ماساژ برای چاقی گونه

خیلی از افراد به دلایل مختلفی دوست دارند، صورت خود را پرتر و فرم صورت‌شان را جذاب‌تر نشان دهند. برای این‌کار روش‌های زیادی از جمله عمل جراحی و تزریق ژل وجود دارد؛ اما یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌ها ماساژ صورت است. ماساژ می‌تواند هر فرم دلخواهی را به صورت شما بدهد و اگر شما نیز گونه‌های برجسته و چشمان کشیده می‌خواهید پیشنهاد می‌کنیم که این ماساژ را امتحان کنید. ما در ادامه آموزش ماساژ صورت برای چاقی و فرم‌دهی را به طور کامل توضیح داده‌ایم.

آموز ماساژ صورت برای چاقی و فرم‌دهی آن - روتای

آیا ماساژ صورت برای چاقی امکانپذیر است؟

برای چاقی عملی است که می‌تواند علاوه‌ بر ایجاد آرامش و حس راحتی، به چاق شدن صورت شما کمک کند. البته منظور از چاق شدن این نیست که همه بخش‌های صورت از چربی پر شوند. شما با ماساژ صورت بخش‌های مهم و زیبای صورت‌تان مثل گونه و فک را برجسته‌تر می‌کنید و شکل جذاب‌تری به آن‌ها می‌بخشید؛ بنابراین حتی اگر صورت چاقی هم دارید، با این ماساژ می‌توانید فرم صورت زیباتری داشته باشید. قیمت پودر جوانه گندم دکتر بیز با توجه به خواص آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

افزایش گردن خون، کاهش التهاب و تحریک بازسازی سلولی از جمله دیگر مزایایی است که ماساژ صورت به‌همراه دارد. هرچه گردش خون در صورت بهتر و بیشتر باشد، صورت جوان‌تر مانده و می‌توند به شکل دل‌خواهتان در بیاید. از دیگر فواید با ماساژ صورت ماهیچه‌های صورت‌تان شل شده و با کشش پوست و گوشت به کاهش چربی‌های اضافی، تامین آب صورت و دفع سموم کمک می‌کند. در بخش بعدی در مورد بیشتر صحبت کرده‌ایم.

آیا ماساژ صورت برای چاقی واقعا مفید است؟

قدرت ماساژ را دست‌کم نگیرید! با این‌که ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا به نتیجه دل‌خواه‌تان برسید؛ اما نتیجه‌اش لذت‌بخش و موثر خواهد بود. به‌خصوص ماساژ صورت یکی از مواردی است که با چند هفته تمرین می‌توانید فرم صورت‌تان را تغییر دهید، بدون این‌که دست به کارهای خطرناک و پرهزینه بزنید.

متخصصان توصیه می‌کنند که ماساژ صورت را دو تا سه بار در هفته انجام دهید؛ حتی اگر به‌دنبال فرم‌دهی و چاقی هم نباشید، ماساژ صورت می‌تواند با از بین بردن تنش‌ها، آرامش را در وجودتان جاری کند. در این بین با استفاده از چند قطره روغن یا سرم صورت هم به آب‌رسانی صورت و همچنین حذف چین‌وچرک‌ها و جوان‌سازی پوست کمک کرده‌اید.

آموزش ماساژ صورت برای چاقی در خانه

برای ماساژ صورت لزومانیازی به رفتن پیش یک ماساژدرمانگر ندارید. شما می‌توانید ماساژ صورت را در خانه هم انجام دهید. در زیر 3 تکنیک ساده ماساژ صورت برای چاقی و فرم‌دهی را معرفی می‌کنیم که می‌توانید خودتان به‌تنهایی انجام دهید.

  1. ماساژ صورت با استفاده از انگشتان

یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌های ماساژ صورت، ماساژ به‌کمک انگشتان‌تان است. شما به‌کمک انگشتان خود می‌توانید میزان شدت ماساژ و فشارهای وارد شده را کنترل کرده و به سمت ایجاد فرم دلخواه صورتتان حرکت کنید.

برای شروع بهتر است نوک انگشتانتان را به نوعی مثل روغن بادام یا نارگیل آغشته کنید. بعضی لوسیون‌ها و سرم‌های صورت هم برای این منظور وجود دارند که می‌توانند جایگزین مناسبی برای روغن باشند.

در قدم اول، ماساژ صورت برای چاقی را از پیشانی شروع کنید. هر 10 انگشت را بالای ابروهای خود قرار دهید و به‌آرامی تا بالای پیشانی و داخل پوست سر فشار دهید. میزان اعمال فشار باید به‌حدی باشد که خودتان یا مشتریتان احساس رضایت داشته باشد. این حرکت را پنج‌بار تکرار کنید.

به سمت ابروها بروید. با استفاده از انگشت شست و اشاره خود فشار ملایمی به لبه‌های داخلی ابرو بدهید. حالا این فشار را در امتداد لبه‌های بیرونی ابروها و به سمت گیج‌گاه ادامه دهید. این حرکت را پنج بار انجام دهید. توجه داشته باشید که انجام این حرکت از بروز سردرد هم جلوگیری می‌کند. پس به‌محض این‌که احساس کردید سردردتان در راه است، با انجام این ماساژ، راه آن را سد کنید.

در این مرحله از ماساژ صورت برای چاقی باید به‌ کمک انگشت میانی و انگشت حلقه به بپردازید. نوک انگشتان را روی شقیقه‌ها بگذارید. دقایقی شقیقه‌ها را ماساژ دهید. سپس با اعمال فشار ملایمی به سمت ناحیه زیر چشم بروید و از کنار بینی به بالا حرکت کنید و روی ابروها قرار بگیرید. در نهایت این مسیر بیضی‌شکل را به سمت شقیقه‌ها به پایان برسانید. در این مسیر هرگز ارتباط انگشتان خود با پوست صورت را قطع نکرده و پنج بار آن را تکرار کنید.

وقتی کارتان با ماساژ چشم‌ها تمام شد، نوک انگشتان میانی و حلقه خود را از شقیقه‌ها به سمت پایین صورت و گردن حرکت دهید. این کار به حرکت درآمدن مایع راکد در این نواحی و به تخلیه و کمک می‌کند.

حالا نوک انگشتان اشاره و حلقه خود را درست زیر گوش قرار داده و فک صورت را با حرکات دایره‌ای به سمت چانه ماساژ دهید. این حرکت را تا زمانی تکرار کنید که فک شما یا مشتریتان شروع به شل شدن کند.از پرفروش ترین محصولات شرکت بیز میتوان به قهوه گانودرما و پودر جوانه گندم اشاره کرد.

حالا به مهم‌ترین بخش ماساژ صورت برای چاقی یعنی فرم‌دهی گونه‌ها می‌رسیم. گونه‌ها سهم عظیمی از زیبایی یک صورت را به خود اختصاص داده‌اند. هرچه گونه‌های برجسته‌تر و خوش‌فرم‌تری داشته باشیم، درنهایت صورت جذاب و زیباتری خواهیم داشت.

برای شروع یک علامت صلح با انگشت اشاره و میانی ایجاد کنید. سپس انگشت اشاره‌تان را درست بالای لب بالایی و انگشت میانی‌تان را زیر لب پایین قرار دهید. حالا به‌آرامی انگشتانتان را هم‌زمان به سمت گوش حرکت دهید. در این مسیر از زیر گونه‌ها هم رد می‌شوید. این کار را به‌صورت متناوب برای پنج بار تکرار کنید. توجه داشته باشید که این حرکت به عنوان نیز شناخته می‌شود.

برای این‌که بتوانید گردن را هم ماساژ دهید، دست‌ها را روی سینه به سمت پایین قرار دهید. سپس به‌آرامی به سمت گردن و چانه حرکت و فشار ملایمی را اعمال کنید. این حرکت از ماساژ صورت برای چاقی را هم پنج‌بار انجام دهید.

در نهایت نوبت به پوست سر می‌رسد. برای ماساژ پوست سر تمامی انگشتان خود را به کار گیرید و از خط موی سر شروع کنید. به‌صورت خطی به سمت جمجمه و کف سر حرکت کنید. میزان فشاری که وارد می‌کنید به خودتان بستگی دارد؛ اما سعی کنید میزانش بیشتر از فشاری باشد که به صورت وارد می‌کردید.

  1. ماساژ صورت برای چاقی با سنگ گواشا

گواشا یک عمل پزشکی سنتی چینی است که باعث تحریک گردن خون با ماساژ می‌شود. با استفاده از سنگ گواشا می‌توانید صورت خود را ماساژ داده و گردش خون را بهتر کنید. همچنین صاف شدن بافت صورت، کاهش چین‌وچرک، جلوگیری از تجمع چربی در صورت و رهایی از رسوبات چربی ناخواسته روی چانه و گونه از دیگر مزایای ماساژ صورت با سنگ گواشا است.

پیش از شروع ماساژ، تمام نقاط صورت را به یک روغن ارگانیک و طبیعی مانند روغن نارگیل یا روغن بادام آغشته کنید تا از ایجاد هرگونه لک روی پوستتان جلوگیری کند. ما قبلا در مطلبی جداگانه به طور مفصل در مورد صحبت کرده‌ایم.

می‌توانید برای اطلاعات تکمیلی‌تر مطلب مربوطه را مطالعه کنید. همچنین به یاد داشته باشید که حرکاتتان نرم و در عین حال محکم باشد. پس از این نوع ماساژ صورت برای چاقی ممکن است پوستتان قرمز شده باشد. نگران نباشید؛ پس از مدتی این تغییر رنگ از بین می‌رود.

حالا ماساژ صورت با سنگ گواشا را شروع کنید. تمامی حرکات موجود در این نوع ماساژ همانند حرکات ماساژ با انگشتان دست است؛ با این تفاوت که به‌جای انگشت از سنگ گواشا استفاده می‌کنید.

در هر مرحله 5 تا 10 دقیقه تمرکز ویژه‌ای به نواحی که تمایل به تجمع چربی در صورت مانند چانه، گونه‌ها، خط فک، دور چشم و پیشانی دارند، داشته باشید و آن‌ها را ماساژ دهید. بسته به خواست و نیاز خود می‌توانید هر دو روز یک‌بار یا حتی روزانه این ماساژ را انجام دهید. برای این‌که نتیجه بهتری بگیرید، روی زمین دراز کشیده و خود را ریلکس کنید. برای این ماساژ می‌توانید از یک عضو خانواده یا دوستتان بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.

  1. ماساژ صورت با قاشق

اگر پیدا کردن سنگ گواشا برایتان سخت است، می‌توانید یک قاشق سوپ‌خوری سرامیکی را جایگزین آن کنید. بسیار رایج بوده و شکل گرد قاشق سوپ‌خوری برای ماساژ صورت کاملاً ایده‌آل است.

پیش از شروع صورت خود را به‌صورت کامل به روغن و طبیعی مثل روغن نارگیل یا بادام آغشته کنید تا قاشق حرکت نرمی روی پوست صورت داشته باشد. حالا تمامی حرکات ماساژ صورت برای چاقی با انگشتان دست را با قاشق انجام دهید.

مواظب باشید که آسیبی به خود وارد نکنید. ماساژ را با ضربات بلند و ملایم به صورت متقاون انجام دهید. شما می‌توانید برای این‌که این ماساژ به‌خوبی انجام شود، از یک دوست هم کمک بگیرید. با این حال ماساژ هر دو طرف صورت را می‌توانید به‌صورت هم‌زمان پیش ببرید.سبوس چند غله دکتر بیز گندم جو برنج ، یکی از بهترین و محبوب ترین انواع سبوس ها در بازار است.

از مرکز پیشانی خود شروع کنید و به‌آرامی به سمت پایین بروید. اگر به‌تنهایی این ماساژ را انجام می‌دهید، انرژی و زمان خود را بین دو طرف صورت به‌طور مساوی تقسیم کنید. ممکن است پس از ماساژ مقداری تغییر رنگ یا قرمزی در صورتتان داشته باشید که نشان‌دهده تحریک گردش خونافراد زیادی هستند که دوست دارند صورت چاق و پری داشته باشند، چون معتقدند گونه‌های چاق و صورت گرد می‌تواند به زیبایی و جوانی ظاهر چهره کمک زیادی بکند. به‌همین دلیل ممکن است تبلیغاتی مانند چاق شدن صورت در یک هفته یا یک‌ماه بسیار جذاب و وسوسه‌انگیز به‌نظر برسد.

از میان انواع مختلف روش‌های چاقی صورت، می‌توان به روش‌های طبیعی مانند ورزش یا استفاده از موادغذایی خاص اشاره کرد یا می‌توان به سمت عمل‌های زیبایی مانند جراحی انتقال چربی یا تزریق فیلر پوستی رفت. درهرحال، هنوز هیچ روش اثبات شده‌ای برای‌داشتن گونه‌های چاق درعرض یک‌هفته وجود ندارد. ازاین‌رو، این مقاله به بررسی تمام راهکارهای موجود، از جمله اثرات ورزش، نوشیدن آب، مصرف ویتامین‌ها، یوگا، تغذیه و ایمپلنت برای چاقی صورت خواهد پرداخت.

 

دکمه بازگشت به بالا