بین الملل

الفیاض در مراسم تشییع شهدای الحشد الشعبی: آمریکا با آتش بازی کرد

مراسم تشییع پیکرهای شهدای تجاوز اخیر آمریکا به غرب عراق، امروز (یکشنبه، ۴ فوریه) با حضور خیل عظیمی از مردم و نیروهای سازمان الحشد الشعبی و برخی مقامات سیاسی این کشور از جمله وزیر بهداشت و رئیس سازمان الحشد الشعبی برگزار شد.

رئیس سازمان الحشد الشعبی، فالح الفیاض با حضور در مراسم بزرگداشت و تشییع پیکرهای شهدای منطقه «القائم» و عکاشات تصریح کرد که آمریکا با هدف قرار دادن الحشد الشعبی با آتش بازی کرد و این تجاوز بی‌پاسخ نخواهد ماند. آمریکا در این تجاوز مستقیما نیروهای الحشد الشعبی را هدف قرار داد.

وی افزود که خون نیروهای الحشد الشعبی نشان دهنده جایگاه و منزلت عراق است، اجازه نخواهیم داد که این خون‌ها ارزان شمرده شود. الحشد الشعبی مایه افتخار نیروهای مسلح و همه عراقی‌است. کشور ما باید از حضور بیگانگان پاک شود.

دولت عراق، ظهر شنبه اعلام کرده بود که در حمله بامداد شنبه آمریکا، منطقه‌های عکاشات و القائم در غرب این کشور و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های آمریکایی هدف قرار گرفت و طی آن ۱۶ نفر از جمله چند غیرنظامی شهید و ۲۵ نفر دیگر مجروح شدند و به برخی ساختمان‌های مسکونی و اموال شخصی مردم خسارت وارد شد.

«محمد شیاع السودانی»، نخست‌وزیر عراق در واکنش به شهادت شماری از نیروهای الحشد الشعبی و غیرنظامیان این کشور در حملات آمریکا، عزای عمومی اعلام کرد و وزارت خارجه عراق، بعدازظهر شنبه، اعلام کرد که کاردار سفارت آمریکا در بغداد را احضار و اعتراض بغداد را به وی ابلاغ کرد.

واشنگتن بامداد شنبه (به وقت تهران) اعلام کرد که جنگنده‌هایش ۸۵ موضع را در خاک عراق و سوریه در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور طی روزهای اخیر هدف حمله قرار دادند.

311311

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا