بین المللکسب و کار برتر

شرکت املاک ترکیه که در ازمیر قدیمی تر است

ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه و اقع در غرب این کشور، «مروارید منطقه اژه» و در مجاورت دریای مدیترانه می باشد. این شهر با حس و حال اروپایی، بواسطه آب و هوای گرم و مدیترانه ای خود و نیز تعدد جاذبه های طبیعی و تاریخی، یکی از محبو ترین مقاقصد گردشگری در ترکیه است. مجموع همین عوامل، باعث شده ازمیر به منظور خرید ملک و سرمایه گذاری در حوزه املاک، بسیار مورد توجه سرمایه گذاران و اتباع خارجی قرار بگیرد. با ازمیر ملک در ادامه همراه باشید.

حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اقامت | خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان | خرید ملک در ازمیر

ازمیر در یک نگاه

ازمیر از شهرهای قدیمی و مهم ترکیه که از دیرباز دارای رونق و شکوه بسیار بوده، همچنان توانسته با جذابیت های فروان خود در حوزه های: گردشگری، اقتصادی، تجاری، فرهنگی، تحصیلی و …، آن را حفظ و افزایش دهد. این شهر که یکی از ایده آل ترین مناطق جهت زندگی، کار و تحصیل می باشد، مورد توجه خریدارن و سرمایه گذاران خارجی بسیاری قرار گرفته تا بدین طریق، بتوانند مجوز اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ازمیر به ارزش حداقل 75 هزار دلار یا دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملکی به ارزش حداقل 400 هزار دلار را، بدست آورند.

همین امر در کنار سایر عوامل، موجب شده ازمیر شاهد رونق زیادی در حوزه املاک، ساخت مجتمع های مسکونی/اداری جدید وخرید و فروش انواع خانه، ویلا، مجتمع مسکونی، مجتمع اداری/تجاری و مغازه، از طریق سرمایه گذاری یا خرید و فروش باشد. از این رو، طی دهه های اخیر (به ویژه از 2018 با تسهیل در قوانین خرید و فروش ملک و فرآیند اخذ مجوز اقامت و شهروندی ترکیه)، شاهد اجرای طرح های زیبا و نوین معماری، ساخت بناها با بهترین مصالح، وضع قوانین سختگیرانه و کارآمد در ساخت بناها، بکارگیری فناوری های نوین در طراحی انواع ساختمان ها، بودده ایم.

همین عوامل در کنار، شرایط خوب اقتصادی و کاری در ازمیر، مراکز تحصیلی عالی در تمامی مقاطع تحصیلی، پایین بودن نرخ جرم جنایت (به ویژه در مقایسه با استانبول و آنکارا)، سواحل زیبا و طبیعت بکر، تعدد منابع طبیعی، مراکز درمانی پیشرفته، توسعه بالای شهری، فرهنگ اروپایی مردم شهر، سیستم حمل و نقل عمومی گسترده، فرصت های زیاد سرمایه گذاری های سودآور و …، ازمیر را به مقصدی مناسب جهت گذرادن تعطیلات، زندگی، کار و تحصیل در ترکیه بدل کرده است.

آب و هوای ازمیر چگونه است؟

ازمیر به واسطه موقعیت جغرافیایی خود، آب و هوای آن تقریبا ​​300 روز از سال، آفتابی با تابستان های طولانی گرم و زمستان های خنک می باشد. در فصل های گرم، وزش نسیم ملایم و مطبوع در عصر از سمت ساحل، شب ها را در طول تابستان خنک کرده و باعث می شد ازمیر در شب هنگام نیز، همچنان پویا و سرزنده باشد. همین ویژگی های آب و هوایی، از عوامل تاثیرگذار در طبیعت سرسبز و زیبا و محصولات غذایی تازه و خوش طعم است.

مروری اجمالی بر تاریخ ازمیر

ازمیر با قدمتی حدودا 8500 ساله، در طول تاریخ حداقل شاهد 32 تمدن مختلف از قبیل: یونان و روم باستان، آشوریان، امپراتوری ایران، بیزانس و امپراتوری عثمانی، بوده است. این شهر که در حدود 3000 سال پیش از میلاد توسط «تروجان ها (Trojans)» تاسیس شده، زادگاه نویسنده و شاعر معروف یونانی یعنی «هومر (Homer)» و اولین منزلگاه مهاجران یونانی در زمان امپراتوری عثمانی می باشد. ازمیر در سال 600 پیش از میلاد، ویران و پس از ورود اسکندر مقدونی در سال 334 پیش از میلاد و نیز در دوران حکومت روم باستان، دوباره رونق و شکوه خود را بازیافت.

در طول تاریخ، ازمیر همواره یکی از بندرگاه های مهم منطقه بوده و همین امر باعث گردیده از شرایط خوب اقتصادی-تجاری و متعاقب آن، سطح بالای زندگی بویژه در دوره امپراتوری بیزانس، بهره ببرد. این موضوع که در دوره امپراتوری عثمانی و زمامداری «سلطان محمد اول (Sultan Mehmet I)» در سال 1415 تداوم پیدا کرد، اهمیت ازمیر را در ترکیه افزایش داد که تا به امروز نیز همچنان ادامه دارد.

شرایط زندگی شهری در ازمیر

بهترین اقدام برای درک بهتر شرایط زندگی در ازمیر، گذراندن چند ساعت در کوچه پس کوچه های کمرالتی (Kemeralti)، یا منطقه آلسانجاک (Alsancak)، است. این مناطق که از مشهورترین و اصلی ترین مناطق ازمیر می باشند، چکیده ای از شور و حال زندگی، پویایی مردم و سبک زندگی آنهاست.

کمرآلتی به عنوان یک منطقه مسکونی و سطح متوسط ازمیر، دارای خیابان های سرسبز و پرشور بوده و منطقه آلسانجاک، از مناطق مرفه شهر در کنار دریا با کافه های متعدد و زندگی شبانه پویاست. نکته مهم در رابطه با شرایط زندگی در ازمیر، در دسترس بودن تمام اقلام مورد نیاز حتی در طول شبانه روز، شبکه گسترده حمل و نقل شهری، مواد غذایی باکیفیت و تازه، شرایط اقتصادی و تجاری عالی، موقعیت های متعدد کاری، سودآور بودن انواع سرمایه گذاری ها بویژه املاک، مراکز درمانی پیشرفته و مراکز آموزشی بسیار عالی، می باشد.

توسعه های جدید شهری در ازمیر

عامل تعیین کننده و سودآور برای سرمایه گذاران در سرمایه گذاری در ازمیر، تعدد پروژه های سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ، گسترش سریع شبکه جاده ای و ریلی، مدیریت درست ترددهای شهری، افتتاح خط مترو کارشی یاکا (Karşiyaka)، در اطراف خلیج ازمیر در سال 2017 و امتداد آن به منطقه کوناک (Konak)، ساخت یک تونل و پل زیر آبی منحصر به فرد جهت دسترسی و تردد آسان به مناطق مختلف، توسعه فرودگاه و افزایش پروازهای داخلی و خارجی، حجم بالای تردد کشتی های باری-تجاری، وجود دفاتر و نمایندگی شرکت های مطرح بین المللی و بسیاری موارد دیگر می باشند.

ویژگی های فرهنگی، هنری و غذایی ازمیر

با توجه به تعدد گالری های هنری و سالن های نمایش و تئاتر، ازمیر بهشتی برای هنردوستان می باشد. اهمیت زیبایی و زیبادوستی در ازمیر به قدری است که در اقصی نقاط شهر، به راحتی می توان انواع آثار هنری یا مراکز مرتبط با آنها را دید؛ حتی، در ازمیر به دلیل تلاش برای پیاده سازی سبک و فرهنگ کافه های پاریس، چنین مراکزی بسیار دیدنی و زیبا بوده و در هماهنگی کامل با سبک های مدرن در مادرید، لندن و آتن، با سبک سنتی و زیبای عثمانی در ترکیه می باشند.

همچنین، انواع غذاهای معروف در ازمیر که با مواد اولیه تازه از دریا و طبیعت سرسبز آن تهیه می شوند، موجب شده گردشگری غذایی نیز، در ازمیر رواج زیادی داشته و هرساله فستیوال های غذایی در مناطق مختلف آن برگزار گردند؛ برخی از غذاهای معروف ازمیر عبارتند از:

 • پیشی (Pişi)
 • بویوز (Boyoz)
 • بورِک (Börek)
 • سوپ مَرجمَک (Mercimek Soup)
 • سوپ ترهانا (Tarhana Soup)
 • کورکوج (Kokoreç)
 • دوروم (Dürüm)
 • سوگوش (Söğüş)
 • کاتمر (Katmer)
 • گُزْلَمه (Gözleme)
 • بالیک اِکمِک (Balık Ekmek)
 • ایسکندر کِباب (Iskender Kebab/Kebap)

مناطق معروف شهری در ازمیر جهت خرید ملک و زندگی

همانگونه که پیش تر اشاره شد، ازمیر به واسطه مزایای بسیاری که دارد، یکی از بهترین شهرهای ترکیه جهت خرید خانه، ویلا، مغازه یا واحد تجاری جهت اخذ مجوز اقامت، کسب شهروندی ترکیه و سرمایه گذاری می باشد. از این رو، فرقی نمی کند هدف شما صرفا تجارت و درآمدزایی باشد یا قصد زندگی، کار یا تحصیل در ازمیر را داشته باشید، در هر صورت، ازمیر شهری ایده آل برای کسانی است که آینده نگر بوده و برای پرهیز از پرداخت هزینه های بالای در شهرهایی مانند استانبول و آنکارا، این شهر زیبا را انتخاب می کنند.

یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب ازمیر توسط سرمایه گذاران و اتباع خارجی، خرید ملک در این شهر می باشد. در همین راستا، اگر قصد اخذ مجوز اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک دارید، حداقل ارزش ملک مورد نظر شما باید 75 هزار دلار و برای کسب شهروندی (پاسپورت ترکیه)، 400 هزار دلار می باشد. علاقه مندی و حضور این خریداران و سرمایه گذاران خارجی باعث شده، مراکز مسکونی و تجاری متعددی با طراحی های عالی و زیبا که با مراکز مهم و موردنیاز و شبکه حمل و نقل عمومی فاصله کمی دارند، ساخته شوند.

این بناها که ملزم به رعایت استاندارهای بالا در ساخت و استفاده از مصالح باکیفیت و فناوری های نوین جهت فراهم آوردن محیطی امن و راحت برای زندگی یا کار می باشند، تاثیر زیادی بر رونق بازار املاک و مستغلات در ازمیر داشته اند (می توان این موضوع را در رابطه با خرید ملک در استانبول، مقایسه کرد). از معروف ترین مناطق ازمیر جهت خرید ملک، می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • Bornova
 • Karşiyaka
 • Alsancak
 • Kemeralti
 • Balcova
 • Narlidere
 • Alacati
 • Cesme

برگرفته شده از: املاک ازمیر

دکمه بازگشت به بالا