فرهنگ و هنرکسب و کار برتر

معتبرترین تولید کننده فرش مسجدی کاشان همراه با نمونه کار

خرید فرش مسجدی کاشان اگر عضو هیئت امنا و یا جزء متولیان مسجد باشید، حتما از معیارهای انتخاب و خرید سجاده فرش برای شما، دیدن نمونه کارهای مختلف از طرح سجاده فرش است. دیدن نمونه کارهایی از معتبرترین تولیدکننده های فرش مسجدی به شما کمک می کند تا بتوانید انتخابی بهتر داشته باشید. تنوع طرح های فرش مسجدی  بسیار زیاد است. از طرح های ساده و خلوت گرفته تا طرح های شلوغ و پر از نقش و نگار است. فرش نماز به صورت رولی تولید می شود و هر رول شامل چند طرح محرابی یک شکل و همسان است.

طرح های مختلف فرش مسجد

در ابتدا نقشه و طرح های سجاده فرش بسیار ساده بود، اما با پیشرفت تکنولوژی و وجود نرم افزارهای مختلف طراحی، تنوع طرح های فرش هم بیشتر شد.

طرح فرش نماز به چند صورت است:

  • فرش مسجد محرابی
  • فرش مسجد ساده یا غیر محرابی
  • فرش مسجد تشریفاتی یا یکپارچه

فرش مسجدی طرح محرابی

هر سجاده فرش محرابی شامل یک طرح محراب است که دور تا دور آن گل های ریز و یا نقش و نگارهای مختلف طراحی شده اند. وسط محراب جای مهر نمازگزار است. طرح سجاده فرش غیر محرابی یا ساده: به سجاده فرش هایی که بدون محراب و خلوت هستند و کمتر نقش و نگار دارند، ساده می گویند.

فرش مسجدی طرح تشریفاتی

فرش یکپارچه یا تشریفاتی: فرش های سجاده ای محرابی انواع مختلف دارند. یکی از نمونه های آنها، خرید فرش تشریفاتی و فرش یکپارچه است. فرش تشریفاتی بسیار ساده است، یک حاشیه در کناره های آن است و مابقی فرش کاملا ساده است. نقشه کناره های فرش تشریفاتی طرح ورساچه و خطوط ساده هستند و یا نقش و نگارهای اسلیمی و گل و بوته های ظریف است.

فرش یکپارچه مسجد، بدون حاشیه است و طرح و نقش های تکرارشونده کنار هم قرار گرفته اند. با پهن کردن رول ها کنار هم یک طرح یکپارچه زیبا دیده می شود. طرح هایی شبیه کاشیکاری های مسجد نیز برای نقشه فرش یکپارچه استفاده می شوند. نکته ای که قبل از انتخاب طرح لازم است به آن دقت کنید این است که طرح های افشان و شلوغ، لکه و کثیفی را کمتر نشان می دهند، اما طرح های ساده و خلوت اینطور نیستند.

قیمت فرش مسجدی کاشان

بسیاری بر این باورند که سجاده فرش ساده قیمتی ارزان تر از فرش سجاده ای شلوغ دارد. اما معیار تعیین قیمت، خلوت یا شلوغ بودن طرح نیست، مقدار نخ استفاده شده در تمامی این طرح ها یکسان است و تفاوت قیمتی بین طرح های خلوت و ساده با افشان نیست. مهمترین عامل موثر بر قیمت فرش نماز، نوع الیاف به کار رفته در فرش و همچنین شانه و تراکم آن است. با خرید فرش مسجدی از درب کارخانه تولید سجاده فرش، می توانید هزینه تمام شده فرش را تا حدی پایین بیاورید. با حذف واسطه ها و خرید مستقیم، می توانید با قیمتی پایین تر، فرش مسجدتان را تهیه کنید.

انتخاب فرش مسجد از کارخانه فرش کاشان

کاشان به عنوان قطب صنعت فرش ماشینی ایران، با وجود تولید کنندگان مختلف و هنرمندان خوش ذوق، دنیایی از طرح و نقش های مختلف فرش ماشینی و همچنین سجاده فرش را در دل خود دارد. در این میان شرکت سجاده فرش محراب نقش نیز یکی از اصیل ترین شرکت های تولید سجاده فرش است که با ورود به وبسایت این کارخانه، می توانید نمونه کارهای مختلف تولید و اجرا شده توسط این مجموعه را ببینید. همچنین رضایت مشتریان از اجرا و خدمات پس از فروش نیز در این سایت ثبت شده است.

چگونه فرش نماز مسجد سفارش بدهیم؟

خرید اینترنتی سجاده فرش از سجاده کارپت یکی از راه های ارتباط آنلاین می باشد که شما می توانید در کمترین زمان ممکن فرش مسجد را سفارش بدهید. پس از دیدن نمونه کارهای مختلف فرش مسجد، می توانید یک طرح را انتخاب کنید. پس از انتخاب طرح، جنس نخ و شانه و تراکم، نوبت به این می رسد که ابعاد فرش سجاده ای مدنظرتان را در اختیار تیم پشتیبانی کارخانه قرار دهید تا فرآیند تولید فرش مسجدتان آغاز شود.

ابتدا یک کاغذ را برداشته و نقشه فضای مسجدتان را دقیق ترسیم کنید. نقاط پرت و کناره ها را اندازه بگیرید و اندازه ها را بنویسید. این کار به شرکت تولیدکننده کمک خواهد کرد تا بتوانند به بهترین شکل سفارش شما را تولید و اجرا کنند.بعد از اطلاع از ابعاد، پیش فاکتور برایتان صادر شده و می توانید توافقات اولیه را برای آغاز همکاری انجام دهید.

نصب فرش مسجدی کاشان

نصب فرش نماز در مسجد باید توسط تیمی از نصاب های حرفه ای و متخصص انجام شود تا سجاده فرش را دقیقا متناسب با فضای مسجد برش داده و پهن کنند. برش دور ستون ها و ریشه و زیگزاگ زدن و دوردوزی تمیز آنها بسیار مهم است. در انجام تمامی این مراحل باید نهایت دقت انجام شود تا آسیبی به فرش ها نرسد. ا زطرفی باید قبله به طور دقیق مشخص شود تا فرش ها دقیقا در جهت قبله پهن شوند.

ابعاد سجاده فرش مسجد

سایز و ابعاد فرش سجاده ای استاندارد بوده و تمامی شرکت های تولیدکننده سجاده فرش را با همین ابعاد تولید می کنند. عرض هر رول فرش 1.25 سانتی متر بوده و طول آن بسته به فضای مسجد، حسینیه یا نمازخانه متفاوت است. اگر سجاده فرش را به صورت تکی بخواهید، عرض آن بین 62 تا 65 سانتی متر و طول ان 1.25 سانتی متر است.

شما می توانید با مراجعه به سایت سجاده کارپت به آدرس اینترنتی https://sajadecarpet.com/  نمونه کارهای مختلف اجرا شده توسط این شرکت را مشاهده کنید. و از میان تنوعی از طرح و رنگ، راحت و بدون دغدغه طرح مدنظرتان را انتخاب کرده و سفارش دهید. همچین  می توانید با برای دریافت مشاوره رایگان با مدیر فروش این شرکت آقای مهندس سلمانی 09133617256 تماس حاصل فرمایید.

منبع: سجاده کارپت

دکمه بازگشت به بالا