استان ها

رشد ۲۳ درصدی در حوزه اشتغال صنعتی در دوران تحریم

مجله خانواده / قم وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: “با وجود تحریم ها و شیوع ویروس کرونا ، بخشهای صنعتی و معدنی بیش از 6 درصد رشد می کنند.”

علیرضا رزم حسینی روز پنجشنبه 3 بهمن در دیداری با یکی از مراجع تقلید ، آیت الله حسین نوری همدانی ، گفت: 51 درصد افزایش یافته است و این روند در صادرات این محصولات دیده می شود.

وی ادامه داد که وزارت صنعت ، معدن و تجارت تلاش زیادی برای کاهش اثرات تحریم ها و جبران آن با بومی سازی بسیاری از محصولات کرده است. در زمینه اشتغال صنعتی ، علی رغم تحریم ها ، رشد 23 درصدی به طور کلی دیده می شود ، صنعت ، معدن و صنایع معدنی کشور به طور کلی در وضعیت مطلوبی قرار دارند و واحدهای جدید بیشتری در ایران تولید می شوند. صادرات محصول روز به روز در حال افزایش است.

رزم حسینی گفت: “برنامه بزرگی در زمینه فعال سازی واحدهای غیرفعال در شهرک های صنعتی در حال انجام است و امیدواریم طی دو ماه آینده بیش از 400 واحد صنعتی فعال شود. تجارت تجاری ایران در حال حاضر به حدود 57 میلیارد دلار می رسد.با وجود همه تحریم ها ، وضعیت تجارت و صادرات محصولات ایرانی خوب است.

دولت با اعلام اینکه فقط مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحدهای صنعتی و کالاهای اساسی مورد نیاز عموم وارد کشور می شود ، ممنوعیت واردات کالاهای غیرضروری را اعلام کرد. کالاهای مهم مانند گندم ، ذرت و روغن به عهده وزارت صنعت ، معدن و تجارت است ، جایی که کالاهای لازم به اندازه کافی تأمین می شود و آژانس های دامداری نیز از عرضه خوبی برخوردار هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا