عمومیکسب و کار برتر

چیدمان میز نهارخوری در تراس

یکی از سرگرمی‌های ما سر زدن به خانه‌های دیگران و دیدن ایده‌های دکوراسیون آن‌هاست. به لطف شبکه‌های اجتماعی این سرزدن‌ها کار بسیار ساده‌ای شده است و میزبان‌های بسیاری با انتشار عکس خانه‌هایشان ما را به تماشای دکوراسیون خانه‌ها دعوت می‌کنند.

Arrangement of the dining table on the terrace

برای ما ایرانی‌ها وعده‌های غذایی اهمیت زیادی دارد و بیشتر مهمانی‌هایمان به صرف یک وعده غذایی اصلی است. به‌همین دلیل دکوراسیون ناهار خوری اهمیت زیادی در چیدمان خانه دارد. برای آنکه بتوانید چیدمان بهتری برای این بخش از خانه داشته باشید، باید ایده‌های زیادی ببینید و از هر ایده یک نکته مهم در گوشه ذهنتان ثبت کنید تا متناسب با فضای خانه و سبک دکوراسیون آن، بهترین دکور را برای اتاق ناهار خوری خانه‌تان طراحی کنید.

پس اگر آماده هستید بیایید همانند خاطره و افشار، شخصیت‌های اصلی فیلم متولد ۶۵ که به بهانه بازدید از خانه برای اجاره، بی‌دعوت ناهار را در خانه صاحبخانه مهمان شدند، بی‌دعوت به چند خانه برای دیدن دکوراسیون غذاخوری آن‌ها سر بزنیم.

چه نکاتی را در طراحی دکوراسیون اتاق غذاخوری در نظر بگیریم؟

قبل از شروع مهمانی، بهتر است کمی درباره نکاتی که در چیدمان دکوراسیون غذاخوری مهم هستند، صحبت کنیم تا در پایان مطلب با دستی پر از ایده‌های ناب برای چیدمان ناهارخوری خانه خود، مهمانی را ترک کنیم.

  • انتخاب مدل میز ناهارخوری:

مدل میز ناهارخوری در دکوراسیون این بخش از اتاق بسیار تاثیرگذار است. باید مدلی که انتخاب می‌کنید متناسب با سبک دکوراسیون خانه باشد؛ اگر به این نکته مهم هنگام خرید میز ناهارخوری گرد بی‌توجه باشید، مطمئنا در طراحی اتاق غذاخوری موفق نخواهید بود. در مطلب سعی کردیم تمام فاکتورهای ضروری را به شما یادآوری کنیم.

اندازه میز ناهارخوری و صندلی ها باید متناسب با فضای خانه باشد. ما ایرانی‌ها به مبلمان سلطنتی علاقه زیادی داریم و در بیشتر خانه‌ها این سبک از مبلمان حضور دارند. این علاقه باعث شده است به فضای خانه توجه نکنیم و مبلمان سلطنتی که اغلب ابعاد بزرگتر نسبت به دیگر مدل‌ها دارند را در خانه‌های آپارتمانی کوچک به‌زور جا دهیم. پس حواستان باشد هنگام خرید میز و صندلی ناهارخوری و طراحی دکوراسیون غذاخوری باید به متراژ خانه و ابعاد مبلمان توجه کنید.

رنگ در دکوراسیون داخلی یک فاکتور مهم است. با رنگ می‌توانید به فضای خانه جان دهید و به‌قول معروف امضای مخصوص خودتان را در معماری داخلی داشته باشید. بهتر است پیش از ایده‌پردازی و انتخاب سبک دکوراسیون ناهار خوری، به رنگ میز ناهارخوری در خانه‌ها دقت کنید و ارتباط درستی بین رنگ میز و وسایل دکوری و حتی سبک دکوراسیون برقرار کنید. برای اینکه بتوانید رنگ‌ها را در بخش ناهارخوری خانه زیباتر ترکیب کنید، حتما به مطلب سر بزنید.

بعد از رنگ، نور عامل مهم دیگری در طراحی دکوراسیون است. مخصوصا در قسمت میز غذاخوری باید نور خوبی در خانه باشد تا حس آرامش بیشتری هنگام غذا خوردن و جمع‌های خانوادگی وجود داشته باشد و هنر میزبان در آشپزی بیشتر جلوه کند.  با در نظر گرفتن این نکات آماده رفتن به مهمانی و بررسی دکوراسیون ناهار خوری خانه‌های مختلف می‌شویم.

دکوراسیون اتاق غذاخوری با دیوار رنگی

وجه تمایز این خانه، رنگ دیوار شاخص برای اتاق ناهارخوری است. همان‌طور که می‌بینید رنگ میز ناهارخوری روشن انتخاب شده است؛ ترکیب سفید و کرم روشن اگر در فضایی روشن قرار می‌گرفت هیچ فرصتی برای خودنمایی نداشت. پس این میزبانِ با سلیقه با انتخاب درست رنگ دیوار، هارمونی زیبایی برای این بخش از خانه ایجاد کرده است.

هنگام خروج از این خانه متوجه شدیم همسایه، با کمی تغییر از این ایده استقبال کرده است. پس تا تنور این ایده در ذهن شما داغ است بد نیست به خانه همسایه هم سر بزنیم. در این دکوراسیون، رنگ دیوار شاخص اتاق غذاخوری، آبی تیره انتخاب شده است و با میز، گلیم و لوستر سفید ترکیب چشم‌نوازی ایجاد کرده است. البته همسایه به کمک قرار دادن وسایل چوبی در بخش‌های مختلف خانه توانسته فضایی گرم برای این اتاق طراحی کند. این ترکیب در انتقال انرژی مثبت و احساس صمیمیت به ما بسیار موفق عمل کرده است.

دکوراسیون ناهارخوری با صندلی‌های رنگی

در این خانه شاد و رنگی، میزبان ترکیبی از صندلی‌های رنگی را برای دکوراسیون ناهارخوری انتخاب کرده است. اگر سبک دکوراسیون خانه، به شما اجازه می‌دهد تنوع رنگی در انتخاب و چیدمان وسایل داشته باشید حتما به این ایده فکر کنید. این ایده رنگی را می‌توانید در آشپزخانه هم داشته باشید که برای بررسی ایده‌های آشپزخانه رنگی پیشنهاد می‌کنم به مطلب زیر سر بزنید.

خانواده‌هایی که طرفدار این ایده هستند ولی میز ناهارخوری را ست با مبلمان خانه سفارش داده‌اند، می‌توانند چند صندلی از پارچه مبلی ساده و چند صندلی از پارچه طرح‌دار مبلمان انتخاب کنند. در راهکار دیگر با استفاده از یک رنگ و ایجاد سایه در پارچه صندلی‌ها می‌توانید میز ناهار خوری رنگی داشته باشید. اجازه دهید نکته دیگری درباره این میز ناهارخوری بگوییم و بعد به خانه بعدی سر بزنیم. اگر دقت کرده باشید در این میز، صندلی‌ها با طرح‌های متفاوت کنار هم قرار گرفته‌اند.

بیشتر ما عادت داریم تقارن را در خرید وسایل خانه، به‌ویژه میز ناهار خوری، رعایت کنیم. به‌نظر من آنچه به جذابیت بیشتر این میز کمک کرده است، کنار هم قرار دادن صندلی‌ها با طرح‌های متفاوت است. این ایده برای میزناهارخوری با صندلی‌های لهستانی بسیار مناسب است.

دکوراسیون ناهار خوری پرنور

در بالا گفتیم نور یکی از فاکتورهای مهمی است که باید در این مهمانی‌ها به آن توجه کنید. آنچه در این اتاق غذاخوری جلب توجه می‌کند، نور بسیار زیادی است که در طول روز از پنجره به خانه نفوذ می‌کند. البته میزبان نور مناسب در شب را فراموش نکرده است و با یک لوستر در بالای میز، شب‌های روشنی برای دورهمی خانواده و صرف شام فراهم کرده است. در کنار پرتوهای آفتاب، انتخاب رنگ چوب به‌عنوان رنگ قالب در این فضا و تزیین با گل‌های طبیعی، انرژی مثبت زیادی را منتقل می‌کند. میزبان این مهمانی به وسایل سنتی و صنایع دستی علاقه زیادی دارد و بیشتر سعی داشته فضایی سنتی در خانه طراحی کند.

بازی با مقیاس در دکوراسیون ناهارخوری

در بین مهمانی‌ها و خانه‌گردی‌هایمان، این خانه چراغ ایده متفاوتی را برای ما روشن می‌کند. در این خانه همه‌چیز عادی است و میزبان، باسلیقه وسایل را کنار هم چیده است. قالیچه سنتی، رنگ چوب میز و صندلی ناهارخوری، رنگ دیوار و پرده به‌خوبی کنار هم نشسته‌اند؛ اما نکته جالب توجه اندازه لوستر بالای میز ناهار خوری است

دکور روی میز ناهارخوری

برای طراحی دکوراسیون اتاق ناهار خوری باید به جزییات بسیاری توجه کنید. نور، رنگ، لوستر و سبک وسایل برای طراحی اتاق مهم هستند اما در کنار این‌ها، نوع چیدن وسایل هم تاثیر زیادی در دکوراسیون فضا دارد.

میزبان در این خانه با دقت تمام به جزییات پرداخته است. از مهم‌ترین جزییات این اتاق، رعایت ترکیب رنگ در انتخاب وسایل است. بیشتر وسایلی که در این قسمت قرار گرفته‌اند، از ترکیب رنگ سفید و طوسی پیروی کرده‌اند. آنچه به جلوه بیشتر دکوراسیون کمک کرده است، تزیین میز ناهارخوری با رانر و گلدان گل طبیعی است. رانری که ترکیب رنگ اتاق را دارد؛ گل‌های ساده سفید و البته ظروف چینی سفید برای پذیرایی، جزییاتی است که به‌درستی در کنار هم قرار گرفته‌اند.

حواستان باشد برای دکوراسیون ایدئال باید از وسایل دکوری متناسب هم استفاده کنید در ادامه بحث جزییات و رانر بد نیست این میز را هم ببینید. در این خانه، رنگ‌های زیادی وجود ندارد و می‌توان گفت میزبان ترجیح داده است خانه‌ای سفید و دلباز با طراحی کند. اما گفتیم به کمک رنگ‌ها می‌توان به خانه جان داد و این اصل مهم به‌طور مشخص در این خانه جاری است.

دکوراسیون اتاق غذاخوری با رنگ‌ها

در ادامه استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون ناهار خوری، به این خانه رنگی رسیدیم.در واقع باید با وسواس زیادی وسایل رنگی را انتخاب کنید و به خانه راه دهید. در چند سال گذشته، خانه‌های رنگی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند و همه ما سعی داریم به‌نوعی از این تکنیک برای طراحی دکوراسیون خانه استفاده کنیم. خانه‌های رنگی زیر را هم بررسی کنید تا بیشتر با روش‌های استفاده از رنگ‌ها در دکوراسیون غذاخوری آشنا شوید.

هماهنگی رنگ فرش با صندلی‌ها صندلی‌های رنگی در دکوراسیون ناهارخوری وسایل دکوری رنگی، سرویس غذاخوری رنگی، فرش با طرح و نقش زنده، روکش رنگی برای صندلی و مبلمان از روش‌های مختلف وارد‌کردن رنگ به خانه است. گاهی قرار است با استفاده از وسایل موجود در خانه و بدون هزینه اضافی، کمی تغییرات در دکوراسیون ایجاد کنید و فعلا قصد خرید مبلمان تازه ندارید؛ در این شرایط اگر بخواهید از ایده رنگ‌ها برای دکوراسیون استفاده کنید، راهکار ساده و کم‌هزینه زیر بهترین ایده برای شما خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا