عمومی

آغاز لیگ برتر هندبال ایران از فردا

سی و ششمین دوره لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های ایران از فردا آغاز می‌شود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، فصل جدید لیگ برتر هندبال مردان باشگاه‌های برتر ایران از فردا دوشنبه ۱۳ شهریور، با برگزاری ۶ دیدار آغاز می‌شود.

 

در فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ لیگ برتر هندبال مردان ۱۲ تیم آلومینیوم اراک، پرواز هوانیروز اصفهان، پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد، پیکان خراسان، زغال سنگ طبس، سپاهان نوین، گیتی پسند اصفهان، فرازبام خائیز دهدشت، فولاد سپاهان اصفهان، صنعت مس کرمان، نفت و گاز گچساران و نیروی زمینی شید شاملی کازرون حضور دارند و تا نیم فصل یعنی هفته یازدهم ۶۶ بازی برگزار می‌شود. 

 

فولاد مبارکه سپاهان قهرمان دو فصل گذشته لیگ برتر هندبال امسال سیاست بومی‌گرایی و استفاده از بازیکنان جوان را در پیش گرفته و در همین راستا قرارداد بازیکنان ملی‌پوش خود و سرمربی نامدار فصل گذشته خود وسلین وویوویچ را تمدید نکرد. شهداد مرتجی سرمربی این فصل سپاهانی‌ها که جایگزین سرمربی مونته نگرویی فصل گذشته فولاد مبارکه سپاهان شده، فصل قبل با سپاهان نوین بطور مشترک در رده سوم لیگ جای گرفت و این فصل قصد دارد با بازیکنان جوان و بومی حضوری موثر در لیگ برتر سی و ششم داشته باشد. 

 

زغال سنگ پرورده طبس نیز پس از اینکه سرمربی فصل گذشته خود علی‌اکبر خوشنویس زارچ را در قامت دبیرکل فدراسیون هندبال دید، با رضا جعفرنیا سرمربی دو فصل پیش خود قرارداد بسته و سعی می‌کند رده ششم فصل گذشته را بهبود ببخشد. زغال سنگ در نخستین دیدار خود در فصل جدید مهمان گیتی‌پسند اصفهان است. گیتی‌پسند که فصل گذشته پا به پای مدعیان پیش آمد و تا هفته‌های پایانی لیگ برای رسیدن به رده سوم تلاش می‌کرد، اما در نهایت در رده چهارم جای گرفت، امسال با کیوان صادقی نیز در اندیشه رقابت برای رسیدن به سکو‌های برتر است. 

 

عزت الله رزمگر، چهره نام آشنای هندبال و مدیرفنی سابق تیم ملی بانوان در قامت سرمربی تیم تازه وارد پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد به عرصه هندبال بازگشته است. پلیمر که خبر می‌رسد با تعدادی از ملی‌پوشان هندبال قرارداد بسته و چند بازیکن خارجی نیز در انتظار مجوز‌های بازی در این تیم هستند، عزم خود را جزم کرده تا از همین ابتدا با مدعیان برای رسیدن به سکوی نخست جدال کند. پلیمر خلیج‌فارس خرم‌آباد در نخستین دیدار خود به مصاف فرازبام خائیز دهدشت می‌رود که پس از دو فصل غیبت بار دیگر به لیگ برتر هندبال برگشته و امیدوار است با جوانان مستعد این منطقه و همچنین تعدادی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان که اخیرا در تیم ملی نوجوانان هندبال در رقابت‌های قهرمانی جهان کرواسی درخشیده اند، روز‌های خوشی در لیگ برتر هندبال داشته باشد. 

 

دیگر تیم تازه وارد به هندبال آلومینیوم اراک از شهری صنعتی و دارای قدمت در هندبال کشور است و با عبدالمجید محسنی بعنوان سرمربی تلاش می‌کند در بین نام‌های آشنا و نا آشنای هندبال خودی نشان دهد. آلومینیوم در نخستین مصاف خود در لیگ برتر هندبال میزبان نایب قهرمان فصل گذشته یعنی نیروی زمینی شهید شاملی کازرون است. نیروی زمینی شهید شاملی کازرون که فصل گذشته با مسعود ظهرابی مقابل تیم وسلین وویوویچ در فینال لیگ برتر هندبال خوب ظاهر شد، اما در نهایت طی دو دیدار رفت و برگشت قهرمانی را به سپاهان واگذار کرد، با سرمربی جدید خود یعنی حمید صادقی شاه‌نشین در لیگ برتر حضور دارد و تقابلش با تیم تازه‌وارد لیگ برتر قطعا تماشایی خواهد بود. 

 

پیکان خراسان هم با محسن اسماعیلی به‌عنوان سرمربی روی نیمکت کادرفنی، صنعت مس کرمان را پیش رو دارد. مس که در فصل گذشته بطور مشترک با سپاهان نوین در رده سوم ایستاد، با محمود محمودی نیا عزم خود را جزم کرده فصل گذشته خوب خود را تکرار کند. 

 

حمید ربانی‌کیا که همانند فصل گذشته روی نیمکت نفت و گاز گچساران نشسته است، در نخستین دیدار خود سپاهان نوین را پیش روی دارد که به عنوان آخرین تیم به لیگ سی و ششم اضافه شده است. ربانی‌کیا که همراه با تیم نوجوانان ایران به عنوان مربی در مسابقات جهانی کرواسی حضور داشت، یقینا از تجربیات این مسابقات برای بهبود عملکرد بازیکنانش در لیگ برتر استفاده خواهد کرد تا بتواند رقیبی جدی برای مدعیان لیگ باشد. 

 

برنامه هفته اول فصل جدید مسابقات لیگ برتر هندبال که فردا برگزار می‌شود، به این شرح است:

 

 

نفت و گاز گچساران – سپاهان‌نوین

 

فراز بام خائیز دهدشت – پلیمر خلیج فارس خرم‌آباد

 

آلومینیوم اراک – نیروی زمینی شهید شاملی کازرون

 

گیتی پسند اصفهان – زغال سنگ طبس

 

پرواز هوانیروز اصفهان – فولاد مبارکه سپاهان 

 

 پیکان خراسان – صنعت مس کرمان

 

دیدار پرواز هوانیروز – فولاد مبارکه سپاهان ساعت ۱۸:۳۰ و سایر دیدار‌ها راس ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه ۱۳ شهریور ماه برگزار می‌شود.

 

دیدار گیتی پسند اصفهان و زغال سنگ طبس بطور مستقیم از شبکه ورزش پخش خواهد شد.

 

آغاز لیگ برتر هندبال ایران از فردا
دکمه بازگشت به بالا