جامعه

گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تأیید شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهلمین جلسه علنی این شورا با حداکثر آراء گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را تأیید کردند.

به گزارش مجله خانواده، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و چهلمین جلسه علنی این شورا بررسی گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا خرم جاه مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران گفت: وضعیت صندوق بازنشستگی شهرداری تهران نسبت به سایر صندوق ها بهتر است. ۳۵ درصد تعهدی که شهرداری در نظر گرفته جای تقدیر دارد. همچنین حق مسکن به ۹۰ تا ۱۰۰ درصد رسید و در سال ۱۴۰۳ بین ۸۰۰ تا هزار میلیارد تومان جذب سرمایه داریم.

وی افزود: شرکت‌های زیان ده ما در گذشته پنج شرکت بود؛ اما امروز به دو شرکت رسیده که این دو مورد نیز در مرز زیان دهی هستند. این نشان می‌دهد که ما بیش از تورم به شرکت‌ها فشار وارد می‌کنیم.

۲۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای اولین بار تسویه شد

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران با بیان اینکه بیش از ۱۵ جلسه برگزار کردیم که سرمایه صندوق افزایش یابد، افزود: ۲۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکاران برای اولین بار تسویه شد. در چند ماه اخیر شرکت عمران تهاتر نیز تلاش کرد تا بدهی‌ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: دارایی شرکت عمران کارکنان توسط سازمان املاک ارزیابی شده و به زودی پس از پرداخت دارایی‌ها، سازمان بازنشستگان نیز از منابع مالی خود برخوردار خواهد شد.

خرم جاه با تأکید بر اینکه شرکت عمران تهاتر در سالهای قبل همواره زیان ده بود، گفت: متأسفانه آراء در این زمینه به ضرر ما صادر شده است. پیگیری هایی کردیم تا پای کار باشیم و مشکلات حل شود؛ اما در نهایت شرکت عمران تهاتر در سال ۱۴۰۲ از زیان خارج شد و به سود رسید.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی شهرداری تهران تأکید کرد: تلاش بسیاری صورت گرفت تا شرکت‌ها یک به یک از زیان خارج شدند. امروز شرایط به گونه ای است که شرکت هایی همچون خودروسرویس و حامیان از فضای بیرون از شهرداری نیز کارسازی کرده اند. به همین دلیل به دنبال افزایش ۱۰۰ درصدی بودجه هستیم تا درآمد سازمان ها و شرکت ها نیز به سازمان بازنشستگی اضافه شود.

در بخش دیگری از این جلسه ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درباره گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ گفت: اگر گزارش حسابرسی صندوق بازنشستگی قرائت می شد قطعا مقبول بود. شرکت عمران تهاتر و شرکت عمران کارکنان گزارش این سازمان را مشروط کرده اند که کارگزار آن یا سازمان عمران مناطق و یا مناطق بوده اند.

احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: باید تکالیف سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۳ رفع شود که البته همراهی و همکاری شهرداری تهران و سازمان املاک را نیز می طلبد.

وی افزود: ۱۱ مورد از تکالیف سازمان به قبل از سال ۱۴۰۰ برمی گردد و یک مورد از آن به بعد از سال ۱۴۰۰ مربوط است.

مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران نیز با حضور در صحن شورای شهر تهران گفت: شهرداری تهران بابت پرداخت حقوق بازنشستگان ۲۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را اختصاص می دهد و بازنشستگان به هیچ عنوان نگران حقوق و دستمزد خود نباشند.

وی ادامه داد: در تمام ادوار و این دوره، شهرداری با تمام قوا از حقوق و دستمزد صندوق حمایت کرده و این حمایت راهبردی است. امیدواریم بتوانیم صندوق را به اندازه ای خودکفا کنیم که بازنشستگان دغدغه ای در این زمینه نداشته باشند.

به گزارش مجله خانواده، نهایتا پس از بحث و بررسی گزارش حسابرسی سازمان بازنشستگی شهرداری تهران برای سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ با حداکثر آراء موافق، تأیید شد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا