اقتصادیکسب و کار برتر

علت برتری لیوان های کاغذی به لیوان پلاستیکی چیست ؟

تولید و چاپ لیوان های کاغذی بهترین جایگزین نسبت به لیوانهای پلاستیکی می باشند. مهمترین دلیل این جایگزینی، تجدید پذیر بودن کاغذ و بازگشت آن به طبیعت می باشد. لیوانهای پلاستیکی تجدید ناپذیر است و چند صد سال طول می کشد تا به چرخه ی طبیعت بازگردد. در سال های اخیر طی تحقیقاتی که انجام شد، بسیاری از سازمانها متوجه شدند که پلاستیک باعث ایجاد اختلال در چرخه طبیعت می شود و ضررهای زیادی برای بدن انسان دارد. استفاده از مایعات گرم در لیوان های پلاستیکی باعث سرطان زا شدن آن مایعات می شد و همین مسئله دلیلی شد که لیوان های کاغذی جایگزین این لیوان ها شود.

گاهی مختصر به تولید محصولات کاغذی

لیوان یکبار مصرف کاغذی یکی از اختراعات محبوب بشر بود که برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. قبل از تولید لیوانهای کاغذی از لیوان یکبار مصرف پلاستیکی برای مصرف انواع نوشیدنی های گرم و سرد استفاده می شد، اما از زمانی که زمزمه ی مضر بودن این لیوان ها برای انسان به وجود آمد، مصرف آن ها کاهش یافت. در چنین شرایطی ساخت لیوانی از جنس کاغذ به عنوان جایگزینی مناسب که در تولید آن استانداردهای محیط زیستی نیز رعایت شده است، رواج یافت.

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی | ساحل جنوب | قیمت لیوان کاغذی

لیوان کاغذی چیست؟

این روزها لیوانهای کاغذی را می توان در همه جا دید و این موضوع حاکی از رضایت مصرف‌کنندگان از کیفیت و قیمت این محصولات یک‌بار مصرف است. در تولید و چاپ این لیوان‌ها از کاغذ ویژه‌ای به نام کاغذ پلی‌اتیلن استفاده می‌شود. این کاغذ به خاطر کارایی و کاربرد زیادی که دارد، در بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. لیوان‌های کاغذی یک‌بار مصرف برای مصارف مختلف به خصوص استفاده از نوشیدنی‌های گرم کاربرد دارند، زیرا برخلاف لیوان های پلاستیکی سرطان زا نیستند. در فست‌فودها از این ظروف برای سرو مرغ سوخاری و برخی دیگر از غذاها استفاده می شود. در کافی شاپ ها برای سرو نوشیدنی سرد، سیب‌زمینی سرخ شده، پاپ‌کرن، بستنی و غیره نیز این ظروف بسیار کاربردی هستند. همچنین در مواجهه با نوشیدنی‌ها و مواد غذایی کاملا استریل شده هستند و آلودگی وارد آن‌ها نمی‌شود.

لیوان پلاستیکی چیست؟

لیوان های پلاستیکی از جنس پلاستیک ساخته شده اند و در واقع لیوانهای یک بار مصرف پلاستیکی اولین لیوانهای یک بار مصرفی بودند که به عنوان جایگزین لیوانهای شیشه ای وارد بازار شدند تا بعد از استفاده دور انداخته شوند و از شیوع بیماریها و مشکلات بهداشتی ناشی از استفاده از ظروف مشترک جلوگیری کنند. این لیوانها تجزیه ناپذیر بودند و به همین دلیل آسیب زیادی به طبیعت وارد می کردند. از طرفی استفاده از این لیوانها باعث ایجاد سرطان یا بیماریهای دیگر می شد. هر چند لیوانهای پلاستیک قیمت بسیار کمتری داشته و بیشتر در دسترس بود.

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی | ساحل جنوب | قیمت لیوان کاغذی

مقایسه لیوان یک بار مصرف کاغذی و لیوان یک بار مصرف پلاستیکی

یکی از مهمترین ویژگیهای ظروف یکبار مصرف کاغذی این است که قابل تجزیه هستند و خیلی سریعتر از پلاستیک به کره زمین برگشته و تجزیه می شوند. همین امر باعث شده است که افرادی که نگران افزایش حجم پلاستیک در کره زمین هستند، توصیه بیشتری در خصوص استفاده از لیوانهای کاغذی داشته باشند.

متخصصان اعلام کردند که نوشیدنی های گرم و سردی که درون لیوانهای کاغذی سرو می شوند، سالمتر هستند. چرا که گرما باعث جدا شدن مواد شیمیایی و سمی درون لیوانهای پلاستیکی شده و در نهایت زمینه ساز ابتلا به انواع سرطانها می شود. لیوانهای کاغذی دوام بیشتری دارند. در نتیجه نگه داشتن آنها در دست ساده تر است و آنها دیرتر و سخت تر شکل خودشان را از دست میدهند و تغییر شکل میدهد.

از طرفی لیوانهای یک بار مصرف پلاستیکی با مایعات گرم شل شده و تغییر شکل می دهند اما لیوانهای کاغذی دوام داشته و شکل خودشان را حفظ می کنند. بعد از ورود لیوانهای کاغذی به بازار، لیوانهای پلاستیکی تقریبا کنار گذاشته شدند و امروزه تنها برای نوشیدنهای سرد در برخی از موارد استفاده می شوند. همچنین قیمت پایین این لیوانها سبب شده است که برخی از کاربران ترجیح بدهند به جای لیوان کاغذی از لیوان پلاستیکی استفاده کنند. در هر صورت لیوان کاغذی کاربردتری تر است و با توجه به ویژگیهایی که برای این لیوان عنوان شد، لیوان کاغذی استحقاق این جایگاه را هم دارد.

چاپ لیوان کاغذی تبلیغاتی | ساحل جنوب | قیمت لیوان کاغذی

کاربرد لیوان کاغذی در تبلیغات

لیوان‌های کاغذی می‌توانند به یک ابزار برای تبلیغات و معرفی برند و شعار تبلیغاتی شما به مخاطب و جامعه هدف‌تان باشند. کافی است طرح و برند مورد نظرتان را روی لیوان‌ها چاپ کرده و بین افراد پخش کنید. همچنین می‌توانید این لیوان‌ها را به رایگان در اختیار محل‌هایی مانند کافی‌شاپ‌ها یا رستوران‌ها قرار دهید تا با استفاده از آن‌ها برای شما تبلیغات انجام بدهد. لیوان‌های کاغذی و در کل ظروف کاغذی یک بار مصرف پتانسیل خوبی برای تبلیغات و جذب مخاطب دارند. به این ترتیب به شما برای پیشبرد اهداف تجاری‌تان کمک می‌کنند.

چاپ لیوان کاغذی از جمله بهترین روش‌های بازاریابی آنلاین به‌حساب می‌آید. در این روش بر روی لیوان‌های کاغذی معمولی اقدام به ایجاد تبلیغات مختلف از جمله اسم کسب ‌و کار می‌کنیم. مشتریان در هنگام استفاده از این لیوان‌ها به‌صورت ناخودآگاه به تبلیغات ما جذب می‌شوند. در چنین حالتی تبلیغات آفلاین به ‌خوبی عمل می‌کند و می‌توان به رشد کسب ‌و کار امیدوارتر بود.

همانطور که در سایت تصویر زندگی نیز آمده است: چاپ لیوان کاغذی اصولا بر اساس سلیقه و نیاز مشتری انجام می‌شود به طوری که مشتری تعداد، اندازه، طرح محصول و رنگ‌های قابل استفاده را انتخاب کرده و در نهایت سفارشش را تحویل می‌گیرد.

تنوع ظروف یکبار مصرف کاغذی

از دیگر مزایای لیوان‌های کاغذی نسبت به لیوان‌های پلاستیکی تنوعی است که دارند. لیوان‌های کاغذی در انواع تک‌جداره، دوجداره، دردار و سایزهای مختلف تولید می‌شوند و می‌توانید از آن‌ها برای کاربردهای متنوع استفاده کنید. همین امر باعث گسترش هر چه سریع‌تر لیوان‌های کاغذی شد. لیوان‌های پلاستیکی امروزه تنها برای سرو نوشیدنی سرد کاربرد دارند اما لیوان‌های کاغذی برای سرو انواع نوشیدنی گرم و سرد، سفارشات بیرون‌بر، سرو مواد غذایی دیگر مانند سیب‌زمینی سرخ کرده یا پاپ‌کورن و غیره هم استفاده می‌شوند.

حال که با کاربردهای چاپ تبلیغات بر روی لیوان‌های یک‌بار مصرف کاغذی آشنا شدید، به نظر شما این شیوه از تبلیغات به چه میزان و با چه تکراری باید انجام شود؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. ما در سایت لیوان کاغذی ساحل جنوب منتظر ارسال نظرات شما هستیم.

دکمه بازگشت به بالا