سلامت و تندرستیکسب و کار برتر

لیفت ابرو به چه صورت انجام میشود؟

لیفت ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟ + قیمت لیفت ابرو و پیشانی

مقدمه: شاید جالب باشد که بدانید ابرو ها حدود 25 درصد در زیبایی صورت شما نقش دارند. بنابراین فرم و حالت آن می تواند تاثیر زیادی در زیبایی شما داشته باشد.

معمولا بهتری حالت برای زیبایی ابرو های ابرو های هشتی می باشد که بخش کمانی ابرو کمی به بالا کشیده شده است، به اعمالی که باعث بالا رفتن ابرو می شود لیفت ابرو می گویند.

تمامی مردم به تعادل و زیبایی در صورت خود اهمیت می دهند. یکی از مواردی که باعث زیبا تر شدن صورت انسان می شود انحنای ابرو های به سمت بالا می باشد. برای انجام این کار بهتر است تا به یک پزشک کاربلد مراجعه نمایید. توصیه ما به شما عزیزان انتخاب بهترین پزشک لیفت ابرو در تهران می باشد.

لازم به ذکر است که این مورد نه تنها در عصر جدید یکی از ارکان زیبایی محسوب می شود بلکه از دیرباز ابرو های به عنوان یکی از اجزای بدن که انسان را زیبا تر می کند در متون و اشعار شاعران یافت می شود.

به نقل از سایت دکتر گویا لیفت در لغت به معنای بالا کشیدن می باشد و به هرگونه اعمال برای بالا کشیدن ابرو به سمت پیشانی لیفت ابرو می گویند.

از انواع دیگر لیفتینگ می توان به لیفت صورت و لیفت پیشانی نیز اشارده کرد.

لیفت ابرو یا بالا بردن ابرو همچنین لیفت پیشانی از جمله خدمات زیبایی است که مرکز تخصصی ندای سلامت برای از بین بردن خطوط چروک های روی پیشانی و خطوطی که روی بینی و بین چشم ها ایجاد می شود انجام می گیرد همان‌طور که از نامش پیداست مشخص از طریق مد زیبایی ابرو ها به بالا کشیده می‌شود.

به خصوص در شرایطی که ابروها در حالت افتادگی قرار دارند شما می توانید با انجام لیفت ابرو این اتفاق را رقم بزنید که ابروها را در جایی قرار بگیرند که چهره جوان تر به نظر برسد بالا بردن ابرو گاهی ممکن است نیاز به عمل زیبای دیگری مانند جراحی زیبایی پلک نیز به همراه داشته باشد که در مرکز زیبایی و سلامت با انجام لیفت ابرو به صورت تخصصی شما دیگر نیازی به عمل‌های جراحی نخواهید داشت. برای گرفتن مشاوره رایگان می توانید با متخصصان مجموعه الو پزشک در ارتباط باشید.

هزینه لیفت ابرو ۱۴۰۱

هزینه لیفت ابرو با توجه به روش های مختلفی که برای انجام لیفت ابرو استفاده می شود می تواند متغیر باشد. در مورد روش های انجام لیفت ابرو در ادامه مقاله توضیحات کامل را به شما ارائه می دهیم، و استفاده از هر یک از این روش ها با تشخیص و نظر متخصصین کلینیک زیبایی نلی سلامت پس از ارائه مشاوره به شما تعیین می شود.

پس جهت تعیین وقت مشاوره و استعلام قیمت لیفت ابرو از طریق لینک زیر با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

قیمت لیفت ابرو بدون جراحی

از آنجا که اکثر زیباجویان و مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی ترس شدیدی از انجام جراحی و عوارض بعد از آن دارند امروزه در اکثر کلینیک های زیبایی معتبر از روشهای بدون جراحی برای لیفت ابرو استفاده می کنند.

که لیفت ابرو بدون جراحی برای هر یک از این روش ها می تواند متغیر باشد.

روش های مختلف لیفت ابرو

برای انجام لیفت ابرو و بالا بردن ابرو ها روش های مختلفی را در کلینیک های تخصصی زیبایی پوست استفاده می کنند.

هر یک از این روش ها که در ادامه در مورد آنها صحبت میکنیم دارای هزینه های متغیر و مزایا و معایب خاص خود هستند.

که با توجه به نوع ابروهای شما و بررسی های انجام شده توسط متخصصین کلینیک زیبایی یک روش مناسب و استاندارد جهت بالا کشیدن ابرو ها یا همان لیفت ابرو برای شما در نظر گرفته می شود.

لیفت ابرو و پیشانی چیست؟

باگذشت زمان و عوامل مختلف، ‌هایی ظاهر می‌شوند که در تمام صورت شما تأثیر می‌گذارند، از جمله ابرو و پیشانی.

ممکن است بین ابروهایتان خط اخم داشته باشید که باعث می‌شود جدی و عصبانی به نظر برسید. اگر قسمت بیرونی ابرو آویزان باشد، غمگین به چشم می‌آیید.

شاید هم به دلیل افتادگی ابروها چهره‌ای خسته داشته باشید. درهرحال، اگر قصد دارید جوان‌تر، شادتر و بیدار به نظر برسید، احتمال دارد لیفت ابرو مناسب شما باشد.

لیفت ابرو یک جراحی زیبایی است که به‌عنوان لیفت پیشانی، جوان‌سازی پیشانی و لیفت گیجگاهی شناخته می‌شود. این عمل زیبای باعث بهبود موارد زیر می‌شود:

 • چین‌وچروک پیشانی (خطوط افقی در سراسر پیشانی و بالای بینی)
 • خطوط اخم بین ابروها
 • افتادگی ابروها و جوان‌تر شدن آن

لیفت ابرو مناسب چه کسانی است؟

همه‌ی افراد کاندیدای مناسبی برای لیفت ابرو نیستند. بعضی‌ها شرایطی دارند که نمی‌خواهند آن را انجام دهند، شرایطی مانند:

 • از نظر جسمی و ظاهری سالم هستند
 • سیگار نمی‌کشند
 • اهداف واقع‌بینانه‌ای در مورد چهره خود دارند

انواع روش‌های لیفت ابرو مردانه و زنانه

سه روش برای لیفت ابرو و ناحیه پیشانی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • لیفت کلاسیک
 • لیفت آندوسکوپی
 • برش محدود

لیفت کلاسیک

این مدل که لیفت ابروی باز یا لیفت تاجی نامیده می‌شود، شامل یک برش از گوش سمت راست به گوش سمت چپ در قسمت بالای سر است. برای اصلاح پیشانی بلند، جراح ممکن است برش را به شکل خطِ مویی در جلوی سر توصیه کند.

اگر موهای شما خیلی بلند است و مانع از انجام این عمل می‌شود، باید آن را کوتاه کنید. امّا اگر دارای موهای کوتاه هستید، بعد از عمل، آن را بلندتر کنید تا جای زخم را بپوشاند. همه‌ی این موارد را با و مو در جریان بگذارید.

لیفت آندوسکوپی

در لیفت آندوسکوپی، جراح چند برش کوتاه‌تر در پوست سر ایجاد می‌کند. او یک اسکوپ (لوله نازکی که به دوربین متصل است) را وارد یکی از برش‌ها می‌کند تا بافت و ماهیچه را از صفحه‌نمایش ببیند.

حالا از دستگاه دوم که در قسمت دیگر برش قرار داده شده است، برای ایجاد تغییرات لازم استفاده می‌کند.

در این روش، بافت با یک بخیه موقت یا دائمی یا لنگر در زیر پوست محکم می‌شود. این لنگرها بافت را برای سال‌ها محکم نگه می‌دارند. ازآنجایی‌که برش‌ها کوچک‌تر هستند، این سبک از جراحی به روش کمتر تهاجمی معروف شده است.

با لیفت ابرو اندوسکوپیک، زخمِ کمتر و زمان بهبودیِ سریع‌تری را تجربه می‌کنید.

برش محدود

این تکنیک، ترکیبی از دو روش قبلی است. برش‌های کوچک‌تری ایجاد می‌شود و از اسکوپ استفاده نمی‌کنند. این نوع درمان، مرکز پیشانی را اصلاح نمی‌کند، امّا چین و چروک‌های گوشه‌ی چشم را کاهش می‌دهد.

روش انجام لیفت ابرو با عمل جراحی

جراح یا دکتر پوست، پوست شما را در خط مو یا روی مو برش می‌دهد. او شکل بافت‌ها را تغییر می‌دهد و بخش‌هایی از ماهیچه‌ها و پوست که باعث ایجاد چین‌وچروک یا خطوط اخمِ عمیق شده است را از بین می‌برد.

سپس برش‌ها با بخیه یا منگنه بسته می‌شوند، هنگامی که بهوش می‌آیید، همه چیز با باند استریل، بسته شده است.

نکات مهمِ قبل از عمل

متخصص زیبایی یا جراح شما، اقدامات زیر را برای عمل جراحی انجام می‌دهد، از جمله:

 • ارزیابی ناحیه پیشانی و پلک‌های بالایی
 • برای دیدن تمام چین‌وچروک‌ها و خطوط صورت، حالت‌های مختلف را در نظر می‌گیرد
 • بحث در مورد نظرات بیمار
 • ارزیابی سلامت عمومی شما
 • عکس گرفتن
 • بحث در مورد نتایج احتمالی جراحی
 • صحبت در مورد خطرات و عوارض

در حین مشاوره با متخصص زیبایی، حتماً سؤالات زیادی را در مورد و ابرو با جراحی بپرسید. شما باید از آنچه انتظار دارید مطمئن شوید. می‌توانید از پرسش‌های زیر استفاده کنید:

 • آیا من گزینه مناسبی برای لیفت ابرو هستم؟
 • برای گرفتن بهترین نتیجه، چه مراقبت‌هایی انجام دهم؟
 • چگونه این کار را انجام می‌دهید؟
 • چقدر طول می‌کشد تا بهبود یابم؟
 • لیفت ابرو چه عوارضی دارد؟
 • من یک سال یا بیشتر، چه شکلی خواهم بود؟
 • لیفت ابرو چقدر دوام دارد؟
 • اگر از نتیجه راضی نبودم، چه کاری می‌توانم انجام دهم؟
 • آیا می‌توان عکس‌های قبل و بعد مراجعین دیگر را ببینم؟
 • جای زخم‌ها کجا خواهد بود؟

دکتر پوست هرآنچه را که باید قبل از عمل بدانید به شما می‌گوید. ممکن است برخی از دستورالعمل‌های بعد و قبل او شامل موارد زیر باشد:

 • حداقل شش هفته قبل از عمل جراحی، سیگار را ترک کنید
 • الکل مصرف نکنید
 • از مصرف برخی داروها مانند آسپرین خودداری کنید
 • ممکن است بخواهید موهای خود را رشد دهید تا جای زخم را بپوشاند
 • یک همراه داشته باشید تا شما را به خانه برساند
 • از کسی بخواهید در اولین شب و روز بعد از عمل، در کنار شما باشد
 • بسته‌های یخ آماده کنید (سرما به کاهش تورم کمک می‌کند)

مراقبت بعد از عمل

پس از جراحی به سمت بهبودی می‌روید و باید تحت‌نظر باشید. بسته به ترجیح متخصص زیبایی یا جراح، ممکن است به خانه بروید و یا یک شب را در بیمارستان بگذرانید.

زمانی که به خانه می‌روید، باید نکات زیر را رعایت کنید:

 • از دارو برای کم‌کردن درد استفاده کنید
 • مراقب برش‌ها باشید
 • مراقب عوارض باشید
 • ارتباط خود را با دکتر بیماری‌های پوست حفظ کنید

بهبودی بسته به روش برش کلاسیک، آندوسکوپی یا محدود، متفاوت است. برش‌های شما، بخیه‌ها یا منگنه‌هایی خواهند داشت که باید در عرض یک هفته برداشته شوند.

اگر پیچ‌های ثابت‌کننده‌ی موقت دارید (برای ثابت نگه‌داشتن ابروهای بلند شده درزمان بهبود اولیه)، این پیچ‌ها در عرض دوهفته برداشته می‌شوند.

احتمالاً تورم و کبودی خواهید داشت که می‌تواند سایر قسمت‌های صورت شما را (مانند گونه‌ها و چشمان) تحت‌تأثیر قرار دهد. البته این مسئله کاملاً طبیعی است.

حداقل دو روز بعد از جراحی لیفت ابرو، باید سر خود را بالا نگه دارید تا تورم کاهش یابد. این شامل زمان خوابیدن هم می‌شود. تورم در دو هفته‌ی اول به‌اندازه‌ای کاهش می‌یابد که در جمع، احساس راحتی کنید.

احتمال دارد چندین هفته طول بکشد تا تمام تورم از بین برود. کمپرس سرد به بهبود تورم کمک می‌کند.

پس از یک تا سه روز بانداژ را بردارید (مدت‌زمان دقیق را از متخصص زیبایی بپرسید).

همچنین ممکن است بی‌حسی یا گزگز را تجربه کنید، امّا به‌مرورزمان از بین می‌رود.

اکثر بیماران بسته به روشی که انتخاب می‌شود، می‌توانند ظرف ده روز یا زودتر به محل کار یا مدرسه بازگردند. رانندگی پس از دو یا سه هفته بعد از جراحی مجاز است. باید مطمئن شوید که در پشت فرمان احساس راحتی می‌کنید.

در چند هفته اول بعد از جراحی، از بلندکردن اجسام سنگین، ورزش‌های شدید یا سایر فعالیت‌های مشابه خودداری کنید.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

انجام یک روش برای بالا بردن ابرو بدون استفاده از جراحی است. در این روش برای تزریق بخش هایی مشخص می شوند. سپس با استفاده از کرم های بی حس کننده موضعی، محل های مشخص شده بی حس می شوند. سپس بوتاکس از قسمت های بی حس شده تزریق می شود. تزریق پرکننده در عضلات، سبب فلج شدن آن ها و برطرف شدن چین و چروک ها در این محل می شود.

زمان لازم برای لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، چند دقیقه است و  به مدت ۳ الی ۵ ماه ماندگاری دارد. فرد بعد تزریق بوتاکس نیاز به استراحت ندارد و این امکان را دارد که به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

در برخی مواقع، این روش با دیگر روش های لیفت ابرو ترکیب می شوند و نتیجه بهتری حاصل می شود. لازم به ذکر است که در لیفت ابرو با استفاده از تزریق بوتاکس، کبودی و زخم در چهره مشاهده می شود که این عوارض نیز موقتی هستند و پس از مدت کوتاهی از بین می روند.

بنابراین لیفت ابرو با تزریق بوتاکس، یک روش بی دردسر و کم هزینه است که نقش قابل توجهی در افزایش شادابی و و چهره دارد. تزریق بوتاکس به منظور لیفت ابرو در کلینیک های مختلف با هزینه های متفاوت انجام می شود. بهتر است که فرد قبل از اقدام به انجام بوتاکس در رابطه با هزینه آن سؤال کند و سپس عمل را انجام  دهد؛ اما در در کل روش گران قیمتی نیست و نیازی نیست بیماران نگران هزینه انجام این عمل باشند.

لیفت ابرو با نخ

یکی دیگر از انواع روش های لیفت ابرو، لیفت ابرو با استفاده از نخ است. در این روش، برش هایی به قطر ۳ الی ۴ میلی متر در داخل ابرو ایجاد می شود. استفاده از روش برای افزایش زیبایی حدودا از  دهه ۱۹۹۰ شروع شده است؛ اما به مرور روش انجام و تجهیزات مورد استفاده در آن تغییراتی داشته اند. افرادی که در سنین ۳۰ الی ۵۰ سالگی هستند و عوارض پیری در آن ها چندان زیاد نیست، بهترین کاندیدای لیفت ابرو با استفاده از نخ هستند.

در این روش با استفاده از سوزن های ظریف، برش های نازکی در داخل ابرو ایجاد می شود و نخ هایی از طریق این شکاف ها وارد می شود. این نخ ها، سبب محو شدن افتادگی پوست می شوند.

از روش لیفت با نخ در سایر قسمت های صورت از قبیل دور لب، گردن، غبغب  و لپ ها نیز استفاده می شود.

 ایجاد بخیه و وارد شدن نخ ها به زیر پوست باعث ایجاد عکس العمل در بدن شما می شود. عکس العمل بدن شما تولید بیشتر است. در واقع با تحریک پوست، کلاژن سازی در آن شروع می شود. کلاژن تولید شده، چروک ها و فضاهای خالی پوست در پوست شل و افتاده را پر می کند و  باعث کشیدگی پوست و برطرف شدن چروک ها و جوان سازی پوست می شود.

در چهره مصنوعی به نظر نمی رسد و حالت طبیعی چهره حفظ می شود. اثرات این روش نیز موقت است و بعد از حدود یک سال از بین می رود.

لیفت ابرو با استفاده از نخ از جمله روش های لیفت ابرو است که عوارض زیادی ندارد. کمی قرمزی و تورم بعد از انجام عمل مشاهده می شود. این عوارض دائمی نیستند و  به زودی از بین می روند. از لحاظ هزینه نیز از روش های کم هزینه محسوب می شود. هزینه لیفت ابرو با استفاد از نخ بر اساس تعداد نخ های استفاده شده تعیین می شود.

 لیفت ابرو با استفاده از لیزر

لیفت ابرو با استفاده از لیزر از انواع روش های لیفت ابرو غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی است.

عملکرد بالا بردن لیزر با ابرو، مشابه همان استفاده از لیزر برای سفت کردن و برطرف کردن شل شدگی پوست است. در این روش طی یک فرآیندی به نام نئوکلاژنز، تولید کلاژن در پوست افزایش می یابد. با حرارت دادن و گرم کردن ماهیچه های اطراف ابرو، آن ها منقبض می شوند و پوست بالای پلک به سمت بالا کشیده می شود. این روش از انواع روش های لیفت ابرو است که بلافاصله بعد از درمان اثرات آن قابل مشاهده است.

در این روش مانند روش تزریق بوتاکس ماده ای به داخل بدن تزریق نمی شود و روشی مؤثر و با کیفیت برای بالا بردن ابرو ها‌ست. عکس العمل بدن در برابر تزریق ماده خارجی در این روش مشاهده نمی شود؛ اما با توجه به اینکه در ناحیه مورد نظر برش هایی ایجاد می شود، احتمال ایجاد عفونت وجود دارد. از طرف دیگر این روش ها نسبت به سایر روش های لیفت ابرو، روشی گران تر است. بیمار نیاز به چند جلسه لیزر درمانی دارد که این موضوع خود باعث افزایش هزینه می شود.

لیفت ابرو به روش هایفوتراپی

لیفت ابرو با استفاده از روش یکی از جدیدترین انواع روش های لیفت ابرو به منظور بالا کشیدن ابروها و برطرف کردن چین و چروک اطراف ابرو است. در این روش انرژی امواج اولتراسوند با شدت و فرکانس بالا به طور موضعی وارد لایه های عمیق پوست می شوند. انعقاد حرارتی ایجاد شده سبب کشیدگی و سفت شدن پوست پیشانی و بالاکشیدگی ابروها می شود.

لیفت ابرو به روش اولتراپی

اولتراپی روشی برای سفت کردن پوست است که با استفاده از انرژی اولتراسوند و ایجاد حرارت در لایه های عمیق پوست انجام می شود. تحریک حرارتی ایجاد شده سبب افزایش کلاژن سازی در پوست می شود. افزایش تولید کلاژن نیز در برطرف کردن چین و چروک ها و سفت شدگی پوست نقش دارد. بعد از انجام این درمان، در پوست احساس سفتی ایجاد می شود که موقت است و بعد از مدتی از بین می رود.

 • در این روش پوست شل و افتاده اطراف پلک و ابرو لیفت می شود. ابروها نیز حالت دار شده و به سمت بالا کشیده می شوند.
 • این درمان غیرجراحی و غیرتهاجمی علاوه بر تحریک کلاژن سازی و لیفت پوست اطراف ابروها، در ناحیه فک، گردن و سینه نیز به کار برده می شود.
 • اثرات کامل این درمان، ۸ الی ۱۲ هفته بعد از درمان مشهود است.
دکمه بازگشت به بالا