سلامت و تندرستیکسب و کار برتر

چرا بعد از کاشت مو سر جوش میزند

برای درمان کردن جوش پس از کاشتن مو باید یک سری موارد را رعایت کنید که در اولین مرحله‌ همیشه درگیری ذهنی برای افرادایجاد میشودکه جوش هایی درون سر پس از کاشت ایجاد شده است و این جوش ها انواع مختلفی دارند که این جوش ها در برخی موارد بسیار دردناک میشوند و باعث قرمز شدن پوست افراد میگردد و همچنین در برخی موارد به صورت چرکی میشوند و باعث آسیب بیشتری میشود که باید مراقبت های لازم را انجام دهید تا بتوانید پوست سر خود را به حالت عادی برگردانید.

جوش بعد از کاشت مو درواقع اگر کم باشد طبیعی است اما بهتر این است که این موضوع را پشت گوش نیاندازید تا مشکلاتی بیشتر ایجاد نشود و ما در این مقاله در رابطه با همین موضوع صحبت میکنیم.

علت بوجود آمدن جوش بعد از کاشت مو

وقتی که ریزش موهای شما ادامه دار باشد باعث میشود که شما آسیب بیینید و ریشه های موهای شما نیز با یکدیگر فاصله می‌گیرند و وقتی پزشک میخواهد دوباره مو جدید بکارد برای ایجاد کردن شکاف های جدید مرحله ای سخت و دردناک در پیش روی پزشک و بیمار است.

کاشت مو در ناحیه ای که موی آن تراکم زیادی دارد بسیار سخت تر است زیرا باید ریشه هارا کناریکدیگر قرار دهند و ممکن است در برخی موارد به صورت کیست مویی ایجاد شود و جوش های چرکی به وجود بیاید.

این مشکل نگران کننده نیست اما بهتر است که شما اگر حس کردید که جوش های روی سرتان غیر طبیعی است با پزشک درمیان بگذارید تا مشکل آن حل شود.

وقتی که موها کاشته میشوند و در حال رشد هستند ممکن است جوش هایی ایجاد شود که کاملا طبیعی هستند و بر اثر گذر زمان بهبود پیدا میکنند و دیگر جای نگرانی نیست،اما اگر حس کردید که جوش های شما بسیار وحشت‌انگیز است بهتر است که فورا به پزشک مراجعه کنید.

راه های درمان جوش های بعد از کاشت مو چیست؟

پس از کاشت مو سر حدود دو هفته وقتی به طور منظم باشد گرافت هایی اژ پشت سر برداشته میشود و در قسمت طاسی کاشته میشود که ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید از جمله ممکن است در هر شبانه روز شما احساس درد کنید که بهتر است برای بهبود آن جای ان را گرم و مرطوب نگه دارید تا زخم هایی که به وجود آمده است بهبود یابد و شما از درد و التهاب رهایی یابید.

درمان جوش ها پس از کاشت مو

بعداز کاشت مو شما باید به طور مرتب و منظم شستشو در سر خود انجام دهید و تا حد امکان به آرامی سر خود را بشویید و آن را تمیز و پاکیزه نگه دارید و همچنین ممکن است شوره هایی برروی سرشما ایجاد شود که رفته رفته دچار جوش های چرکی شوید که بسیار سخت هستند و باعث آسیب به موهای سر شما میشوند.

درمان عفونت بعد از کاشت مو

ممکن است که جوش های چرکی و قرمزی برروی سرشماایجاد شود که نشان دهنده یک سری عفونت داخل سر شمامیباشد و شما باید فورا با پزشک خود درمیان بگذارید تا با آنتی بیوتیک های لازم و همچنین با کارهای دیگر بتواند سر شما را درمان کند.

در چند روز اول یا بهتر است بگوییم در هفته اول همیشه ممکن است قرمزی،حساسیت،تورم،التهاب و… درون سر ایجاد شود که این طبیعی میباشد ولی اگر بیشتر شد باید با پزشک درمیان بگذارید.اگر در طول پیوند موهای شماعفونتی درون آن ها ایجاد شود به صورت جوش های چرکی سفید رنگ درون سر شما نمایان میشوند و ممکن است که بسیار حساس باشد و همچنین این اتفاق نیاز دارد تا با یک پزشک متخصص و ماهر که تجربه انجام این کارهارا دارد صحبت کنید..

پس از گذشت حدودا یک ماه بعداز جراحی ممکن است که جوش هایی بر روی پشت سر در قسمت گرافت ها و یا در گردن فرد نمایان شود که به راحتی پس از گذشت یک هفته از بین میرود اما اگر عفونت کند و حس کنید که از بین نمیرود باید با پزشک صحبت کنید و همچنین باید این جوش هارا تخلیه کنید که شما میتوانیدبا یک سوزن استریل شده در قسمت بالایی جوش چرکی را سوراخ کنید و آن را به آرامی تخلیه کنید تا تمام شودو تورم و قرمزی آن از بین برود و همچنین ممکن است در آن لحظه ناحیه جوش به شدت داغ باشد و شما اذیت شوید ولی میتوانید با استفاده از تخلیه کردن و مصرف آنتی بیوتعلت بوجود آمدن جوش بعد از کاشت مو

زمانی که موهای ریخته شده شما کمتر از ۴۰ تا ۵۰ درصد است. فاصله بین ریشه های موهایتان نیز کم است و ایجاد شکاف روی پوست در آن نواحی کار بسیار دشواری می باشد. کاشت مو در نواحی که تراکم موی آن خیلی کم نیست و ریشه های مو به یکدیگر نزدیک هستند باعث آسیب رسیدن به ریشه موها می شود. آسیب وارد شده در این نواحی به صورت کیست مویی و جوش های چرکی نمایان می شود. بوجود آمدن ۱ یا ۲ عدد جوش بعد از گذشت حدود دو ماه از کاشت مو امری کاملا طبیعی است و جای نگرانی ندارد. اما اگر بلافاصله بعد از عمل کاشت مو تعداد جوش های بوجود آمده روی سرتان بیشتر از ۲ یا ۳ عدد باشد باید به پزشک مراجعه کرد.

زمانی که موهای کاشته شده در حال رشد هستند، پدید آمدن جوش های التهابی در نواحی کاشت مو کاملا طبیعی است. این جوش ها خود به خود درمان می شوند و بروز آن ها نگران کننده نیست. اما در مواقعی بسیار نادر ممکن است جوش ها ترمیم نشوند که در این صورت باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

ترکاندن جوش بعد از کاشت مو | جوش در ناحیه برداشت مو | جوش های بزرگ بعد از کاشت مو

راهکارهای درمانی

پس از کاشت مو به مدت دو هفته و بطور منظم، ناحیه پشت سر خود را که از آن قسمت برداشته شده است در طول شبانه روز گرم و مرطوب نگهدارید. زیرا گرم و مرطوب نگه داشتن ناحیه برداشت مو کمک بسیاری به بهبود سریع زخم های ایجاد شده براثر کاشت مو می کند. شما می توانید این کار را با یک حوله و یا یک کمپرس و یا اسفنج گرم و مرطوب انجام دهید.

بسیار مهم است. شما ۳-۴ روز بعد از کاشت مو باید سر خود را بشویید و آن را کاملا تمیز نگهدارید. عدم رعایت بهداشت و شستشوی کافی سر باعث بروز و چربی روی سر شما می شود که این مسئله احتمال پدید آمدن جوش های چرکی و کیست مویی را افزایش می دهد. درمان این جوش های چرکی بسیار سخت است و باعث آسیب رسیدن به موهای کاشته شده شما می شود.

برای درمان فوری جوش ها می توانید از محلول کلیندامایسین و مالیدن آن به جوش ها استفاده کنید.

درمان عفونت بعد از کاشت مو

جوش های کوچک، پوسته های زرد و یا قرمزی قابل توجه در منطقه اهدا کننده یا گیرنده ممکن است علائم اولیه ای از باشد. اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، لطفا با کلینیک تماس بگیرید زیرا ممکن است نیاز به درمان با آنتی بیوتیک باشد.

انتظار می رود برای چند روز اول پس از عمل، قرمزی، تورم و حساسیت کمی وجود داشته باشد. اگر بعد از روز دوم قرمزی، تورم یا حساسیت افزایش یافت، با ما تماس بگیرید. به ندرت، یک یا چند پیوند ممکن است عفونی شوند. آنها به صورت جوش سفید (Pus Pimple) یا قرمزی در اطراف موهای منفرد ظاهر شوند. این جوش ها ممکن است با یک پوسته زرد رنگ همراه باشند و ممکن است حساس باشند. اگر این اتفاق افتاد، لطفا با کلینیک خانه سفید تماس بگیرید. ممکن است نیاز به درمان آنتی بیوتیکی باشد.

تقریبا همه افراد جوش هایی را در ناحیه گیرنده مشاهده می کنند که حدود یک ماه پس از جراحی شروع می شوند و به مدت چند ماه ادامه می یابد. اینها موهای جدیدی هستند که در حال شکافتن پوست هستند. گاهی اوقات می توان آنها را با یک عفونت واقعی اشتباه گرفت، اما جوش ها به طور خودبخود در طی ۳-۴ روز از بین می روند. همانطور که جوش ها از بین می روند، ممکن است جوش های جدیدتری سرباز کنند.

بهترین خدمات را از موکاتگ بخواهید

جوش ها به طور کلی نیاز به درمان ندارند. جوش های بزرگ تر را می توان با حذف لایه نازک بالای پوستشان با یک سوزن استریل سوراخ کرد، و سپس مایع داخلشان را تخلیه کرد. اگر بیش از چند عدد در یک زمان رشد کنند یا پوست در یک ناحیه بزرگتر متورم، قرمز، حساس و داغ باشد، پس شما باید برای دریافت آنتی بیوتیک یا تخلیه آنها توسط پزشک با ما تماس بگیرید.

موهای در حال رشد ممکن است باعث ایجاد کیست در ناحیه پیوند شوند. کیست ها می توانند اکاشت مو سطراف یک پیوند که بیش از چند ماه پیش انجام گرفته است، پیشرفت کنند. کیست ها تورم و قرمزی های موضعی، با یا بدون حساسیت هستند. ما می توانیم آنها را به راحتی در کلینیک درمان کنیم. اگر ناحیه اهدا کننده یا پیوندشده عفونی شود، تورم، درد یا حساسیت وجود دارد. همچنین ممکن است در ناحیه های عمل ترشح یا چرک نیز وجود داشته باشد. تب و یا لرز هم از علائم عفونت است. اگر هر یک از این شرایط رخ داد، لطفا با کلینیک خانه سفید تماس بگیرید.

وب سایت موکاتگ به معرفی بهترین مراکز آرایشی و بهداشتی در سطح کشور میپردازیم. و شما را با حرف ای ترین متخصصان در زمینه هایی همچون : کاشت ابرو، کاشت مژه، کاشت مو، شینیون، گریم عروس و داماد، … آشنا میکند.

شما میتوانید با مراجعه به صفحات ما در موکاتگ در شهر ها و استان های مختلف از خدمات مشاوره رایگان این مراکز و سالن های زیبایی بهرهد مند شوید.

 

دکمه بازگشت به بالا