عمومیکسب و کار برتر

کلر استخر از کجا بخریم

 کلر در آب آشامیدنی

میکروبهایی ممکن است در آب وجود داشته باشد که باعث این بیماری می شود . با اضافه کردن کلر به آب می‌توان میکروبهای موجود را از بین برد. در گذشته میکروبهایی  در آب وجود داشت که باعث بیماری‌هایی ازجمله وبا و تب حصبه می شد ومردم ایالات متحده را برای ازبین بردن این میکروب ها به فکر انداخت و برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا تولید کلر اتفاق افتاد که توانست بیماری‌های ناشی از آبهای دارای میکروب را ضد عفونی کند.

پمپ تزریق: با تولید کلرینگ آب آشامیدنی و خرید کلر در قرن بیستم مردم ایالات متحده بسیار امیدوار شدند به اینکه بسیاری از بیماری های ناشی از میکروب های بیماری زا تا ۵۰ درصد از بین رفتند.

تولید کلرینگ آب آشامیدنی در ایالات متحده این افتخار را در تاریخ آنها ثبت کرد که یکی از مهم ترین پیشرفت های عمومی آنها شد. کلرینگ آب آشامیدنی میکروب های خطرناک از جمله ویروس ها ،انگل ها و باکتری ها را از بین میبرد و همچنین علاوه بر این ها بوی نامطبوع داخل آب و همچنین مزه های بد آب را نیز از بین می برد. گاهی اوقات نیز جلبکها، قارچها و کپک های در مخازن آب وجود دارد که در مخازن رشد می کند و کلرینگ آب آشامیدنی باعث از بین بردن آنها می شود.

 از فروش کلر در صنعت محصولات کاغذی، رنگ ها ، حلال ها ، حشره کش ها ، محصولات پلاستیکی ، رنگ پارچه ها، داروها، ضدعفونی کننده ها استفاده می شود. قبل از مورد استفاده قرار دادن قیمت در کلر را برآورد کنید.

پودر کلر و روغن ترمز | خرید پودر کلر | خرید کلر برای استخر خانگی

خرید کلر مایع و یا خرید گرانول کلر کدام را باید انتخاب کرد ؟

به نقل از amazon.com هر دو ضد عفونی میکنند. صاحبان استخرها معمولاً به دنبال آن هستند که برای ضدعفونی کردن استخرشان از خرید کلر مایع یا از پودر کلر استفاده کنند؟

باید این نکته را بدانید که هم کلر مایع و هم پودرکلر(گرانول کلر) هردو مزایا و مضراتی را به همراه دارد مهمترین نکته این است که با توجه به بودجه و درآمدتان باید هزینه کنید. قیمت کلر مایع و قیمت گرانول کلر (قیمت پودر کلر) متفاوت است .

کلر مایع و گرانول کلر هر دو ضدعفونی کننده هستند. خرید کلر مایع و خرید گرانول کلر بستگی به نوع استخر دارد.

صاحبان استخرها برای از بین بردن جلبک ها باکتری ها و ویروس ها داخل استخرشان از خرید کلر استخر که ماده اصلی شیمیایی می باشد استفاده می کنند و با این اطمینان که استخر آنها کاملا ضدعفونی شده و آماده شنا کردن می باشد. استفاده کردن از کلر در استخر باعث تمیز کردن و شفاف شدن آب استخر و کاملا بی خطر برای شنا کردن است.

در صنعت نساجی پارچه کتان و پنبه برای سفید کردن پارچه های کثیف از ماده سفید کننده استفاده می کنند. ماده سفید کننده یک اکسید کننده قوی می باشد.

 گرانول کلر همان پودر کلر است معمولاً صاحبان استخرها، خرید گرانول کلر و یا همان پودر کلر را ترجیح می‌دهند.

علت انتخاب خرید گرانول کلر و یا فروش کلر این است که طرز استفاده از آن راحت تر از خرید کلر مایع است و با اینکه هزینه برای خرید گرانول کلر( خرید پودر کلر ) بالاتر از خرید کلر مایع میباشد اما مقرون به صرفه است که هنگام خرید گرانول کلر  پودر کلر ترکیب وجود نداشته باشد.

 در خرید گرانول کلر سه نوع اصلی وجود دارد:

دردیکلور PH حدود ۷ می باشد و به همین دلیل نیاز برای حل کردن آن وجود ندارد، باید به مقدار اسید آب به آن اضافه کرد و به راحتی در آب حل می شود و بدون هیچ مکثی تاثیر بر روی آلاینده ها می کند.

