عمومیکسب و کار برتر

بهترین کارخانه میلگرد را انتخاب کنید

یکی از مهمترین تصمیماتی که هنگام برنامه ریزی برای شروع یک پروژه باید در نظر گرفته شود، انتخاب بهترین کارخانه میلگرد است. در ایران تولیدکنندگان میلگردهای ساختمانی و صنعتی زیادی وجود دارد. هر یک از این تولیدکنندگان استانداردها و معیارهای تولید متفاوتی را در نظر می گیرند.

بنابراین محصولات تولیدی از لحاظ کیفیت و کمیت با یکدیگر تفاوت دارند. این امر انتخاب پیمانکاران و مهندسان را دشوار می کند.

در بین تولیدکنندگان داخلی، کارخانه فولاد آناهیتا گیلان یکی از معتبرترین کارخانجات تولید فولاد است. در ادامه به بررسی شرایط تولید، کیفیت و قیمت این تولید کننده خواهیم پرداخت. اگر می خواهید بدانید که آیا میلگرد آناهیتا بهترین انتخاب برای پروژه شماست، این مقاله را از دست ندهید.

شرایط تولید محصولات در کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه فولاد آناهیتا از سال 1391 به صورت تخصصی در زمینه تولید انواع میلگرد در شهر رشت فعالیت می کند. این شرکت محصولات خود را با تکیه بر افراد مجرب و با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی روز دنیا تولید می کند.

پس از تولید محصولات فولادی خود به کمک تجهیزات دقیق آزمایشگاهی، خواص مکانیکی و شیمیایی محصولات خود را با رعایت کامل استانداردهای ملی و بین المللی کنترل می کند. به همین دلیل، اگرچه از فعالیت این شرکت  زمان زیادی نمی گذرد،  اما توانسته خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر ایران معرفی کند.

جالب است بدانید که به دلیل کیفیت بالا، محصولات فولادی این کارخانه به کشورهای همسایه نیز صادر می شود. بنابراین اگر تصمیم به خرید میلگرد که یکی از پرکاربردترین قطعات فولادی در ساختمان است را دارید، می توانید بابت کیفیت محصولات این کارخانه مطمئن باشید.

مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

کارخانه فولاد آناهیتا کلیه محصولات خود را مطابق با استاندارد ملی ISIRI 3132 تولید می کند که شامل موارد زیر می باشند:

میلگرد مارپیچ آج 340 یا گرید A2

میلگرد جناغی آج 400 و 420 یا گرید A3

و میلگرد مرکب آج500 و آج 520 یا همان گرید A4

خواص فنی و مکانیکی این محصولات برای استفاده در بسیاری از پروژه های صنعتی و ساختمانی مناسب می باشد. طرح آج و تمامی ویژگی های هندسی از جمله ارتفاع، گام، عرض و زاویه آج با حساسیت بالایی تعیین می شود.

زیرا این خواص در میزان گیرایی میلگرد بتن تاثیر بسزایی دارد. ضمناً مشخصات فنی محصول از قبیل تنش، استحکام کششی، استحکام کششی نسبی و درصد ازدیاد طول مطابق با استانداردها می باشد.

ابعاد میلگرد آناهیتا گیلان

حال که از کیفیت و مشخصات فنی محصولات کارخانه فولاد آناهیتا مطلع شدید، با این حال، هنوز باید معیارهای دیگری را برای انتخاب این مقاطع در نظر بگیرید. یکی از مهمترین معیارها ابعاد محصول است. بدون شک ابعاد این قطعات فولادی باید متناسب با پروژه شما باشد. خوشبختانه این محصول دارای ابعاد گسترده ای است تا نیازهای اکثر پروژه های ساختمانی را برآورده کند. با این حال، شما نباید بدون اطمینان انتخاب کنید.

در این کارخانه میلگرد آج 340 با علامت اختصاری  A.G.J.Uفقط در ابعاد 8 و 10 میلی متر تولید می شود. در مقابل میلگرد آج400 و آج 420 در سایزهای 12 تا 32 ساخته می شود که با علامت اختصاری A.G.C.T که روی آن حک شده است می توانید این گرید را تشخیص دهید. در نهایت  میلگردهای آج 500 و آج 520 در سایزهای 12 تا 32 و با علامت اختصاری A.G.S.T تولید و عرضه می شوند.

وزن محصولات آناهیتا گیلان

یکی دیگر از جنبه های مهم مقاطع فولادی وزن آنهاست. زیرا به کمک آن می توانید از استاندارد بودن میلگرد مطمئن شوید. باید بدانید که این قطعات فولادی اساس کار پروژه های ساختمانی و عمرانی هستند و باید استحکام ساختمان را تضمین کنند. در عین حال وزن آنها نباید کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد. بعلاوه در مواقع اضطراری صدمات زیادی را وارد می کنند.

همانطور که اشاره کردیم محصولات آناهیتا بر اساس استانداردها تولید می شوند. به همین دلیل وزنی با حداقل وزن مجاز ذکر شده در جدول اشتال دارند. وزن میلگرد بر اساس هر شاخه محاسبه خواهد شد. به یاد داشته باشید که هر شاخه 6 یا 12 متر طول دارد و عرضه محصول بر اساس این ابعاد است. بنابراین، اگر کسی می خواهد در ابعاد کوچکتر خریداری کند، باید به خرده فروشی ها مراجعه کند.

قیمت محصولات آناهیتا گیلان

قیمت میلگرد آناهیتا آخرین فاکتوری است که برای خرید مقاطع فولادی باید بررسی کنید. همانطور که گفته شد میلگرد آناهیتا بر اساس حداقل وزن مجاز در استانداردها تولید می شود. از آنجایی که قیمت مقاطع فولادی با توجه به وزن آنها محاسبه می شود، میلگردهای سبک وزن آناهیتا قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای دارند.

در واقع قیمت محصولات این کارخانه مانند سایر برندها بر اساس نرخ روز دنیا تعیین می شود و در نتیجه تغییر آن طبیعی است. شما می توانید نرخ جهانی فولاد را در سایت steelorbis مشاهده کنید. این سایت یکی از معتبرترین منابع برای اعلام قیمت و اخبار روز مقاطع فولادی در جهان است.

متأسفانه برای استفاده طولانی مدت از خدمات آنها باید هزینه اشتراک پرداخت کنید. بنابراین توصیه می شود برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد به وب سایت های داخلی دیگری مراجعه کنید. در این وب سایت ها می توانید علاوه بر مشاهده قیمت تمامی مقاطع فولادی سفارش خود را به صورت آنلاین انجام دهید. مطالعه مقاله استعلام قیمت تمامی مقاطع فولادی به شما وب سایت ها و بازرگانی های معتبر داخلی را معرفی خواهد کرد.

دلایل انتخاب محصولات آناهیتا گیلان برای پروژه های ساختمانی و صنعتی چیست؟

در این مقاله شما به خوبی با ویژگی های محصولات فولاد آناهیتا آشنا شده اید. اگر مشخصات، ابعاد و گریدهای این محصولات مطابق با نیاز پروژه شما باشد، می توانید آنها را خریداری کنید. به خصوص اگر قصد ساخت پروژه در شهری در شمال کشور را دارید.

زیرا در این صورت باید هزینه ارسال بسیار کمتری را پرداخت کنید. اگر هنوز مطمئن نیستید که پروفیل های فولادی آناهیتا بهترین انتخاب برای پروژه شما هستند یا خیر، می توانید با دریافت مشاوره رایگان  از متخصصان، تصمیمی آگاهانه بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا