بین المللکسب و کار برتر

بلک فرایدی کی هست

جمعه سیاه 2023 چیست

در روز بلک فرایدی، تخفیف بر روی تمامی کالاها و به میزان بسیار زیادی است و این تخفیف همه مشتریان را ترغیب به خرید می کند. این تخفیف منجر به رفع نیازهای افراد با هزینه کمتر و خالی شدن انبار تمامی فروشگاه‌ ها با سود کمتر است.

بلک فرایدی 2023 | بلک فرایدی چند روز است | بلک فرایدی چیست

بلک فرایدی در آخرین روز هفته پس از عید شکرگزاری و در روز 24 ماه نوامبر 2023 برگزار می شود، همه ساله جمعیت عظیمی از مشتریان و خریداران به فروشگاه های بزرگ شهر می روند و از طریق مراجعه حضوری یا خرید از وبسایت های آن ها بازدید می کنند تا بتوانند از بهترین پیشنهادها و تخفیفات استفاده کنند.

افرادی که قصد سفر و خرید در این روز از کشورهای خارجی را دارند، می توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه سفر خود دریافت نمایند. در واقع این کمک هزینه در قالب ارائه با قیمتی پایین تر از قیمت بازار تنها یک بار در سال به مسافران ارائه می شود.

در چند سال اخیر فروشگاه های آمریکایی جزئیات کارهای حسابداری خود را به صورت دستی و بدون استفاده از سایت های اینترنتی انجام می دادند، در این دوران سودها به رنگ مشکی نوشته می شدند و زیان ها به رنگ قرمز. بسیاری از تاریخ دانان بر این باورند که در این بازه زمانی، بسیاری از فروشگاه ها در بیشتر طول سال در وضعیت قرمز بوده اند و فروش چندان زیادی نداشتند، اما با فرا رسیدن جشن شکرگزاری و پدیدار شدن خریداران و مشتریان فراوانی که برای به دست آوردن لوازم مورد نیاز خود به این مغازه ها رفته و از تخفیفات ویژه آن ها استفاده می کردند، سود فراوانی را برای اهالی کسب و کار به وجود آورد

افرادی که قصد سفر و ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند، می توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیل خود دریافت نمایند. در واقع این کمک هزینه در قالب ارائه ارز دانشجویی با قیمتی پایین تر به دانشجو ارائه می شود که در مقاله زیر توضیحات کاملی در این خصوص ارائه داده شده است.

 

تاریخ بلک فرایدی 1402

همان طور که گفته شد در کشور آمریکا، اولین روز پس از روز شکرگزاری را به عنوان روز خرید برای سال نو در نظر می‌ گیرند که به بلک فرایدی معروف است. در این روز باشکوه که آخرین پنجشنبه ماه نوامبر است، تمامی فروشگاه‌ ها در سرتاسر آمریکا آماده خدمت‌ رسانی بوده و تمامی کالاهای خود را با تخفیف بسیار بالا به فروش می‌ رسانند. تاریخ دقیق بلک فرایدی هر ساله متغیر خواهد بود و در ایران نیز از اواخر آبان تا اواسط آذرماه تغییر می‌کند.

همچنین ایالات متحده آمریکا برای اینکه بتواند از میان مردم در سرتاسر جهان مقیم بپذیرد، کارت سبزی را ارائه می کند که این امکان را به افراد می دهد که در زمان بتوانند جهت دریافت آن اقدام نمایند. افراد در صورت دریافت گرین کارت ( کارت سبز ) می توانند به راحتی در خاک آمریکا به ادامه زندگی و خرید از مراکز خرید در بلک فرایدی بپردازند

تاریخ حراج جمعه سیاه 2023 درست یک روز پس از تاریخ جشن شکرگزاری در کشور آمریکا که این جشن در آخرین پنجشنبه‌ ماه نوامبر برگزار می‌ شود، آغاز خواهد شد، در نتیجه تاریخ حراج جمعه سیاه 1402 در ایران و در تقویم سال 1402 برابر با جمعه 3 آذر است. ساعت شروع بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه معمولا از شب پنجشنبه شروع می‌ شود و تا جمعه شب ادامه خواهد داشت.

در چند سال اخیر، روز جمعه سیاه نیز در برخی از فروشگاه‌ های حضوری و آنلاین سراسر کشور از جمله ایران برگزار می‌ شود که همه می‌ توانند محصولات مورد‌ علاقه خود را با تخفیف‌ های شگفت‌ انگیز تهیه کنندبلک فرایدی امسال (2023) در تاریخ جمعه 24 نوامبر برابر با 3 آذر برگزار می‌گردد و تمامی افراد می توانند با مراجعه به فروشگاه های معتبر آنلاین یا حضوری نسبت به خرید انواع لوازم اقدام کنند.

 

بلک فرایدی کی هست؟

بلک فرایدی چه روزی است؟

تاریخ دقیق بلک فرایدی 1402 جمعه 3 آذر 1402 است

مصادف با جمعه 24 نوامبر 2023

جمعه 10 جمادی الاول 1445

چرا به این روز جمعه سیاه می گویند؟

جمعه سیاه نامی غیر رسمی است که برای توصیف روز بعد از روز شکرگزاری در امریکا از آن استفاده می شود. اغلب شلوغ ترین روز خرید در سال است زیرا فصل تعطیلات در امریکا در این روز آغاز می شود. این روز می تواند برای اقتصاد، به ویژه برای خرده فروشان خاص، حیاتی باشد. اصطلاح «جمعه سیاه» ریشه در اواسط قرن بیستم دارد. پلیس فیلادلفیا در ابتدا از اصطلاح “جمعه سیاه” برای اشاره به ترافیک سنگین و مخرب در روز بعد از شکرگزاری استفاده کرد و از آن تاریخ به بعد این روز جمعه سیاه نام گرفت.

این اصطلاح گسترش یافت و کسب و کارها به آن چسبیدند. برای کسب و کارهای خرده فروشی که به خرید در تعطیلات وابسته بودند، به جای اینکه در روزهای تعطیلات «در حالت قرمز» ( بخاطر رفتن مردم به مصافرت کسب و کارشان کساد می شد و زیان می دادند) وضعیت مالی خود را «در روز جمعه سیاه» تغییر داده و به سوددهی رسید.

تاریخ بلک فرایدی در ده سال آینده از 1401 تا 1410

تاریخ بلک فرایدی در 10 سال آینده می توانی در جدول زیر ببینید.

تاریخ بلک فرایدی 1401 تا 1410 چه روزی است
تاریخ سال روز
4 آذر 1401 1401 جمعه
3 آذر 1402 1402 جمعه
9 آذر 1403 1403 جمعه
7 آذر 1404 1404 جمعه
6 آذر 1405 1405 جمعه
5 آذر 1406 1406 جمعه
4 آذر 1407 1407 جمعه
3 آذر 1408 1408 جمعه
8 آذر 1409 1409 جمعه
7 آذر 1410 1410 جمعه

جمعه سیاه یا بلک فرایدی از کی و چگونه ایجاد شد؟

آیا در ایران هم بلک فرایدی داریم؟

اکنون چند سالی است که بلک فرایدی در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته است. اما بیشتر قشر جوان بین 18 تا 40 سال هستند که از وجود چنین روزی مطلع بوده و برای خرید کردن در آن خود را آماده می‌کنند. تازه بودن فرهنگ خرید آنلاین اصلی‌ترین دلیلی است که سبب می‌شود افرادی که به این نوع خرید کردن عادت دارند بیشتر در جریان برگزاری آن قرار بگیرند.

به هر حال فروشگاه‌های آنلاین زیادی هستند که به موج عظیم و جذاب تخفیف‌های جانانه دادن به خریداران می‌پیوندند و از پس این خریدهای گسترده به سود و از آن مهم‌تر گردش‌های مالی ارزشمند دست پیدا می‌کنند. اگر شما هم قصد دارید اینگونه خرید کنید پس فراموش نکنید بلک فرایدی کی هست ؟

آیا امسال بلک فرایدی برگزار خواهد شد؟

همه گیری کرونا باعث تغییر رفتار خرید برای اغلب مردم جهان شده است. حالا دیگر کسی برای خرید کالای دلخواهی که 70 درصد تخفیف روی آن خورده حتی نزدیک فروشگاه‌ها هم نمی‌شود. به همین دلیل این ابهام در بین مردم جهان وجود دارد که آیا فروشگاه‌ها امسال بلک فرایدی دارند یا خیر؟

پاسخ این است که بله. اکنون مردم تمایل بیشتری به خرید آنلاین دارند و به فروشگاه‌های آنلاین بیشتر اعتماد می‌کنند. به همین دلیل اصلاً لزومی ندارد که برای به دست آوردن یک تلویزیون 80 اینچ از یک روز قبل از تاریخ بلک فرایدی توی صف‌های عظیم بایستند. فقط کافی است گوشی موبایل خود را بردارند. وارد فروشگاه آنلاین مورد نظر خود شوند و در رقابتی بی دردسر و بدون خون ریزی کالای دلخواه خود را به صورت آنلاین خرید کنند.

بنابراین امسال نیز بلک فرایدی در تمام جهان و البته ایران برگزار خواهد شد.

دوشنبه سایبری چه روزی است؟

اولین دوشنبه بعد از جمعه سیاه به دوشنبه سایبری معروف است. این سنت اولین بار در سال 2005 میلادی آغاز شد. زمانی که یک انجمن تجاری آمریکایی متوجه موج عظیم خرید لوازم الکترونیکی در اولین دوشنبه بعد از بلک فرایدی شد.

تاریخ دوشنبه سایبری چه روزی است؟

تاریخ دوشنبه سایبری امسال روزی 29 نوامبر یا 8 آذر ماه است.

اکنون‌که با دو مفهوم جمعه سیاه بلک فرایدی و دوشنبه سایبری آشنا شدید، آیا به عنوان یک خریدار تمایل دارید در چنین روزهایی یک خرید شگفت انگیز یا تخفیف چشمگیر داشته باشید؟ در این صورت تاریخ بلک فرایدی 2021 یا همین سال 1400 را به خاطر بسپارید و از همین حالا تحقیقات خود را آغاز کنید تا ببیند کدام فروشگاه‌های آنلاین در این رویداد جهانی شرکت می‌کنند و به مدت 24 ساعت بهترین تخفیف‌ها را روی همه نوع کالایی می‌زنند.

توصیه به علاقه مندان به حراج های بلک فرایدی حتما چند روز قبل از روز بلک فرادی کالای موردنظرتان را قیمت بگیرید تا در روز بلک فرایدی بتوانید ببینید چند درصد تخفیف واقعی روی آن محصول اعمال شده. فروشگاه های زیادی هستند که قیمت محصول را برای این حراج بالا می برند بعد 50% تخفیف میزنند در صورتی که در واقعیت تنها 20% تخفیف خرده.

پرسش و پاسخ:

سوال: روز بلک فرایدی یا جمعه سیاه 1401 (2022) کی هست؟

پاسخآخرین پنج‌ شنبه ماه نوامبر در هر سال, بلک فرایدی یا همان جمعه سیاه است. تاریخ بلک فرایدی سال 1401 روز 4 آذر ماه است.

پاسخ: بله امسال هم فروشگاه ما از روز پنج شنبه 4 آذر از ساعت 10 صبح تا شنبه 6 آذر ماه ساعت 24 حراج بلک فرایدی دارد.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا