اقتصادی

هیوندای دستمزدها را بالا برد

اتحادیه هیوندای موتورز کره جنوبی قرارداد افزایش ۱۲ درصدی دستمزدها را پذیرفت.

به گزارش مجله خانواده، شرکت هیوندای موتور و اتحادیه‌ای به نمایندگی از نیروی کار کره جنوبی روز دوشنبه قرارداد دستمزدی را امضا کردند که حقوق سالانه را حدود ۱۲ درصد افزایش می‌دهد تا از اعتصاب و کاهش تولید در بزرگترین پایگاه تولیدی این شرکت جلوگیری شود.

این اتحادیه که یکی از بزرگ‌ترین اتحادیه‌ها در کره جنوبی با بیش از ۴۴ هزار عضو است، روز دوشنبه اعلام کرد که در مجموع ۵۸.۸ درصد از اعضای رای‌دهنده آن توافق آزمایشی هفته گذشته را تأیید کرده‌اند، در حالی که ۴۱.۱ درصد آن را نپذیرفتند.

کارگران اتحادیه ماه گذشته به اعتصاب احتمالی به دلیل درخواست برای افزایش دستمزد، پاداش و افزایش سن اجباری بازنشستگی از ۶۰ سال به ۶۴ رای دادند و تقاضای اتحادیه برای افزایش سن بازنشستگی پذیرفته نشد.

بر اساس گزارش رویترز، کارگران هیوندای موتور، خودروساز شماره ۳ جهانی از نظر فروش با شرکت وابسته خود، کیا، آخرین بار در سال ۲۰۱۸ اعتصاب کردند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا