباطات امسال همزمان با روز جهانی ارتباطات در اواخر اردیبهشت ماه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه شعار این دوره از جشنواره «ایران هوشمند و متصل» تعیین شده است، افزود: نهمین دوره جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور ایجاد فضای رقابتی سالم و شور و نشاط علمی، تعامل و همکاری بین متخصصان کشور، حمایت از تولیدات بومی و تکریم نخبگان و فعالان برتر حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اردیبهشت امسال در چهار محور اصلی و ۱۲ زیر محور برگزار می شود.

انصاری با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات، دولت هوشمند، پست هوشمند و صنعت فضایی محورهای اصلی جشنواره نهم به شمار می رود، تصریح کرد: سازمان‌ها و بنگاه‌های ارائه دهنده خدمات الکترونیکی، اپراتورهای ارتباطی و پستی، مراکز داده و ارائه دهندگان خدمات ابری زیرساختی، تولیدکنندگان تجهیزات شبکه ملی اطلاعات، تولید کنندگان زیرسیستم‌های ماهواره و ارائه دهندگان خدمات فضاپایه محسوب می شوند.

دبیر نهمین جشنواره ملی فاوا خاطرنشان کرد: متقاضیان با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس festfava.ict.gov.ir، می توانند از شرایط حضور، فرایند ثبت نام و ارزیابی و اطلاعات تکمیلی مطلع شوند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، انصاری درباره زمان شروع ثبت نام و تکمیل فرم‌های ارزیابی گفت: از امروز ۲۸ فروردین ثبت نام آغاز می‌شود و آخرین مهلت ارسال مستندات دوازدهم اردیبهشت خواهد بود و نتایج نهایی داوری در روز ۲۲ اردیبهشت ماه مشخص می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا