استان ها

زمان طلایی تزریق واکسن آنفولانزا

زمان طلایی برای واکسن آنفولانزا

معمولا بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا در شروع فصل سرما است که در کشور ما کمی دیرتر شروع می شود.

به گزارش مجله خانواده معاون غذا و داروی دانشکده پزشکی گلستان بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا را تشریح کرد.

آنفولانزا یکی از ویروس‌های فصلی است که سریع‌ترین شیوع را در نیمه دوم سال دارد، هرچند تلاش‌هایی برای کنترل این ویروس کشنده با تزریق واکسن آنفولانزا صورت گرفته است. تعداد افرادی که فوت کردند

با شیوع ویروس مخوف کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ترس مردم از این ویروس ناشناخته منجر به کاهش چشمگیر مبتلایان به آنفولانزا شده است، اما کارشناسان اخیرا هشدار داده‌اند که ویروس کرونا در مسیر عادی شدن قرار دارد. علاوه بر این، مردم نسبت به دوره اوج کرونا کمتر به پروتکل‌های بهداشتی پایبند هستند و این مشکل احتمال شیوع آنفولانزا و سایر بیماری‌های تنفسی را افزایش می‌دهد.

معمولا بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفولانزا در شروع فصل سرما است که در کشور ما کمی دیرتر شروع می شود.

توزیع واکسن آنفولانزا در ژاپن معمولاً از ماه اکتبر آغاز می شود و تقریباً در پایان اکتبر به پایان می رسد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه کمبود واکسن آنفولانزا در گلستان وجود ندارد، گفت: بیماری ها، افراد تحت شیمی درمانی، زنان باردار، افراد چاق و کادر پزشکی باید استفاده از واکسن آنفولانزا را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه با فرا رسیدن فصل پاییز و شیوع عفونت‌های حاد تنفسی و اپیدمی کرونا، بیماران و افراد در معرض خطر در اولویت واکسیناسیون آنفولانزا قرار دارند، گفت: زمان طلایی برای واکسیناسیون آنفولانزا اواخر سپتامبر تا پایان اکتبر است.

به گفته وی تزریق واکسن آنفولانزا از اواخر شهریور تا اواخر آنلاین باعث ایجاد مصونیت در بدن گیرنده می شود و ایمنی واکسن تا اوایل بهار در بدن باقی می ماند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تاکید بر اینکه واکسن آنفلوآنزا از ایران، فرانسه و هلند به تعداد کافی در داروخانه های دولتی موجود است، یادآور شد: واکسن آنفلوانزا تحت پوشش بیمه نیست.

صدرائی با اشاره به نحوه دریافت واکسن آنفولانزا می گوید:

آیا این خبر برای شما مفید بود؟

بر اساس نتایج 0 به نفع رای داد 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا