اقتصادیکسب و کار برتر

خرید اره موتوری بنزینی بهتر است یا شارژی

توجه کنید که یکی از تفاوت های اره موتوری با اره شارژی در منبع تغذیه آن ها می باشد، زیر اره موتوری  یا همان اره بنزینی با سوخت بنزین کار می کند. اره موتوری در دو مخزن تولید شده است که در مخزن بزرگتر یا باگ آن مخلوط روغن و بنزین وجود دارد و در مخزن کوچک آن روغن وجود دارد که جهت پمپاژ بر روی تیغه اره تعبیه شده است. اره درخت بر یا همان اره موتوری بنزینی و برقی تنوع زیادی دارند و از لحاظ قدرت و منبع تغذیه به یکدیگر متفاوت هستند.

اره موتوری بنزینی دارای دکمه روشن خاموش، ساطوری تیغ، دکمه یا پیستونک مکش، استارت و هندل زنجیر، اهرم اعتیاد قفل کن، بدنه اصلی، کاربراتور، پیستون، رینگ، فیلتر و… است.  اره موتوری بنزینی موتور دو زمانه دارد که ترکیبی از روغن و بنزین در مخزن آن ریخته می شود. اره موتوری شارژی از دیگر اره های درخت بر است که به عنوان یک ابزار ساده و پر کاربرد شناخته می شود. همچنین این نوع اره شارژی در صنعت باغبانی کاربرد زیادی دارد. توجه کنید که کار با اره شارژی بسیار آسان است و نیاز به مهارت خاصی نیست.

کاربرد اره شارژی 

از اره شارژی برای برش شاخه درختان و قطعات چوب استفاده می شود. لذا تیغه اره شارژی به گونه ای تولید شده است که در برابر ساییدگی مقاومت بالایی دارد و به خوبی می تواند در برابر خراش ها و ضربات مقاوم بماند. لذا با این اوصاف می توان گفت عمر مفید و مطلوبی دارد. اره شارژی یکی از اره های خانگی است که برای برش شاخه ها و الوار هایی با قطر کم مناسب بوده و می‌توان برای برش درختان که ضخامت چندانی ندارند از این نوع اره استفاده کرد. کاربرانی که برای برش تنه درختان یا شاخه های درختان با قطر کم و نازک قصد دارند اره درخت بر تهیه کنند پیشنهاد می‌ شوند اره زنجیری شارژی را دست کم نگیرند، زیرا این نوع اره مناسب عملیات باغبانی و هراس درختان در باغچه ها و باغ های کوچک است.

مکانیزم کارکرده این نوع اره شاخه بر به این صورت است که دندانه های اره مانند یک زنجیر هستند که با گردش موتور حرکت می‌ کنند و با نفوذ به چوب می توانند آن را برش دهند. از مهمترین مزیت اره شارژی می توان به شارژی بودن آن اشاره کرد. به عبارت دیگر نیازی به پریز و انرژی برق نیست. همچنین به دلیل وزن ایده آل و سبکی که دارد به آسانی جابجا شده و کار کردن با آن بسیار لذت بخش است.

مشخصات و کاربرد اره موتوری بنزینی 

اره موتوری بنزینی یکی از پرطرفدار ترین و حرفه ای ترین مدل اره درخت بر است که نیازی نیست به سیم برق متصل شود و با بنزین و روغن کار می کند. بنابراین می‌ تواند یکی از مزیت های این نوع اره موتوری بنزینی نیاز نداشتن به انرژی برق باشد. همچنین توجه کنید که سرعت بالای برش الوار درخت الوار و درختان با اره بنزینی بسیار بالا است. اره موتوری بنزینی و موتوری برقی در دسته اره زنجیری قرار دارند که تفاوت آن ها نیروی محرک است.

توجه کنید صدای اره موتوری بنزینی بیشتر از اره برقی است به همین جهت از اره موتوری برقی بیشتر در مکان های عمومی استفاده می شود تا سروصدا ایجاد نکند. اره موتوری بنزینی از لحاظ نوع مصرف با یکدیگر تفاوت دارند و از لحاظ کاربرد هم متفاوت هستند.‌ توجه کنید که کاربرد اره شارژی با اره متفاوت است و حتما در هنگام خرید به این موضوع اهمیت دهید. یکی از پر فروش ترین اره موتورهای بازار،  اره موتوری اشتیل مدل MS 381 می باشد که دارای موتور با قدرت 5.3 اسب بخار و تیغه به طول 60 سانتی متر می باشد.

نکات مهم در هنگام خرید اره درخت بر

توجه کنید که اره های درخت بر از جمله اره موتوری بنزینی، اره شارژی یا اره برقی از لحاظ قدرت و کاربرد و نوع مصرف با یکدیگر متفاوت هستند. البته از لحاظ قیمت و اندازه هم تفاوت‌ های زیادی با یکدیگر دارند. به طور مثال قیمت اره بنزینی نسبت به اره برقی به مراتب بالاتر است. بنابراین در هنگام خرید اره درخت بر حتماً بودجه خود را در نظر بگیرید و متناسب با بودجه خود یک نوع اره درخت بر مناسب تهیه کنید.

پیش از خرید اره های درخت بر حتما به حرفه ای بودن یا مبتدی بودن خود اهمیت و متناسب با توانایی و قدرت بدنی خود اره درخت بر مناسبی خریداری کنید تا بتوانید به آسانی به اقدام به برش الوار ها و تنه درختان کنید. اگر شما احتیاج به اره درخت بر دارید تا بتوانید از آن به عنوان یک نوع اره خانگی استفاده کنید و سبک تر باشد می توانید از اره بنزینی یا برقی استفاده کنید البته اگر نیازمند اره ای هستید تا بتوانید درختان را هرس کنید اره شارژی مناسب شما است. اگر شما فردی حرفه ای  هستید می توانید از اره بنزینی استفاده کنید تا با استفاده از قدرت این نوع اره درختان تنومند را برش دهید.

سخن آخر

اره موتوری اشتیل در بین اره موتوری های بازار از کیفیت و فروش بالایی برخوردار هستند. فروشگاه اینترنتی پرشیا دیزل اماده ارائه انواع اره موتوری های با کیفیت همراه با گارانتی می باشد.

دکمه بازگشت به بالا