عمومیکسب و کار برتر

چرا سرامیک کفسابی نمیشود؟ فرچه شویی چطور سرامیک را تمیز می کند؟

تصور کنید می تونستید با یک دستمال کشیدن ساده برق انداختن سرامیک رو انجام بدید. و یا حتی بدون کلنجار رفتن با مواد شوینده ی شیمیایی و بدون سابیدن زیاد کدری سرامیک ها را هم از بین ببرید. و سطحی براق و شفاف داشته باشید.

دقیقا در این بخش از چند روش ساده و کارآمد برای برق انداختن سرامیک ها را می گوییم. این مواد در عین حال که تاثیر شگفت انگیزی دارند ، ساده و در دسترس هستند. و در زمان هم صرفه جویی می شود. پیشنهاد می کنیم این روش ها را امتحان کنید. و البته نتیجه را با ما به اشتراک بگذارید.

1- اولین محلول شگفت انگیز برق انداختن سرامیک را خودتان بسازید: سرکه و لیمو ترش

یکی از مهم ترین دلایل کدر و مات شدن سرامیک شما، جرم و مواد آهکی است. این مواد با شست و شو با اغلب شوینده ها پاک نمیشوند. برای خلاص شدن از شر آن ها تنها به کمی آب لیمو و سرکه نیاز دارید. هم سرکه و هم لیمو ترش اسیدی هستنند. جرم ها را در خود حل می کنند. سرامیک ها را براق و درخشان میکند.

بهترین روش استفاده ای این محلول چیست؟

مقداری آب لیمو را روی سطح بریزید و به آرامی با یک دستمال سطح را بسابید. اگر از لیمو تازه استفاده می کنید ، لیمو را از وسط برش دهید و روی سطح بکشید. پس از آن با یک دستمال آغشته به سرکه سطح سرامیکی را به آرامی دستمال بکشید. کمی بعد مواد را پاک نمایید

دو نکته مهم:

1-از این روش برای سنگ های گرانیتی استفاده نکنید!
2-
سرکه و آب لیمو را با سایر مواد شوینده و شیمیایی مخلوط نکنید . و یا به صورت ترکیبی استفاده نکنید.

2- جوش شیرین: ماده محبوب برای تمیز کاری!

جوش شیرین یکی از لکه بر های معروف و محبوب است. لکه های سرامیک نیز با جوش شیرین به راحتی پاک میشوند. مقدار مورد نیاز از جوش شیرین را با آب مخلوط کنید. محلول دست ساز خود را روی سطح بریزید. سپس با دستمال یا تی آن را پاک کنید. بعد از آن سطح را با آب ولم بشویید.

3- وایتکس سومین محلول برق انداختن سرامیک

وایتکس یکی از مواد رایج برای پاک کردن سطوح سرامیکی است که تاثیر نسبتا خوبی دارد. در نتیجه حضورش در این لیست عجیب نیست!

اسپری براق کننده سرامیک نی نی سایت | برق انداختن سرامیک کف سالن نی نی سایت | بهترين راه و وسيله تميز كردن سراميك خونه چيه؟

وایتکس را بدون ترکیب کردن با سایر مواد روی سطح بریزید . سپس با استفاده از تی آن را روی سطح پخش کنید. سعی کنید تمام سطح را پوشش دهید و جایی از چشمتان دور نماند. پس از زمانی اندک آبکشی نمایید. وایتکس به دلیل بوی تند آن زیاد توصیه نمی شود. شما می توانید آن را با مقداری آب برای تمیزکردن کف استفاده نمایید تا غلظت آن کم شود. با این حال استفاده از وایتکس زیاد توصیه نمی شود.

4- نوشابه مضر برای سلامتی و مفید برای برق انداختن خانه!

نوشابه گازدار یک محلول عالی برای پاک کردن لکه ها از روی سرامیک است. البته نوشابه تنها برای از بین بردن لکه ها نیست. زدودن بخار آب را از روی شیشه یخ زده ی جلوی اتومبیل ، تمیز کردن قابلمه سوخته برای جدا کردن آدامس از روی سطوح ، برق انداختن شیشه و … نیز استفاده می شود.

5- محلول غیر اسیدی نیز برای برق انداختن سرامیک کارساز است

یک چهارم پیمانه الکل را با سه تا چهار قطره مایع ظرفشویی را در کمی آب حل نمایید. محلول را روی سطح اسپری نمایید . پس از مدت کمی با دستمال میکروفایبر سطح را پاک نمایید. این محلول خاصیت قلیایی دارد. اسیدی نیست.در نتیجه برای سطح گرانیت نیز مناسب است.
توجه: قبل از استفاده از این محلول و یا هر محلول دیگری ، آن را در گوشه ای دور از دید روی سطح تست کنید. اگر با جنس سرامیک شما سازگار بود استفاده نمایید. خرابی های روی سنگ ها با کفسابی قابل رفع است. اما سرامیک قابل کفسابی نیست. پس باید مراقب سطح آن باشید تا آسیب نبیند. و به جای براق شدن سطح شما کدر نشود.

6- جوش شیرین ، سرکه و آمونیاک

برای نتیجه دهی بهتر در لکه های قوی می توانید از ترکیب جوش شیرین ، سرکه و استفاده کنید . این مواد که جزء مواد اسیدی به شمار می آیند به راحتی می توانند لکه های موجود بر روی سطح کاشی و سرامیک شما را از بین ببرند.

برای این کار کافی است تا نصف پیمانه سرکه را با یک چهارم پیمانه جوش شیرین و یک پیمانه کامل آمونیاک مخلوط کنید و سپس محلول مورد نظر را در سطل آب داخل بریزید و کامل هم بزنید تا مخلوط شود . بعد از آن محلول به دست آمده را روی سطح کاشی و سرامیک مورد نظر بپاشید و کاملا تی بکشید . این کار باعث می شود تا لکه های مقاوم از بین بروند و میکروب های مختلف سطح سرامیک شما از بین بروند تمام این موارد باعث می شود تاسطح کاشی وسرامیک شما براق شوند.

مواد شوینده کارخانه ای در اولویت آخر

مواد شوینده صنعتی قدرت بالایی دارد. با یک بار استفاده احتمالا تاثیر سریع و نسبتا خوبی روی سطح سرامیک شما خواهد گذاشت. اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که این مواد می توانند در طولانی مدت تاثیرات مخربی روی سرامیک بگذارند. و سرامیک ها به تدریج سیاه و یا کدر شوند.

اگر باز هم به استفاده از این مواد اصرار دارید! حتما توجه نمایید که شوینده مناسب جنس سنگ یا سرامیک شما باشد. برخی مواد باعث آسیب به سنگ هایی مثل گرانیت می شوند. در حالی که برای انواع دیگری از کف پوش مناسب است. و بالعکس.

راه حل جدی و قطعی برای برق انداختن سرامیک

یکی از روش های جدید برای برق انداختن سرامیک ها فرچه شویی است. فرچه شویی یا فرچه زنی توسط دستگاه های مراکز کفسابی انجام می شود. که با دستگاه های ویژه ی این کار، سطح سرامیک و سنگ را برق می اندازند.

فرچه شویی با سنگ سابی متفاوت است. در سنگ سابی سطح رویی و آسیب دیده ی سنگ سابیده و حذف می شود. اما در فرچه شویی هیچ لایه ای از روی آن حذف نمی شود. و تنها با دستگاه های مخصوص شست و شو انجام می شود.
سرامیک ها قابل کفسابی نیستند. از این رو بهترین روش برای نوسازی آن ها شست و شوی حرفه ای با فرچه شویی است. ارتفاع کاران ارزنده ارائه دهنده خدمات کار در ارتفاع بدون نیار به داربست با روش دسترسی با طناب انجام کلیه خدمات پیچ رلپلاک نما است

در این روش نگران آسیب به سرامیک ها نیستید!

چرا که این کار توسط افراد باتجربه انجام می شود. و نیازی نیست شما برای سازگاری مواد با جنس سنگ و سرامیک زیاد تحقیق کنید!

اگر برای اولین بار است که با عنوان خدمات فرچه شویی برخورد کرده اید. می توانید با مراجعه به صفحه ی خدمات فرچه شویی سرامیک در بخش مقالات همین سایت، اطلاعات مفیدی کسب کنید . و به صورت جدی تر برای برق انداختن سرامیک های خود تصمیم بگیرید!

تجربیاتتان را با ما درمیان بگذارید

در مورد روش های گفته شده برای برق انداختن سرامیک تجربه ای دارید؟

یا این که روش موثرتری میشناسید؟

با ما درمیان بگذارید. شما میتوانید در بخش کامنت ها نظرات خو

فرچه زنی سرامیک که برخی ها آن را به اسم شستشوی کف یا شستشوی سرامیک نیز می شناسند یکی از فعالیت های مهمی است که باعث تمیز شدن سطوح سرامیکی می شود. تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید محیط خانه یا محل کارتان را تمیز کنید اما با روش های درست آن آشنا نباشید؟ شما می توانید به صورت دستی شروع به تمیز کردن سطوح کنید. اینکار وقت گیر است و می تواند به بخش های مختلفِ کف ساختمان نیز آسیب بزند. در چنین شرایطی است که استفاده از خدمات فرچه زنی به میان می آید. در این مقاله می خواهیم کمی راجع به این موضوع صحبت کنیم و مزایای چنین فعالیتی را با هم مرور کنیم.

فرچه زنی سرامیک به چه منظور انجام می شود؟

فرچه زنی یا شستشوی سرامیک در موقعیت های مختلفی استفاده می شود. فرض کنید به تازگی ساختمان تان را نقاشی کرده اید و محیط آن پر از رنگ، سیمان و گچ است. در چنین موقعیتی می توانید با یک دستمال مرطوب و چندین ماده شیمیایی مختلف دست به کار شوید و شروع به تمیزکاری کنید. اما آیا می توانید مطمئن باشید که هیچ آسیبی به کف ساختمان وارد نمی شود؟

معلوم است که نمی توانید. اگر نگران تمیزی سطوح خود هستید و می خواهید جلوی آسیب های احتمالی را هم بگیرید بهتر است از خدمات فرچه زنی استفاده کنید.  این خدمات به کمک دستگاه های متنوع به شما کمک می کنند نه تنها سطوح سرامیکی تان را تمیز و براق کنید بلکه سایر سطوحی که سرامیکی نیستند را هم از آلودگی ها پاک کنید.  فرچه زنی به عملی گفته می شود که در آن سنگ های کثیف به خوبی شسته و تمیز می شوند.

کفسابی با فرچه زنی سرامیک چه تفاوتی دارد؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کفسابی و فرچه زنی تفاوت های ریزی با هم دارند. زمانی که شما از خدماتی همچون استفاده می کنید در واقع به دنبال شستشو و لایه برداری چندین مرحله ای از سنگ هستید.

به کمک می توانید درزهایی که در سطوح مختلف ایجاد شده است را با موادی همچون رزین بپوشانید. در این فرآیند معمولا از موادی همچون الماسه استفاده می شود تا کار سریع تر ادامه یابد. در مقابل، به کمک فرچه زنی شستشوی سطوح به صورت عمقی انجام می شود و برای پر کردن درزها از موادی همچون بتونه استفاده می گردد. و سایر سنگ ها بسته به محیط و نوع موادی که استفاده می شود هم متغیر خواهد بود.

چه فرچه هایی در فرچه زنی استفاده می شود؟

برای شستشوی سنگ هایی مثل سرامیک از فرچه های مختلفی استفاده می شود. آشنایی با این فرچه ها به شما کمک می کند خدمات مدنظرتان را به راحتی انتخاب کنید و با خیالی آسوده کار را به دست افراد متخصص بسپارید. انواع این فرچه ها عبارتند از:

فرچه های بکسری

اولین موردی که می خواهیم با هم بررسی کنیم فرچه های بکسری هستند. این نوع فرچه ها زمانی استفاده می شوند که موادِ روی سرامیک یا سنگ با فرچه های نرم تر قابل شستشو نباشد. اگر شما هم در چنین شرایطی گیر کرده اید می توانید از چنین فرچه هایی برای تمیز کردن سطوح استفاده کنید.

فرچه های پلاستیکی

از این نوع فرچه ها در موقعیت هایی استفاده می شود که موادی مثل سیمان بر روی کف سطوح نباشد.

فرچه های سیمی نرم

در استفاده از فرچه های سیمی نرم مرسوم تر از سایر فرچه هاست و کاربرد فراوانی دارد.

مزایای فرچه زنی که باید با آن ها آشنا باشید

خوب تا به اینجای کار با فرچه زنی سرامیک یا همان شستشوی سرامیک آشنا شدیم. حالا باید ببینیم استفاده از خدمات فرچه زنی چه مزایایی می تواند برایمان داشته باشد. تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا باید سطوح و کف ساختمان را فرچه شویی کنید؟ چرا باید از چنین خدماتی بهره ببرید؟ اگر پاسخ این سوالات را نمی دانید بهتر است ادامه مقاله را به دقت مطالعه کنید.

  •       برای افرادی که به دنبال شستشوی اصولی سطوح خود هستند فرچه زنی سرامیک بهترین و ایده آل ترین گزینه خواهد بود. در این روش سطوح موجود ساختار اولیه خود را حفظ می کنند و آسیبی به آن ها وارد نمی شود.
  •       زمانی که از خدمات فرچه زنی استفاده می کنید می توانید کار را به دست افراد توانمندی بسپارید که زیر و بم فعالیت خود را می شناسند و می توانند سطوح را در کمترین زمان ممکن تمیز و براق نمایند.
  •       هزینه های فرچه زنی معمولا کمتر از سایر فعالیت های این چنینی همچون است. همین امر موجب می شود با هزینه های کمتر سطوح تمیزتری داشته باشید.

هزینه فرچه زنی چگونه تعیین می شود؟

قبل از اینکه بخواهید هزینه های فرچه زنی سرامیک را مورد بررسی قرار دهید باید عوامل مختلفی را مدنظر داشته باشید. به عنوان مثال آیا می خواهید در کنار این کار هم انجام دهید؟ را بررسی کرده اید؟ محیطی که می خواهید تمیز کنید چه ابعادی دارد؟ چه نوع سنگی قرار است تمیز شود؟

اگر می خواهید سطوحی با متراژ بالا را تمیز کنید باید هزینه های بیشتری پرداخت کنید. علاوه بر این، نوع سنگ و مواد به کار رفته در تمیزکاری هم می تواند هزینه های نهایی را تعیین کند.

انتخاب بین کفسابی و فرچه زنی؛ کدام یک بهترین است؟

حتما برای شما هم سوال پیش آمده است که بین و فرچه زنی سرامیک کدام یک را باید انتخاب کنیم. یکی از موارد مهمی که به هنگام انتخاب این دو فرآیند باید مدنظر داشته باشید کارایی آن هاست. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم فرچه زنی به منظور شستشوی سطوح سرامیکی و سنگ استفاده می شود و  کفسابی برای صیقل دادن و زیباتر کردن سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

خیلی ها از خودشان می پرسند چیست و چه موادی در این فرآیند استفاده می شود. بهتر است بدانید که کفسابی به کمک موادی همچون انجام می شود. نانو ساب به معنای استفاده از مواد نانو برای تقویت سنگ و ضد آب کردن آن است.

زمانی که از مواد ضد آب و نانو برای کفسابی استفاده می کنید مزایای مختلفی به دست خواهید آورد. از جمله این مزایا می توان به تقویت سنگ و افزایش طول عمر آن، ضد آب کردن سنگ، کاهش هزینه های تمیزکاری و افزایش بهداشت محیط اشاره کرد.

چه کسانی می توانند از خدمات فرچه زنی و کفسابی استفاده کنند؟

زمانی که محیط زندگی یا کار شما با مواد مختلفی آلوده شده باشد مشکلات زیادی برایتان پیش می آید. در کنار این مشکلات، زشت شدن سطوح هم می تواند بر روی روحیه تان اثر بگذارد. در چنین شرایطی می توان از خدمات فرچه زنی سرامیک، کفسابی یا کفشویی استفاده کرد.

آنهایی که به دنبال کاهش هزینه های خود هستند و بودجه زیادی برای شستشوی سطوح خود ندارند می توانند از خدمات کف شویی استفاده کنند. این نوع خدمات با هزینه های اندک نیز قابل اجرا هستند و می توانند محیط تمیزتری برایتان به ارمغان بیاورند.

فرچه زنی چه اصولی دارد؟

تمیز کردن هر سطحی نیاز به تخصص دارد. شما می توانید آلودگی ها و کثیفی های روی سطوح را با یک دستمال تمیز کنید اما دیگر نمی توانید از سلامت سنگ هایتان مطمئن باشید. برخی از افراد هستند که آشنایی زیادی با مسائل تمیزکاری ندارند و با استفاده از مواد شیمیایی نامناسب آسیب های جدی و گاها جبران ناپذیر به کف ساختمان وارد می کنند.

فرچه زنی سرامیک یکی از کارهای تخصصی است که اجرای درست آن به مهارت و تجربه نیاز دارد. شما نمی توانید بدون درک اصول موجود، سطوح را تمیز کنید. برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، باید نوع مواد و فرچه های به کار رفته به دقت انتخاب شود.

موادی که برای تمیز کردن سطوح سرامیکی استفاده می شوند مواد خاصی هستند و اگر به درستی استفاده نشوند مشکلات متعددی به وجود می آورند. به همین خاطر باید از افرادی کمک بگیرید که تجربه های زیادی در تمیزکاری سطوح دارند و با مواد شیمیایی هم به خوبی آشنا هستند.

ویژگی های فرچه زنی

فرچه زنی ویژگی های مختلفی دارد. به عنوان مثال شما می توانید با صرف هزینه های معقول و در کمترین زمان ممکن سطوح تان را از آلودگی پاک کنید، عیب هایی که در سرامیک هایتان هست را برطرف نمایید و به براق شدن سطوح ساختمان تان هم کمک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی موضوع فرچه زنی پرداختیم و آن را با فرآیندهای دیگری همچون و کفشویی مقایسه کردیم. همانطور که مشاهده کردید فرچه زنی یکی از عملیات هایی است که بر روی سرامیک استفاده می شود و  در آن دستگاه های خاصی به کار می رود. اگر بر روی سطوح تان موادی همچون گچ، سیمان یا مواد دیگری ریخته شده است می توانید با خیالی آسوده کار را به دست متخصصان فرچه زنی بسپارید و ساختمان تان را از شر این مواد خلاص کنید. در این شرایط مطمئن خواهید بود که سنگ های سطوح به خوبی تمیز می شوند و در عین حال آسیبی به آن ها وارد نمی شود.

د را با ما به اشتراک بگذارید.

 

دکمه بازگشت به بالا