در هر پوند حاوی ۶۲ درصد کلر واقعی است.خاصیت این محصول این است که پایدار است و از آن به عنوان درمان شوک میتوان استفاده کرد اما قیمت دیکلور بسیار بالا است.

در لیتیوم هیپوکلریت درصد PH  ،۱۱ برابر بیشتر است . در هر پوند فقط ۳۵ درصد کلر وجود دارد ، بنابراین زمانی که قرار است این اسید را با آب ترکیب کنید به اسید بیشتری نسبت به دیکلور نیاز دارید. بالاترین مزیت آن حلال بودن آن است لیتیوم هیپوکلریت به سرعت حل می شود. طرح های وینیل اثر سفید کنندگی را کاهش می‌ دهد. استفاده از لیتیوم هیپو کلریت معمولاً برای ساخت باتری است و استفاده از آن سخت می باشد و قیمت لیپوم هیپوکلریت بسیار بالا است. بنابراین برای این که در طولانی مدت از آن بخواهیم استفاده کنیم به صرفه نمی باشد.

این ماده دارایPH ،۱۲ و حاوی کلر ۶۵ درصد است. یکی از محبوب ترین روشهای کلر، کلسیم می باشد برای حفظ تعادل در آب به اسید بیشتری نیاز است. قیمت خرید کلسیم هیپوکلریت بسیار پایین می باشد و خاصیت آن ناپایدار است. و چنانچه کسی بخار آن را استنشاق کند بسیار خطرناک می باشد.

 از کلر در صنایع مواد غذایی جهت ضدعفونی کردن استفاده می کنند گرانول معمولاً با کلسیم مخلوط شده معمولاً به صورت گرانول (پودر کلر)یا قرص می باشد.

کلر در مواد غذایی و در بدن به صورت کلرید وجود دارد. درحفظ تعادل آب، کلرید کمک بسیاری دارد. یکی از عناصر مهم آب معده است. در مواد غذایی کلرید را به صورت (نمک)دریافت می‌کنیم.

 بدن در برابر گاز کلر واکنش پذیر است باعث تحریک چشم و پوست می شود .اگر در برابر تولید گاز قرار گرفتید این نکته را بدانید که گاز کلرسمی است. حتی اگر در اندازه خیلی کم از آن استفاده کنید ممکن است باعث آسیب به جدی در ریه ها شود و حتی گاهی آسیب ریه ها دائمی می‌باشد. با استنشاق کردن بیش از اندازه کلر باعث آب آوردن در ریه ها می شود.

خرید کلر استخر معمولا توسط صاحبان استخرهای بزرگ و عمومی می باشد. کسانی که استخرهای کوچک دارند خرید کلر مایع را به آنها پیشنهاد نمی دهیم. با اینکه قیمت خرید کلر استخر مایع ارزان تر از قیمت خرید پودر کلر می باشد اما استفاده از آن به مراتب سخت تر از استفاده از پودر کلر می باشد.

پودر کلر و مایع کلر هر دو تمیز کننده و شفاف کننده می باشند اما اگر قرار است مایع  کلر را انتخاب کنید قبل از انتخاب قیمت مایع کلر و تجهیزات آن را برآورد کنید.

کلر مایع و پودر کلر هر دو نقاط ضعف و قوت خود را دارند فقط قبل از انتخابتان کتابچه راهنمای خرید کلر را مطالعه بفرمایید و با توجه به بودجه و تجهیزات خود خرید کلر را انجام دهید و بعد از انتخاب خرید پودر کلر و یا خرید مایع کلر قبل از مصرف حتماً نکات ایمنی آن را توجه کنید عینک و دستکش فراموش نشود.

 تولید کلر توسط الکترولیز آب شور می باشد و در از بین بردن دیواره سلولی میکروارگانیسم هایی مثل باکتری و جلبک فوق العاده است و باعث اکسیده شدن آن می‌شود. باید این را بدانید که کلر ماندگار نیست و اگر اثر آن از بین برود تجزیه می شود به صورت مداوم باید کلر را به استخر اضافه کرد. از آنجایی که کلر ماده خطرناک است ، صاحبان استخر قبل از آنکه بخواهند کلر به آب استخر اضافه کنند باید دستکش و عینک بزنند و نکات ایمنی را رعایت کنند. این نکاتی هست که به هنگام خرید کلر استخر باید توجه کرد.

 اگر در کارخانه ای در آبرسانی نیاز به کلر زنی داشته باشد ، دستگاه آن کارخانه می بایست مخزنی برای اضافه کردن کلر داشته باشد که بتواند به طور اتوماتیک کلر را وارد کند، باید ماده شیمیایی کلرین به طور مرتب به مخزن اضافه شود. این ماده که معمولاً به صورت جامد در می آید هیپوکلریت است و زمانی که حل شود میکروب های آب را از بین می‌برد و ایمنی را ایجاد میکند. کلر شکل‌های مختلفی دارد و استفاده از هر کدام از آنها متفاوت می باشد و با توجه به میزان آب ، کلر استفاده می شود. معمولا هنگام  خرید پودر کلر آن را در سطل های پلاستیکی و یا قوطی ها ارائه می دهند هنگام فروش کلر نکاتی که بر روی ظرف نوشته شده را مطالعه بفرمایید.

گاهی اوقات دستورالعمل های استفاده از پودر کلر سخت می باشد ، بنابراین هنگام خرید پودر کلر می توانید از کارشناسان مشاوره بگیرید.

 برای استفاده از پودر کلر ظرفی که دارای اندازه گیری می باشد را در نظر بگیرید. هنگام خرید کلر استخر ظرف اندازه گیری نیز تهیه بفرمایید. زمانی که قرار است کلر را به آب اضافه کنید حتماً میزان آب را در نظر گرفته میزان آب موجود در مخزن را با توجه به لیتر و متر مکعب اندازه گیری کنید. این اندازه گیری ممکن است کمی دشوار باشد بنابراین باید برای این کار از شخصی که اطلاعات کافی دارد کمک گرفت. لازم به ذکر است که هر بار قرار است کلر به آب اضافه شود، میزان آب اندازه گیری شود و همچنین میزان کلر موجود در آب هنگام تمدید کلر را در نظر داشت. زمانی که حرف هست پودر کلر را به آب اضافه کنید در ابتدا در فضای باز در یک سطح پودر را با آب مخلوط کرده و اجازه دهید دو ساعت آن بماند و سپس آنرا وارد مخزن کرده و اگر کلر بیش از کمی حد مجاز استفاده شد ختری تهدید کننده وجود ندارد فقط ممکن است بوی آن افراد را اذیت کند و طعم آب خوب نباشد.

گاهی اوقات ممکن است آب بسیار آلوده باشد وقتی که کلر را در اندازه استاندارد اضافه می‌کنید کفاف از بین بردن میکروب های موجود را ندهد می توانید کلری بیش از اندازه اضافه کنید.

 گاهی اوقات ممکن است نیاز باشد مخزن آب تمیز شود ، مثلاً یک حیوانی در مخزن آب مرده باشد و یا گرد و غبار بسیاری در مخزن وارد شده باشد در این جا می بایست مخزن را تمیز کرد در ابتدا باید پمپ را خاموش کرده و از دستگاه اتوماتیک کلر زنی استفاده کرد و قبل از اینکه مخزن را خاموش کنید از قبل افراد را در جریان خاموش کردن مخزن آب قرار دهید.

برای تمیز کردن مخزن حداقل به دو نفر نیاز است یک نفر وارد مخزن شده و دیگری بیرون نظاره گر کار باشد که اتفاقی برای فرد داخل مخزن نیافتد همچنین تجهیزات کافی را برای انجام این کار داشته باشند مانند جارو هایی که دارای برس های محکم می باشد، برسی برای تمیز کردن، بیل و پودر سفید کننده که خاک و لجن را تمیز کند و همچنین آب کافی برای تمیز کردن. مخزن را با آب شیرین باید تمیز کرد.

فروشگاه مهام

فروشگاه مهام پالایش با هدف تامین تجهیزات صنعت تصفیه آب در کنار تجربه درخشان ۲۰ ساله خود مجموعه شروع به فعالیت کرد.به علت تعهد نسبت به اعتماد مشتریان به مجموعه مهام پالایش توانست، کالاهای مورد نیاز در صنعت تصفیه آب و فاضلاب صنعتی را با بالاترین کیفیت روز دنیا و ایران در اختیار مشتریان مجموعه قراردهد.
دکمه بازگشت به بالا