عمومیکسب و کار برتر

وسایل کمکی برای سالمندان

وقتی که به سن پیری و سالمندی می رسیم باید بتوانیم که سلامت خودمان را حفظ کنیم یا این که بتوانیم از خودمان مواظبت و مراقبت کنیم، خیلی از افراد سالمند کاملا سالم نیستند و افزایش سن باعث به وجود آمدن بیماری هایی می شود در نتیجه یک فرد سالمند باید روش کنترل بیماری خود و مراقبت کردن از خودش را بلد باشد.

تجهیزات پزشکی سالمندان | دستگاهی که افراد پیر و ناتوان در ایستادن از آن برای حرکت استفاده میکنند | طریقه شستن مدفوع سالمند

تجهیزات پزشکی برای سالمندان در منزل

برای نگهداری از بیماران تجهیزاتی وجود دارد که نه تنها برای کسانی که از افراد سالمند نگه داری می کنند بلکه برای خود سالمندان هم آرامش و عزت نفس به وجود می آورد. اولین اقدام برای نگهداری سالمندان در منزل به وجود آوردن بستری مناسب و خوب برای آسایش بیشتر این افراد می باشد.

تخت بیمارستانی

تختی که برای رفاه حال افراد سالمند و بیماران طراحی شده و سپس ساخته شده است تخت بیمارستانی است، درست است که نام آن تخت بیمارستانی است ولی در زمان حال خیلی از افراد آن را برای استفاده کردن سالمندان خود در منزل اسفاده می کنند. تخت های بیمارستانی نسبت به تخت های معمولی ابعاد بزرگ تری دارند که این باعث می شود در سالمندان احساس رضایت زیادی به وجود آید.

انواع تخت بیمارستانی

دو نوع تخت بیمارستانی موجود می باشد:

تخت بیمارستانی مکانیکی

تخت بیمارستانی الکترونیکی ( برقی)

تشک مواج

این برای جلوگیری از به وجود آمدن زخم بستر کاربرد دارد و جنس آن pvc (پی وی سی) است، این تشک برای افراد سالمند که بستری هستند و تحرک کمی دارند خیلی مفید است، این تشک ها در 2 نوع سلولی و تخم مرغی هستند. اگر به دنبال قیمت پله پیما با کیفیت بالا هستید، با ما تماس بگیرید. شما می‌توانید از بهترین خدمات و تجربه‌ای به یادماندنی برخوردار شوید.

وسیله کمک حرکتی سالمندان

استفاده کردن از وسایل های کمک حرکتی توانایی دگرگون کردن کیفیت زندگی سالمندان را دارد و می تواند فرد سالمند را از فردی وابسته به دیگران در کارهای روزمره به فردی مستقل مبدل کند، برای انتخاب کردن وسایل کمک حرکتی باید شرایط جسمانی و اندازه ناتوانی افراد سالمند در نظر گرفته شود.

در دسته بندی کردن وسایل کمک حرکتی افراد سالمند، می شود به وسایل هایی مانند: عصا، واکر، ویلچر و در انسان هایی که به تخت یا بستر کاملا وابسته هستند می توان به بالابر یا لیفت بیمار اشاره کرد.

این وسیله های کمک حرکتی، شکل ها، فرم ها و اندازه های مختلف دارد تا به افراد سالمند در حرکت هایی مانند دسشویی رفتن، حمام رفتن و یا حتی نشستن در داخل ماشین یا خرج شدن از اتومبیل کمک می کند.

دستگاه فشار خون دیجیتال یا فشارسنج دیجیتال

وسیله ای که برای کنترل کردن فشار خون در همه ی خانه ها لازم است مخصوصا برای افراد سالمند، است، انتخاب کردن یک فشار سنج خوب می تواند به سلامت افراد سالمند و کنترل کردن وضعیت بدن افراد کمک کند.

کسانی که بیماری زمینه ای دارند یا این که در خطر مبتلا شدن به بیماری خاصی هستند، باید تجهیزاتی که با بیماری خود در ارتباط است را در منزل داشته باشند، دستگاه فشار سنج برای کسانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند لازم و ضروری است.

انواع مختلف دستگاه فشار خون:

انواع مختلف دستگاه فشار خون دیجیتالی، عقربه ای و جیوه ای است، برای استفاده کردن در منزل، فشار سنج دیجیتالی پیشنهاد و توصیه می شود چون کار کردن با آن خیلی آسان است ولی نوع عقربه ای آن دقیق تر است. پیشنهاد می شود که در منزل بیشتر از نوع بازویی آن استفاده کنید، زیرا استفاده از آن به نسبت نوع مچی آن دقیق تر است.

پالس اکسیمتر یا سنجش گر اکسیژن خون

این دستگاه خلوص دقیق اکسیژن را می سنجد و همچنین الگوی نبض در صفحه ی ال سی دی را نشان می دهد، این دستگاه اطلاعات خیلی مناسبی درباره ی وضعیت تنفس و همچنین تعداد نبض می دهد.

این دستگاه میزان مولکول های هموگلوبین را که با اکسیژن قاطی شده است را اندازه گیری می کند و آن را به شکل درصد نشان می دهد. محدوده ی طبیعی آن 95 درصد تا 97 درصد است، اگر این میزان از 90 درصد کم شود، زنگ هشدار آن به صدا در می آید، در اصل با این دستگاه می شود کم شدن اکسیژن خون را هشدار داد.

دستگاه اندازه گیری قند خون (گلوکومتر)

این وسیله بیش از همه برای افرادی که دیابت دارند مفید است، این دستگاه در سه نوع بدون سوزن، هوشمند و مچی ارائه  می شود که می توانید با توجه به نیاز خود هر کدام از آن ها را خریداری نمایید.

تب سنج دیجیتال

مهم ترین پارامتر های کنترل کردن علائم حیاتی، تب یا درجه حرارت فرد بیمار است، برای کنترل کردن اندازه حرارت بدن توصیه می شود در خانه از تب سنج دیجیتالی استفاده شود که هم کار با آن راحت تر است و هم دقت زیادی دارد.

دستگاه بخور و رطوبت ساز خانگی

در تحریک کردن بیشتر مخاط و بهبود در تنفس و سلامت ریه افراد نقش اساسی و زیادی دارد، شما بعد از تشخیص دادن پزشک می توانید از بخور سرد یا بخور گرم استفاده کنید. بعضی از دستگاه های بخور می توانند هم بخور گرم و هم بخور سرد را تولید کنند، به خاطر کم شدن فعالیت و تحرک در افراد سالمند، این دستگاه خیلی مفید است.

نبولایزر

نبولایزر دستگاهی است که می تواند داروهای اثر بخش در دستگاه تنفسی را مستقیما به ریه ها برساند، این دستگاه که قابل حمل می باشد برای سالمندان مبتلا به آسم و یا دیگر بیماری های تنفسی تجویز می شود.

دستگاه اکسیژن ساز

سالمندانی که از نارسایی تنفسی رنج می ‌برند و بیماری های ریوی دارند به منظور مراقبت و نگهداری در منزل به دستگاه اکسیژن‌ رسانی و یا اکسیژن ساز نیاز دارند، به وسیله این دستگاه با اکسیژن خالصی که وارد ریه ها می گردد باعث می شود تا گردش خون افراد تنظیم شود، برای اکثر سالمندان مفید است اما باید با تجهیز پزشک استفاده گردد.

ماساژ و فیزیوتراپی

کهولت سن می تواند موجب از دست دادن توان عضلانی افراد شود، در این دوره سنی، انجام دادن فعالیت های فیزیوتراپی و انجام ماساژ می تواند افزایش سطح کیفیت زندگی سالمند را به دنبال داشته باشد و روند بهبودی او را سرعت ببخشد، انجام ماساژ و فیزیوتراپی ی تواند از مشکلاتی همانند زخم بستر و خشک شدن مفاصل پیشگیری کند، بنابراین استفاده کردن از ماساژورهای ضربه و یا لرزشی که به صورت دستی و توسط شخص دیگر برای سالمند استفاده می شود توصیه می شود.

توپ های دست درمانی

استفاده از توپ های دست درمانی و نرمش دادن دست و انگشتان با آن فواید بسیاری دارد و می تواند عضلت بازوها، شانه، عضلات نواحی مرکز بدن سایر عضلات را تقویت نماید، تمرینات با این توپ ها علاوه بر تسکین درد مفاصل در کاهش اضطراب و استرس نیز موثر می باشد.

قاشق مخصوص سالمندان

تجهیزات پزشکی برای سالمندان و معلولین جهت خوردن غذا شامل تجهیزاتی از قبیل دستگیره های مخصوص قاشق، چنگال و… جهت خوردن غذا می باشد که به معرفی این محصولات می پردازیم.

دستگیره ای که تنظیم می شود برای گرفتن راحت تر و مطمئن تر چنگال در دستان افراد سالمند و کسانی که معلولیت دارند در زمان غذا خوردن قاشق سرکج با استفاده از دستگیره قابل تنظیم برای معلولان و افراد سالمند که نمی توانند قاشق را با انگشتان دست خود بگیرند. ست قاشق، چنگال و چاقو که دسته های پهن دارد برای این که در دست افراد سالمند و دارای معلولیت بهتر قرار بگیرد.

کف بندی که ویژه است و مخصوص قاشق و چنگال برای کسانی که کم توان هستند یا در دست ناتوانی دارند. چنگال و قاشق تاشو با کف بند مخصوص افراد سالمند و افرادی که کم توان هستند در قسمت انگشتان دست. برای با کیفیت و خوب و برای سالمندان از لینک زیر اقدام کنید:

وسیله کمکی برای دستشویی سالمندان

 

ممکن است افراد سالمند به دلیل تغییراتی که در آن ها به وجود می آید به خاطر افزایش سن شان، برای رفتن به دسشویی به مشکل بر بخورند. پزشکان استفاده کردن از توالت فرنگی را برای خیلی از افراد بیمار، سالمندان و زنان باردار توصیه و پیشنهاد می کنند، خصوصا بیمارانی که در زانو و کمر آن ها مشکل وجود دارد استفاده کردن پی در پی از دسشویی های سنتی باعث می شود تا درد در قسمت هایی که گفته شد تشدید شود و در زمان های طولانی مشکلات زیادی را برای افراد به وجود می اورد، بیشتر توصیه می شود که از توالت های تاشو مبله و یا فایبرگلاس استفاده کنند.

دستگیره فلزی توالت، حمام و

نصب کردن یک نرده در نزدیکی توالت، این را ممکن می کند برای سالمندان که بدون نیاز و کمک بنشینند و بلند شوند. این دستگیره ها خیلی محکم و با دوام هستند و می توانند وزن زیادی را تحمل کنند، دستگیره های فلزی توالت و حمام در شکل ها و اندازه های مختلف هستند و انسان ها به توجه کردن به فضا و نیاز های خود، می توانند از آن ها استفاده کنند.

برای این که افراد سالمند راحت باشند و از زمین خوردن آن ها جلوگیری شود، این دستگیره ها در سرویس بهداشتی و حمام نصب می شود.

صندلی توالت فرنگی مخزن‌دار تاشو

صندلی توالت فرنگی مخزن دار تاشو، یکی از مهم ترین وسیله های اضطراری سالمندان و معلولین است، این صندلی ها برای کسانی که نمی توانند به توالت بروند خوب است و بعد از استفاده کردن می شود مخزن آن را تخلیه کرد.

کفپوش کف حمام و توالت

استفاده کردن از کفپوش هایی که لاستیکی هستند تا حد زیادی می تواند از زمین خوردن افراد جلوگیری کند، از خطرناک ترین مکان ها برای عبور افراد سالمند حمام و دسشویی است و ممکن است افراد سالمند سر بخورند و به زمین بیفتند، با استفاده کردن از این کپوش ها می شود یک محیط ایمن را برای افراد سالمند به وجود آورد.

صندلی حمام سالمندان

جنس صندلی حمام افراد سالمند از پلاستیک و آلیاژ آلومینیوم است و ارتفاع آن را می توان تغییر دارد، افراد سالمندی که محدودیت جسمی و حرکتی دارند، برای حمام رفتن و دوش گرفتن دچار مشکل می شوند، صندلی و نیمکتی که مخصوص افراد سالمند است به آن ها کمک زیادی می کند. این صندلی ها اضافه بر زیاد کردن ایمنی سالمندان باعث راحتی آن ها در زمان دوش گرفتن و حمام کردن می شود.

نتیجه:

اگر برای سالمند عزیزتان به دنبال راحتی بیشتر هستید می توانید بهترین تجهیزات پزشکی برای سالمندان خود را از شرکت تجهیز سلامت تهیه نمایید، با داشتن چنین تجهیزاتی می توانید تا حد خیلی زیادی مراقبت را راحت تر نمایید. سالمندان زمانی که در محیط خانه و زندگی خودشان هستند حس نشاط و امنیت بیشتری دارند.

 

دکمه بازگشت به بالا