کسب و کار برترورزشی

اسکوتر برقی هوشمند و کاربرد های آن

اسکوتر برقی هوشمند چیست؟

اسکوتر: از کلمه اسکوت “Scoot” به به معانی، لیز خوردن, سریع رفتن, با سرعت حرکت کردن، بصورت نشسته رفتن و….. میباشد اسکوتر هوشمند یه دستگاه سیار برقی با دو چرخ و باتری قابل شارژ داخلی است که بر روی زمین به راحتی حرکت می کند. هاوربرد یا اسکوتر هوشمند یک اسکوتر و وسیله حمل و نقل شخصی خود متعادل است که از دو چرخ، یک ژیرسکوپ و موتور تهیه شده است. در این وسیله حمل نقل شخصی، راکب پاهای خود را روی هاوربرد قرار داده و از آن استفاده می کند. شخص می تواند با کم کردن سرعت خود و یا خم شدن به عقب و جلو و چرخش به راست یا چپ، مسیر خود را تغییر دهد.

با گذشت زمان و افزایش تکنولوژی انواع مختلف اسکوتر شارژی اعم از اسکوتر بدون دسته، دسته دار، اسکوتر شارژی تاشو و سایر مدل‌ ها تهیه و به بازار عرضه شده است. امروزه می توانید مدل های جدید را با تکنولوژی بیشتر و قیمت پایین تر و سبک تر را از سایت اسکوتریا تهیه کنید اسمارت اسکوتر ها وسیله ای جدید برای حمل و نقل و سرگرمی است که مجهز به دو چرخ بوده و به وسیله انرژ ی الکتریکی و یا سوختی حرکت می کند. اسکوترهای هوشمند امروزه در جهان و حتی در ایران در بین دوستداران تکنولوژی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.این دستگاها با ژیروسکوپ و پردازنده دقیق وحساسی که در داخل آن کار گذاشته شده است کار میکند و باعث حفظ تعادل کاربر میشود..

اسکوتر هوشمند وسیله ای ورزشی تفریحی ست بدون فرمان وپدال برای کنترل و با موتور هوشمندی که در قرار گرفته فرمان شخص کاربر را در واقع اجرا میکند.این وسیله شارژی بوده و به طور میانگین 30دقیقه طول مدت زمان مصرف باتری آن است و سرعتی معادل 15 کیلومتر در ساعت را با کاربردی آسان برای شخص کاربر دارد.امروزه در جوامع پیشترفته افراد علاقه مند به محیط زیست هم علاوه بر استفاده تفریحی به عنوان یک وسیله حل و نقل بدون ضرر به محیط زیست از آن استفاده میکنند.

اسکوتر ها برای اوزان مختلف طراحی شده اند از وزن 20 تا نوع های پیشترفته آن که تا وزن 120 کیلوگرم هم تمحل میکنند. در انتخاب اسکوتر های هوشمند فقط باید دقت شود که با توجه به وزن شخص کاربر اسکوتر تهیه شود زیرا در غیر این صورت احتمال بروز مشکل و بهم خوردن تعادل شخص کاربر و آسیب دیدگی وجود دارد. هرچه وزن شخص استفاده کننده از وسیله بیشتر باشد به دلیل فشاری که بر دستگاه وارد میشود مدت زمان مصرف باتری و شارژ دستگاه بیشتر است. در واقع شخصی با وزن بالای 100 کیلو نباید انتظار داشته باشد دستگاه همان زمانی فعالیت کند که وقتی کاربری با وزن پایین از آن استفاده میکند.

اسکوتر برقی | اسکوتر برقی چگونه کار میکند | اسکوتر برقی چیست

تاریخچه اسکوتر هوشمند

در سال های ابتدایی تولید و عرضه اسکوتر هوشمند به بازار، به دلیل عدم شناخت کاربران با اسکوترهای هوشمند، والدین از خرید این نوع اسکوترها برای فرزندان خود ابا داشتند و اجتناب می کردند. ولی به مرور زمان و بعد از استفاده و مطمئن شدن از کارکرد مطمئن اسکوترهای برقی، استفبال از این وسیله مفرح حمل و نقل فردی به شدت افزایش پیدا کرد.

این دستگاه از ابتدای سال ۲۰۱۳ اختراع شده است و به دلیل اختلاف در مورد حق ثبت اختراع آن، تولید آن از سال ۲۰۱۴ به صورت انبوه در چین آغاز شد. در ابتدای فروش هاوربردها به دلیل مشکلاتی که در باتری های خود داشتند، مشتعل شده و آتش می‌گرفتند. این مشکلات سبب شد تا در برهه ای از زمان کاربران رغبت چندانی به استفاده از آن نداشته باشند و فروش آن به شدت افت کرد و تعداد بسیار زیادی از اسکوترهای برقی توسط تولید کنندگان فرا خوانده شد.

گواهی نامه UL2272

بعد از به وجود آمدن مشکلات مربوط به باتری های اسکوترهای برقی، کشور آمریکا یک گواهی نامه ای را به تصویب رساند که بعد از آن تمام تولید کنندگان اسکوترهای برقی موظف به دریافت این گواهی نامه هستند. این گواهی نامه صحت کارکرد و عدم مشکل آتش سوزی را تضمین می‌ کند. هنگام خرید اسکوتر برقی چه از فروشگاه های اینترنتی و چه فروشگاه های حضوری، این گواهی نامه را برای محصول خریداری تان از فروشنده تقاضا کنید.

شین چین، یک تاجر آمریکایی و بنیانگذار Inventist ثبت اختراع هاوربرد را ثبت کرد و یک کمپین جمع آوری سرمایه را در سایت در سال ۲۰۱۳ راه اندازی کرد.یکی از دلایل افزایش محبوبیت سریع اسکوتر هوشمند در سایر کشورهای دنیا، استفاده افراد مشهور و محبوب مانند جاستین بیبر، جیمی فاکسس، کندال جنر، کریس براون و سایر سلیبریتی های مشهور دنیا بود.

نحوه راندن اسکوتر هوشمند خود متعادل

اسکوترهای برقی در اندازه های ۶.۵ اینچی، ۸ اینچی و ۱۰ اینچی موجود است. اسکوترهای برقی با استفاده از یک مکانیزم خود تعادل و ژیرسکوپ داخلی و یک سنسور فعالیت می کند. افزایش سرعت، کاهش سرعت، گردش به راست و چپ با استفاده از حرکت بدن صورت می‌گیرد. برای نمونه برای افزایش سرعت می توانید باید بدن خود را به جلو خم شوید و برای کاهش سرعت باید به سمت عقب خم شوید و برای هر سمتی که می خواهید بچرخید باید حرکت کنید.

حداکثر سرعت اسکوترهای برقی در حدود ۱۵ کیلومتر در ساعت است و در صورتی که دستگاه شما به صورت کامل شارژ شود، سرعت اسکوتر تا ۲۰ کیلومتر در ساعت افزایش خواهد یافت. سرعت اسکوتر نسبت به مستقیم با ناهمواری سطح رانندگی، میزان شارژ اسکوتر برقی و وزن فرد استفاده کننده دارد. یعنی هر چه میزان وزن راننده اسکوتر برقی افزایش یابد، سرعت و توان دستگاه کاهش پیدا خواهد کرد و در نتیجه شتاب و سرعت اسکوتر برقی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

نحوه کارکرد اسکوتر برقی هوشمند

اسکوتر برقی هوشمند دارای یک صفحه هستند که به دو چرخ متصل شده اند که موتورها داخل این چرخ ها هستند. راندن اسکوتر برقی فقط با استفاده از پاهای شما صورت می گیرد. بدین معنی که براساس جهت حرکت بدن و پای شما به عنوان جهت حرکت اسکوتر به کار می رود و براساس میزان فشار پا می توانید سرعت خود را افزایش یا کاهش دهید، یعنی هر چه میزان فشار پای شما بیشتر باشد، سرعت شما افزایش پیدا خواهد کرد و هر چه میزان فشار پای شما کاهش پیدا کند، سرعت دستگاه شما کاهش پیدا خواهد کرد و در نهایت توقف خواهد کرد.

کاربرد اسکوتر شارژی

یکی از مزیت های اسکوترهای برقی شارژی، طرفدار محیط زیست بودن آنها است. بدین معنی که این نوع اسکوترها بدون گاز یا بنزین کار می کنند و برای راه اندازی آنها فقط به انرژی الکتریکی نیاز داریم و باید آنها را به شارژ بزنیم و برخلاف سوخت های فسیلی، هیچ گونه آلودگی هوا ندارند. برای راندن آنها کافی است چند ساعت آنها را به برق متصل کنید تا شارژ شوند و بعد از آنها می توانید با خیال راحت اقدام به راندن آنها بکنید.

راهنمای خرید اسکوتر هوشمند

بهتر از قبل از خرید اسکوتر هوشمند مورد نیازتان، بدانید که این اسکوتر را برای چه کسی تهیه می‌ کنید. یعنی سن فرد استفاده کننده، وزن فرد استفاده کننده چقدر است را بدانید. هم چنین بهتر است بدانید که قصد دارید تا اسکوتر هوشمند خود را در چه مکان هایی برانید، برای نمونه در صورتی که تمایل دارید تا در سطوح ناهموار اقدام به راندن اسکوتر برقی خود بکنید، اسکوترهای اسکوتریا یک گزینه ایده آل برای شما است.علاوه بر کیفیت ساخت و قطعات اسکوتر برقی، خدمات پس از فروش اسکوتر برقی از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است.

دکمه بازگشت به بالا