کوبیکل تابلو برق چیست؟

کوبیکل (cubic) یک سیستم مدولار مکعبی است که یکی از بهترین و امن ترین راه برای محفظه های تابلو برق است. این محفظه بصورت مدولار است و شما می توانید طبق دلخواه خود ارتفاع و عرض این کوبیکل تابلو برق را بر اساس نیاز خود تنظیم کنید. کوبیکل همان محفظه های تابلو برق های صنعتی و یا ضعیف است.

آشنایی با قطعات برق صنعتی pdf | اجزای تابلو برق plc | تجهیزات تابلو برق ساختمان

ایده کوبیکل در سال 1973 برای ساخت تابلو های برق داده شد و تقریبا 50 سال است که در طیف وسیعی در حال استفاده و توسعه در تجهیزات تابلو برق صنعتی است. از کوبیکل تابلو برق در صنعت، معدن، فرودگاه ها، کشتی ها و مراکز داده و حتی بیمارستان ها و نیروگاه ها و … استفاده می شود. این سیستم کوبیکل همراه با طیف گسترده ای از تجهیزات سازنده مانند اشنایدر، زیمنس و میتسوبیشی تایید شده است. بسیاری از افراد خرید محصولات Arteche را نسبت به بقیه ترجیح می دهند. این سیستم به طور مداوم در حال تست و آزمایش است و با الزامات استاندارد آزمایش می شوند.

آشنایی با قطعات برق صنعتی pdf | اجزای تابلو برق plc | تجهیزات تابلو برق ساختمان

 

کوبیکل یک سیستم مدولار مکعبی برای محفظه تابلو برق

CUBIC یک برند معتبر در زمینه تولید تابلوهای برق است که در انواع صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت راه حل هایی را برای تأمین برق مورد نیاز در شرکت ها، سازمان ها، تاسیسات و بیشتر مکان هایی که فکرش را بکنید ارائه می‌دهد. سیستم مدولار کوبیکل بر اساس مفهوم ماژول های استاندارد برای ساخت تابلو های برق طراحی شده است. با استفاده از قطعات خیلی کمی که استاندارد هستند، می توان یک محفظه سفارشی و شخصی سازی شده با استفاده از اجزای استاندارد ساخت. گفتنی است که برای ابزار های اندازه گیری خرید محصولات Lutron را پیشنهاد می دهند و این ابزار بسیار با کیفیت هستند و در این زمینه می توانید استفاده کنید.

با سیستم مدولار، شما کاملا قادرید قطعات را انتخاب کنید. قابلیت سازگاری با عرض، ارتفاع و عمق به این معنی است که تابلو را می‌توان با توجه به محل نصب طراحی کرد و اغلب ممکن است تغییراتی در آینده به آن اعمال شود. سازگاری به معنای سهولت و سرعت نصب سیستم مدولار است و استفاده از نیروی کار و کاهش هزینه های اضافی را آسان می کند. گفتنی است در صورتی که نیاز به حفاظت در برابر اضافه ولتاژ دارید، خرید محصولات Metrosil را پیشنهاد می دهیم.

مزایای سیستم مدولار کوبیکل

سیستم مدولار کوبیکل از مزایای بسیاری برخوردار است و این مزایا کوبیکل تابلو برق را جزو بهترین ها کرده است. در زیر برخی از مزایای سیستم مدولار کوبیکل را برای شما نوشته ایم.

  • توزیع برق ایمن و قابل اعتماد
  • این سیستم توسط آزمایشگاه های آزمایشی پیشرو و مستقل آزمایش و مستند شده است.
  • سهولت در ایجاد تغییرات و تنظیم مجدد تابلو برق
  • آزادی انتخاب قطعات الکتریکی و تابلو برق از سازنده قطعه مورد نظر شما
  • مونتاژ آسان با ابزار بسیار کم و صرفه جویی در زمان
  • گسترش و توسعه آسان طبق راه حل و نظر شما در هر زمان
  • سازگار برای مقاومت در محیط های ناملایم و مرطوب با مجوز ip54
  • زمان تحویل کوتاه

آزادی مونتاژ هر تابلو برق با کوبیکل

سیستم مدولار CUBIC بر پایه‌ی اندازه‌ی ماژول اصلی با ابعاد 192 میلی متر طراحی شده است که به صورت قابل تقسیم بر 12 بدون اعشار است. این اندازه ماژول، حداکثر تطبیق پذیری را تضمین می کند و به کاربر نهایی، مشتری و مشاور امکان می دهد تا محفظه ای را بسازند که نیاز ها و خواسته های آن ها را برآورده کند. انتخاب سیستم مدولار CUBIC برای ساخت تابلو های برق امکانات و فرصت های گسترده ای را فراهم می‌کند. از این رو بسیاری پس از خرید محصولات دانفوس، بدلیل امکانات گسترده سیستم مدولار کوبیکل، تابلو برق را در تاسیسات خود نصب می کنند.

آشنایی با قطعات برق صنعتی pdf | اجزای تابلو برق plc | تجهیزات تابلو برق ساختمان

محفظه های مدولار کوبیکل برای تمام صنایع و مشاغل

تطبیق پذیری این سیستم کوبیکل مدولار امکان ساخت هر تابلو برق (Electrical Panels) را برای تقریبا هر هدف و صنعتی فراهم می کند. در هر جایی که نیاز به عملکرد ایمن، مطمئن و کارآمد باشد، کوبیکل تابلو برق و تجهیزات وجود دارند. تطبیق پذیری سیستم مدولار با این واقعیت مشخص می شود که راه حل های CUBIC در صنایع مختلفی مانند OEM، معدن، زیرساخت، دریایی، صنعت تولید، نیروگاه ها، انرژی های تجدیدپذیر، فراساحل و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

دکمه بازگشت به بالا