سلامت و تندرستیکسب و کار برتر

مضرات و علت حرام بودن طلا برای مردان

چرا طلا برای مردان حرام است؟

تحقیقات پزشکان در سالهای اخیر نشان داده است که طلا بطور مثال انگشتر کارتیر طلا؛ دارای خاصیت شبه القائی است که بر پوست و خون مردان اثر منفی می گذارد این خاصیت باعث می شود خون دچار غلظت خاصی شود و حالت کثیفی به آن دست دهد. البته نکات دیگری هم هست که در مجموع، موجب امراض قلبی و خونی و سکته می شود و این اثرات در مردان متفاوت است.

پیش از همه باید بدانیم که خداوند هر چیزی را که برای ما نهی کرده است ضررهایی دارد که به خودمان برمی گردد. اما از جمله ضررهایی که می توان برای استفاده طلا برای مردان برشمرد عبارتند از: از نظر پزشکی، طلا روی گلبول های قرمر خون مردان اثر سوئی دارد و سیستم ایمنی بدن آنان را دچار اشکال می کند. وقتی طلا با پوست تماس پیدا می کند، یون های آن وارد بدن می شوند. این یون ها در مردان در کبد جمع و همان جا متوقف می شوند و موجب اختلال می شوند.

چرا طلا برای مرد حرام است | چرا طلا برای مرد ضرر دارد | حکم طلا برای مرد در قرآن

ضرر طلا برای مردان از نظر پزشکی

با وجود اتفاق نظر مراجع در حرام بودن استفاده از طلا برای مردان، استفاده از این فلز در بین آقایان رو به افزایش است، تأملی در مضرات استفاده از طلا برای مردان، گواهی برای اثبات علت حرام شمردن آن برای مردان در دین مبین اسلام است. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده شده است

طلا بعنوان نمادی برای پاکی، ارزش، سلطنت درجهان شناخته شده است و کیمیاگران که طلا را خدای فلزات معرفی می کردند و تمام آرزویشان این بود که فلزاتی چون مس را به طلا تبدیل کنند. این نکته قابل توجه است که این آرزو تحقق یافته است، در سالهای اخیر دانشمندان روسی توانسته اند با استفاده از یک مکانیسم طبیعی و استفاده از سیستم بیولوژیکی بدن مرغ مس را به طلا تبدیل کنند.

یکی از توانمندیهای نانوفناوری این است که آرزوهای کیمیاگران را چون رسیدن به اکسیر جوانی و تبدیل مس به طلا تحقق بخشیده است. فلز طلا به عنوان زیبا ترین، قابل انعطاف ترین و چکش خوارترین فلز جهان شناخته شده است. اگر کل طلای پالایش شده در جهان را چکش کاری کرده و گردهم جمع کنیم به یک مکعب یکپارچه با هر ضلع به طول 20 متری تبدیل می شود. طلای بومی هشت تا ده درصد نقره دارد.

این مقدار می تواند کم و زیاد شود و برای همین طلا با رنگهای مختلف به وجود می آید. هرچه مقدار نقره بیشتر شود رنگ طلا سفیدتر و جرم ویژه آن کمتر می شود. آلیاژهای مختلفی چون مس، آهن و آلومینیوم با طلا ترکیب می شود و رنگهایی چون قرمز، سبز و ارغوانی را به وجود می آورد.

بیشترین مصرف طلا در ضرب سکه و جواهرات است و برای مبادلات پولی استفاده می شود. به علت هدایت الکتریکی خوب و مقاومت خود در برابر فرسایش و سایر ویژگیهای این فلز، طلا به عنوان مهمترین فلز در صنایع پیشرفته (High-tech) مورد استفاده قرار می گیرد. همانند نقره که با جیوه مخلوط می شود و برای پرکردن دندان استفاده می شود ترکیب طلا و جیوه نیز می تواند ماده محکمی برای مصرف دندانپزشکی فراهم کند.

در جدیدترین استفاده طلا از نانومواد طلا، نمک طلا است که در مقیاس نانومتریک است که برای مصارف بیولوژیکی و پزشکی استفاده می شود و در درمان سرطانها و بیماریهای کبدی کاربرد دارد. از نمکهای خاص طلا برای درمان رماتیسم مفصلی استفاده می کنند. طلا به عنوان یک منعکس کننده خوب برای نور است، از این رو از طلا یا ورقه های بسیار نازک آن به عنوان محافظ سطح بسیاری از ماهواره ها استفاده می کنند. چرا که ماهواره ها در برابر نورهای مادون قرمز ماورای بنفش و نورستارگان تحت تأثیر قرار گرفته و می تواند در برنامه ها اختلال ایجاد کند کشیدن یک سطح نازک از طلا می تواند به انعکاس این نور کمک کند.

بدن انسان طوری است که فلز طلا و همینطور نقره و پلاتین را جذب نمی کند به این معنا که ترکیبات طلا چندان سمی نیست اما براساس گزارشهای منتشر شده 50 درصد بیماران ورم مفاصل که با داروهای ایزوتوپ طلا درمان شده اند دچار آسیبهای کلی بر کبد شده اند این تحقیق تنها در حد گزارش بوده و تا کنون مستنداتی در این رابطه ارائه نشده است.

از میان دیگر عوارضی که طلا برای مردان ایجاد می کند می توان به تحقیقاتی اشاره کرد که در سال 1990 در آمریکا انجام شده است. محققان با مطالعه روی افرادی که با طلا ارتباط دارند به این نتیجه رسیده اند که طلای موجود در بدن آنها باعث ایجاد اختلالات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلای موجود در بدن آنها گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان مشاهده شده است.

حکم استفاده از طلا برای مردان و مضرت آن

هزاران سال است که از طلا برای وسایل زینتی استفاده می شود. در این خصوص خانمها علاقه بیشتری برای استفاده از آن در زیورآلات خود دارند. مردان نیز از قدیم به طلا و زیورآلات طلایی علاقه مند بودند. اما تا کنون از خود پرسیده اید که چرا طلا برای مردان خوب نیست و نباید از آن استفاده کنند؟

امروزه با توجه به حرام اعلام کردن طلا برای مردان ، استفاده از رن در میان مردان رو به افزایش است. در این بخش از نمناک علت نامناسب بودن طلا برای مردان را از نظر علمی و مذهبی بررسی خواهیم کرد. فلز طلا خاصیت شبه القائی دارد و بر پوست و خون مردان اثر منفی می گذارد. این خاصیت باعث غلظت خاصی در خون ، امراض قلبی و خونی و سکته می شود که این اثرات در مردان متفاوت است.

تعداد گلبول های سفید خون مردها بیشتر از زنان است و تماس بدن مردان با طلا موجب افزایش گلبول های سفید در بدن می شود. چرا که طلا حاوی اشعه هایی است که از پوست بدن رد شده و روی گلبول های بدن تاثیر می گذارد. با بالا رفتن شمار گلبول های سفید، تعداد گلبولهای قرمز به دلل عدم وجود فضای کافی به تدریج کاهش می یابد و تعادل میان گلبولهای سفید و قرمز به هم می ریزد. به همین دلیل مران به کم خونی و در نتیجه به سرطان خون مبتلا می شوند. اما آیا این تاثیر می توانند در گلبولهای سفید زنان هم وجود داشته باشد ؟

حکم طلا برای مرد

با بررسی مطالعاتی که روی ساختار بدن زنان انجام شده است ، تفاوت هایی جزئی در ساختار بدن زن و مرد را نشان می دهد. مقدار چربی پوست آقایان کمتر است از این رو، طلا به راحتی می تواند به صورت یون از پوست مردان عبور کرده و در کبد آنها موجب اختلال شود. اما لایه محافظ چربی بین پوست و گوشت بدن خانمها مانند سدی محکم مانع از رسیدن اشعه های مضر طلا به بدن می شود بنابراین روی گلبولهای سفید خون خانمها نمی تواند تاثیر گذارد.

استفاده طولانی مدت از طلا توسط مردان روی تمام هورمونها به ویژه هورمونهایی که از ناحیه هیپوفیز در بدن پخش می شود تأثیر منفی می گذارد ، هورمون های پرولاکتین و FSH بیشترین تأثیر منفی را از طلا می گیرند. طلا موجب کاهش ترشح تستسترون و کمبود اسپرماتوزوئید، کاهش قدرت جنسی و در نتیجه عقیم شدن مردان می شود.

استفاده همه نوع طلا ممنوع

وقتی می گوییم طلا برای مردان مضر است یعنی همه نوع جواهرات مد نظر می باشد ،یعنی زنجیر طلا، انگشتر طلا، حلقه طلا، بند ساعت و حتی عینک طلا و حتی سروکار داشتن با طلا و طلاسازی هم می تواند برای مردها مشکل ایجاد کند و فرقی هم نمی کند مدت کوتاهی با این طلا در ارتباط باشید یا طولانی. در برخی شرایط از طلا و سایر فلزات از قبیل نقره به عنوان درمان استفاده می شود و گاهی نیز این فلز در دندان سازی و جراحی استخوان ها کاربرد دارد.

در این موارد استثناء ، چون برای برطرف کردن مشکل و بیماری ایجاد شده مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از طلا ایرادی ندارد. طبق شواهد در طب سنتی چینی و در طب سوزنی گاهی برای درمان برخی بیماری ها از سوزن های طلایی یا نقره ای استفاده می کنند. به طور کلی طلا در 3 رنگ زرد، سفید و قرمز به فروش می رسد. رنگ طلا تاثیر بد را در مردان از بین نمی برد چرا که ماهیت آن است که در هر سه رنگ جود دارد.

برخی از مردم به اشتباه ، طلای سفید را همان پلاتین می دانند. اما پلاتین فلزی جداگانه است و با طلا سفید تفاوت دارد. طلای سفید ، مخلوط طلای زرد با کمی نقره است و همان ممنوعیت را برای مردان دارد. پلاتین هیچ یک از اشعه های منفی طلا را ندارد و برای مردان نه تنها ضرر ندارد ، بی فایده نیز نمی باشد. مردان با خیال راحت می توانند از این قبیل جواهرات همانند پلاتین یا نقره استفاده کنند.

منبع: طلافروشی حقانی

دکمه بازگشت به بالا