ورزشی

ساخت توربینی که برای تولید برق در مصرف آب صرفه جویی می‌شود

همراه با جشنواره فرهیختگان جوان؛

ساخت توربینی که برای تولید برق در مصرف آب صرفه جویی می‌شود

دانش آموز شرکت کننده در جشنواره فرهیختگان گفت: هدف از ساخت توربین بادی این بود که بجای مصرف آب برای ساخت برق از هوای مصرفی استفاده کنیم.

آدرین ساکی از دبیرستان سمای کرج در گفتگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره محصولی که به جشنواره دانش آموزی فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی ارائه داده است؛ اظهار کرد: توربین بادی و دریل شارژی را ساخته ام.

وی افزود: اگر نتوانیم با پیش گوشتی کاری را انجام دهیم، دریل شارژی کارایی خود را نشان خواهد داد.

این دانش آموز تصریح کرد: کارکرد دریل در واقعیت رده‌های سنی ۱۸ سال به بالا را شامل می‌شود؛ چرا که برای کودکان خطر آفرین است و به منظور کمتر کردن نیاز افراد به طراحی آن اقدام کرده ام.

او ادامه داد: کارایی توربین بادی تولید برق است، یعنی زمانی که به حرکت در بیاید با موتوری که دارد تبدیل به برق می‌شود، هدف از ساخت توربین بادی این بود که بجای مصرف آب برای ساخت برق از هوای مصرفی استفاده کنیم و رده‌های سنی ۱۰ سال به بالاتر را شامل می‌شود و در صنایع تاسیساتی کاربرد دارد.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا