رئیس ستاد انتخابات کردستان: امکانات لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در کردستان فراهم است

به گزارش خبرگزاری مجله خانواده از کردستان؛ مهدی رمضانی در خصوص آمادگی استان و تمهیدات لازم برای برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: یک هزار و ۲۹۶ شعبه اخذ رأی که در دور اول در نظر گرفته شده بود، برای این دور از انتخابات نیز برقرار است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ هزار عوامل اجرایی، نظارتی و امنیتی کار برگزاری انتخابات در دور دوم را نیز برعهده دارند، افزود: ساختار برگزاری انتخابات تقریباً تغییری نداشته و همان امکانات و زیرساخت‌های دور اول فراهم شده است.

رئیس ستاد انتخابات کردستان تاکید کرد: ارکان انتخابات یعنی سلامت و امنیت، جزو ضروریات بوده و برای حفاظت از آرا مردم آمادگی کامل وجود دارد.

رمضانی سلامت انتخابات را خط قرمز این ستاد عنوان کرد و گفت: رأی حق‌الناس است و اجازه نمی‌دهیم این حق ذره‌ای تضییع شود، همچنان که دور اول انتخابات نیز در کمال سلامت و امنیت برگزار شد.

وی بر لزوم مشارکت گسترده مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و افزود: مردم با احساس تکلیف و موقعیت شناسی، در راستای توسعه کردستان و توان افزایی رایزنی مدیریت استانی در سطح ملی، مشارکتی پرشور در انتخابات داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان به توجه ویژه دولت سیزدهم به استان اشاره و اضافه کرد: پشتوانه مردم و مشارکت حداکثری آنان در این رویداد سیاسی، زمینه توسعه هرچه بیشتر استان را فراهم می‌کند.

رمضانی از مردم خواست با درک شرایط موجود در سطح ملی و فراملی، شرکتی پرشور در انتخابات داشته باشند و ادامه داد: مردم سالاری و رجوع به آرا عمومی، برای دشمنان قابل تحمل نیست؛ بنابراین مردم با مشارکت گسترده در انتخابات، بدخواهان کشور را ناامید کنند.

وی بر لزوم دقت نظر مردم در انتخاب فرد اصلح از بین دو نامزد تاکید و اضافه کرد: مردم کسی را انتخاب کنند که بتواند کشور را به خوبی اداره کند، چرا که ریاست قوه مجریه بسیار مهم است.

رئیس ستاد انتخابات کردستان خواستار ورود جدی دانشجویان، جوانان و اساتید برای روشنگری اهمیت شرکت در انتخابات پیش رو و تبیین شاخص‌های فرد اصلح برای مردم شد.

رمضانی تصریح کرد: با توجه به فرهیختگی و فرزانگی مردم استان، قطعاً کردستانی‌ها بر اساس شاخص، فردی اصلح را انتخاب و به فضاسازی‌ها توجه نمی‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا